'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2012-09-30 11:33:15

bepik1
Użytkownik
Imieniny: 6.09
Urodziny: 12.04
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza

Mała poprawka, to zgromadzenie nie jest to samo co zgromadzenie ss.św.Karola Boromeusza zw.Karolankami.

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#2 2012-09-30 11:36:14

bepik1
Użytkownik
Imieniny: 6.09
Urodziny: 12.04
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

Re: Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza

Historia powstania naszego Zgromadzenia, zarejestrowana przez jej Gruyters Elisabeth założycielki, w ciągu ostatnich lat jej życia, zawiera ważne fakty i jest jednocześnie historią własnego powołania i duchowego wzrostu. Her annotations have been re-edited on the occasion of the 150th anniversary of the Congregation in 1987: Jej adnotacje zostały ponownie wydana z okazji 150. rocznicy Zgromadzenia w 1987:

'Elisabeth Gruyters, Foundress of a Congregation' "Elisabeth Gruyters, założycielka Zgromadzenia"

http://translate.google.pl/translate?hl … CCIQ7gEwAA

http://www.youtube.com/watch?v=AfLICYpbXM4

ps. zauwazyłam ze SS.Boromeuszki takze nazwają się ss.Miłosierdzia św. Karola Boromeusza. Jednak zauważyłam że mają innych założycieli..
także mamy dwa różne zgr. o tej samej nazwie

aha i znalazłam:
Maria Gruyters Elisabeth lub bardziej poufale nazywa Elisabeth Gruyters (ur. wieś ​​Leut położony wzdłuż rzeki Maas , Limburg , Belgia , 01 listopada 1789 - zmarł w Wolder koło Maastricht , 26 czerwca 1864 , w wieku 74 lat) jest założycielem Zgromadzenia Sióstr Miłość czy św Karola Boromeusza w Indonezji powszechnie znany jako CB Kongresasi. Kongresasi została założona 29 kwietnia 1837 w Maastrich , Holandia . Santo Carolus Borromeus adalah pelindung Kongregasi Susuter-Suster Cinta Kasih Santo Carolus Borromeus dan pelindung sekolah Tarakanita . Karol Boromeusz jest patronem Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Susuter Karola Boromeusza i ochronnego szkolnego Tarakanita . Awalnya ada 10 suster CB yang diutus dari Belanda ke Indonesia . Początkowo było 10 sióstr CB wysyłane z Holandii do Indonezji . Perjalanan menghabiskan waktu 107 hari melewati darat maupun laut. Spędził 107 dni podróży po lądzie i morzu. Apalagi waktu itu sedang terjadi Perang Dunia II , sehingga banyak ranjau . Ponadto, podczas gdy to się dzieje, II wojny światowej , tak wielu kopalń . Sesampainya di Indonesia , juga harus mempelajari bahasa , makanan , cuaca , kebudayaan sambil melayani orang yang membutuhkan. Przyjeżdżając do Indonezji , a także nauczyć się języka , jedzenie , pogoda , kulturę , służąc potrzebującym. Pelayanan pun terus berlanjut hingga sekarang. Usługi były kontynuowane aż do teraz. Selain di Indonesia , suster CB juga melayani di Amerika , Afrika , Belanda , Belgia , Brasil , Norwegia , Filipina , Vietnam , Timor Leste , dan masih banyak lagi. Oprócz Indonezji , siostry CB również służyć w Ameryce , Afryce , Holandię , Belgię , Brazylię , Norwegia , Filipiny , Wietnam , Timor Wschodni , i wiele więcej. Di bidang pendidikan , Suster CB mengelola Yayasan Tarakanita ( Playgroup , TK , SD , SMP , SMA , dan SMK ) dan Yayasan Pendidikan Tinggi Tarakanita yang ada di berbagai tempat. W dziedzinie edukacji , Fundacja zarządza Tarakanita Sister CB ( świetlica , przedszkole , podstawowa , gimnazjum , liceum , i zawodowe ) i Fundacja Szkolnictwa Wyższego Tarakanita które istnieją w wielu miejscach. Selain itu Suster CB juga berkarya dalam bidang kesehatan , sosial , dan pastoral . Dodatek Nurse CB działa również w dziedzinie ochrony zdrowia , spraw społecznych i duszpasterskich . Ayahnya yang bernama Nicolaas Gruyters merupakan seorang bendahara puri di Leut. Jego ojciec nazywa Nicolaas Gruyters jest zamek w Leut skarbnika.

http://translate.google.pl/translate?hl … CE4Q7gEwCQ

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#3 2017-10-01 07:53:41

mynia
Moderator

Re: Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza

Link do strony sióstr: http://cbsisters.net/gb/

Stopka forum