'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2007-07-11 22:36:59

anetka_d
Gość

Gitarzyści!

Hej mam pytanie czy ktoś z odwiedzających osób gra na gitarze? a i jeszcze mam pytanie czy ktoś umie stroić gitarę? Czekam na odp.

pozdrawiam img/smilies/042

#2 2007-07-11 22:41:04

paula
Gość

Re: Gitarzyści!

ja troszke pogrywam i mam stroik img/smilies/tongue

#3 2007-07-11 22:44:37

m733
Gość

ja też gram, ale stroję na słuch img/smilies/smile

#4 2007-07-11 22:56:04

anetka_d
Gość

aha. mi zawsze stroił ks. który uczył mnie grać ale teraz jest przeniesiony do innej parafii i musze sobie sama radzić. Dzięki Bogu mój kolega gra na gitarze w zespole i mi nastroi!

z Bogiem     img/smilies/teu45

#5 2007-07-11 23:00:18

ania
Gość

Ja tez gram od kilku lat juz i stroje roznie. img/smilies/big_smile

#6 2007-07-11 23:07:47

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:

Ja stroję ze stroikiem , ale obecnie mi stroik nie działa img/smilies/lol img/smilies/lol img/smilies/lol

"Pan - Mistrz Miłości - jest zazdrosnym kochankiem, który żąda od nas wszystkiego co posiadamy, całej naszej miłości. Czeka byśmy Mu ofiarowali to co mamy i poszli drogą, którą dla każdego z nas wyznaczył" (św Josemaria Escriva)

"Pamiętaj o tym dobrze i zawsze: choć czasami może ci się wydawać, że wszystko się wali - nic się nie wali, bo Bóg nie przegrywa bitew."  Św. Josemaría Escrivá

#7 2007-07-12 10:17:50

anetka_d
Gość

A więc jest troche osób które grają img/smilies/smile i mam takie pytanie na jakich biciach gracie bo ja do tej pory poznałam 4

pozdrowionka i trzymajcie się Pana:angel:

Ostatnio edytowany przez anetka_d (2007-07-12 10:18:35)

#8 2007-07-12 10:31:17

malpiszonek
Gość

Ja wciąż się uczę img/smilies/smile Coraz częściej udaje mi się nastroić na ucho, a jak nie, to korzystam ze ściągi w necie. Nad biciem się nie zastanawiam.. dobieram w zależności od piosenki i dosyć często zmieniam w trakcie img/smilies/wink a najbardziej to lubię "palcówkę" i Stare Dobre Małżeństwo img/smilies/smile

#9 2007-07-12 11:57:23

anetka_d
Gość

no właśnie ta ''palcówka" ja nie umiem tego bicia a możesz mi je podać??? bardzo prosze a SDM też lubie dostałam śpiewnik od znajomego księdza
                                                 pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez anetka_d (2007-07-12 11:57:53)

#10 2007-07-12 17:21:13

karmelka :)
Gość

Ja także gram na gitarze. Choć zbyt dobrego słuchu nie mam, to czasem uda mi się nastroić gitarę;) A tak to koleżanka ma stroik img/smilies/smile
Małpiszonek, możesz podać strone na necie z której stroisz? img/smilies/smile
A jeśli chodzi o bicie, to też zależy od piosenki, jakoś sama ręka idzie do taktu, nie mam konkretnych rodzai bicia.

Pozdrawiam wszystkich grających i śpiewających na chwałę Pana img/smilies/042

#11 2007-07-12 18:55:10

ale-czemu
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

ja tez gram od 12 lat to wina szkoly muzycznej a gitare stroje ze słuchu ale stroik czasem sie przydaje. Co do bisia to zalezy jaki utwor. Pozdrawiam

Jeżeli nie masz siły nieść Krzyża, to GO chociaż ciągnij za sobą.
Jeżeli nawet nie masz siły Go ciągnąć i iść, to usiądź przy Nim.
A jeżeli nawet na to nie masz siły - to połóż na Nim głowę i zaśnij...Odpocznij.
Więcej nic nie musisz.

#12 2007-07-12 19:48:37

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:

Ja uczę sie grac od 2 lat ..ale niewiele umiem img/smilies/wink img/smilies/wink img/smilies/wink Choc to bardzo lubię img/smilies/142 img/smilies/142

"Pan - Mistrz Miłości - jest zazdrosnym kochankiem, który żąda od nas wszystkiego co posiadamy, całej naszej miłości. Czeka byśmy Mu ofiarowali to co mamy i poszli drogą, którą dla każdego z nas wyznaczył" (św Josemaria Escriva)

"Pamiętaj o tym dobrze i zawsze: choć czasami może ci się wydawać, że wszystko się wali - nic się nie wali, bo Bóg nie przegrywa bitew."  Św. Josemaría Escrivá

#13 2007-07-12 20:56:54

Syla <><
Użytkownik
Imieniny: skromnie.
Urodziny: wciąż czeka.

Ja też gram, stroję dzięki stroikowi. Bicia? hmmm to co serce podpowiada i tak jak czujesz img/smilies/smile Pozdrawiam wszystkich img/smilies/smile

#14 2007-07-13 00:32:10

malpiszonek
Gość

"Palcówki" to chyba nie da się podać... to po prostu uderzanie strun po kolei w różnych zestawieniach zamiast wszystkich na raz (ale może ktoś to lepiej określi img/smilies/wink )
Mogę za to podać link do strony z plikami dźwiękowymi...

http://www.daktik.rubikon.pl/Slowniczek … mentow.htm

Na tej stronie jest też sporo przydatnych informacji o technice gry...
Pozdrawiam img/smilies/smile

#15 2007-07-13 08:45:30

Jishak
Gość

.....naliczyłam w sumie ok  10 osób ...(+1img/smilies/smile i tak mi przyszło do głowy- a ile z was posługuje muzycznie na spotkaniach jakichś wspólnot lub gra może na mszach świętych?Czy w jakiś sposób dzielicie się tym darem z innymi? Będę wdzięczna za odpowiedzi (^_^)

#16 2007-07-13 10:57:18

anetka_d
Gość

Hej! tak ja gram na Mszach Św nie tak bardzo często, ale co jakiś czas i gram też na spotkaniu Odnowy w Duchu Św. właśnie dziś będę grać na czuwaniu na wystawieniu Njświętszego Sakramentu

pozdrawiam

#17 2007-07-13 11:49:12

m733
Gość

Ja gram czasami na organach w czasie nabożeństw, a gitarę zamierzamy dołożyć w wakacje na msze img/smilies/smile

#18 2007-07-13 12:07:41

Syla <><
Użytkownik
Imieniny: skromnie.
Urodziny: wciąż czeka.

grałam razem z moją koleżanką na co tygodniowych spotkaniach oazowych u nas w parafii, ale wiadomo-wakacje, więc spotkań oazowych nie ma. No i na Mszach Oazy również u nas w parafii 3 gitarki + djembe img/smilies/big_smile Pozdrawiam wszystkich img/smilies/smile

#19 2007-07-13 13:30:47

anetka_d
Gość

a czy grając używacie kostek? ja osobiście gram bez kostki ale chciałabym sobie kupić ale chciałabym taką kostke z napisem np. Jezus Cię kocha lub Pan jest moim pasterzem ale nigdzie nie mogę takich znaleźć znacie może stronę internetową gdzie można by było kupić taką kostkę?

z darem modlitwy Aneta img/smilies/teu45

#20 2007-07-13 15:07:44

ania
Gość

Ja gram od kilku lat na Mszach niedzielnych i wtedy, gdy jest taka potrzeba. No i poza tym pelnie role "muzycznej" w lokalnej wspolnocie oazowej... img/smilies/smile
Co do kostek, czy innych gadzetow z napisem "Jezus" itp., to ok, fajnie sie nimi chwalic... Tylko po co? Najwazniejsze, by moją przynaleznosc do Chrystusa bylo widac w czynach, a nie w napisach na gadzetach img/smilies/wink

#21 2007-07-13 18:02:48

malpiszonek
Gość

Zawsze możesz sobie wykonać napis foliopisem, albo naklejkami img/smilies/wink
Ja rzadko używam kostki... pomijając fakt, że moja kostkam jest wycięta z karty telefonicznej img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez malpiszonek (2007-07-13 18:03:41)

#22 2007-07-13 18:56:47

(nie)poukładana
Gość

Ja również gram (była muzyczna ODB)

#23 2007-07-13 20:51:38

herbaciarka
Gość

ja się od roku uczę, ale niewiele umiem (bo mnie kształcą pod kątem gitary elektrycznej i męczą solówkami img/smilies/hmm). i do tego ludzie ze wspólnoty męczą żebym grała na spotkaniach, a ja akordami grać za bardzo nie umiem. img/smilies/sad

#24 2007-07-13 22:30:01

ale-czemu
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

gram na mszy dzieciecej z dziecmi autystycznymi i zdrowymy img/smilies/big_smile Oprocz tego udzielam darmowych lekcji dziecia z patologicznych rodzin img/smilies/smile Jestem muzyczna na pielgrzymkach. Gdy wyjezdzam na misje (za tydzien znow) to gitara tez mi towarzyszy i jak to mowia łagodzi obyczaje img/smilies/smile
Kostki uzywam bo ilosc spedzonego czasu ze strunami sprawia bol moim dlona wiec kostke zawsze mam img/smilies/big_smile

Jeżeli nie masz siły nieść Krzyża, to GO chociaż ciągnij za sobą.
Jeżeli nawet nie masz siły Go ciągnąć i iść, to usiądź przy Nim.
A jeżeli nawet na to nie masz siły - to połóż na Nim głowę i zaśnij...Odpocznij.
Więcej nic nie musisz.

#25 2007-07-16 23:42:30

Nadzieja
Gość

Ja też gram img/smilies/smile A bicia to mam przeróżne. Zależy od sytuacji i nastroju. Kostka przydaje się, ale warto popatrzeć na jej grubość i przeznaczenie. Jeśli to ma być gra dla siebie, delikatna- to lepsze są cienkie, a jeśli chcemy grać głośno- wtedy lepsze są grubsze. W każdym razie ja używam piórek rzadko, wolę palcami, lepiej wyczuwam wtedy struny img/smilies/smile
Ale palcówki nie mogę się nauczyć. Po prostu nie mogę i nie potrafię. Wiem na czym to polega, ale strasznie mi się palce plączą i myli mi się kolejność (brak koordynacji palców img/smilies/smile )

Stopka forum