'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2009-02-22 11:33:08

Niebieska
Gość

Różaniec obrączka

Witam!

Chciałam się was zapytać co sądzicie o obrączkach różańcowych. Niektórzy uważają że są one bardzo przydatne, inny że to jest tylko "chwalenie się".

A może ktoś z was nosi taką obrączkę różańcową? Jak ludzie na to reagują?

Ja osobiście jeszcze nie noszę, ale zamierzam, ponieważ bardzo by mi się przydała. Jednak trochę obawiam się reakcji ludzi, a szczególnie w szkole może to być źle przyjęte ( niemiłych komentarzy lub / i siniaków nie da się uniknąć).img/smilies/sport30

#2 2009-02-22 11:50:44

Marti
Gość

Re: Różaniec obrączka

Ja się pochwalę, że noszę img/smilies/wink.

Czy jest to przydatne czy tylko chwalenie się to już zależy od osoby. Odmawiam na niej różaniec, więc jest przydatna. Tym bardziej, że zawsze mam ją przy sobie. Czy chwalenie? Zdecydowanie noszę ją ze względu na siebie a nie innych. Przeważnie każdy z nas ma przy sobie jakiś znak chrześcijański. Ja wybrałem taki. Lekki i praktyczny img/smilies/wink. Nie lubię natomiast łańcuszków.

Nigdy nie spotkałem się z negatywną opinią na ten temat. A oprócz środowiska "kościelnego" poruszam się w środowisku kibicowskim i kiedyś szkolnym. Przeważnie wogóle nie ma jakiejkolwiek reakcji (już się wszyscy przyzwyczaili, że chodzę do kościoła i nie piję - a tym samym jestem jedyną osobą na ŁKS-ie, której można bezpiecznie dać piwo do przytrzymania img/smilies/wink ). Choć na koloniach od małych dziewczynek często słyszałem:"ładny ma Pan pierścionek"img/smilies/smile. A jak się dowiadywały, że to różaniec to niekiedy były zdziwione. Ale i też niektóre taki sobie sprawiały img/smilies/smile.

Niebieska, nie ma się co martwić tym "co ludzie powiedzą" bo można źle skończyć img/smilies/wink.

#3 2009-02-22 11:54:17

green
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Większość ludzi nawet nie wie co to jest img/smilies/wink Te co wiedzą nie atakują, ci co nie wiedzą traktują jako pierścionek i nie wydaje mi się, żeby ktoś Ci za to twarz obił...

Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

#4 2009-02-22 12:04:03

Laurka
Gość

Niebieska ja też noszę taki różaniec na palcu. Czasem korzystam z niego jak pójdę do kościoła i akurat jest odmawiany Różaniec, a ja zapomnę zwykłego różańca. Nie myśl jaka będzie reakcja twojego otoczenia na to, że zaczniesz nosić taki różaniec. Jak masz takie pragnienie to po prostu go kup i zacznij nosić img/smilies/smile

#5 2009-02-22 12:26:53

Łucja
Gość

ja też noszę różaniec na palcu i chyba jeszcze nie spotkałam się z opinią jakoś specjalnie negatywną, nawet w szkole... a jeśli komuś by to przeszkadzało, to jego sprawa, a że ja noszę - moja. img/smilies/wink też uważam, że jest to przyydatne, bo 'zwykły' różaniec często zapominałam nosić ze sobą, a ten mam zawsze img/smilies/smile

#6 2009-02-22 13:03:17

helena
Gość

Ja również noszę różaniec na palcu i to bardzo sie przydaje. Nie spotkałam się z żadną negatywną reakcją ze strony otoczenia. Nawet dzieciaki, które uczę religii pytają się co to jest.

Ostatnio edytowany przez helena (2009-02-22 13:04:22)

#7 2009-02-22 13:37:31

Niebieska
Gość

W mojej szkole to nawet katecheta jak widzi u kogoś krzyżyk na szyi to się dziwnie patrzy. I miałam kiedyś konflikt z dyrektorem z powodu medalika, więc teraz mam pewne wątpliwości.

#8 2009-02-22 13:40:08

Owieczka :)
Gość

ja również noszę różaniec na palcu, jest dość delikatny i z daleka nie widać "kuleczek" i spotkałam sie z pytaniami czy to jest srebrna obrączka img/smilies/smile
jest przydatny jak akurat nie mam takiego tradycyjnego różanca, a chcę zmówić dziesiątkę np podczas drogi na wykłady...

#9 2009-02-22 13:52:01

dzieciak
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Niebieska...w jakims dziwacznym otoczeniu żyjesz...img/smilies/smile
obrączka różańcowa...p pierwsze na pierwszy rzut oka, nikt nie pomysli, że to różaniec..bo wiekszosc ludzi nie wie co to jest...
a jeśli sie boisz, ze będa na ciebie dziwnie, krzywo patrzeć..to tez trochę nie w porządku z twojej strony...Bo tak, jakby pokazujesz, że sie wstydzisz wiary, chrześcijaństwa...czy pierwsi chrześcijanie wstydzili sie? uciekali od wyszydzenia? w ogóle nie rozumiem obaw...

ale jak juz mam coś powiedzieć, to myślę , z enie ma czego sie obawiac, bo ludzie wbrew pozorom sa tolerancyjni, i jak ktoś u ciebie zobaczy obraczke rozancową...to tak naprawde, zobaczysz, ze nie bedzia mial odwagi ci cokolwiek powedziec...

'Będzie błogosławił...
Będzie łamał...
Będzie dawał swoim uczniom...
     I nigdy nie zrezygnuje z Ciebie !' <3

#10 2009-02-22 14:01:30

Jana Mlada OSB
Gość

ja mialam taka obraczke od 10 lat mojego wieku - t.j. ponad 20 juz taka posiadam. Kiedy obchodzilam 16 urodziny, otrzymalam srebrna. Przez pare lat (jak nalezalam do Polskiej wspolnoty benedyktynek) nie nosilam jej, bo nie bylo takiego zwyczaju, ale teraz znow nosze. Dla mnie jest to takim znakiem, wg. ktorego moge rozpoznac czy ktos jest wierzacy (bardziej niz wg. krzyzyka na szyji).  img/smilies/smile

#11 2009-02-22 14:05:13

Niebieska
Gość

dzieciak napisał(a):

Niebieska...w jakims dziwacznym otoczeniu żyjesz

Bardzo dziwnym! Ostatnio moja najlepsza przyjaciółka ( jeszcze z podstawówki )powiedziała że ona w Boga to nie wierzy, ale w ufo tak. Ale znając ją to niedługo potrwa.

A wracając do tematu
To chyba jednak zacznę nosić różaniec na palcu. A niech gadają ! img/smilies/smile

#12 2009-02-22 22:04:53

Stefcia23
Gość

Ja też noszę srebrną i w pracy już dwie osoby pytały mnie czy to pierścionek zaręczynowy img/smilies/smile Poza tym zwróciła na nią uwagę tylko jedna osoba - koleżanka na uczelni powiedziała że ma taką samą. Rzeczywiście zwykle wielu ludzi uważa ją za zwykły pierścionek.

#13 2009-02-22 22:41:01

matka
Gość

Ja również nosze różaniec i to dobre kilka lat ... a nosze  dla siebie bo łatwiej jest mi np.  w drodze do pracy odmówić dziesiątkę img/smilies/smile  Różaniec to dla mnie też symbol, że przynależe do Koscioła w ten sposób daje też przykład, świadectwo innym ... nie wstydze sie nosic go na palcu. Każdemu kto odważy sie zapytać mówię prawde img/smilies/smile

#14 2009-02-23 00:45:41

piotrk
Gość

Stefcia23 napisał(a):

Ja też noszę srebrną i w pracy już dwie osoby pytały mnie czy to pierścionek zaręczynowy img/smilies/smile

facetem na Twoim miejscu mógł odpowiedzieć ,że "tak to pierścionek zaręczynowy ,a wybranką mojego serca jest Matka Boska" img/smilies/wink

#15 2009-02-23 13:30:19

gabryska
Gość

Też noszę img/smilies/smile i się nią cieszę img/smilies/smile
a na innych nie zrwacam uwagi...
zawsze znajdzie się ktoś, kto Cie skrytykuje...
wszystkich nie uszczęśliwisz...

#16 2009-02-23 16:58:35

Agawa
Gość

Ja też noszę obrączkę różańcową, czasami, gdy jej zapomnę założyć czuję się bardzo nieswojo, jakby mi czegoś brakowało, myślę że to nie tylko kwestia przyzwyczajenia z mojej strony...noszenie obrączki świadczy o tym, że należymy do Maryi

#17 2009-02-23 17:12:40

bepik1
Użytkownik
Imieniny: 6.09
Urodziny: 12.04
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

ja noszę az dwie, a to dlatego ze pierwszą dostalam od mamy a drugą kupilam w czestochowie jest dla mnie bezcenna.
nie uwazam ze jest to chwalenie, wrecz przeciwnie, albo chwalenie- ja wierzę i nie wstydzę sie wiary.
sama czesto  gdy jestem w kosciele a jest rozaniec koronka a nie mam calosci siegam za palec... wiec moim zdaniem wszystko jest na własciwym miejscu img/smilies/smile

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#18 2009-02-23 17:17:53

devinirka
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

A mogę zapytać się o sprawy bardziej przyziemne...? Jako, że nie nosze jeszcze obrączki różańcowej... Gdzie można takową nabyć? Czy we wszystkich sklepach z dewocjonaliami? Że o orientacyjną cenę się już nie zapytam...

...A Bóg map nie rozdaje...

#19 2009-02-23 17:19:56

bepik1
Użytkownik
Imieniny: 6.09
Urodziny: 12.04
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

tak dewocjonalia owszem, choc widze je tez w sklepie ze srebrem, a zlota nawet u jubilera
zwykla roznacowa ''kropeczki'' i +, srebrna ok 8zł. gruba np. w kreski i krzyzyk ok 25zł.
w częstochowie w licheniu na kazdym stoisku i w kazdym sklepie.
aha niesrebrne ok 1-2zł. ale nie radzę szybko czarnieją i brudzą palec img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez bepik1 (2009-02-23 17:21:25)

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#20 2009-02-23 18:42:09

ele
Gość

są i takie, że się obracają tj. tylko środkowa zewnętrzna część, ojej nie wiem czy to jest jasne, ale przy odmawianiu można tylko tę część obracać

#21 2009-02-23 18:46:59

Wojtek77
Gość

Ja noszę taki różaniec od 4 lat, i z żadnymi komentarzami się nie spotkałem.

Tylko czasem dzieciaki ze scholi mówią, że to pierścionek zaręczynowy img/smilies/smile)

Generalnie jest to dla mnie rzecz bardzo przydatna, zwłaszcza w autobusie, pociągu, czy też w górach (chociaż po górach uwielbiam spacerować z pełnym różańcem w dłoniach... Wspaniałe uczucie img/smilies/smile )

Oczywiście nie chodzi tu o chwalenie się, ale wyrażanie swojej wiary jest, myślę, jak najbardziej OK - dlatego ja jestem dumny z tego, że taki różaniec noszę, i nie jest on ozdobą, a czymś więcej img/smilies/smile)

Pozdrawiam

#22 2009-02-23 18:47:34

ŻycieJestPiękne(ŻJP)
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny: 13.05

ja tez nosze jak znak wiary
a inni niech sobie gadaja nie zwracaj na to uwagi
jak ktos juz napisal wiekszosc i tak nie wie co to jest

Tak więc trwają wiara, nadzieja i miłość - te trzy: z nich zaś największa jest MIŁOŚĆ !!!

http://swietoscwcodziennosci.blogspot.com/

#23 2009-02-23 19:04:43

devinirka
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Bepiku dziękuję serdecznie za informację! Pierwszy raz spotkałam się z obrączką w tym roku- moja sąsiadka taką nosi. A sama ja mam zawsze przy sobie różaniec "prawdziwy"- nigdy nie wiadomo kiedy może się przydać img/smilies/smile

...A Bóg map nie rozdaje...

#24 2009-02-24 15:23:02

Nadzieja
Gość

Ja też mam obrączkę, noszę ją od kilku lat i nigdy nie spotykałam sie z negatywnymi komentarzami. Jak już to wcześniej wspomniano, ludzie myślą, że to po prostu pierścionek. Jest to dość praktyczne rozwiązanie, nie przepadam na łańcuszkami (może dlatego, ze czasem mi go szkoda, kiedyś zgubiłam łańcuszek i medalik... kupiłam drugi, ale rzadko noszę) i jakoś tak ogólnie jest wygodny, kiedy zapomnę różańca. Poza tym jest to tez przyznanie się do wiary...

#25 2009-02-24 17:28:35

dążący do szczęścia
Użytkownik
Imieniny: 8.05
Urodziny: 23.04

A dla mnie ten różaniec jest szczególnie ważny, bo nie pełni tylko roli różańca, ale także rolę właśnie obrączki - bo założyłem go tego samego dnia gdy powiedziałem TAK Panie chcę kroczyć Twoją droga.
Reakcje? W gimnazjum było różnie niektórzy tak jak piszecie brali to za zwykłą obrączke nie zawsze prostowałem bo obrączka dla mnie też on jest, inni którym wytłumaczyłem pytali się gdzie mozna kupić, ale niestety  byli też i tacy przez których były niemiłe sytuacje wyzwiska itp ale to w gim teraz już widze jest inaczej chociaż też niektórych w oczy koli. Pomimo to i tak noszę, noszę bo przez ten widzialny znak mogę się identyfikować z grupą chrześcijańską i zdarza się, że gdy spotkam kogoś z różańcem na palcu to jakoś się czuje, że mnie ktoś zrozumie i do takiej osoby np bez problemu potrafię powiedzieć Szczęść Boże.

da mihi animas caetera tolle - daj mi dusze resztę zabierz

Stopka forum