'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2013-01-17 20:41:18

AbbaOjczeprzyjmij
Użytkownik
Imieniny: 6 września
Urodziny: 26 sierpnia
Padre Pio

Czy ktoś oglądał film o padre Pio? Uwielbiam Go, za to jaki był i jak żył. img/smilies/142
W jednym filmie jest taka scena, kiedy zakrystianin woła ojca Pio: ,,Pio ! Pio! gdzie się podziała złota aureola Matki Bożej?!''
a Pio tę aureolę biednym oddał img/smilies/big_smile i sprzeczał się z zakrystianinem, że matka Boża też by oddała swoją złotą aureolę biednym. Młody jeszcze był ;D Ale najpierw  chyba musiał to złoto spieniężyć, czy jak? o-O...

,, Upomnieniem Pańskim nie gardź, mój synu, nie odrzucaj ze wstrętem strofowań. *
Bowiem karci Pan, kogo miłuje, jak ojciec syna, którego lubi.''  Przysłów 3, 11-12.
,, Sprowadzę na nich ucisk, by Mnie odnaleźli'' Jeremiasza 10,18
* Nieszczęścia często oczyszczają i przygotowują do ściślejszego połączenia z Bogiem. ( Zapraszam Cię, mówi Pan)

#2 2013-03-02 17:45:05

anni
Użytkownik
Imieniny: 26 lipiec
Urodziny: 3 luty

Re: Padre Pio

Oglądałam ten film i kilka razy czytałam książkę R. Cammillierego "błogosławiony Ojciec Pio". Porównując dwie pozycje, fakty życia wielkiego świętego to można znaleźć pewne różnice. Ale to normalne, bo film jest po części fabularny.

Życie jest zbyt krótkie,
a świat o wiele za mały
aby z nich uczynić pole walki!

#3 2013-04-08 21:14:18

kalinka
Użytkownik

Obejrzałam.Polecam.

#4 2014-09-22 19:59:40

justyna00
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny: 09.02

Ja też polecam, wspaniały film img/smilies/smile
jutro obchodzimy wspomnienie świętego

Czasami trzeba zrezygnować z czegoś dobrego na rzecz czegoś lepszego

https://www.siostryzorlika.pl/
https://www.facebook.com/siostryzorlika/

#5 2016-03-18 21:05:33

michaleus
Użytkownik
Imieniny: 29.09
Urodziny: 21.01

Jestem obecnie w trakcie oglądania (przede mną druga część filmu), ale już dziś mogę śmiało go polecić każdemu komu bliski jest święty ojciec Pio. Ekranizacja wspaniale ukazuje życie, łaski i powołanie najbardziej znanego kapucyna ;p Mnie urzekły sceny, w których jest dręczony i kuszony przez Szatana. No i moment, w którym pierwszy raz świątobliwy zakonnik dostaje stygmaty... A scenę ze złotą aureolą doskonale znam img/smilies/smile Jednak to chyba był gwardian (przełożony) klasztoru a nie zakrystian ;p

Im więcej daje się Bogu, tym więcej się od Niego otrzymuje.

#6 2016-04-10 15:34:12

Misia23
Użytkownik
Imieniny: 24.07.
Urodziny: 13.08.1997

Bardzo piękny film, godny polecenia, widziałam go już kilka razy img/smilies/smile Dobrze pokazuje postać O.Pio,Jego cnoty.

#7 2016-04-10 22:10:34

annaweronika
Użytkownik

Nie zlicze ile razy widziałam ten film... Dzisiaj słuchałam muzyki z niego. Wzrusza mnie za każdym razem 😊

Stopka forum