'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2013-07-25 12:30:36

marl
Gość

Zagrożenia duchowe

Proszę nie słuchać:

"The Rolling Stones, Black Sabbath, Sabbath Bloody Sabbath, Slayer, Pink Floyd, Led Zeppelin (gitarzysta Jimmy Page jest zwolennikiem doktryny Crowley’a), Little Richard, Mercyful Fate, Deicide, Death SS (Steve Sylwester), Marilyn Manson, Madonna, Dee Snider, Hall and Oates (Daryl Hall), Stevie Nyxa, RUN-DMC, LL Cool J, Beastie Boys, Dortuary, Celtic Frost, Cannibal Corpse, Guns N’ Ross, KISS, The Doors, Sex Pistols, Rock Voxens, Def Leopard, David Bowie, Van Halen, Jimi Hendrix, John Lennon, Mettalica, AC/DC, David Lee Roth, zespoły techno, M. Jackson, G. Brookes, Ozzie Osbourne, Megadeth, Psychic TV, Enigma, David Crossy, Natan Young, Graham Nash, (owi producenci rockowi należą do grup satanistycznych) Electric Light Orchestra, Dee Snider, Alice Cooper, P. McCartney, Daryl Hall (Hall and Oates), Stevie Nyxa, Run DMC, LL Cool J, Beastie Boys, Whitesnake, Heart, Diamond Roxx, The Mentors, Slayer, Poson, Stryjen, Nina Hagen, Ronnie James Dio, De Garmo and Hey, Amy Grant, The Dwarves, Depeche Mode, Frank Zappa, Edwin Kelder z grupy Altar, Heath Metal, Deicide (utwory Glena Bentona), Doctor John (z zespołu Tangerine Dream), Burzum (solista: Varg Vikernes), Black Swan, John McLanglin (z Mahavishnu Orchestra), Utopia The Who, Bob Marley, Elo, KISS, Mick Jagger, B. Springsteen, Devo, Dead Kennedy’s, Frankie Goes To Hollywood, Jefferson Airplane, The Cue, Van Morrisin, KAT, Test Fobii Creon, Dragon Stos, Turbo, Vader, Destrayer, Christ Agony, Open Fire, Behemoth, Arch Enemy, Nightwish, Iron Maiden, ... Kreator, Dragonforce, Within Temptation, Cradle of Filth, Children of Boddom, COMA, Nirvana, Artrusis, Lowna Coil, Closterkiller, Hammerfail, DUO, KORN, Hunter, Dimmu Borgir, muzyka gothes itp.? Pierwsze odniesienia do satanizmu w rocku pojawiły się w tworczości zespołu The Beatles (1967r.)"

http://katolik.d500.pl/index.php?option … Itemid=121

#2 2013-07-25 16:17:29

Konrads
Użytkownik
Imieniny: Luty
Urodziny: 1998

Re: Zagrożenia duchowe

Angus Young (gitarzysta AC/DC) - "Pasją Angusa jest malowanie krajobrazów. Należy do zdeklarowanych przeciwników alkoholu i narkotyków, jest jedynie palaczem tytoniu."

Chyba nie jest jednak taki straszny...

The Beatles i muzyka satanistyczna? Ten kto posłucha chociaż jednego utworu, stwierdzi, że to jest muzyka spokojna.. Nie wiem więc dlaczego takie coś tam jest...

Poza tym, mimo iż jestem katolikiem i nawet rozważam życie kapłańskie, to jestem przeciwny tego typu stwierdzeniom. Muzyki można słuchać różnej, bo to nie ona decyduje za nas. To jedynie my możemy dać ponieść się emocjom. Słucham AC/DC już dłuższy czas i nie zauważyłem, żebym stawał się jakimś anty-katolikiem. Jeśli ktoś lubi słuchać metalu, niech słucha, bo jeśli to sprawia, że on może przy tym odpocząć, to dobrze. A poza tym angielski pewnie i tak zna mało osób, więc myślę, że nawet tekst nie będzie miał żadnego szczególnego znaczenia.. Przesłania zbytniego też nie ma w tych tekstach, więc chyba aż tak ta muzyka nie szkodzi, oczywiście oprócz zdrowia... Bo uszy można sobie zepsuć, rzeczywiście img/smilies/smile

Edit: A nawet jeśli te grupy są satanistyczne, czy cuś, to przecież nie jesteśmy zmuszeni ich naśladować img/smilies/smile A muzyki posłuchać można.. bo to tylko dźwięki. ^_^

Ostatnio edytowany przez Konrads (2013-07-25 16:21:32)

"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia." Flp 4, 13

#3 2013-07-25 19:01:21

Beata93
Gość

Tych zespołów nie zakazał Kościół tylko 1 ksiądz...
Zresztą np. Metallica lub Depeche Mode to moje ukochane zespoły Nirvana itp. I teksty ich piosenek są dla mnie ważne, nie wszystkie oczywiście, jednak czasem, gdy zdarzy się jakaś trudna sytuacja to lubie posłuchać ,, Nothing Else Matters'' lub ,,Precious'' czy ,,Heaven"
Wogóle co to za nakaz ,, Proszę nie słuchać" każdy ma swój rozum i wolna wolę. Poza tym zauważyłam, że na tej liście są tylko zespoły rockowe i metalowe, a dlaczego nie ma rapu na przykład.
Nie ma czegoś takiego jak lista zakazanych zespołów przez KK, a pojedynczy ksiądz nie jest tutaj autorytetem.
A tak BTW, na mojej parafii był ksiądz który słuchał zespołu Metallica, że cała wioska słyszała, więc nie ma się co gorączkowac, z podobnymi bzdurami.
The Beatles- najbardziej satanistyczny zespoł jaki słucham (Peace&Love)

Ostatnio edytowany przez Beata93 (2013-07-25 19:06:38)

#4 2013-07-25 19:37:28

ŻycieJestPiękne(ŻJP)
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny: 13.05

sam odnośnik to raczej kwestia straszenia a nie pouczenia. każdy ma wolna wolę i rozum. a gdyby ktoś nawet miał problemy z rogatym to są ku temu inne czynniki niż tylko muzyka jakiej się słucha. bo raczej samo słuchanie dla relaksu czy coś to jeszcze nikogo nie zniewoliło.

Tak więc trwają wiara, nadzieja i miłość - te trzy: z nich zaś największa jest MIŁOŚĆ !!!

http://swietoscwcodziennosci.blogspot.com/

#5 2013-07-25 20:52:32

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:

A ja jestem zdania, że wszystko ma znaczenie.
Są zespoły z przesłaniem promującym ogoniastego i myślę, że taka muzyka może mieć wpływ na tego kto jej słucha i nie ma tu znaczenia w jakim celu tego słucha. Jeżeli mam w sercu Jezusa to nie będę słuchała utworów szkalujących Kościół czy Samego Boga, bo to po pierwsze obraża Jego a po drugie gdzie tu świadectwo. A po co mi o ogoniastym słuchać...
Są świadectwa, w których ludzie opowiadali że byli dręczeni bo mocno wpadli w kulturę metalu w słuchanie takiej muzyki. Do tego nie potrzeba wiele a taka muzyka otwiera furtkę, nawet nieświadomie. W I liście do Tesaloniczan jest by unikać wszystkiego co nosi POZORY zła.

Ostatnio edytowany przez Magda19 (2013-07-25 20:53:15)

"Pan - Mistrz Miłości - jest zazdrosnym kochankiem, który żąda od nas wszystkiego co posiadamy, całej naszej miłości. Czeka byśmy Mu ofiarowali to co mamy i poszli drogą, którą dla każdego z nas wyznaczył" (św Josemaria Escriva)

"Pamiętaj o tym dobrze i zawsze: choć czasami może ci się wydawać, że wszystko się wali - nic się nie wali, bo Bóg nie przegrywa bitew."  Św. Josemaría Escrivá

#6 2013-07-25 21:36:18

Beata93
Gość

Ale tutaj trzeba rozgraniczyc. Na tej liście jest sporo zespołów, które oprócz rockowego czy metalowego brzmienia nie mają nic wspólnego z satanizmem, a już napewno nie szkalują Kościoła. Wszystkie zespoły zostały wrzucone do jednego wora, a to już jest trochę krzywdzące. Pewnie ksiądz, który układał tę listę nie przestudiował tekstów, nie wiem może miała tutaj  znaczenie popularność. Kto słucha paru zespołów z tej listy wie o czym piszę.

#7 2013-07-25 21:58:43

fabienne
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Może z innej beczki,ale jest ku temu okazja. Czy nie uważacie, że nazywanie sztana  per "ogoniasty", "rogaty", nie jest nadawaniem mu cech nieszkodliwego stwora z ludowych legend? Taki  swoiski rokita ,niestraszny, troszkę śmieszny.

#8 2013-07-25 21:59:10

Wędrująca
Gość

Witam!

Moim zdaniem chodzi o to, jak dana muzyka na nas wpływa. Sama słucham AC/DC itd., a tak jak kilka postów wyżej człowiek, myślę o życiu zakonnym. Wiadome, że jeżeli dany zespół obraża Boga, to jaką przyjemnością dla wierzącej osoby będzie słuchanie takiej muzyki? Żadne. Tak samo, jeżeli jakiś zespół ma piosenki, które nakłaniają do samobójstwa, albo morderstwa to takiemu człowieczkowi może się w głowie poprzewracać i może dojść do tragedii..

#9 2018-03-14 19:53:44

Przemieniony
Użytkownik

Kimkolwiek jesteś - życzę Ci dobrze.

Stopka forum