'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2013-06-08 20:44:04

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:
II WRZEŚNIOWA KAMPANIA MODLITEWNA

Kochani dzisiaj oficjalnie otwieramy zapisy do naszej Wrześniowej Kampanii Modlitewnej. Teraz rusza już II edycja - dziękujmy Bogu za dar modlitwy za siebie.

Oczywiście Kampania zaczyna się 1 września i będzie trwać do 1 października. Na każdy dzień zostanie przydzielona osoba (jeśli tyle sie zgłosi), która odmówi naszą modlitwę i dziesiątkę różańca w intencji forum i nas, przyjmie w tej intencji również Komunię świętą. jeśli ktoś sie czuje na siłach i ma możliwość może również dodać dodatkowe praktyki - post, umartwienie, inną modlitwę

Chętnych do wzięcia udziału w naszej akcji modlitewnej zapraszam do zgłasza się do mnie na PW albo e - mailem ( kontakt z barkowego formularza)

Oto tekst naszej modlitwy :

Boże Ojcze, Ty powołałeś ludzi do szczególnej więzi z Tobą, do świętości.
Prosimy Cię zwłaszcza za nas,
którzy rozeznajemy Twoją wolę w naszym życiu.
Spraw, aby ci z nas,
  których powołałeś do kapłaństwa,
    prowadzili ludzi do Ciebie;
  których powołałeś do życia konsekrowanego,
   dawali światu świadectwo o Tobie;
  których powołałeś do życia małżeńskiego,
   by wychowywali społeczeństwo w Miłości;
których powołałeś do życia samotnego,
   by byli znakiem Bożej obecności.
Na czas rozeznawania napełnij nas Darami Ducha Świętego:
otwartości, życzliwości, pokoju, radości i mądrości.
Maryjo, Matko powołanych,
naucz nas przyjmować wolę Ojca
i wiernie ją wypełniać.
Wszyscy Aniołowie i święci
módlcie się za nami.
Amen.

Prośmy o jedność między nami, Boże prowadzenie naszego forum i o łaskę rozeznania naszego powołania.
Duchu Święty przychodź do nas ze swoimi darami img/smilies/cool

Oto wstępna lista

01.09 - Adamsvd
02.09 - Beata93
03.09 - Agatha
04.09 - Katarzyna
05.09 - Marysia
06.09 - GP
07.09 - Misia23
08.09 - Kalinka
09.09 - Pati89
10.09 - b.
11.09 - baskowska20
12.09 - jkasia4
13.09 - ale - czemu
14.09 - Francesca
15.09 - natka
16.09 - Magda19
17.09 - fabienne
18.09 - molly
19.09 - Amaretto
20.09 - dorota0103
21.09 - Owca
22.09 - Honorat
23.09 - Magda19
24.09 - sJoanna
25.09 - Agatku
26.09 - Amaretto
27.09 - sMB
28.09 - maluszek
29.09 - Kasia233
30.09 - karmolcia
01.10 - Agatku

Ostatnio edytowany przez Magda19 (2013-09-07 08:28:06)

"Pan - Mistrz Miłości - jest zazdrosnym kochankiem, który żąda od nas wszystkiego co posiadamy, całej naszej miłości. Czeka byśmy Mu ofiarowali to co mamy i poszli drogą, którą dla każdego z nas wyznaczył" (św Josemaria Escriva)

"Pamiętaj o tym dobrze i zawsze: choć czasami może ci się wydawać, że wszystko się wali - nic się nie wali, bo Bóg nie przegrywa bitew."  Św. Josemaría Escrivá

#2 2013-08-08 18:15:01

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:
Re: II WRZEŚNIOWA KAMPANIA MODLITEWNA

Maluszku masz PW.
Zapraszam jeszcze raz wszystkich do zgłasza się do Kampanii Modlitewnej, stratujemy już niedługo, a miejsc jeszcze sporo zostało więc czekam na dalsze zgłoszenia.

Zapraszam na PW w celu jego dokonania albo proszę o przesłanie mi e-maila z barkowego formularza.

"Pan - Mistrz Miłości - jest zazdrosnym kochankiem, który żąda od nas wszystkiego co posiadamy, całej naszej miłości. Czeka byśmy Mu ofiarowali to co mamy i poszli drogą, którą dla każdego z nas wyznaczył" (św Josemaria Escriva)

"Pamiętaj o tym dobrze i zawsze: choć czasami może ci się wydawać, że wszystko się wali - nic się nie wali, bo Bóg nie przegrywa bitew."  Św. Josemaría Escrivá

#3 2013-08-20 10:26:26

adamsvd
Użytkownik
Imieniny: 24.12
Urodziny: 1988

Zostało jeszcze 6 wolnych miejsc - dziękuję za dotychczasowe zgłoszenia.
1 września o godzinie 7.00 zostanie odprawiona za nas Msza święta, przez neoprezbitera werbistę skierowanego do pracy misyjnej na Kubę. myślę, że będzie też krótkie słowo dla nas

Duchu Święty Boże
Wszystko z Miłości ku Tobie!

http://www.werbisci.pl/

#4 2013-08-30 19:25:26

adamsvd
Użytkownik

W niedzielę 1 września zostanie odprawiona Msza święta w intencji Barkowiczów o rozeznanie powołania i wierne kroczenie obraną drogą, dla tych, którzy już je realizują.

Tekst formacyjny na rozpoczęcie II Kampanii Wrześniowej

Rozważanie do tekstu niedzielnej Ewangelii – Łk 14,1.7-14
  Jezus przychodzi na ucztę do faryzeusza i wykorzystuje okazję do głoszenia. Może się wydawać, że to wstęp do savoir- vivre’u na temat zajmowania miejsca przy stole. Jednak dla mnie jest to wezwanie do pokory – znając siebie zajmiesz ostatnie miejsce. Dlaczego?! Bo patrzysz na siebie, badasz siebie, a nie oceniasz innych. To dobra nauka. Możemy chcieć zając miejsce przed pijakami, nałogowcami, osobami jawie żyjącymi w opozycji do Ewangelii. Gdy poznam siebie, poznam swoje miejsce – ostatnie. Ale zaraz jest wyjaśnienie. Zawsze z ostatniego miejsca każdy zostanie przeniesiony na pierwsze miejsce, zaraz przy Bogu. Nie z powodu swoich zasług, ale dzięki ŁASCE BOŻEJ, dzięki Jego Miłości ku nam.
   Dalsza część pokazuje nam do kogo idzie Jezus. Nie zmienia się to wieków – chorzy, ubodzy, cierpiący (to dla Niego ludzie uprzywilejowani). Jak bardzo jest to aktualne – spójrzmy na słowa i CZYNY papieża Franciszka. Ludzie wyższych sfer nie potrzebują Jezusa, jeśli pokładają ufność w pieniądzach, kontaktach, zdolnościach, polegając tylko na sobie. Kiedy nadejdzie nagroda dla chcących być wiernymi Jezusowi? „Przy zmartwychwstaniu”. Nie wiem kiedy to będzie - jutro, za tydzień, za 100 lat, czy później. Wiem, że warto czekać!!!

Duchu Święty Boże

#5 2013-09-01 17:05:53

Agatku
Użytkownik
Imieniny: 05.02
Urodziny: 30.01

We wtorek 1 października w kościele pw. Bożej Opatrzności w Woli Mieleckiej o 18  na zakończenie naszej kampanii zostanie odprawiona Msza Św. w naszej intencji. Gdyby ktoś był z tych rejonów to zapraszam img/smilies/smile

Czynić dobro, radość nieść, uszczęśliwiać i prowadzić do nieba.

#6 2013-09-01 18:23:55

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

ooooooooo img/smilies/smile kto wie, kto wie:)

Jezus - moja miłość jest Ukrzyżowany (św. O. Ignacy)

#7 2013-09-18 06:45:14

molly
Użytkownik
Imieniny: 21.10.
Urodziny: 17.08.

Niestety, jestem zmuszona się do połowy wypisać z dzisiejszego dnia, 18 września. Odmówię naszą modlitwę i tę jedną tajemnicę, ale nie będę mogła pójść do kościoła. Może ktoś jeszcze się załapie na dziś zamiast mnie... A może ten brak Eucharystii tak bardzo nie zawadza i zostanie, tak jak jest?

"Matko Najświętsza, módl się za mną! Serce moje chce kochać, a nie umie.  Uproś dla mnie obfite łaski Ducha Świętego. Niech życie moje zmieni się w akt miłości, niech moje serce będzie zdolne do ofiar" - św. U. Ledochowska
'Do nieba sięga, Panie, Twoja łaska,
a Twoja wierność aż po same chmury.

#8 2013-09-18 09:44:00

adamsvd
Użytkownik

pewnie, że zostaniesz, liczy sie intencja - chciałaś być i włączyć się w naszą wspólną modlitwę img/smilies/smile
ja dzisiejszą Komunię ofiarowałem w intencji polskiej młodzieży, więc w jakimś sensie za Barkę również img/smilies/smile

Duchu Święty Boże

#9 2013-09-18 16:51:51

molly
Użytkownik
Imieniny: 21.10.
Urodziny: 17.08.

Dzięki img/smilies/smile

"Matko Najświętsza, módl się za mną! Serce moje chce kochać, a nie umie.  Uproś dla mnie obfite łaski Ducha Świętego. Niech życie moje zmieni się w akt miłości, niech moje serce będzie zdolne do ofiar" - św. U. Ledochowska
'Do nieba sięga, Panie, Twoja łaska,
a Twoja wierność aż po same chmury.

#10 2013-09-19 16:44:41

Marysia
Gość

Kochani chciałam się z Wami czymś podzielić ( przepraszam ze dopiero teraz Wam o tym mówię- ewangelizacyjny brak czasu ;P)
5.09 był termin mojej modlitwy i Komunii i niesamowite jest to że był to czwartek- dzień modlitw o powołania i:

I czytanie to był Kol 1,9-14 -
"Od dnia, w którym usłyszeliśmy o was, nie przestajemy za was się
modlić i prosić Boga, abyście doszli do pełnego poznania Jego woli, w
całej mądrości i duchowym zrozumieniu, abyście już postępowali w
sposób godny Pana, w pełni Mu się podobając, wydając owoce wszelkich
dobrych czynów i rosnąc przez głębsze poznanie Boga....."

przed Ewangelią: "Pójdźcie za Mną, a uczynię was rybakami ludzi"
Ewangelia Łk 5, 1-11 (" Wypłyń na głębie!" i "Odtąd ludzi będziesz łowił...")

a po Mszy była modlitwa o powołania przed Najświętszym Sakramentem i możliwe że w modlitwie wiernych tez było coś o powołaniach, ale już nie pamiętam..
więc moi Drodzy nie dało się o Was zapomnieć :-)

#11 2013-09-30 11:36:14

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Agatku napisał(a):

We wtorek 1 października w kościele pw. Bożej Opatrzności w Woli Mieleckiej o 18  na zakończenie naszej kampanii zostanie odprawiona Msza Św. w naszej intencji.

Przyszło mi do głowy, że możemy spróbować w naszych miejscach zamieszkania czy pobytu uczestniczyć w Eucharystii jutro także o 18.00. Co prawda dla Pana Boga czas taki ważny nie jest img/smilies/smile , ale może dla nas taki ewentualny wysiłek miałby sens, skoro fizycznie nie możemy być  w jednym miejscu...

O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

#12 2013-09-30 16:06:27

Beata93
Gość

U mnie w kościele jest msza o 18, więc ja na pewno bedę z Wami img/smilies/smile

#13 2013-09-30 17:21:20

adamsvd
Użytkownik

u mnie wcześniej, ale wieczorem s a nieszpory więc na pewno będę pamiętać img/smilies/smile

Duchu Święty Boże

#14 2013-09-30 20:28:04

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Ja miałam się wybrać właśnie na tę konkretną Eucharystię do Woli Mieleckiej, ale niestety inne obowiązki sprawiają, że będę w swojej parafii- pozostanę jednak w łączności.

Jezus - moja miłość jest Ukrzyżowany (św. O. Ignacy)

#15 2013-10-02 15:23:58

Agatku
Użytkownik
Imieniny: 05.02
Urodziny: 30.01

Rozważania do wtorkowej Ewangelii Łk 9, 51-56
Zauważamy pewną prowokacje uczniów Jezusa do gniewu. I my w naszym życiu prowokujemy Boga, szczególnie jeżeli chodzi o grzechy innych, może to jakieś usprawiedliwienie dla własnego gniewu? Ile razy my nie przyjmujemy Jezusa, a On nas nie niszczy?Aby opanować uczucie wrogości wobec wrogów trzeba często patrzeć na Jezusa, najlepiej na Tego w Najświętszym Sakramencie, albo na Ukrytego w Słowie.

Dziękuje za ten miesiąc. Ciesze się że potrafimy się zjednoczyć w sprawach dla nas ważnych.

Czynić dobro, radość nieść, uszczęśliwiać i prowadzić do nieba.

Stopka forum