'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#26 2007-07-23 09:24:24

przydzi
Gość

Re: Gitarzyści!

ja też gram img/smilies/smile ale też tak średnio mi to wychodzi img/smilies/tongue ale ponoć trening czyni mistrza img/smilies/246

#27 2007-07-25 21:27:00

Owieczka :)
Gość

Ja również zaliczam sie do grona grających img/smilies/big_smile gram od niedawna, ucze się sama i na własnych błędach, ale pomalutku coś tamz aczyna wychodzić. Z Boża pomocą udało mi sie zagrać samej na czuwaniu w Kościele oraz obatwić własną mszę urodzinową, na której akurat nie było organisty img/smilies/big_smile ludzie nie uciekli więc chyba nie było aż tak źle img/smilies/big_smile
poza tym gram na flecie i to mi jakoś lepiej idzie, może dlatego ze gram dłużej img/smilies/smile

czy ma ktoś może jakieś łatwe chwyty do piosenek religijych? (tzn takich które można wykorzystać podczas mszy św. albo czuwań, adoraji)

#28 2007-07-28 10:33:13

malpiszonek
Gość

To zeby nie pisać po kolei wszystkich chwytów zapodaję bardzo ciekawą stronkę dla grających... Jest tu naprawdę mnóstwo chwytów do mnóstwa piosenek img/smilies/smile
Trzeba się co prawda zarejestrować, ale warto img/smilies/smile
I SDM też jest img/smilies/smile

http://www.chords.pl/

Ostatnio edytowany przez malpiszonek (2007-07-28 10:34:06)

#29 2007-07-31 17:04:27

Paulka
Gość

Ja też gram na gitarce img/smilies/smile Zaczęłam się uczyć w październiku, 2 lata temu. Sama sobie brzdękam i nie ukrywam że nawet fajne rzeczy mi wychodzą img/smilies/smile Gram i biciem i palcówką. Mam akustyka więc gram kostką... czasem i palcami, ale wtedy moje paznokcie nie nadają się już do niczego. Dość często gram na Mszach u mnie w kościele (prowadzę scholę). Poza tym pełnię posługę jako an.muz. w diecezjalnym domu rekolekcyjnym. No i chyba nie muszę dodawać że kocham grać, a o śpiewaniu to już nie wspomnę! No ale nazwisko zobowiązuje  img/smilies/big_smile

#30 2007-08-19 20:56:15

Igunia
Gość

no coz ja tez gram na gitarze i to juz ok.5 lub 6 lat i jestem samoukiem oczywiscie tylko i wylacznie na Chwale Pana jesli bedziecie potrzebowac czegos a konkretnie pomocy to zapraszam napiszcie maila

#31 2007-08-19 21:29:04

Magdalena
Gość

Też gram. Aż się zdziwiłam, bo wychodzi mi już 12 lat img/smilies/223 Powinnam być wirtuozem, a jestem... nie powiem czym img/smilies/tongue
Ale to raczej tak do domowego użytku, więc się nie przejmuję img/smilies/smile

Piórka też mam powycinane z kart telefonicznych. I z kart autobusowych.
Palcówki uwielbiam - mają dużo wdzięku i nadają charakteru piosenkom img/smilies/smile

#32 2007-08-19 21:31:20

kandydatka
Gość

Ja gram na gitarce, ale narazie to nic szczególnego... Gram od roku i stale się uczę... Jeszcze wiele przede mną... Kocham palcówki albo takie solówki na nutach grane... :-) Choc szczerze mowiac jeszcze mi srednio palcowki wychodza... ale cwicze img/smilies/tongue

#33 2007-08-27 21:47:22

Igunia
Gość

jezeli wam nie wychodza palcowki nie martwcie sie ja gram cos okolo 5 lub 6 lat a dopiero w tym roku nauczylam sie poprawnie grac palcowka wiec nie lamcie sie cwiczenie czyni mistrza

#34 2007-08-28 12:35:11

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:

A w zakonie uczą grać na gitarze ??? img/smilies/big_smileimg/smilies/big_smileimg/smilies/big_smileimg/smilies/big_smileimg/smilies/big_smileimg/smilies/big_smileimg/smilies/big_smileimg/smilies/big_smileimg/smilies/big_smileimg/smilies/big_smile

"Pan - Mistrz Miłości - jest zazdrosnym kochankiem, który żąda od nas wszystkiego co posiadamy, całej naszej miłości. Czeka byśmy Mu ofiarowali to co mamy i poszli drogą, którą dla każdego z nas wyznaczył" (św Josemaria Escriva)

"Pamiętaj o tym dobrze i zawsze: choć czasami może ci się wydawać, że wszystko się wali - nic się nie wali, bo Bóg nie przegrywa bitew."  Św. Josemaría Escrivá

#35 2007-08-28 12:44:38

Sesunia
Gość

jak ktoś umie to na pewno nie odmówi pomocy:)

#36 2007-08-28 13:16:46

kandydatka
Gość

Magda19 napisał(a):

A w zakonie uczą grać na gitarze ??? img/smilies/big_smileimg/smilies/big_smileimg/smilies/big_smileimg/smilies/big_smileimg/smilies/big_smileimg/smilies/big_smileimg/smilies/big_smileimg/smilies/big_smileimg/smilies/big_smileimg/smilies/big_smile

u mnie uczą img/smilies/big_smile tzn jeśli ktoś wyrazi taką chęć :] Kandydatek jest zwykle okolo 15 więc zawsze w kursie znajdzie się jedna lub kilka dziewczyn z gitarą, więc jest czas by nauczyc czegoś nowego inne kandydatki :-)

#37 2007-09-05 12:10:55

Joasia
Gość

No ja też się uczę, ale sama więc nie wiele z tego wychodzi (już jakiś rok) tylko że nie miałam ostatnio zbyt wiele czasu żeby ćwiczyć. Ale chcę się nauczyć. Może mi kiedyś coś z tego wyjdzie. img/smilies/wink

#38 2007-09-07 18:37:27

ale-czemu
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

trzeba ćwiczyć ćwiczyć i ćwiczyc img/smilies/big_smile  bo praktyka czyni mistrza img/smilies/smile to sprawdza się img/smilies/smile

Jeżeli nie masz siły nieść Krzyża, to GO chociaż ciągnij za sobą.
Jeżeli nawet nie masz siły Go ciągnąć i iść, to usiądź przy Nim.
A jeżeli nawet na to nie masz siły - to połóż na Nim głowę i zaśnij...Odpocznij.
Więcej nic nie musisz.

#39 2007-09-07 22:50:37

m733
Gość

ja też się od roku uczę, a dziś już grałam na mszy img/smilies/smile

#40 2007-09-12 15:41:12

anetka_d
Gość

Hej wszystkim, mam pytanie czy zna ktoś z was chwyty do piosenki "Matko Chrystusa, my Cię prosimy,o łaski pełna ufamy Ci" jeśli ktoś z was umie to grac to proszę o podanie chwytów. pozdrawiam http://img405.imageshack.us/img405/7645/88910371ap4

#41 2007-12-12 08:04:25

Kasia K
Użytkownik
Imieniny: 25.11
Urodziny: 28.05.

Ale dużo gitarzystów:-) Sami się nauczyliście grać czy ktoś Was uczył? Łatwo się nauczyć?
Pytam się,bo mam zamiar nauczyć się grać na tym instrumencie,a na razie nie mam czasu na kursy więc chcę spróbować sama,a czy się uda...?:-)

Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.
img/smilies/142
Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje!     img/smilies/142   (30.05.2010)
mój blog- zapraszam: http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

#42 2007-12-12 08:21:34

ale-czemu
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

jasne ze sie da img/smilies/big_smile Gitara to wcale nie taki trudny instrument img/smilies/big_smile

A jeżeli nawet na to nie masz siły - to połóż na Nim głowę i zaśnij...Odpocznij.
Więcej nic nie musisz.

#43 2007-12-12 13:20:31

Syla <><
Użytkownik
Imieniny: skromnie.
Urodziny: wciąż czeka.

pewnie, ze sie da, trzeba troche cierpliwosci i na poczatku palce moga bolec, ale z czasem opuszki sie wyrobiąw sensie stwaradnieja i bedzie dobrze, zycze wytrwalosci img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez Syla <>< (2007-12-12 13:21:02)

#44 2007-12-13 15:57:12

Marta
Gość

Ja -  podobnie jak większość - uczyłam się sama gry na gitarze, i tak uczę się już 2 lata img/smilies/wink cóż idzie mi to średnio ale wystarczy by pośpiewać sobie w domu czy nawet w kręgu najbliższych znajomych ale w bardziej publiczne miejsca się nie wybieram img/smilies/wink nie te progi ... Życzę powodzenia wszystkim którzy zaczynają naukę, i nie podawajcie się początkowymi niepowodzeniami, czy też przeszkodami od strony fizycznej img/smilies/smile ja po pierwszych dniach gry musiałam odczekać kilka dni aż mi się palce zagoiły, bo porobiły mi się ranki, a teraz nawet nie czuję strun img/smilies/tongue
Ale za to gdy się zobaczy pierwsze efekty swojej nauki to radość gwarantowana - u mnie to było zwłaszcza wtedy gdy umiałam zacząć płynnie przechodzić od chwytu do chwytu img/smilies/big_smile

#45 2007-12-15 22:30:14

Kasia K
Użytkownik

Gratuluję Marta ! A ja dopiero dziś wzielam pierwszy raz gitarę do ręki:-).Nie mam pojecia jak ja się nauczę tych chwytów:-)

img/smilies/142
Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje!     img/smilies/142   (30.05.2010)

#46 2007-12-15 23:42:28

malpiszonek
Gość

Marta napisał(a):

Ja -  podobnie jak większość - uczyłam się sama gry na gitarze

Eeeee... a jak się uczyłaś ze mną po nocach to co? Wtedy nie byłaś sama.. ani ja .. he he.

A jak już w tym temacie jesteśmy, to może ma ktoś jakieś ładne opracowanie kolędy cicha noc? Mogą być chwyty lub tabulatura, bo jakoś nie mogę czegoś sensownego znaleźć.

#47 2007-12-16 11:32:19

Marta
Gość

malpiszonek napisał(a):

a jak się uczyłaś ze mną po nocach to co? Wtedy nie byłaś sama.. ani ja .. he he

chylę czoło z pokorą to prawda img/smilies/smile dziękuję wszystkim którzy są w stanie wysłuchiwać mojego szarpania drutów, zwłaszcza w moich początkach gry he he Barucha img/smilies/wink czyli chwyty e i D to był istny koszmar, wtedy myślałam że to jest nie do przeskoczenia dla mnie ...Dzięki małpiszonku img/smilies/smile

Powodzenia Kasiu K http://img530.imageshack.us/img530/8515/30uz8

Ostatnio edytowany przez Marta (2007-12-16 11:34:10)

#48 2007-12-16 16:13:27

Kasia K
Użytkownik

Zna ktoś z Was chwyty do "Ofiaruję Tobie Panie mój..."?

img/smilies/142

#49 2007-12-16 19:57:00

ale-czemu
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Ofiaruje Tobie Panie moj,   DAh
całe życie me ,cały jestem Twój,aż na wieki fis GAD
Oto moje serce, przecież wiesz DAh
Tyś miłościa mą jedyna jest fis GAD

Ty w ofierze swojej Panie mój
cały dajesz sie
Cały jestes moj, aż na wieki
Oto moje serce przecież wiesz
miłość Twoja niech umacnia mnie.

Ofiaruje Tobie Panie mój cale życie me, D A7 h
Cały jestem Twój aż na wieki.            D G D A A7
Oto moje serce przecież wiesz,          D A7 h
Tyś miłością mą jedyną jest.             D G A D

Ostatnio edytowany przez JA (2007-12-16 19:57:57)

Więcej nic nie musisz.

#50 2007-12-24 22:51:52

adark
Gość

a ja dzisiaj dostałam gitarę i kiepsko widzę moją naukę img/smilies/tongueimg/smilies/tongue bo kiepsko mi idzie jak na początek:D

Stopka forum