'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#26 2013-06-05 15:27:59

Ela
Gość

Re: II skupienie Barki

W Poznaniu to funkcjonowało-znalazło się kilka osób, które nie mogly pojechać, ale zapłaciły, by ktoś inny, kogo nie stać, mógł uczestniczyć w skupieniu. Myślę, że jeśli rzeczywiscie ktoś ma problemy finansowe, ale chce uczestniczyć w skupieniu, to pieniądze nie będą żadnym problemem i przeszkodą! Wystarczy napisać do Adminów;)img/smilies/wink

#27 2013-06-05 20:56:51

justyna
Użytkownik

Zależy, ile osób będzie miało problemy finansowe... jeżeli rzeczywiście będą chętni do pokrycia kosztów tym osobom, to super. Ale o możliwości takiej jak Couchsurfing i Hospitality Club i tak warto wiedzieć:)
Jeszcze nie wiem, być może pojadę, ale prawdopodobnie będę nocować u krewnych, jeśli pojadę - połączę skupienie z wizytą u rodziny.

#28 2013-06-06 09:59:50

scholastyka
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

A według mnie jest kiepski termin, i myślę, że można było na wakacjach zrobić to skupienie...

"Wszyscy jesteśmy powołani do świętości. Nie musimy jednak kopiować wzorów świętych uznanych przez Kościół. Każdy ma swoją własną drogę życia."

#29 2013-06-06 10:14:05

jkasia4
Zbanowany

scholastyka napisał(a):

A według mnie jest kiepski termin, i myślę, że można było na wakacjach zrobić to skupienie...

To prawda -lipiec to taki piekny miesiac img/smilies/big_smile - listopad tez jest piekny ale to juz jesien- prawie zima - i zwiazane z tym przesilenie jesienno zimowe img/smilies/tongue

#30 2013-06-06 10:52:54

scholastyka
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Ponadto to już rok akademicki dla studentów, a dla pracujących też trudniej...img/smilies/wink Moim zdaniem można było zorganizować rekolekcje-nieco dłuższe 4-5 dniowe na wakacjach, pora urlopów, czas wolny dla studentów...Drogi zespole- szkoda, że nie wzięliście tego pod uwagę img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez scholastyka (2013-06-06 10:55:10)

"Wszyscy jesteśmy powołani do świętości. Nie musimy jednak kopiować wzorów świętych uznanych przez Kościół. Każdy ma swoją własną drogę życia."

#31 2013-06-06 11:25:02

Agatku
Użytkownik
Imieniny: 05.02
Urodziny: 30.01

ale się uparliście na te wakacje img/smilies/tongue
a nie pomyśleliście ze w wakacje trudno byłoby się dograć? ja i pewnie nie tylko ja chciałabym wtedy posiedzieć w domu, wszak prawie cały rok akademicki mnie tam nie ma, do tego dochodzą wyjazdy, pielgrzymki, praktyki.
a termin 11 listopada jest wolny i dla studentów i dla pracujących, wiem że z sobotą-niedzielą trochę gorzej, choć na części uczelni może wtedy nie być zjazdu, a i w pracy wolno można wziąć (w ten sam sposób co na wakacjach).

Czynić dobro, radość nieść, uszczęśliwiać i prowadzić do nieba.

#32 2013-06-06 11:34:47

Jika
Użytkownik
Imieniny: 13.01
Urodziny: 21.08

Tyle ze w wakacje macie dluzsze dni... jest wiecej mozliwosci.... w listopadzie jest juz wiecej ograniczen...
Mozna bylo zaproponowac dwa terminy na lipiec i sierpien i zobaczyc....
Ale Adam ma chyba wyjazdy w seminarium i pilnowanie w seminarium w sierpniu.... ech,  wiec jemu pewie cale wakacje odpadaja...

"Chrześcijaństwu w Polsce nie grozi dziś ani laicyzm, ani ateizm (przynajmniej na razie), ale parodia religii."
                                                                                                               / ks. J. Tischner

#33 2013-06-06 11:35:58

scholastyka
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

W wakacje jest inny klimat Agatku, i można było zrobić dłuższe 4-5 dniowe rekolekcje, z ciekawym programem...img/smilies/smile Zgadzam się z Jiką, jest więcej możliwości , np. co do miejsca i programu rekolekcji...
Agatku- skąd wiesz, czy byłby problem z "dograniem się", skoro nawet nie było "próby" i żadnej propozycji wakacyjnej z Waszej strony...img/smilies/wink

Ostatnio edytowany przez scholastyka (2013-06-06 11:42:25)

#34 2013-06-06 11:52:31

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Abstrahując od dogrania się (choć zdania na pewno byłyby podzielone, akurat z mojego punktu widzenia lato wbrew pozorom bywa trudniejsze, bo więcej osób jest w rozjazdach)  - moim zdaniem na początku czerwca jest po prostu za późno na organizowanie wielodniowej letniej propozycji.
Takie rzeczy, o ile mają być propozycją formacyjną (takie jest teraz założenie), a nie koleżeńskim spotkaniem, wielką improwizacją,  planuje się w większym wyprzedzeniem. Miejsce, fundusze, prowadzący itp. Milion spraw, mam tu nieco doświadczenia.
Może i niezłe  te letnie propozycje, ale obawiam się, ze sama proza: zwyczajnie w tej chwili nie na te siły, jakimi dysponuje ta społeczność. To wymaga większego potencjału.
Więc rozmowa o "można było", która śledzę z boku,  jest dla mnie o tyle trudna czy nawet momentami jałowa, że pewnych rzeczy  na szybko i to w czasie sesyjnym - jak sądzę - zaangażowany w to przedsięwzięcie zespół nie udźwignie. Realia. Niekoniecznie muszą się wszystkim podobać, ale moim zdaniem takie właśnie są... I niektórych rozczarowują, no widzę, cóż.

O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

#35 2013-06-06 13:23:31

scholastyka
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Mam inne zdanie niż Ty img/smilies/smile To moja sugestia, aczkolwiek za późno już na "gdybanie"- można byłoby...Myślę, że warto konsultować na drugi raz, a nie podawać ustalony termin, tyle "jałowości" ode mnie img/smilies/smile

#36 2013-06-06 13:45:57

Agatku
Użytkownik

Może to egoistyczne z mojej strony, ale dla mnie wakacje są najgorszym czasem, nie chce wypowiadać się za Adama, ale przypuszczam że i u Niego obfitują w liczne obowiązki chociażby względem wspólnoty. Wiadomo nie jesteśmy niezastąpieni (i bardzo za to dziękuje) jednak w organizacji chyba ważni, nie?
Prosiliśmy o podanie propozycji tematu, miejsca noclegu - może do Adama tak - ale do mnie żadne propozycje nie doszły img/smilies/smile

#37 2013-06-06 14:05:06

rafcio
Użytkownik

Agata dla Ciebie wakacje są najgorszym czasem, a myślę, że dla wielu byłyby najlepszym. 11 listopada to owszem święto, ale na wtorek rano będzie trzeba być na uczelni, często daleko od Krakowa. Poza tym wiele osób pracuje w roku akademickim żeby zarobić na własne utrzymanie. Ale to chwila gdybania, bo i tak do Krakowa w roku akademickim nie przybędę. A Hania jak zwykle miała rację i pisze mądrze i podpisuję się obiema rękami.

"Wystarczy ci mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali"
                                                                     2Kor 12,9

#38 2013-06-06 17:10:09

Jika
Użytkownik
Imieniny: 13.01
Urodziny: 21.08

Tak właśnie przeglądam rodzinny plan zjazdów, wyjazdów i tego jak moja rodzina chce organizować różne spotkania...
I widzę że na 11 listopada jest wyjazd rodzinny, na wieś do Brata... Wspólne kilka dni w roku, przy kominku, jakieś grze...
I co ? Mam powiedzieć, że w tym roku znów mnie nie będzie ?
Fakt, rodzice mam niby na co dzień, ale z niektórymi bardzo często się mija, i widzę rzadko... Wiec głupio mi z tego zrezygnować, ze rzecz forum.

Agatku, ile masz tych wakacji ? Tydzień, dwa ... ? Chyba więcej, wiec kwestia wynalezienie kilku dni, nie jest problemem...

"Chrześcijaństwu w Polsce nie grozi dziś ani laicyzm, ani ateizm (przynajmniej na razie), ale parodia religii."
                                                                                                               / ks. J. Tischner

#39 2013-06-06 17:22:31

Agatka93
Użytkownik
Imieniny: we wspomnienie św. Agaty
Urodziny: 20 lat temu

Rafcio, w wakacje też wielu ludzi pracuje, nie tylko podczas roku akademickiego.
Do listopada jeszcze daleko, a niektórzy marudzą, jakby było to jutro i wiadomo, co będzie. Spokojnie img/smilies/smile
Co do Krakowa... Wiem, że dla niektórych to daleko, ale uwierzcie - jak się chce, można wszystko. Wiem, z własnego doświadczenia. Może dlatego, że jestem z Pomorza, studiowałam jakiś czas w Krakowie (w sumie dziś w nocy znów tu przyjechałam), ostatnio byłam w Katowicach, a chwilę wcześniej poznałam Robinis w Lublinie. img/smilies/wink Wszystko można, jak się chce. Nawet pieniądze się znajdą (wiara w to to efekt przebywania z misjonarkami miłości...).

Co do wakacji. Też uważam, że za późno, żeby takie rzeczy ustalać. Szczególnie, że chyba do tej pory nawet noclegu nie ma.

Edit:

Jika napisał(a):

Agatku, ile masz tych wakacji ? Tydzień, dwa ... ? Chyba więcej, wiec kwestia wynalezienie kilku dni, nie jest problemem...

Niektórzy pracują, chodzą na pielgrzymki, mają inne swoje sprawy... Więc może to być problem.
Nie wiem, co będę robić w listopadzie, więc nie deklaruję. Ale wiem, że moje wakacje odpadają, choćby dlatego, że najpierw (ciągle) planuję jechać do Chludowa na misyjne dni werbistów, a potem chcę zabrać swoją siostrzenicę i iść z nią ponad II tygodnie z pielgrzymką do Częstochowy. W międzyczasie pracuję.
Nie oceniajmy innych przez pryzmat siebie samych.

Ostatnio edytowany przez Agatka93 (2013-06-06 17:26:23)

#40 2013-06-06 19:54:50

Agatku
Użytkownik

Jika napisał(a):

Odliczając wyjazdy, praktyki i prace? 4 tygodnie. Dla mnie to problem. Zresztą o czym my w ogóle mówimy? Jak napisała hannaturno w te wakacje na pewno nie uda nam się zorganizować.

Kończąc temat.
Macie jakieś propozycje co do tematu, ewentualnych gości, miejsca noclegu?

#41 2013-06-06 21:22:22

adamsvd
Użytkownik
Imieniny: 24.12
Urodziny: 1988

więc tylko ja jeszcze wrócę odpowieadając na pytanie
dlaczego nie wakacje
1. w wakacje wiele osób musi załatwić praktyki (szpital, ośrodek, opiekun, cokolwiek)
2. w wakacje jest wiele propozycji rekolekcji, wspólnych wyjazdów - było by trudno wybrać Barkę z wielu propozycji, a wiadomo, że każda z nich kosztuje. czasami nie stać na jedną, a co dopiero mówić o dwóch.
3. moderacja (decyzji nie podejmuję sam jak to zostało zasugerowane) wybrała ten temat, po konsultacji z częścią użytkowników. (wydaje mi się niewłaściwe zrobić ankietę dla całego forum, jeśli zagłosują wszyscy a nawet połowa nie ma ochoty (z różnych przyczyn) wziąć udziału - byłoby to niewspółmierne)
4. wiem, że są osoby które w wakacje wybierają się do pracy - Polska, zagranica...
pewnie by jeszcze inne się znalazły, ale przecież nie chodzi o ilość

no i naprawdę 11 listopad jest wolny, więc czemu nie?
zresztą myślę, że nie chodzi o miejsce, odległość czy czas. bardziej chodzi o chęć bycia. więc kto chce niech przybywa. a ciągle czekamy na propozycje miejsca noclegu, gości i tematów.

Duchu Święty Boże
Wszystko z Miłości ku Tobie!

http://www.werbisci.pl/

#42 2013-06-06 21:26:55

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:

Ja bym to podsumowała  tak jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził img/smilies/cool

Warto docenić pracę Adminów w kwestiach ogranizacyjnych img/smilies/wink

"Pan - Mistrz Miłości - jest zazdrosnym kochankiem, który żąda od nas wszystkiego co posiadamy, całej naszej miłości. Czeka byśmy Mu ofiarowali to co mamy i poszli drogą, którą dla każdego z nas wyznaczył" (św Josemaria Escriva)

"Pamiętaj o tym dobrze i zawsze: choć czasami może ci się wydawać, że wszystko się wali - nic się nie wali, bo Bóg nie przegrywa bitew."  Św. Josemaría Escrivá

#43 2013-06-06 21:29:47

scholastyka
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Doceniamy, doceniamy...img/smilies/wink Dziękuje za obszerne wyjaśnienie img/smilies/smile

#44 2013-06-07 22:12:40

natka
Użytkownik

Magda19 napisał(a):

Ja bym to podsumowała  tak jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził img/smilies/cool

Warto docenić pracę Adminów w kwestiach ogranizacyjnych img/smilies/wink

oooo otóż to img/smilies/smile

"Dzięki PANU raduje się moje serce,
dzięki PANU pomnaża się moja moc." 1Sm 2,1

#45 2013-07-11 00:24:50

Igunia
Gość

ja co do miejsca w Krakowie mogłabym zaproponować ss.benedyktynki w Staniątkach warunki może nie najlepsze ale serca siostry mają wielkie img/smilies/smile tylko teraz kwestia byłaby taka ile osób by sie wybierało ja mogłabym porozmawiać z s.Stefanią ( ksieni ) odnośnie noclegów, i pobytu ( myślę że z tymi których nie byłoby stać na pokrycie kosztów noclegu byśmy sie dogadali - pomoc siostrom w domu )

Ja też się z wielką chęcią pojawię tym bardziej że jak na razie  ucze sie w szkole policealnej w Krakowie

Ostatnio edytowany przez Igunia (2013-07-11 00:27:58)

#46 2013-07-11 20:24:40

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

takie mam techniczne pytanie - napisałam pewnie ze dwa maile na adres barkowy w sprawie skupienia - zupełnie bez odzewu- więc nie wiem, czy moje pytanie były niestosowne, czy też maile najzwyczajniej w świecie nie dotarły do adresata?

Jezus - moja miłość jest Ukrzyżowany (św. O. Ignacy)

#47 2013-07-11 22:35:40

Agatku
Użytkownik

Już odpisałam, wyjazdy dość mocno nas ograniczyły w ostatnim czasie, ale już powracam.
Pozdrawiam.

#48 2013-07-20 19:02:46

dorota0103
Użytkownik
Imieniny: 25.06
Urodziny: 1.03.1989 r.

Wiadomo jakie koszty finansowe skupienia-w sensie noclegu, wyżywienia?

Chciałabym, ale lepiej byłoby wcześniej sobie odłożyć... jeśliby udało się z Bożą pomocą. Dlatego pytam.

Jeszcze trochę, długo odkładanych odwiedzin w czasie lipiec, gdzieś tam sierpień zostało, potem dokładnie "zobaczę" jak coś będzie wiadomo tutaj, czy będę mieć możliwość.

Oby inne wydarzenia nie przeszkodziły (niezależne-np. studencki plan tego, co po dniach skupienia lub przed).

Nadal pamiętam w modlitwie także w tej intencji img/smilies/smile.

Ostatnio edytowany przez dorota0103 (2013-07-20 19:04:08)

Zapraszam na moją stronę img/smilies/smilehttp://www.zyciowawedrowka.blogspot.com

#49 2013-07-21 02:14:14

Agatku
Użytkownik

Będziemy chcieli minimalizować koszty noclegu. Co do wyżywienia zwykle przed skupieniem umawiamy się kto co przywiezie na wspólny stół, dużo też to nie wyniesie img/smilies/smile

#50 2013-07-21 08:47:45

baskowska20
Użytkownik

Nie mogę sie  doczekać by Was poznać:-):-)

Stopka forum