'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku
  • Index
  •  » Kapłaństwo
  •  » Nowe święto: Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana

#1 2013-04-23 22:58:18

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Nowe święto: Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Za miesiąc po raz pierwszy będziemy przeżywać nowe święto:  Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana

"Komunikat w związku z wprowadzeniem do kalendarza liturgicznego święta Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
Biskupi polscy, zgromadzeni na 360. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Zakopanem w dniu 26 listopada 2012 r., podjęli decyzję, aby wprowadzić na terenie Polski święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W następstwie tej decyzji, w dniu 13 lutego 2013 roku. watykańska Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów zatwierdziła dla Kościoła w Polsce nowe święto oraz zatwierdziła jego coroczne obchody na czwartek po Niedzieli Zesłania Ducha Świętego.
Pierwsze obchody nowego święta przypadną w tym roku w czwartek 23 maja. Zachęcając do licznego udziału w tegorocznych i kolejnych obchodach ku czci Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, Biskupi polscy życzą, aby święto, wprowadzone w ostatnich dniach pontyfikatu papieża Benedykta XVI i będące dla Kościoła w Polsce niejako jego testamentem duchowym, przyczyniało się do pogłębiania świętości życia duchowieństwa i stało się inspiracją do modlitwy o nowe, święte i liczne powołania do służby kapłańskiej.
+ Wojciech Polak
Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski"

(źródło: komunikat rozsyłany przez KWPZM)

O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

#2 2013-05-23 14:53:51

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Re: Nowe święto: Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Zauważyliście, że dziś po raz pierwszy obchodzimy nowe święto?

Przytoczę kolektę, bo to modlitwa o wierność kapłanów:
"Boże, Ty dla chwały Twojego majestatu i dla zbawienia rodzaju ludzkiego ustanowiłeś Jednorodzonego Syna swojego Najwyższym i Wiecznym Kapłanem, † spraw, aby dzięki łasce Ducha Świętego ci, których On wybrał jako sługi i szafarzy swoich tajemnic, * okazali się wierni w wykonywaniu przyjętego urzędu posługiwania. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, † który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków".

O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

#3 2013-05-24 01:39:52

terestynka
Użytkownik

Święto jest ciekawe, często czytam w tekstach o Chrystusie jako kapłanie,a dopiero teraz takie święto utworzyli..

'Moje serce się w Tobie zakochało..." img/smilies/142

Mphc! - Matka doskonale się zatroszczy img/smilies/smile

#4 2013-05-24 21:27:24

cień
Gość

Dobrze, że zostało wprowadzone to Święto, przypominające o modlitwie za kapłanów. 'Takich będziemy mieć kapłanów, jakich sobie wymodlimy...' img/smilies/smile

#5 2013-05-24 22:50:46

Ela
Gość

a u nas wczoraj były święcenia kapłańskie:) lepszego święta nie mogli mieć img/smilies/big_smile

• Index
  •  » Kapłaństwo
  •  » Nowe święto: Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Stopka forum