'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2013-07-04 08:50:26

anni
Użytkownik
Imieniny: 26 lipiec
Urodziny: 3 luty

Rekolekcje z o. J. Bashoborą w Warszawie

Przytoczę artykuł za Wirtualną Polską dotyczącą rekolekcji z ojcem Bashoborą w Warszawie:

http://wiadomosci.wp.pll

Około 58 tys. osób zapisało się na rekolekcje na Stadionie Narodowym, które poprowadzi tam o. John Baptist Bashobora z Ugandy - poinformowała rzeczniczka rekolekcji Katarzyna Matusz.

Dodała, że organizatorem rekolekcji jest Kuria Warszawsko-Praska i wpisują się one w obchody Roku Wiary w Kościele katolickim.

Rzeczniczka poinformowała też, że spotkanie to spełnia wszystkie standardy bezpieczeństwa, jakie obowiązują przy imprezach masowych, choć - jak podkreśliła - "rekolekcje nie są imprezą masową".

Dodała, że ze strony organizatorów będzie 1250 wolontariuszy, księży i członków innych służb. - Ze strony Stadionu Narodowego blisko 700 osób, w tym służby medyczne i stewardzi będą czuwać nad zapewnieniem porządku i bezpieczeństwa podczas trwania rekolekcji - powiedziała Matusz.

W spotkaniu uczestniczyć będą te osoby, które do 22 czerwca zapisały się przez stronę internetową www.jezusnastadionie.pl i opłaciły swój udział (wejściówki w cenie 40 zł i ulgowa 20 zł).

Spotkanie przewidziane jest na cały dzień, od godz. 10 do 22 i - jak podkreśliła Matusz - nie będzie możliwości, by wziąć w nim udział tylko częściowo, tzn. jeśli dana osoba opuści stadion, to ponownie nie będzie mogła wejść. Uczestnicy spotkania będą wpuszczani na stadion do godz. 10. Na jedną wejściówkę może wejść tylko jedna osoba.

W programie rekolekcji na Stadionie Narodowym - jak poinformowała Matusz - przewidziane są m.in. trzy konferencje o. Johna Bashobora oraz modlitwa o uzdrowienie prowadzona przez rekolekcjonistę. Mszy św. przewodniczył będzie biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Marek Solarczyk, który też wygłosi homilię.

John Bashobora wielokrotnie gościł już w Polsce, prowadząc rekolekcje. Na co dzień pracuje on w kurii biskupiej w swojej diecezji Mbarara w Ugandzie, jest też diecezjalnym koordynatorem Odnowy Charyzmatycznej, zajmuje się też tysiącami ugandyjskich sierot.

Życie jest zbyt krótkie,
a świat o wiele za mały
aby z nich uczynić pole walki!

#2 2013-07-06 12:38:02

Ana
Gość

Re: Rekolekcje z o. J. Bashoborą w Warszawie

Aaaaa!!!!

Jestem z tych osób, które uciekają jak najdalej od takich imprez. Tak naprawdę na każdej Eucharystii Bóg uzdrawia, a my tylko musimy wierzyć i Mu zaufać.

#3 2013-07-06 21:14:16

jkasia4
Zbanowany

Ana napisał(a):

Aaaaa!!!!

Jestem z tych osób, które uciekają jak najdalej od takich imprez. Tak naprawdę na każdej Eucharystii Bóg uzdrawia, a my tylko musimy wierzyć i Mu zaufać.

AQna rozumie Cie doskonale - dla mnie to tez niewiarygodne- ze ludzie widza jakies wyjatkowe zdarzenia w Mszach o uzdrowienie i w takich tam - kazda Msza Sw.- jest cudem i na kazdej Mszy Jezus dokonuje najwiekszego cudu przemienia wino i chleb w swoje Najswietsze Cialo i Krew- gdy w to uwierzymy - zostaniemy uzdrowieni na duszy i na ciele

#4 2013-07-07 21:34:32

scholastyka
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

A ja byłam tam i dziękuje Bogu za tą łaskę img/smilies/smile Niesamowite doświadczenie mocy Ducha Świętego i jedność w modlitwie uwielbienia, chwała PANU img/smilies/smile

"Wszyscy jesteśmy powołani do świętości. Nie musimy jednak kopiować wzorów świętych uznanych przez Kościół. Każdy ma swoją własną drogę życia."

#5 2013-07-08 20:02:18

malpiszonek
Gość

To nie była Msza o uzdrowienie... ja też raczej unikam tego typu "imprez"... ale całe spotkanie zdecydowanie nie przypominało wielu, jakie często wywołują tyle emocji... Muszę przyznać, że o. Bashobora ani przez moment spotkania nie był w centrum, po adoracji wyszedł zaraz za Jezusem... nie czekał na oklaski, a jego konferencje były proste i jednocześnie niesamowicie głębokie... uzdrowienie w sakramencie pojednania, uzdrowienie w sakramencie Eucharystii i uzdrowienie w Słowie... cud wiary...tylko i aż tyle..  Ja po tych rekolekcjach utwierdziłam się w tym, że największe cuda mam na wyciągnięcie ręki i czerpię z nich garściami... a emocje... czasem się przydają, ale zdecydowanie nie są konieczne img/smilies/smile
A tak z innej strony patrząc... myślę, ze potrzebne było takie spotkanie... choćby dla umocnienia się we wspólnocie... że nie jesteśmy dziwnymi jednostkami, ale potężną rzeszą ludzi, która chce w imię Jezusa wspólnie się modlić.. każdy tak jak potrafi.. to też naprawdę wielkie świadectwo i wielkie wrażenie, gdy z 60 tys. gardeł zamiast skandowania wydobywa się modlitewne i potężne JEZUS...
A o. Bashobora zostawił nam "zadanie domowe" i myślę, że warto o nim pamiętać.. własnie po to, żeby nie pozostać na poziomie emocji..ale nawrócenia serca img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez malpiszonek (2013-07-08 20:44:14)

#6 2013-07-09 07:56:01

myconviction
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Malpiszonek, lepiej bym tego nie ujęła! :-):-) było naprawdę wspaniałe. Chwała Panu.

Kochajcie Miłość, bo Miłość nie jest kochana! - św. Franciszek z Asyżu

#7 2013-07-19 14:08:00

Tomek
Użytkownik

Warto pokusić się o jakąś szerszą analizę, tego z czym mamy do czynienia.
Na stadionie odbyły się całodzienne rekolekcje, których kulminacyjnym momentem była Msza Św. pod przewodnictwem abp. Hosera a po niej adorcja i uwielbienia Pana Jezusa. Jednym z elementów adoracji była modlitwa w intencjach najbardziej potrzebujących: chorych, samotnych, biednych, uzależnionych, zniewolonych. Rekolekcje poprowadził charyzmatyczny ugandyjski kaznodzieja ks. dr John Bashobora.

Jak to widziały media? ....przyjechał  jakiś ks z Afryki uzdrowiciel, wskrzesiciel (odmieniane dziesiątki razy) i robi show na stadionie, śmiech, troche drwiny, wielka sensacja...ateiści jako eksperci komentują....

Jak to widzieli "tradycjonaliści"?....Pan Bóg jest w kościołach codziennie na każdej Mszy Św., nie ma potrzeby wychodzić na stadiony i się tam głośno modlić. My lubimy ciszę w własnym kościółku, grzecznie ubranych ludzi, żadnych tam tańców, podnoszenia rąk, spontanicznych zachowań itp. Litanie z książeczki i modlitwy z obrazków.

Jak to widzieli "ludzie z Odnowy"?....idziemy się modlić, na Mszę św, chcemy adorować Pana Jezusa, chcemy być razem(58tys.), chcemy dać świadectwo wiary lajcyzującemu się światu, stadion to nie tylko miejsce meczów, wymachiwania szalikami, picia piwa, ale to także dobre miejsce na modlitwę. Nie jest dla nas problemem, że przyjdą ludzie z różnymi nawet wstydliwymi problemami, w tym uzależnieni i zniewoleni, będą księża służący modlitwą. A reszta: uzdrowienia, uwolnienia i odpowiedzi na inne ludzkie potrzeby pozostawiamy suwerennej decyzji Dobrego Boga, on wie lepiej co komu potrzeba.

Kto najbardziej atakował i atakuje to wydarzenie?:
1)... ateiści, rzecz jasna
2).....ludzie którym wszystko przeszkadza, którzy nie potrafią wykrzesać nic z siebie oprócz krytyki,
3)...ludzie którzy mają się za mądrych, światłych i oczytanych, w ich głowach coś takiego nie przechodzi
4)...ludzie którzy się mają za super pobożnych, przyjmują pozy, miny, zakładają różne stroje, bywa że sutanny i piuski i są the best, ale jakoś nigdy nie lubią charyzmatyków, zdaje się tylko z tego że albo im zazdroszczą że Pan Bóg dał komuś jakieś Dary, a oni sami nie mają albo się poprostu boją się....  Czego? ...a no tego żeby na takim spotkaniu charyzmatycznym nie wyszło że wcale nie są tacy pobożni i święci, jak opinia o nich głosi....

Takie rekolekcje mają swe dobre i te gorsze strony, ale to jest ewangelizacja. Choć zewsząd słychać szczekanie, karawana idzie dalej.

Stopka forum