'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2006-10-21 18:56:10

ania
Gość

Trochę informacji o naszej wspólnotce :)

Powstaliśmy dosłownie wczoraj img/smilies/smile
Pomysł na stworzenie takiej grupy osób narodził się ze wspólnych rozmów o wyborze drogi życiowej. Wszyscy jesteśmy praktycznie w czasie rozeznawania powołania i wiemy dobrze, że takie osoby potrzebują bardzo dużo modlitwy i jak skuteczna jest modlitwa wstawiennicza. Stąd postanowiliśmy połączyć swoje pragnienia i złączyć się w modlitwie za siebie wzajemnie.
Dlatego modlimy się codziennie jedną dziesiątką Różańca za siebie wzajemnie, ale też za innych młodych będących w tym trudnym czasie. Oprócz tego podjęliśmy się praktyki uczestnictwa w Eucharystii w pierwszą niedzielę miesiąca w intencji naszej Wspoólnoty, osób rozeznających swoje powołanie i o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne oraz praktyki Sakramentu Pokuty conajmniej raz w miesiącu. Chcemy również nieść pomoc innym, przede wszystkim zaś "pracując" na rzecz pomocy w rozeznaniu powołania.
Jako wspólnota oddaliśmy się pod opiekę Maryi, jako głównej Patronki naszych zmagań, oraz św. Tereski od Dzieciątka Jezus i św. Faustyny.

Jeśli chcesz do nas dołączyć i podjąć szczególną modlitwę za ludzi dokonujących wyboru życiowej drogi oraz mieć szczególny udział w bogactwie modlitwy wstawienniczej, ale także wielu znajomościach, jakie powstaja na łonie tej wspólnoty, wystarczy, że napiszesz do nas maila o Twoich chęciach: wbarka@op.pl . Powitamy Cię z ogromną radością!!! img/smilies/smile

#2 2006-11-02 07:00:55

mavro
Gość

Re: Trochę informacji o naszej wspólnotce :)

Powstaliśmy 20 października - może warto uczcić ten dzień? Co myślicie?

#3 2006-11-21 19:58:18

ania
Gość

Tak naprawde, to chyba wiem, o  co dokladnie chodzi m. img/smilies/smile Tak ogólnie tym forum powinien zająć się jakiś kapłan img/smilies/smile Szukamy go już od początku istnienia wspólnoty. Na razie z marnym skutkiem. Ale wierzę, że Pan to jakoś załatwi img/smilies/smile
Może ktoś zna jakiegoś kapłana, który zgodziłby się...

#4 2006-11-21 21:01:56

m.
Gość

kiedyś w "Sosiku" w portalu Bosko,  widzialam anonse dwoch księży, którzy oferowali swą pomoc. Moze by tak ich sprobowac zaczepić?

#5 2006-11-21 21:04:23

bepik1
Użytkownik
Imieniny: 6.09
Urodziny: 12.04
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

chyba myślimy o tym samym img/smilies/smile) Tez widzialam księza,klerycy itp. ''ogłaszaja się''
Ale z drugiej strony sa osoby ktore proszą księzy o pomoc i jakoś nikt sie do nich nie odzywa img/smilies/sad
Zdaje mi sie ze nasze ogłoszenie o tej stronie widnieje w tym forum,albo i nie.
Warto by było aby ta strona miala opiekuna,więc jak ktos moze kogos sprowadzić- to bardzo fajnie.

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#6 2006-11-21 21:27:38

basia_:)
Gość

Hmm módlmy się i ufajmy, że takowego nam Pan ześle img/smilies/wink Widzę, że pomysł wspólnego spotkania cieszy się ogólnym poparciem img/smilies/big_smile Kochani tak trzymać! Najważniejsze, że mamy chęci, by coś skombinować. A i na pewno więcej osób do nas dołączy, może trafi się "perełka", która pomoże nam zorganizować. Może z Częstochowy img/smilies/big_smileimg/smilies/big_smile
Swoją drogą wszyscy jesteście kochani (ad. "perełek") img/smilies/smileimg/smilies/big_smileimg/smilies/246

#7 2006-11-21 21:33:50

Gość

Byłoby cudownie img/smilies/smileimg/smilies/smileimg/smilies/smile Ale na pewno dzięki wzajemnej pomocy, modlitwie, wsparciu - uda nam się zbliżyć do jego odkrycia... AAA i na spotkanie się doczekać nie mogę!img/smilies/big_smileimg/smilies/big_smile Oby nam zapał nie minął! Pamiętajmy - nie bądźmy letni img/smilies/wink
Ad."Bosko - SOSik" - własna dygresja - niekoniecznie osoby podające się za kapłanów, muszą nimi być w rzeczywistości... Ale taka jestem - nieufna img/smilies/big_smile

#8 2006-11-21 21:46:02

bepik1
Użytkownik
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

Tez prawda.Duzo tam widzialam własnie klerykow ogłaszających się.
Ja tez nie moge doczekac sie spotkania.Moglibyśmy zorganizować je nawet wczesniej-tylko ze np.we ferie zimowe nie wszyscy byśmy sie spotkały-spotkali gdyz ferie przypadaja róznie img/smilies/sad((
Chociaż jakas sobotka ? Jakis pojedyńczy dzień skupienia-tez sa oranizowane.
Zapał to my mamy zobaczymy co później img/smilies/smile
Aby wszystko się jednak ułozyło dla nas pomyślnie  img/smilies/big_smile

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#9 2006-11-21 21:57:50

m.
Gość

tak, trzeba byc ostroznym co do ksiezy ogladzajacych sie, bo nigdy nie wiadomo, czy to ksiadz na 100 %. a co do kleryków, to spoko, można sie z nimi skontaktowac, ale na opiekuna potrzeba juz wyświęconego kapłana. z drugiej strony trzeba byc tez przygotowanym na to, ze mogą odnosic sie do naszej wspolnotki sceptycznie. Róznie to bywa. Inaczej by bylo gdyby wspolnotka narodzila sie przy jakiejs konkretnej parafii, to wtedy nie byloby problemu kapłana. Ale ufam, że bedzie ok. A wracajac jeszcze do sprawy jakiego ksiedza na nasze spotkanie, to trzeba wziac pod uwage, ze chyba nalezalaby mu sie zaplata. Bo np. rekolekcjonistom w parafii, czy w klasztorach sie płaci.

#10 2006-11-21 22:20:31

ania
Gość

Tak, tak, ale tak czy inaczej chyba trzebaby wreszcie zadbać o kapłana, który by objął nas swoją opieką. Popytajmy, może znajomych księży...
A!!! I do zobaczenia img/smilies/big_smile

#11 2006-11-22 06:49:38

mavro
Gość

Tak, sporo piszecie o opiekunie naszego forum, tzn o księdzu. Ja i Ania od początku kombinujemy, ale jak widać bez skutku img/smilies/sad Pytałam niejednego, ale jakoś niebardzo wyrażają chęć współpracy w tej materii. Musimy się moi drodzy dużo modlić i przede wszystkim prosić duchowych o pomoc. Bardzo by się nam przydali (księża). Co do spotkania-faktycznie, ferie trochę niebardzo, gdyż mamy w różnych terminach. Uważam, że wakacje to najlepszy okres, większości z nas zapewne pasuje. Będzie dobrze, napewno cos wymyślimy-Pan jest z nami, no nie? img/smilies/wink

#12 2006-12-15 22:30:03

wolna
Gość

Mam propozycje może o swoim istnieniu dalibyśmy znać w Jasnogórskim Ośrodku Powołań. Wtedy łatwiej było by nam nawiazać kontakt z róznymi zgromadzeniami i znaleźć opiekuna. To tylko propozycja z mojej strony.

#13 2006-12-16 18:54:55

ania
Gość

Dla mnie bomba img/smilies/smile Zajęłabyś się tym??

#14 2006-12-16 19:57:19

Gość

Propozycja świetna img/smilies/big_smile Tylko faktycznie ktoś musiałby się tym zająć. Najlepiej ktoś, kto ma o tym choćby minimalne pojęcie --> więc wykluczam siebie img/smilies/tongueimg/smilies/big_smile Nie no żartuję..ale nigdy na Jasnej Górze nie byłam..jeszcze img/smilies/smile

#15 2007-03-13 06:40:32

ania
Gość

130 OSÓB!!! Jaka ogromna siła modlitwy!!! Dobrze, że jesteście!!!

#16 2007-04-14 21:57:54

bepik1
Użytkownik

dla mnie niekoniecznie.Nie przejmuj się. img/smilies/smile
Juz mi świeci img/smilies/smile
Powiem tak czlowiek szuka swej drogi, odchodzi od jednej mysli, natrafia na inną, uważa , ze dobrze robi, ze to to.Jednak idzie dalej widzi ze to co spotkał to jest jego ''dom'', ze w tym domu Pan go widział.Jednak cofając się w myslach  ,analizując rozne sprawy, to od czego ''uciekał'' , moze okazac się ze tutaj Pan sie odezwał.
Mowie ogródkami-wiem img/smilies/big_smile ale nie wiem czy mogę inaczej.
Cos wiem , i domyslam się.
Powiem tak, niekoniecznie to gdzie trafilismy za pierwszym razem , moze okazać się tym miejscem gdzie widzi nas Pan.
Więc wszystko jest chyba w porządku img/smilies/smile
Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez bepik1 (2007-04-14 21:59:05)

św. Karol Boromeusz.

#17 2008-05-05 19:15:37

zuza
Gość

Przepraszam, trafiłam na to forum przez tzw. przypadek - szukając czegoś co mi pomoże w rozeznaniu swego powołania....Jak rozumiem jesteście na razie taką "luźną" grupą, nie jesteście jakoś szczególnie zorganizowani tak jak np Oaza i tym podobne?
Jestem Zuza, mieszkam w Wawie i zastanawiam się jak mogę nawiązać kontakt z osobami z "Barki" w Wawie - czy spotykacie się na jakichś spotkaniach modlitewnych w Warszawie - która parafia. Na Waszym forum jestem dopiero od wczoraj. Czy mógłby mi ktoś jakoś pomóc żebym nie czuła się tak obco img/smilies/smile
Dziękuję....

#18 2008-05-05 19:53:41

Śliwka
Gość

ja poiwem moze tak.... jestmy grupa wirtualną img/smilies/wink tzn skaładmy sie z realnych osób, ale psotykamy się na forum więc w wiartulanej przestrzeni... poza tym, ze od czasu do czasu udaję nam sie spotkać na zywo - gdy np odkryjemy, ze mieszamy w tcyh samych miastach ejst lawiej o spotkanie img/smilies/wink ale na codzien nie mam zadnej "siedziby" więc o tyle ma masza wspolotona luzny charakter... "jedynym" co nas łaczy to wspolna modliwta, troska o sibie nawzajem i chęc podazania razem droga Pana... img/smilies/smile sadzę, ze to czasem duzo więcej niz fizyczna obecnośc img/smilies/wink

#19 2008-05-05 20:38:49

Rafcio
Gość

Tak wspieramy się modlitewnie. "Spotykamy się" na gg i skype. Organizujemy spotkania w tzw. realu czasami. Poprostu "JESTEŚMY".

#20 2008-05-05 20:48:32

luckoradversity
Gość

Rafcio napisał(a):

"JESTEŚMY".

...Dla Jezusa.

#21 2008-05-06 06:04:57

Rafcio
Gość

i dla siebie wzajemnie. Pomagamy sobie i wspieramy się....

#22 2008-07-02 12:53:30

ania
Gość

Charyzmat... hm... Jesteśmy po prostu "wspólnotą" (może trochę za duże słowo;) ) istniejącą w rzeczywistości wirtualnej img/smilies/smile Modlimy sie, wspieramy i dzielimy się swoimi trudami na drodze odkrywania powołania, na drodze wiary... Wielu z nas jest powołanych do różnych wspólnot, zgromadzeń, czy nawet do różnych stanów, ale dzieląc się tym możemy sami spojrzeć pełniej na własne powołanie, dostrzegając piękno i bogactwo Kościoła. Dlatego nie mamy określonego charyzmatu... Najważniejsze dla nas to otwartość i miłość wobec innych - po prostu chrześcijanie img/smilies/smile Niektóry z nas bardziej udzielają się na forum służąc słowem, inni piszą tylko czasem, wspierając wszystkich pszukujących swoją modlitwą. Czasami odbywają się też spotkania w "realu", ale z tego, co widzę, to narazie zależy od woli forumowiczów i ich własnej inicjatywy img/smilies/wink

#23 2012-09-12 22:39:47

bepik1
Użytkownik

Myslę ze ta historia nie powinna,,zaginąć'' we wątkach img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez bepik1 (2012-09-12 22:48:32)

św. Karol Boromeusz.

#24 2012-09-12 23:03:15

Oleńka
Gość

"Powstaliśmy 20 października..." za niedlugo rocznica!

#25 2012-09-12 23:08:56

bepik1
Użytkownik

6 sta, pamiętam pamiętam ten jesienny dzień.. kiedy właśnie trafiłam na barkę..img/smilies/teu45
ps.zarejestrowałam się 2006-10-22

Ostatnio edytowany przez bepik1 (2012-09-12 23:10:23)

św. Karol Boromeusz.

Stopka forum