'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2013-05-04 13:05:28

jkasia4
Zbanowany

Czy Bóg istnieje?

Każdego z nas nachodzą wątpliwości, w naszych sercach rodzi się pytanie - czy tem Bóg w którego wierze -rzeczywiście istnieje, czy rzeczywiście jest obecny w moim życiu, czy moja wiara ma sens .... i wiele innych - czasem poszukiwanie odpowiedzi trwa parę dni czasem parę lat - a czasem te myśli przychodzą i ulatują.
A tu ciekawy artykuł w tym temacie:
http://www.kazdystudent.pl/a/istnienieboga.html

#2 2013-06-06 04:53:12

Magdalena_i
Gość

Re: Czy Bóg istnieje?

Często zadajemy sobie pytanie , czy Istnieje , czy Jest wytworem tradycji utwierdzonej przez wieki czasu.
Jako dzieci słyszymy , że Bóg Jest w niebie i patrzymy w niebo .Dorastamy i okazuje się że niebo zniknęło i ukazał się wszechświat w którym bardzo trudno dostrzec tego dziecięcego Boga.Myślę , że nie ma człowieka na ziemi który nie zadałby sobie tego pytania - " czy Bóg Istnieje"
Tysiące wyznań, setki ugrupowań, różnorodność religii i jedno pytanie - która jest prawdziwa i której solidną podstawą jest Bóg i czy Jest na prawdę.
Nauka od lat próbuje rozwikłać zagadkę Boga , próbuje Go " rozgryźć " - rozpracować , jedyny chyba "fakt" na świecie który  jest nie do rozpracowania przez człowieka.
Nie potrafimy udowodnić czy Bóg Istnieje - równie dobrze nie potrafimy udowodnić jak mocno kochamy matkę , bądź dziecko.
Dowód na Istnienie Boga człowiek nosi w sobie, dowód którego nie dostrzega, nie widzi, nie czuje , nie rozpoznaje - by mógł to zrobić musi " zapragnąć"
Człowiek jest dowodem na Istnienie Boga , ludzki umysł jednak sam pragnie być panem we wszystkim i panować nad wszystkim - człowiek z natury jest zdobywcą - do czasu jednak aż zda sobie sprawę z faktu iż posiada duszę.
Bóg Istnieje , działa, ingeruje nie naruszając wolnej woli człowieka.
Bóg pozwala nam poznawać Siebie po troszku, po małych krokach, małych zrozumieniach .Czasem ingeruje dobitnie jeśli uzna że tego właśnie człowiekowi potrzeba , choć człowiek kompletnie nie zdaje sobie z tego sprawy.

" Ojcze mój "
" tu mieszkam "
" na drogę dobrych ludzi Bóg zsyła Anioły"
"Jestem z Tobą "
" szczere wyznanie - drogą ku prawdziwej wolności człowieka"
"pragniesz - kołacz tak mocno aż rozkruszysz lód pod którym jest woda żywa"

Bóg Istnieje i hartuje człowieka na poznanie Prawdziwej Miłości.
Człowiek pozna Boga jeśli Go " zapragnie"
Jeśli człowiek pozna Boga poprzez pragnienie - nie potrzebuje żadnego dowodu na Istnienie Boga , nie potrzebuje nikomu udowadniać , że Bóg Istnieje.
Zapragnij a Bóg sam przyjdzie do Ciebie i nic innego nie będzie miało już znaczenia .Wszystko stanie się małe i przemijające .Bóg wystarcza za wszystko.

#3 2013-07-13 22:03:46

Ann
Użytkownik
Imieniny: we wspomnienie św. Jadwigi
Urodziny: 14.07

Myślę, że to czy Bóg istnieje to jest sprawa wiary. W Credo mówimy "Wierzę w Boga...". Wierzę... Inną sprawą jest to, co człowiek robi z tą wiarą, czy przyjmuje tradycje i nazwijmy to idee z nią związane czy też nie. Wiara jest łaską.
Dla mnie osobiście Bóg jest. Czasem się ukrywa, ale wtedy właśnie polegam na Jego Słowach, których doświadczyłam, wspominam chwile, w których czułam, że jest blisko i staram się trwać.

A mam jeszcze taką uwagę do strony www.kazdystudent.pl . Kiedyś ją przeglądałam i wiele treści wzbudzało moje wątpliwości... Zachęcałabym więc do ostrożności w przyjmowaniu w 100 % tych treści img/smilies/wink

#4 2013-07-18 00:23:25

Konrads
Użytkownik
Imieniny: Luty
Urodziny: 1998

Czy Bóg istnieje? To pytanie ja sam zadaję sobie dość często, mimo, że każdego dnia doświadczam wielu Jego łask i wiem, że w niektórych sytuacjach sam bym sobie nie poradził i wiem to, czuję Jego obecność.. Myślę, że takie wątpliwości, powinno rozwiewać się modlitwą, czyli tak na prawdę rozmową z Panem Bogiem. Trudno jest wyczuć to, że nie mówi się do siebie, tylko do Niego, czyli do tego, który czuwa nad nami dzień i noc, ale gdy wierzysz, jesteś w stanie wyczuć to, że On słucha. Dlatego warto często się modlić, by to pytanie nie pojawiało się w naszym życiu zbyt często.. I mimo różnych przeciwności losu i problemów, zawsze trzeba pamiętać, że Bóg ma wobec nas plan, który nie zawsze przynosi same przyjemności i dobre, życiowe momenty. Czasami najpierw musimy pocierpieć, by potem dostąpić szczęścia.

Dlatego ja wiem, wierzę, że Bóg istnieje.

Viva Cristo Rey!

"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia." Flp 4, 13

#5 2013-08-08 16:32:14

paula123
Gość

Ja wiem,ze Bog istnieje, czuje Jego obecnosc w moim zyciu. kazdemu kto w niego nie wierzy tlumacze,ze jest. Wlasnie mam taka kolezankę, ktora Bog doswiadcza na rozne sposoby i ona nie potrafi uwierzyc w Jego milosierdzie

#6 2015-10-23 19:45:05

Koenzym
Użytkownik

paula123 napisał(a):

kazdemu kto w niego nie wierzy tlumacze,ze jest.

Przypuśćmy, że ja nie wierzę w Boga. Jak przekonałabyś mnie, ze Bóg istnieje? Jakie dowody na to przedstawiłabyś?  img/smilies/winkimg/smilies/winkimg/smilies/wink

#7 2015-10-24 11:20:38

ŻycieJestPiękne(ŻJP)
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny: 13.05

Do Boga sie nie przekonuje ludzi bo w życiu każdego działa inaczej. Można dzielić sie doświadczeniem, czasem i rozmową. Reszta jest ŁASKĄ

Tak więc trwają wiara, nadzieja i miłość - te trzy: z nich zaś największa jest MIŁOŚĆ !!!

http://swietoscwcodziennosci.blogspot.com/

#8 2015-10-24 23:27:33

mały człowiek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Bóg jest. On żyje i nie powinniśmy w to wątpić. Nie mogę powiedzieć, że Boga nie ma, bo to jest nieprawda. Największym dowodem na istnienie Boga jesteś Ty, jestem ja, jesteśmy my. Jeżeli ktoś doświadcza wielu łask od Boga to jak może wątpić w Jego istnienie? (Kondras)
Bóg każdego dnia zsyła nam łaski ale my często nie potrafimy ich dostrzegać i On o tym wie. A jeżeli ktoś jednak ma wątpliwości w Jego istnienie to niech szczerze poprosi Boga o znak, że On jest i ma się dobrze;)

"...Gdzie jednak wzmógł się grzech, tam jeszcze obficiej rozlała się łaska..." Rz 5. 20

#9 2015-10-26 12:44:03

Koenzym
Użytkownik

Tak myślałem. Same ogólniki. Ludzie! Na czym oparta jest Wasza wiara???

#10 2015-10-26 17:39:59

mały człowiek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

A Twoja? Skoro sam pytasz czy istnieje Bóg? Czy Trójca Święta była zawsze? Skoro "obalasz" wstawiennictwo Aniołów i Świętych...

"...Gdzie jednak wzmógł się grzech, tam jeszcze obficiej rozlała się łaska..." Rz 5. 20

#11 2015-10-26 17:50:19

Koenzym
Użytkownik

mały człowiek napisał(a):

A Twoja? Skoro sam pytasz czy istnieje Bóg? Czy Trójca Święta była zawsze? Skoro "obalasz" wstawiennictwo Aniołów i Świętych...

... to co w związku z tym? img/smilies/smile

#12 2015-10-26 17:55:01

mały człowiek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Nie można wierzyć w Boga, a podchodzić sceptycznie do nauki Kościoła. Tak myślałam, ogólnikowa odpowiedź.

Ostatnio edytowany przez mały człowiek (2015-10-26 17:55:36)

#13 2015-10-26 17:56:42

Koenzym
Użytkownik

mały człowiek napisał(a):

Nie można wierzyć w Boga, a podchodzić sceptycznie do nauki Kościoła.

A jeśli ta nauka jest sprzeczna z Pismem ... co wówczas?

#14 2015-10-26 17:59:31

mały człowiek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Która nauka jest sprzeczna, którą ja podałam lub nawiązałam? CREDO? Dzienniczek św. s. Faustyny?

#15 2015-10-26 20:14:55

Kwietniowa
Administrator

Koenzym napisał(a):

Tak myślałem. Same ogólniki. Ludzie! Na czym oparta jest Wasza wiara???

Koenzymie, na Piśmie Świętym i TRADYCJI. Jesteś w stanie to choć trochę zaakceptować? Forum katolickie, konkretnie. Pozwól nam zachować tutaj jakieś zasady.

Prawdziwa miłość otwiera ramiona, a zamyka oczy...
św. Wincenty a Paulo

#16 2015-10-27 11:18:01

Kasia K
Użytkownik
Imieniny: 25.11
Urodziny: 28.05.

Koenzym napisał(a):

Jak przekonałabyś mnie, ze Bóg istnieje? Jakie dowody na to przedstawiłabyś?  img/smilies/winkimg/smilies/winkimg/smilies/wink

"Boga się nie udowadnia, Boga się poznaje"- ks. Jan Twardowski

Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.
img/smilies/142
Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje!     img/smilies/142   (30.05.2010)
mój blog- zapraszam: http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

#17 2015-11-01 15:09:09

Koenzym
Użytkownik

Kasia K napisał(a):

Koenzym napisał(a):

Jak przekonałabyś mnie, ze Bóg istnieje? Jakie dowody na to przedstawiłabyś?  img/smilies/winkimg/smilies/winkimg/smilies/wink

"Boga się nie udowadnia, Boga się poznaje"- ks. Jan Twardowski

Ale na czymś trzeba swoją wiarę oprzeć, prawda?

#18 2015-11-01 18:50:22

Kasia K
Użytkownik
Imieniny: 25.11
Urodziny: 28.05.

Na Piśmie św. (jak Kwietniowa napisała), na nauczaniu Kościoła- błogosławieństwo jest w posłuszeństwie.
Im bardziej człowiek zbliża się do Boga, tym bardziej nie potrzebuje, by mu udowadniano, że Bóg jest, bo doświadcza Go na co dzień w swoim życiu.

Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.
img/smilies/142
Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje!     img/smilies/142   (30.05.2010)
mój blog- zapraszam: http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

#19 2015-11-01 20:07:09

Koenzym
Użytkownik

Kasia K napisał(a):

Na Piśmie św. (jak Kwietniowa napisała), na nauczaniu Kościoła- błogosławieństwo jest w posłuszeństwie.

Ale co wtedy, gdy nauczanie kościoła odbiega od tego, co mówi Pismo?

Stopka forum