'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2012-09-02 16:14:55

GP
Użytkownik
Imieniny: 12.03
Urodziny: 18.08.

Powołanie w rodzinie

Czy macie w rodzinie kogoś, kto jest księdzem, zakonnikiem lub zakonnicą?
Mój brat przyjmuje już w maju święcenia kapłańskie i będzie redemptorystą. img/smilies/smile
Ja też pragnę wstąpić do tego zgromadzenia, ale zadziwia mnie to, że z tak małej wioski, gdzie redemptoryści oficjalnie przybywają raz na rok, (na rekolekcje) Pan Bóg chce mieć dwie osoby, i to z jednej rodziny, w tym zakonie. Odwagi i wiary nabieram wtedy, gdy słyszę podobne historie, dlatego o to pytam.

Bóg jest Miłością! Miejcie odwagę żyć dla Miłości!
Bóg jest Miłością! Nie lękajcie się!

"Odwagi! Bóg pokieruje wszystkim!" (św. Klemens M. Hofbauer)

#2 2012-09-02 16:21:20

bepik1
Użytkownik
Imieniny: 6.09
Urodziny: 12.04
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

Re: Powołanie w rodzinie

Moja znajoma Siostra bernardynka- jej brat próbował rozeznawać swoje powołanie w seminarium... ale jednak rozeznał ma już swoją rodzinę img/smilies/smile natomiast drugi brat o ile wiem,,szykuje się ''do stanu kapłańskiego.

Mojej babci sąsiadki córki, obie Pan też powołał do zakonu do zgrom. ss.Urszulanek
Jedna z dziewic konsekrowanych ma także brata- księdza...

Zastanawiałam się jak to jest że Pan powołuje,,całą rodzinę''- tez myslalam jak to jest na starość z rodzicami- znajoma sasiadka babci do końca życia mieszkała w zgromadz.siostr- to też zachęta dla jdynaczek które boją się zostawić rodzinę, Pan też troszczy się o nią.

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#3 2012-09-02 20:31:05

Madziula_18
Gość

Moja siostra jest w ZMBM a ja wybieram się do jadwiżanek wawelskich img/smilies/smile

#4 2012-09-02 20:52:49

Robinis
Gość

Ja mam Ciocię urszulankę, jej ciocia była urszulanką i ja też próbowałam być. Moja znajoma Siostra ma w tej samej wspólnocie rodzoną siostrę, która była jej przełożoną img/smilies/smile W całej mojej wspólnotce postulancko-nowicjackiej, każda współsiostra miała ciocię bliższą lub dalszą w tym zgromadzeniu img/smilies/smile

#5 2012-09-02 21:25:15

GP
Użytkownik

A to ciekawe. img/smilies/smile
a mój brat ma na roku współbrata, którego brat jest ich przełożonym. img/smilies/big_smile w ogóle u redemptorystów jest kilka przypadków rodzonych braci w zgromadzeniu.

#6 2012-09-02 21:35:14

tusiatunia
Gość

mam kuzyna jezuitę i kuzyna salezjanina - w tym roku został on wyświęcony. a tutaj ciekawostka - przeczytajcie artykuł do końca img/smilies/smile http://www.boromeuszki.katowice.opoka.o … mitstart=9

Ostatnio edytowany przez tusiatunia (2012-09-02 21:40:12)

#7 2012-09-02 22:41:03

sanderka1000
Użytkownik
Imieniny: 14.08
Urodziny: 11.08

Mam w rodzinie siostrę i księdza. Niestety nie znam ich, więc nie mogę nawet określić w jakim zgromadzeniu/seminarium są...

On jest mój, a ja Jego wyłącznie, jedynie...

Kliknij tu i przekaż swój 1%!

#8 2012-09-02 23:02:48

amnieszk1910
Gość

Mam kuzynostwo  siostrę i księdza(rodzeństwo).

#9 2012-09-02 23:18:49

Owca
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny: styczeń'94

Ja mam "tylko" diecezjalnego dalekiego wuja, tzn siostrzeńca mojej babci.
(A kiedyś wyobrażałam sobie jakby to było gdyby mój brat(6lat starszy) był zakonnikiem.img/smilies/wink)

Ite inflammate omnia!
Wielbimy Cię Najświętszy Panie Jezu Chryste, tu i we wszystkich kościołach Twoich, które są na całym świecie.
I błogosławimy Ciebie. I błogosławimy Ciebie, że przez święty krzyż swój świat odkupiłeś.
                                                                                                              św.Franciszek z Asyżu

#10 2012-09-02 23:22:15

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Znam trzech braci - księży, zakonników. Najpierw do zgromadzenia poszedł ten... najmłodszy, a potem dwóch pozostałych, starszych - podobno nie informując się o tym wzajemnie - prawie równoczesnie złożyło papierydo tego samego zgromadzenia...

O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

#11 2012-09-02 23:37:08

Oleńka
Gość

U ss.Albertynek był rodzone siostry - albo dwie wstąpiły, albo trzy, teraz już nie pamiętam... I miały imiona od Archaniołów img/smilies/wink
Znam siostrę szarytkę, której brat wstapił do Werbistów - krąży między placówkami Rzymu i Indonezji img/smilies/smile

#12 2012-09-03 09:33:59

Zakochana w Bogu
Gość

Moja siostra jest w zgromadzenia,a wiem też ze u Misjonarek Chrystusa Króla są bliźniaczki:)

#13 2012-09-03 10:28:35

Beata93
Gość

Także znam rodzone siostry lub braci, którzy są w jednym zgromadzeniu, a nie rzadko w jednym domu zakonnym img/smilies/wink Weźmy przykład z historii: sw. Tereska od Dzieciątka Jezus i jej (rodzone) współsiostry img/smilies/wink Chwalmy Pana, bo jest dobry img/smilies/smile

#14 2012-09-03 11:04:12

tusiatunia
Gość

znam jeszcze historię trzech sióstr, które wstąpiły do tego samego zgromadzenia, ale ostała się tylko jedna. Mój przyjaciel ksiądz ma brata - też księdza img/smilies/smile. Znam pewną osobę, której ojciec był w semimarium, ale wystąpił, a teraz jego dzecko jest w zakonie.

#15 2012-09-03 11:10:13

Paulina
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

U sióstr benedyktynek misjonarek są siostry bliźniaczki, które są tak do siebie podobne, że nie raz kapłan podczas mszy św. myślał że ma deja vu podczas udzielania komunii, a czasem nie chciał tej drugiej dać Pana Jezusa bo myślał że podchodzi dwa razy img/smilies/wink w dodatku siostry lądują zawsze razem na placówce, bo jak raz matka je rozdzieliła to bardzo źle sie czuły bez siebie mimo że na co dzień podobno wcale nie są aż tak bardzo od siebie zależne.

Niedawno odwiedzałam też ss. bernardynki i siostra która mi towarzyszyła ma rodzonego brata u bernardynów img/smilies/smile

Pan Bóg ma naprawdę nieprzewidywalne pomysły i poczucie humoru :-)

#16 2012-09-03 13:24:16

GP
Użytkownik

Oj tak. Zgadzam się z tobą, Paulina. img/smilies/wink
a w mojej rodzinnej miejscowości jest jeszcze ksiądz, którego ciocia albo kuzynka (już nie pamiętam) jest zakonnicą, tylko nie wiem, w jakim zgromadzeniu.

Ostatnio edytowany przez GP (2012-09-03 13:53:56)

#17 2012-09-03 17:41:10

natka
Użytkownik

Moja bratowa zna rodzinę, w której całe czworo rodzeństwa wybrało konsekrowaną drogę życia: chłopak został księdzem albo franciszkaninem (nie pamiętam dokładnie), dwie siostry zostały zakonnicami w czynnych zgromadzeniach, a trzecia z sióstr jest mniszką w Karmelu…

ponadto:
mój daleki kuzyn niedawno został paulinem
a brat cioteczny mojej mamy jest księdzem

Ostatnio edytowany przez natka (2012-09-03 18:01:38)

"Dzięki PANU raduje się moje serce,
dzięki PANU pomnaża się moja moc." 1Sm 2,1

#18 2012-09-03 21:46:21

Kaati
Użytkownik

To ja będę wyjątkiem. Nie mamy nikogo takiego i nie było /ani wśród pokoleń, ani z żadnych "dochodzących" do rodu/. Dlatego sama dziwię się, że mogłam dostać to powołanie.

#19 2012-09-03 22:04:55

Malgos
Gość

Ja znam blizniakow, ktorzy zostali dominikanami.
A moja rodzona siostra tez jest siostra zakonna wiec jestesmy dwie zakonnice z tej samej rodziny, jednak w roznych zgromadzeniach.

#20 2012-09-04 10:29:52

Paulina
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

W mojej rodzinie również jak pokolenia wstecz sięgają nie było żadnego powołania. Toteż kiedy po maturze silnie zastanawiałam sie nad życiem zakonnym usłyszałam ze strony paru cioć żebym pod żadnym pozorem nie szła do klasztoru, bo tego jeszcze w naszej rodzinie nie było i mimo że nie miały śmiałości dokończyć swoich myśli to dało się przeczytać między wierszami, iż w ich mniemaniu byłby to wstyd. Na szczęście nigdy nie miałam serca do słuchania takich ciotek-klotek, a w "świecie" pozostałam żeby lepiej rozeznać co mam w życiu czynić.

#21 2012-09-04 11:42:39

tusiatunia
Gość

I jeszcze jedna historia zakonnych bliźniaków http://ekai.pl/wydarzenia/ostatnia_chwi … sze-razem/

#22 2012-10-30 19:02:44

GP
Użytkownik

Znam jeszcze taki przypadek: w pewnej rodzinie było dwóch braci. Jeden z nich został redemptorystą, a drugi jezuitą. Ich tata zmarł. Mama wyszła za mąż ponownie. Jej kolejni dwaj synowie zostali księżmi diecezjalnymi. img/smilies/smile

#23 2016-11-26 19:12:26

GP
Użytkownik

Tak trochę w tym temacie - wczoraj był w TV Trwam odcinek Westerplatte młodych pod tytułem Kapłan w rodzinie - radość czy wyzwanie?
https://www.youtube.com/watch?v=9k5aktT3QQA&sns=fb

#24 2016-11-27 07:38:49

ruslana
Użytkownik
Imieniny: 22.07
Urodziny: 19.01

Moja ciocia, siostra mojej babci, była w zakonie, ja też mam powołanie do życia konsekrowanego, tylko świeckiego, więc w naszej rodzinie Pan Bóg powołuje.

Zaufaj Panu, a On sam będzie działał! (Ps 37,5)
Bóg da ci wyraźny znak do czego cię powołał. (o. Franciszek Jordan)

Stopka forum