'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#51 2007-12-25 00:29:53

luckoradversity
Gość

Re: Gitarzyści!

adark napisał(a):

a ja dzisiaj dostałam gitarę i kiepsko widzę moją naukę img/smilies/tongueimg/smilies/tongue bo kiepsko mi idzie jak na początek:D

Trening czyni mistrza img/smilies/big_smile

#52 2007-12-28 17:15:29

Kasia K
Użytkownik
Imieniny: 25.11
Urodziny: 28.05.

Adark nie jestes sama,ja też tak mam:-)

Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.
img/smilies/142
Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje!     img/smilies/142   (30.05.2010)
mój blog- zapraszam: http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

#53 2007-12-28 22:18:44

Nadzieja
Gość

I jak mam coś jeszcze mądrego pisać to napiszę, że nie radzę wyciągać gitary na mróz- nie tylko ze względu, że się rozstraja, ale głównie z tego powodu ja dzisiaj totalnie palców nie czuję. img/smilies/smile Ale i tak warto dla takiej rozrywki jaką jest kolędowanie troszkę się pomęczyć dzisiaj img/smilies/smile

#54 2007-12-28 23:04:22

karmelka :)
Gość

Jak gitara się przystosuje do zimna to normalnie gra :d A rękawiczki z obciętymi końcówkami palców najlepsze na granie na mrozie img/smilies/wink
A wiecie jaki "cud" mi się wczoraj stał... Kolędowaliśmy i taka Pani nas zaprosiła na cherbatke i na koniec chcieliśmy zaśpiewać, to gitara była kompletnie rozstrojona, a jak wyszłam na pole to wróciła do normalności img/smilies/smile

#55 2007-12-31 10:36:46

różyczka
Gość

Ja kilka lat temu uczyłam się grać img/smilies/smile Miałam lekcje z zawodowym gitarzystą i uczyłam się jakieś 2 lata od podstaw. Potem ten nauczyciel wyjechał i przestałam się uczyć. Poza tym mam bardzo szczupłe palce i trudno mi było chwytać akordy... W efekcie mój brat-samouk umie grać lepiej ode mnie.... Ale zawsze coś tam wybrzęczę...

#56 2007-12-31 16:55:25

dzieciak
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Igunia..ja tez jak gram w kościele, to ziimno jak nie powiem gdzie, jakas Syberia, Tym bardziej teraz...w kurtce trudno grac, więc gram bez kurtki...a w kościele jak np. gram ze scholą, to i tak nie słychac tego czy gitara stroi czy nie..

A tak w ogóle zna ktoś z was jakąs stronkę internetowa, bądx fajny kurs,który mozna sciągnąć, aby nauczyc sie obniać dźwięki lub podwyższać...Jak np. Ofiaruję Tobie Panie mój, ktoś tam gra od D, a ja np. od C, to na jakiejzasadzie to zmienić:D

Ostatnio edytowany przez dzieciak (2007-12-31 16:56:50)

'Będzie błogosławił...
Będzie łamał...
Będzie dawał swoim uczniom...
     I nigdy nie zrezygnuje z Ciebie !' <3

#57 2008-01-24 14:18:45

Dobraduszka
Gość

To ja także sie dołańczam do ludków pogrywajacych na gitarze. Bardzo to lubie chociaż nie jestem z tego bardzo dobra (najgorsze są te barowe których chyba nigdy nie chwyce img/smilies/big_smile) Ostatnio moją uwagę zwrócił także flet prosty, i zaczęłam sie sama uczyć grać na tym instrumencie. W tym momencie niektóre piosenki gram na oazie w parze z animatorką muzyczną, bardzo fajnie to wychodzi, mimo tego ze to nie jest flet poprzeczny, ale flecik prosty też ładnie brzmi razem z gitarą img/smilies/smile

#58 2008-02-11 16:52:41

klapciu
Gość

no to ja też się dołączę img/smilies/smile Wprawdzie mam tzw. syndrom ucha posłoniowego, ale akordy jakieś złapię i coś z bicia uderzę img/smilies/wink. Gram od pięciu lat, chociaż przez ostatnie 2 lata gitarka stała w kącie i przykrywała się kurzem... Odkurzyłam na rekolekcje ostatnio (początek lutego). A tak to nauczyłam się grać na DSM i grałam przez 2 (chyba?) lata na Mszach dla dzieciaków img/smilies/smile. Ale ze śpiewaniem to kruchutko u mnie... ja się tym nie przejmuję przynajmniej otoczenie modli się 8 razy img/smilies/smile.

#59 2008-02-25 20:03:36

ewusia93
Gość

Ja nauczyłam się sama grac img/smilies/tongue tzn jak byłam w 5 klasie szkoły muzycznej (na fortepianie) to pomyślałam sobie, że spróbuję tak jak mój wujek, sama "rozgryść" gitare... no i zaczęłam w ferie, no juz jakies 2 lata temu. Teraz dośc dobrze mi idzie, ale brakuje mi jeszcze precyzji w chwytach baree. Grywam na grupie apostolskiej i co się z tym wiąze - na czuwaniach, adoracjach, drogach krzyżowych... Ale w tym roku mam zamiar zabrać moją gitarkę na oaze !! img/smilies/smileimg/smilies/smile
pozdrawiam wszystkich

#60 2008-07-18 13:38:20

Meredith
Gość

Ja też gram! Muzyka zajmuje bardzo ważne miejsce w moim życiu. Gram na gitarze, pianinie, keyboardzie ;D i ucze sie grać na skrzypcach! Kocham to! Gram od...hm... 3 lat. Nauczyłam się wszystkiego sama, ale najtrudniej mi było nauczyć się stroić gitarę.
Pozdrawiam wszystkich gitarzystów!img/smilies/142

Ostatnio edytowany przez Meredith (2008-07-18 13:39:05)

#61 2008-07-18 15:54:32

Nadzieja
Gość

ja na gitarze gram jakieś 7 lat ale nadal nie potrafię nastroić gitary ( bo w ogóle nie mam słuchu:D ) jak mam pierwszą strunę nastrojoną to daję rade ale tak to nie img/smilies/big_smile A i tak najlepszy jest stroik elektroniczny, pod warunkiem, że ma dobre baterie img/smilies/big_smile
No i też samouk jestem img/smilies/smile

#62 2008-07-19 14:17:29

Meredith
Gość

Jest taki program Ap Guitar Tuner, który pomoże Ci Nadziejo nastroić gitarę nawet, jeśli nie masz dobrego słuchu muzycznego img/smilies/smile Tylko musisz mieć mikrofon podłączony do kompa.
Tutaj mozesz go pobrać:
http://www.gitary.ovh.org/downloads.php?cat_id=4
Wystarczy, że pierwszą strunę trącisz kilka razy (musisz postawić mikrofon jak najbliżej stuny) i wskazówka wskaże czy jest ona nastrojona, jesli nie musisz kręcisz kluczykiem, aż wskazówka bedzie na + 00 %  img/smilies/wink I tak z każdą struną! Bardzo prosty sposób strojenia.

#63 2008-07-19 16:23:52

szkotuś
Gość

jak tak czytam Wasze posty to normalnie oniemiałam troche z wrazenia, bo tutaj wiele osób po prostu nauczyło sie samo gry na gitarze==> szacuneczek i podziw img/smilies/big_smile  ja uwielbiam słuchac jak ktos gra na gitarze, to dla mnie cos niesamowitego! nigdy bym nie przypuszcała ze tej sztuki mozna nauczyc sie samemu...i przyznaje ze mnie troche zacheciliscie....wiec kto wie, kto wie... tylko nie wiem czy ktos chciałby mnie słuchać img/smilies/big_smile

#64 2008-07-20 22:49:40

Nadzieja
Gość

wiesz co, przeważnie rodzina wytrzymuje img/smilies/tongue a przynajmniej część img/smilies/smile i jeśli rzeczywiście chcesz się nauczyć to się nauczysz. Ja się uczyłam tak trochę na upór, bo wszyscy grali to ja też img/smilies/big_smile ale nie żałuję bo to naprawdę fajna sprawa, przydaje się w czasie różnych spotkań i w ogóle img/smilies/smile
ja mam teraz ambicję na gitarę elektryczną ale to chyba już raczej nie przejdzie... img/smilies/big_smile

#65 2008-07-21 10:06:02

malpiszonek
Gość

Szkotuś... można się samemu nauczyć..naprawdę... wirtuozem może się nie będzie, ale wystarczy, żeby miło było. Ja tam nawet nie muszę mieć słuchaczy...lubię sobie po prostu pograć nawet jak mi smutno albo wesoło..tak dla siebie... no i moje kochane psisko lubi jak gram..kładzie mi się wtedy przy nogach i śpi..he he img/smilies/wink

#66 2008-09-21 22:11:46

w drodze do...
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Nadzieja napisał(a):

ja mam teraz ambicję na gitarę elektryczną ale to chyba już raczej nie przejdzie... img/smilies/big_smile

Dlaczego? Podłączasz słuchawki do pieca i to, co grasz, słyszysz tylko Ty w słuchawkach. Można grać całą dobę bez obaw o skargi do administracji składane przez sąsiadów img/smilies/wink Ja w każdym razie tak robię.
No chyba że to "nie przejdzie" dotyczyło innej kwestii niż hałas w domu...

Navigo ergo sum

#67 2008-09-21 23:25:09

dzieciak
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

hmMm...gitara elektryczna , fajna sprawa...tylko czy by mi się chciało ? heh...img/smilies/big_smile
na elektrycznej się tak gra jak na klasyku?
czy zupełnie inaczej?

jak to jest?

img/smilies/smile

'Będzie błogosławił...
Będzie łamał...

#68 2008-09-21 23:33:32

w drodze do...
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Można grać zarówno akordami, jak i grać solówki, przebierając paluchami mniej więcej jak to robią gitarzyści klasyczni, jednakże dotyczy to z reguły ręki obsługującej gryf - zdecydowana większość gitarzystów elektrycznych gra kostką. Są jednak i tacy, co potrącają struny palcami - np. irlandzka piosenkarka folkowa Eleanor Mc Evoy. Eleanor gra też na elektryku z kapodastrem, choć wielu uważa to za straszny obciach img/smilies/wink

Ostatnio edytowany przez w drodze do... (2008-09-21 23:34:24)

Navigo ergo sum

#69 2008-09-22 08:28:12

Nadzieja
Gość

Cóż, chyba gitara za bardzo raziłaby moją siostrę, która słyszy przez ściany jak słucham muzyki przez słuchawki  img/smilies/1087  img/smilies/tongue
Bardzo podoba mi dźwięk gitary elektrycznej, tylko obawiam się że to taki słomiany zapał. No i właśnie gram akordami a chciałabym umieć grać z tabulatury (trzeba się rozwijać... img/smilies/big_smile ) tylko że mi to coś nie idzie... Dość szybko się zniechęciłam img/smilies/big_smile
I w sumie zastanawiałam się nad gitarą elektroakustyczną... Ma ktoś taką i zechce się podzielić opinią ? img/smilies/wink

#70 2008-09-22 10:49:07

w drodze do...
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Owszem, ja mam. Gitara elektroakustyczna - fajna sprawa, ale raczej wtedy, jeśli planujesz występy sceniczne lub nagrywanie - jeśli chodzi o granie dla własnej przyjemności, to nie ma chyba sensu pakować dodatkowych pieniędzy  w elektronikę. Pisząc, że lubisz brzmienie gitary elektrycznej, jak sądzę, masz na myśli przester? Przesterowana gitara elektroakustyczna brzmi fatalnie img/smilies/wink może jednak spróbujesz przygody z elektrykiem? Tylko faktycznie zapał to musi być żelazny, a nie słomiany, bo bez regularnych, wielogodzinnych ćwiczeń - klops img/smilies/wink (mówię to również do siebie, hihihi img/smilies/smile)

Navigo ergo sum

#71 2008-09-22 15:14:14

dzieciak
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

heh...na mnie zawsze wszyscysię dra..że nie po to mam słuchawki,zeby i tak cały świat słyszał czego słucham <lol2>

ehh...to ja jednak pozostane przy wersji klasyczno-akustycznej..img/smilies/smileimg/smilies/smileimg/smilies/smile

bo jeszcze troche ćwiczeń, w moim wypadku i uczen przerośnie mistrza...img/smilies/smile

'Będzie błogosławił...
Będzie łamał...

#72 2008-09-22 21:02:21

Nadzieja
Gość

w drodze do... napisał(a):

Pisząc, że lubisz brzmienie gitary elektrycznej, jak sądzę, masz na myśli przester? Przesterowana gitara elektroakustyczna brzmi fatalnie img/smilies/wink )

Ej, proszę mi tu z fachową terminologią nie wyjeżdżać img/smilies/big_smile Jam jest proste dziewczę i nie wiem co to ten przester. Wiem jak wygląda gitara, ale jak się co nazywa to tak nie bardzo, podobnie jak i efekty gitarowe img/smilies/tongue Budowę klasyka- owszem, wiem gdzie są struny, pudło, gryf, pola, progi itp ale elektyk to dla mnie czarna magia img/smilies/big_smile

#73 2008-09-22 21:21:55

w drodze do...
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Przester to popularna nazwa efektu gitarowego zwanego overdrive. Jego działanie, jak podaje Wikipedia,

polega na ścinaniu wierzchołków sygnału elektrycznego z gitary, dzięki czemu uzyskuje się przedłużony czas wybrzmiewania (ang. sustain), zależny od stopnia przesterowania.

Dźwięk jest jednocześnie zniekształcony, ma zmienioną, taką "bzyczącą" barwę, znaną z utworów rockowych. Im wyższy stopień przesterowania, tym bardziej zniekształcony i "ciężki" jest dźwięk, zaś przy współbrzmieniu dwóch lub więcej strun - dodatkowo słychać wzajemne, dość agresywne "pożeranie się" dźwięków.
Przester może być wbudowany we wzmacniacz (wciskasz wtedy odpowiedni przycisk, a stopień przesterowania podkręcasz pokrętłem), może być też podłączany osobno do wzmacniacza. To tyle w dużym skrócie img/smilies/wink
Natomiast co do budowy gitary elektrycznej to jak zauważyłaś, elektryk nie ma otworu rezonansowego. Zamiast tego ma przetworniki umieszczone nad mostkiem pod strunami. Przetworniki są odpowiedzialne za przesył impulsów powstałych przez potrącanie strun do wzmacniacza i tak powstaje dźwięk.

Navigo ergo sum

#74 2008-09-26 19:08:42

dzieciak
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

hmMm..mam pytanko.

Moja gitara miała ostatnio wypadek , co prawda w swoim żywocie miała juz ich dosyc sporo, ale ten był dosyć "mocny"...Spadła mi z szafy 9bo tam spoczywa), i odprysł mi kawałek drewna...z pudła. Nie ma takiej ewidentnej dziury w pudle, ale jakos tak dziwnie mi się teraz na niej gra. TZN. gra sie normalnie tylko gorzej z brzmieniem, niby jest nastrojona, ale tak dziwnie brzmi, - inaczej niby gra, ale jak np. łamię G-dur to już nie stroi i tak przy kilku chwytach jest,,,
czy to możliwe, żeby takie odpryśnięcie kawałka drewna powodowało takie "fałsze" ?
czy to ja jestem przerważliwiona? img/smilies/smile

9bo jak obserwowałam jak leci to aż mi serce staneło nq moment, a jak ją podnosiłam to miałam łzy w oczach...0 heh

Ostatnio edytowany przez dzieciak (2008-09-26 19:09:46)

'Będzie błogosławił...
Będzie łamał...

#75 2008-09-26 19:20:01

w drodze do...
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Hmmm... dzieciak, bardzo możliwe, że ten wypadek spowodował problemy, o których piszesz. Jeśli chodzi o ratunek dla Twojej gitary, to jako niefachowcowi od lutnictwa nie przychodzi mi nic innego jak tylko skierować Cię po poradę do fachowca właśnie. Proponuję jednak najpierw zadać to pytanie tu: http://www.magazyngitarzysta.pl/phpBB2/index.php - sądzę, że tam znajdziesz pomoc prędzej niż tu img/smilies/wink

Navigo ergo sum

Stopka forum