'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#176 2016-08-31 14:03:26

sanderka1000
Użytkownik
Imieniny: 14.08
Urodziny: 11.08

Re: Franciszkanki od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej

Jest radość! Mamy 8 neoprofesek - galeria z tej uroczystości http://www.siostryzorlika.pl/galeria/pi … k-w-o.html oraz 5 neonowicjuszek - galeria pod tym linkiem http://www.siostryzorlika.pl/galeria/ob … -2016.html
Milena Herman z Katowic - Panewnik - S. Maria Jonasza
Anna Pietrusiewicz z Kościerzyny – S. Maria Joana
Edyta Kubaszowska z Krakowa – S. Maria Oliwia
Karolina Kulas z Łubiany – S. Maria Faustiana
Wiktoria Rekowska ze Stężycy – S. Maria Gaudia
Gratulujemy wszystkim siostrom i życzymy wierności i wytrwałości! img/smilies/smile img/smilies/smile img/smilies/smile

On jest mój, a ja Jego wyłącznie, jedynie...

Kliknij tu i przekaż swój 1%!

#177 2016-10-09 21:21:51

Mirona
Użytkownik
Imieniny: 17 sierpnia
Urodziny: 17 lipca

jak to dobrze, ze papież Franciszek wezwał nas byśmy zamieniali kanapy na wyczynowe buty. Owocem tych słów były wspaniałe rekolekcje w Orliku. Wzięło w nich udział 45 dziewcząt:
http://www.siostryzorlika.pl/czytnik-ak … butow.html

Deus providebit!
www.siostryzorlika.pl

#178 2016-10-12 16:39:16

Clover
Zbanowany

Czym Siostry przyciągają dziewczęta, mają Siostry tyle powołań? To jest piękne. img/smilies/smile

#179 2016-11-16 14:52:39

Mirona
Użytkownik

Clover napisał(a):

Czym Siostry przyciągają dziewczęta, mają Siostry tyle powołań? To jest piękne. img/smilies/smile

Trzeba samemu przyjechać i zobaczyć img/smilies/smile
z dedykacją dla wszystkich
https://www.youtube.com/watch?v=USIpyE07984

Deus providebit!
www.siostryzorlika.pl

#180 2016-11-16 15:35:58

jagodzianka
Administrator
Imieniny:
Urodziny:

ooo, siostro czy mi się wydaje czy tam nasza Justynka jest?
Proszę ją bardzo serdecznie pozdrowić img/smilies/wink

"Szatan boi się ludzi radosnych"
św. Jan Bosko

#181 2016-11-16 20:15:23

Clover
Zbanowany

Mirona napisał(a):

Clover napisał(a):

Trzeba samemu przyjechać i zobaczyć img/smilies/smile
z dedykacją dla wszystkich
https://www.youtube.com/watch?v=USIpyE07984

Z miłą chęciom, tylko jak zdam pierwszy semestr bo teraz mam wiele nauki w czerwcu czeka mnie już egzamin Państwowy.
Ale czy po 30 mam szanse gdyby jednak Jezus pociągał?

Ostatnio edytowany przez Clover (2016-11-16 20:16:19)

#182 2016-11-17 15:26:03

Mirona
Użytkownik

jagodzianka napisał(a):

ooo, siostro czy mi się wydaje czy tam nasza Justynka jest?
Proszę ją bardzo serdecznie pozdrowić img/smilies/wink

jest, jest, przekażę pozdrowienia img/smilies/246

Deus providebit!
www.siostryzorlika.pl

#183 2017-01-07 21:49:01

Mirona
Użytkownik

Deus providebit!
www.siostryzorlika.pl

#184 2017-07-27 20:50:58

Mirona
Użytkownik

Nasze postulantki zaczynają tworzyć ciekawą formę przekazu w odcinkach.
Ten odcinek jest pilotażowy. 
https://youtu.be/KGcU1dRxEhw

Ostatnio edytowany przez Mirona (2017-07-28 20:17:56)

Deus providebit!
www.siostryzorlika.pl

#185 2017-07-28 05:35:54

owu
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Z jednej strony super, że chcecie dotrzeć do ludzi przez nowe formy przekazu,wychodzicie do świata, ale z drugiej strony to jak dla mnie odarcie życia zakonnego z tajemnicy, która też jest potrzebna. Bo jak taka przyszła postulatka/aspirantka zobaczy z technicze sprawy zgromadzenia na YT to czym będzie zaskoczona gdy wstąpi? No niczym. Jednak uważam, że trochę tajemnicy musi być w klasztorze, może żeby ta tajemnica właśnie przyciągają. Kto ma odejść i tak odejdzie. W moim ex zgromadzeniu w czasie formacji nawet na swoją pocztę nie można było wejść, bo nawet czasu na to nie było, a poza tym miałyśmy korzystać z pustyni i uczyć się być przy Panu, tworzyć z Nim relacje i że sobą, a nie z youtuberami. Fakt, są różne charyzmatyczny, ale chyba formacja to jednak formacja, pustynia bez Internetu i szczerzenia się do kamery, a później obrabianiem filmiku, żeby pasował do ówczesnych standardów. Ja pamiętam jak przed wystąpieniem próbowałam podpytać kandydatek jak to tam jest, co robią itp, to na szczęście mówiły mi: Zobaczysz jak wstąpisz. I za to im teraz dziękuję, bo człowiek klasztor poznać musi sam. Wszystko z wyczuciem i byleby YouTube nie zasłonił Wam tego co w formacji najwazniejsze- Jezusa. Bo On teraz jest najważniejszy. Co doplusów može to być dobra forma tworzenia wspólnoty, ale czy przed kamerą człowiek jest prawdziwy? I jeszcze pytanie - jaki jest tego vloga cel. Prawdziwy cel.

Ostatnio edytowany przez owu (2017-07-28 05:44:09)

#186 2017-07-28 20:15:55

Mirona
Użytkownik

owu napisał(a):

I jeszcze pytanie - jaki jest tego vloga cel. Prawdziwy cel.

Odcinek pilotażowy - jest zaznaczone! Ale masz dużo racji. Oczywiście formacja, rozeznawanie powołania, poznawanie charyzmatu i nade wszystko umacnianie osobistej więzi z Jezusem to nr 1. Dokładamy wszelkich starań by tak było. Tworzenie filmiku to czas rekreacji min. po to by dzielić się radością powołania, do czego wzywa papież Franciszek (powiedział wprost: wykrzyczcie całemu światu radość powołania), to także nauka dzielenia się wiarą, która umacnia się, gdy jest przekazywana, ale to także odpowiedzialność za słowa, które się wypowiada, czyli dawanie świadectwa.
Piękno powołania zakonnego i tak pozostanie w sercu, sama wiesz, że są chwile trudne i radosne, jak w każdej formie życia. To dar i tajemnica. Dziękuję za odwagę w wypowiedzeniu swego zdania.

Deus providebit!
www.siostryzorlika.pl

#187 2017-07-28 21:07:01

shy girl ;)
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Mirona napisał(a):

Nasze postulantki zaczynają tworzyć ciekawą formę przekazu w odcinkach.
Ten odcinek jest pilotażowy. 
https://youtu.be/KGcU1dRxEhw

Zarówno pomysł jak i wykonanie zasługuje na wielkie brawa img/smilies/smile
Przeżywania czy to życia zakonnego, czy małżeńskiego, czy narzeczeńskiego nie da się tak naprawdę zupełnie odsłonić, wszak każdy relację będzie przeżywał inaczej.
Przyziemne kwestie takie jak narzędzia, których używamy do dzielenia się swoim życiem są coraz to nowsze i uważam, że świetnie, że w zakonach się o tym nie zapomina.
Czekam na następny odcinek i pozdrowienia dla Justynki! img/smilies/smile

#188 2017-07-28 21:51:02

owu
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Radość powołania to wg mnie nie youtubowy ekshibicjonizm. Tylko świadczenie w codzienności, na ulicy, czy gdzie tam chodźcie w tym Orliku. 

Jeżeli zakony będą pozwalały na wszystko (wszystkomieć, robić), bycie takim fajnym, młodzieżowym, idącym za modą to czym to życie zakonne będzie różniły się od normalnego. Tylko celibatem!

Co do Justyny, to kiedyś jakąś Waszą postulantkę miałam w Częstochowie na ulicy img/smilies/wink ciekawe czy to była ona. img/smilies/wink tak ok.2 miesiące temu

Ostatnio edytowany przez owu (2017-07-28 22:03:16)

#189 2017-12-30 21:49:46

Mirona
Użytkownik

U nas w ostatnim czasie działo się wiele różnych ważnych rzeczy, przede wszystkim miałysmy rok jubileuszowy - 150 lat pobytu w Polsce i związane z tym piękne uroczystości, które odbywały się w cieniu wielkiej nawałnicy, która dotknęła Kaszuby i Bory Tucholskie. Jak zapewne wiecie nasz klasztor w Orliku również poniósł olbrzymie straty, juz niedługo będzie 5 miesięcy, a my i wszyscy wokół zmagamy się ze skutkami tego huraganu. Doznałyśmy wielkiej fali pomocy z całej Polski, dlatego i tutaj chcemy podziękować wszystkim za modlitwy i każde wsparcie pracą rak i złożonych darów. Naszym podziękowanie jest codzienna modlitwa i ułożona przez nas pieśń dla ludzi dobrej woli, którą Wam także dedykujemy:
https://www.youtube.com/watch?v=H3MDo-SSdzU

Ostatnio edytowany przez Mirona (2017-12-30 21:50:41)

Deus providebit!
www.siostryzorlika.pl

#190 2018-01-08 11:39:51

Owieczka
Użytkownik

I to jest piękne. Chwała Panu.img/smilies/smile

#191 2018-01-15 21:12:36

Marta
Użytkownik

Wspaniała idea. Czasy nadeszły nowe i taki przekaz trafia do młodych pokoleń. To nie jest żaden ekshibicjonizm, jak sugeruje OWU. Największa tajemnica jest pomiędzy  Nim a nami.

#192 2018-01-17 09:16:06

mynia
Moderator

A ja chciałabym zapytać, co to za księga, do której wpisuje się siostra na zdjęciu: http://galeria.siostryzorlika.pl/img.php?id_img=6549

Stopka forum