'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2006-11-10 22:44:04

CBM
Gość

Zgromadzenie Córek Bożej Miłości

#2 2007-06-07 22:05:02

CBM
Gość

Re: Zgromadzenie Córek Bożej Miłości

A to strony Córek Bożej Miłości w necie (różnojęzyczne):
Austria - www.lebenssinn.at

Ostatnio edytowany przez CBM (2007-06-07 22:05:59)

#3 2007-12-17 15:47:13

ewusia93
Gość

Witam img/smilies/wink
Chciałam zapytać, czy może ktoś z was wie coś więcej o tym zgromadzeniu, może zetknął się kiedyś z nim ? Jak w tym zakonie wyglada takie normalne życie siostr? np. czym się zajmuja itp. img/smilies/smileimg/smilies/smile
Pozdrawiam

#4 2007-12-17 16:18:53

bepik1
Użytkownik
Imieniny: 6.09
Urodziny: 12.04
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

ja się zetknęlam : jechalam z nimi w PKS z Czestochowy img/smilies/big_smile one jechaly do Łodzi - tak jak ja.
dalam im adres Barki img/smilies/big_smile serialnie img/smilies/smile reklama na 1 miejcu.
Zaciekawila mnie obrączka Siostr, bardzo ładna i nietradycyjna img/smilies/smile

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#5 2007-12-19 14:17:41

ewusia93
Gość

Eh Bepik1 miałas szczęście img/smilies/winkimg/smilies/wink Bardzo dobrze,że 'zareklamowałas' im Barkę, bo dzięki temu mamy wśród forumowiczów siostrę z tego zgromadzenia !! img/smilies/smile
A co do obrączek, to masz rację, bardzo ładne są, tylko szkoda że je tak troche niewyraźnie widać na tym zdjęciu,tzn tak z daleka img/smilies/tongue
Pozdrawiam

#6 2007-12-19 16:27:29

bepik1
Użytkownik
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

niee, jak dawałam Siostrą adres juz z nami na forum była Siostra CBM img/smilies/smile img/smilies/big_smile nawet powiedzialam im wtedy tej Siostry imię , ale juz niepamiętam img/smilies/tongue
a obrączki widzialam na zywo w PKS img/smilies/smile Siostry siedziały na przeciw mnie img/smilies/smile
Tylko nie pamiętam co tam bylo, napewno coś w ksztacie owalnym img/smilies/big_smile
Ale zapewne któraś Siostra nas oświeci img/smilies/big_smile

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#7 2007-12-20 00:13:04

Śliwka
Gość

a ja chcaiłam powiedzięc, ze  znam Siostrę Kłarę img/smilies/smile bo miałam ogromną przyjemnośc rozmowy z NIa img/smilies/smile i amło z tego... jest Oan pierwsza osobą , tkrej powiedzilam o powli rodzacym sie powolaniu img/smilies/smile pozdrawiam Siostrę serdecznie img/smilies/smile !! img/smilies/smile

#8 2007-12-21 18:21:36

karmelka :)
Gość

A ja mieszkam w bursie prowadzonej przez Córki Bożej Miłości img/smilies/smile Są kochane i bardzo się cieszę, że mogę tam mieszkać img/smilies/smile

#9 2007-12-23 00:32:25

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:

Ja znam s Klare z gg i powiem Wam , że to cudowna Siostra img/smilies/smile Cieszę się, że mogłam ją poznać .

"Pan - Mistrz Miłości - jest zazdrosnym kochankiem, który żąda od nas wszystkiego co posiadamy, całej naszej miłości. Czeka byśmy Mu ofiarowali to co mamy i poszli drogą, którą dla każdego z nas wyznaczył" (św Josemaria Escriva)

"Pamiętaj o tym dobrze i zawsze: choć czasami może ci się wydawać, że wszystko się wali - nic się nie wali, bo Bóg nie przegrywa bitew."  Św. Josemaría Escrivá

#10 2007-12-23 13:39:02

Rafcio
Gość

ja tez znam siostre Klare przez gg. bardzo fajna i miła Siostrzyczka.

#11 2007-12-23 14:20:04

ewusia93
Gość

Hmm widzę, że siostra Klara jest tu bardzo znana i lubiana img/smilies/winkimg/smilies/wink
A pomagając wczoraj mamie przy pieczeniu ciast, gdy trzymałam książke "przepisy siostry Anastazji" to zobaczyłam, że ona(siostra, która napisała tą książkę) jest przeciez z tego zgromadzenia img/smilies/smileimg/smilies/smile I na okładce widać tez tą oborczkę, którą się zachwycamy img/smilies/tongue

Bardzo mi się podobaja też habity tych sióstr, z takim fajnym kołnierzykiem img/smilies/smile
Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt !!

Ostatnio edytowany przez ewusia93 (2007-12-23 14:21:44)

#12 2010-03-12 21:17:01

GieKa
Gość

na obrączce Sióstr z tego zgromadzenia jest SERCE oplecione CIERNIAMI ...
znam sporo Sióstr z tego zgromadzenia ... są wyjątkowe ... miłe, przyjazne ... cudowne. <333

#13 2010-03-13 12:44:35

GieKa
Gość

a mam pytanie. Czy ktoś wie skąd jest S.Klara ?
Tzn. w jakiej miejscowości na dzień dzisiejszy przebywa i jak mogę nawiązać z nią kontakt ?
Z góry dziękuję. ... img/smilies/smile

#14 2010-03-13 16:29:46

leonka
Gość

s.Klara jest obecnie w Krakowie i zajmuje się formacją początkową tzn.kandydatkami i postulantkami. Jest w domu prowincjalnym ul. Pędzichów 16,
31-152 Kraków
tel.+48 12 633 75 00.

#15 2012-08-16 09:08:13

Agatku
Użytkownik
Imieniny: 05.02
Urodziny: 30.01

pomódlmy się za kandydatkę, która wczoraj rozpoczęła swoją "przygodę" w zgromadzeniu o wytrwałość img/smilies/smile

Czynić dobro, radość nieść, uszczęśliwiać i prowadzić do nieba.

#16 2012-12-27 02:29:02

dysia
Gość

Ja powiem tylko tyle, że przez półtora roku chodziłam do gimnazjum prowadzonego przez ZCBM w Bielsku i mam niestety bardzo przykre doświadczenia z tej szkoły, byłam bardzo rozczarowana, dlatego też się przeniosłam.
Parę razy byłam też na dniach skupienia w Krakowie, więc poznałam siostry nie tylko od strony szkoły. Jasne, są sympatyczne itd, ale jakoś nie czułam sie tam dobrze, mają w sobie coś takiego... sztywnego... Pamiętam, ze na jednym ze skupień miałyśmy różaniec z siostrami i one wszystkie przez cały ten różaniec tak sztywno klęczały, że ja bałam się poruszyć, chociaż już mnie nogi bolały... img/smilies/wink Takie niby nic, ale bardzo cenię sobie w zakonnicach naturalność, zachowanie swojej indywidualności, taką normalność, a tam niestety w moim odczuciu jest z tym słabo.

#17 2012-12-27 12:59:58

Agatku
Użytkownik

a jakie to przykre doświadczenia?

#18 2012-12-27 13:03:09

bepik1
Użytkownik

ja dodam ze swojego dosw. ze takze lubię tą naturalnosc, bycie sobą... ale często we formacji jest to zamieniane na taką sztywbnosc''. moja kolezanka mowila ze matka przelozona zwrocila jej uwage ze jak to ze nowicjuszka usmiecha sie na korytarzu...  niestety rozne sa zwyczaje.
ps. zanim przczytalam twoj post byłam w galerii i tez dalo mi sie odczuc tę ,,sztywnosc'' ale nie mi oceniac i po takim szczególe img/smilies/tongue)

św. Karol Boromeusz.

#19 2012-12-27 23:51:51

dysia
Gość

Agatku napisał(a):

a jakie to przykre doświadczenia?

Po prostu spodziewałam się, że to będzie taka fajna, katolicka szkoła... a niestety w szkole panuje taki wyścig szczurów, wszystko jest na pokaz, takie  fałszywe. Np. nikt oczywiście w szkole nie użyłby niecenzuralnego słowa, ale jak tylko wchodziłyśmy do szatni na basenie (obowiązkowy w pierwszej klasie) to niektórzy sobie nie żałowali. Generalnie nauczyciele byli często nieludzcy, sióstr w szkole pracowało tylko kilka, ale to one były dyrektorkami i były naprawdę odrealnione... Szkoła niby katolicka, ale takich naprawdę wierzących, praktykujących katolików było tam może kilku, naprawdę! (rodzice posyłali tam dzieci ze względu na poziom) chociaż oczywiście wszyscy stawiali się na cotygodniową obowiązkową mszę.
Są ludzie, którzy są z tej szkoły zadowoleni, ale spotkałam też takich, dla których to był (tak jak dla mnie) traumatyczny okres w ich życiu. Eh, dużo by pisać...
Aż głupio mi, że to co piszę jest takie negatywne, ale takie są moje odczucia (i nie tylko moje), choć niewątpliwie siostry robią też dużo dobra i życzę im jak najlepiej.

#20 2013-01-27 12:52:18

Agatku
Użytkownik

dysia napisał(a):

Pamiętam, ze na jednym ze skupień miałyśmy różaniec z siostrami i one wszystkie przez cały ten różaniec tak sztywno klęczały.

Z książki o.Leona Knabita OSB "Tajemnice zakonu":
"Na modlitwy do kościoła zawsze przychodziło się w kapturze, ręce przed sobą wetknięte za pas, pod szkaplerzem. Człowiek milczący i skupiony wobec majestatu Bożego. Nie czas wtedy na rozmowy i pospieszne załatwianie różnych spraw. Dzisiaj zdarza się nieraz, że osoby duchowne w stroju liturgicznym idą na modlitwę, „machając rękami jakby cepami”, rozmawiają, śmieją się, a przy ołtarzu czy w chórze zakonnym cały czas gapią się na to, co się dzieje w kościele."

Tak mi teraz na myśl przyszła ta "sztywność" choć oczywiście nie mówię ze np. uśmiechanie się w czasie nabożeństw jest czymś zły. Ja często gdy widzę taką "sztywność" nie tylko u Sióstr to myślę sobie że ta osoba jest taka zapatrzona w Boga, "zatracona" w modlitwie.

#21 2013-08-07 22:44:57

Agatku
Użytkownik

garść nowych informacji:
5 sierpnia przeżywałyśmy uroczystość pierwszych ślubów s.Agnieszki,
6 sierpnia dwie postulantki Anetka i Sylwia zostały przyjęte do nowicjatu i przyjęły imiona s.Michalina i s.Imakulata (choć nie wiem czy aby na pewno tak to się pisze img/smilies/wink ) tego też dnia kandydatka Monika rozpoczęła swój postulat.
Siostry z postulantką obecnie pielgrzymują na Jasną Górę z Pieszą Pielgrzymką Krakowską.
Obejmijmy modlitwą Siostry, szczególnie modląc się o nowe powołania do zgromadzenia.

#22 2013-08-08 09:34:21

adamsvd
Użytkownik
Imieniny: 24.12
Urodziny: 1988

Agatku napisał(a):

i s.Imakulata (choć nie wiem czy aby na pewno tak to się pisze img/smilies/wink ) .

znana mi pisownia to Immaculata
ale kto wie, kto wie

Duchu Święty Boże
Wszystko z Miłości ku Tobie!

http://www.werbisci.pl/

#23 2014-02-26 17:13:44

Agatku
Użytkownik

zapraszam na zgromadzeniowy profil facebookowy (img/smilies/big_smile) https://www.facebook.com/barkacbm?fref=ts
w niedziele zakończyło się pierwsze skupienie dla Dzieci Bożej Miłości, skupienie dla młodzieży 29-30 marca.

#24 2014-05-20 22:27:01

s. Laura
Gość

ooo
Szczęść Boże img/smilies/smile
Niechcący znalazłam to forum,spodobało mi się "od pierwszego wejrzenia" a tu na dodatek temat o CBM img/smilies/smile
Miło. Pozdrawiam Was wszystkich. No i Ciebie Agatku, widzę, żę jesteś na bieżąco. Jestem CBM i czasem tu zajrzę. Serca, w których rodzi się powołanie są w najpiekniejszym okresie swej drogi z Panem. Dlatego będę zagladać na to forum- aby trochę z tych Serc zaczerpnąć ducha pełnego entuzjazmu, radości i otwartości.
GDy to miejsce znalazłam moja buzia uśmiechnęła się tak: img/smilies/big_smile, bo pamiętam, jak za moich czasów.. no nie aż tak odległych, właśnie takiego miejsca poszukiwałam... i zasadniczo był brak. Świetna inicjatywa. Pozdrawiam

#25 2014-08-08 10:03:01

Agatku
Użytkownik

garść informacji img/smilies/smile
2 sierpnia odbyło się poświęcenie kaplicy w rozbudowywanym krakowskim domu na Woli Justowskiej, kaplicy od tego dnia patronują błogosławione Siostry Męczennice z nad rzeki Driny
5 sierpnia siostry juniorystki (a wśród nich forumowa s. Laura) odnowiły swoje śluby, w tym dniu swoje pierwsze śluby złożyły dwie siostry s. Joanna i s. Rita
6 sierpnia postulantka Monika została przyjęta do nowicjatu i już jako s. Monika rozpoczęła kolejny etap swojej formacji
od 3 do 6 sierpnia trwały rekolekcje powołaniowe podczas, których miałyśmy okazje uczestniczyć w pięknych uroczystościach zakonny i warsztatach o podejmowaniu decyzji

zdjęcia z wydarzeń można pooglądać na facebook'owym profilu sióstr (link dwa posty wyżej)

Pamiętajmy w modlitwie o siostrach juniorystkach, neoprofeskach, nowicjuszkach oraz o 3 dziewczętach przyjętych do zgromadzenia

Ostatnio edytowany przez Agatku (2014-08-08 11:49:35)

Stopka forum