'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2007-07-14 20:43:38

ania
Gość

PROBLEMY

Miejsce na wszelkie watpliwosci jak i co zrobic... img/smilies/wink żeby nie4 trzeba było wszystkim na PW wysylac img/smilies/wink

#2 2007-07-14 20:57:38

(nie)poukładana
Gość

Re: PROBLEMY

Jak wstawić na forum zdjęcie?

Jeśli masz zdjęcia na swoim komputerze i chcesz je wkleić na forum, to polecam Ci wejdź na:

http://fotosik.pl/

(załóż sobie tam konto, trwa to dosłownie chwilkę.. można i bez niego wgrywać zdjęcia, ale nie polecam tego sposobu z różnych powodów)

Czyli rejestrujesz się tutaj:

http://www.fotosik.pl/rejestracja.php

Potem wracasz na stronę główną (już zalogowana/y):

http://fotosik.pl/

i tam masz coś takiego jak "Dodaj zdjęcie" klikasz w "przeglądaj".. i wybierasz zdjęcie (ze swojego komputera) które chcesz sobie wgrać. Ja zawsze jeszcze zaznaczam, "zdjęcie prywatne". Wtedy nikt inny jak tylko te osoby które chcą oglądają zdjęcie. Jak już wgrasz to pojawi Ci się okienko do jakiego formatu to zdjęcie sprowadzić (zaznaczasz co chcesz) Potem pojawi Ci się to wybrane przez Ciebie wcześniej zdjęcie w tej właśnie wybranej później wielkości img/smilies/smile . klikasz na niego prawym przyciskiem dajesz "Pokaż obrazek" a dalej to już proste.. wtedy na białym pasku u góry wyskakuje Ci link do zdjęcia z końcówką jpg. Wsadzasz go między [img]i[/img] i wklejasz na forum.

Drugi sposób to wrzucić to zdjęcie na serwer image.us, czyli tu:

http://imageshack.us/

dajesz przeglądaj, wybierasz fotkę, wybierasz rozmiar w resize image np. 640x480, klikasz na "host it" i gotowe.. dalej postępujesz jak wyżej. Z białego paska u góry ściągasz adres fotki z końcówką jpg, wklejasz na forum między [img] i wszystko img/smilies/smile  Cieszymy się zdjęciem.

Jednak polecam bardziej fotosik img/smilies/big_smile

OBECNE ZASADY NIE ZEZWALAJĄ NA ZAMIESZCZANIE ZDJĘĆ (PATRZ: REGULAMIN)

#3 2007-08-03 21:19:23

Nadzieja
Gość

Mam takie pytanie...
Jest godzina 21.17 ale zupełnie inna godzina pojawia się po publikacji posta i w ogóle zupełnie inne godziny... Jak to przestawić?
Z góry dziękuję za pomoc  img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez Nadzieja (2007-08-03 21:19:55)

#4 2007-08-03 21:35:53

Karola
Gość

wejdz w PROFIL i tam zmień strefe czasową na +01 CET   img/smilies/wink powinno pomóc img/smilies/smile

#5 2007-08-11 21:04:58

szkrab
Gość

i problem rozwiązany. gdyby ktoś miał taki sam problem (niemożność kasowania wiadomości PW) to wina leży po stronie przeglądarki internetowej (chyba chodzi o ustawienia zabezpieczeń), wystarczy skorzystać z innej   img/smilies/smile

Aniu dziękuję za odzew z pomocą img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez szkrab (2007-08-11 21:05:51)

#6 2007-08-19 19:31:37

Magdalena
Gość

To ja chciałam jeszcze raz zapytać [tym razem w dobrym wątku img/smilies/wink], czy da się jakoś zrobić tak, żeby przychodziło na maila info o nowym PW. Albo żeby wyskakiwało okienko. Mam takie nawyki z innych for i w życiu sama nie zauważę tej informacji na górze o nowym PW img/smilies/1087

#7 2007-08-19 20:50:10

(nie)poukładana
Gość

Póki co nie ma takiej opcji img/smilies/smile Myślę, że szybko przywykniesz do informacji o nowych PW w takiej formie w jakiej są one dostępne teraz.  Pozdrawiam.

#8 2007-10-20 14:32:27

Siostrzyczka
Gość

Mam problem z wysyłaniem wiadomości PW. Specjalnie wyczyściłam skrzynkę nadawczą i odbiorczą (pokazuje się "5%"), a gdy wysyłam wiadomość pokazuje się komunikat, że skrzynka jest pełna i nie można wysłać wiadomości. Czy możliwe jest, że to osoba do której piszę ma pełną skrzynkę? img/smilies/stupid2

Ostatnio edytowany przez Siostrzyczka (2007-10-20 14:34:19)

#9 2007-10-20 14:39:44

malpiszonek
Gość

Dokładnie tak jak piszesz.. skrzynka odbiorcy jest pełna...

#10 2008-08-04 15:49:26

natalina
Gość

ja także miałam inny czas, jakoś od roku mi to nie przeszkadza img/smilies/smile ale poprawie img/smilies/smile

#11 2010-11-17 19:22:15

Tynka
Gość

Witajcie!
Przepraszam odrazu, że jestem takim tłumokiem, ale chcę zapytać co oznacza PW? img/smilies/smile

#12 2010-11-17 19:31:07

Ines
Gość

PW oznacza prywatna wiadomosc img/smilies/smile
i niczym sie nie stresuj i nie nazywaj sie tak img/smilies/smile

#13 2010-11-22 14:23:32

BASIK
Gość

Regulamin napisał(a):

4. Zaśmiecania wątków wypowiedziami nie związanymi z tematem.

Pewnie zostanie zignorowane me pytanie (albo skasowane), ale tak się zastanawiam jakie są kryteria tego co uznaje się za "zaśmiecanie tematu" (czyli offtop) i czy ten punkt odnosi się do wszystkich (bo szczerze mówiąc mam wątpliwości)?

#14 2011-07-18 16:42:24

dorota0103
Użytkownik
Imieniny: 25.06
Urodziny: 1.03.1989 r.

Być może to moja niewiedza, albo złośliwość rzeczy martwych. Chciałam napisać pierwszy raz wiadomość na forumowym czacie, wpisałam tekst, kliknęłam przycisk wyślij. Jednak zamiast napisanego tekstu pojawiło się puste okienko z moim  nickiem tylko. Nie mam pojęcia jak rozwiązać tą sprawę, będę wdzięczna za radę img/smilies/smile

Zapraszam na moją stronę img/smilies/smilehttp://www.zyciowawedrowka.blogspot.com

#15 2011-12-23 12:38:34

Ines
Gość

Amata napisał(a):

Ja mam podobnie, jak Weronika.
Mam kilka wiadomości- wyświetla się zapełnienie skrzynki w 40%, ale nie mogę wysyłać wiadomości... img/smilies/hmm
Proszę o pomoc img/smilies/smile

osoba do której chcesz wysłać wiadomosć ma zapełnioną skrzynke - to nie twoja wina :
) img/smilies/smile

#16 2012-07-23 21:48:48

Wędrująca
Gość

Witam! img/smilies/smile

Mam drobny problemik, wpisując jakieś moje myśli na forum, chce do nich z powrotem wracać. Jest tutaj gdzieś taka opcja bym mogła oglądać moje posty? Wiecie o co mi chodzi? img/smilies/tongueimg/smilies/tongueimg/smilies/tongueimg/smilies/tongueimg/smilies/tongueimg/smilies/tongue

#17 2012-07-23 23:48:10

bepik1
Użytkownik
Imieniny: 6.09
Urodziny: 12.04
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

mozna wejsc  na gorze str w  szukaj i tam wpisac swoj  login w miejsce użytkownika-szukaj autora, wpisac dany dział.. ale nie przekieruje ci to do twych postow. Tylko musisz szukac w tych wyswietl. dzialach
na innych forach wiem ze jest pogląd do wypowiedzi uzytkownika tutaj nie wiem, moze nas ktos oswieci

Ostatnio edytowany przez bepik1 (2012-07-23 23:50:10)

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#18 2013-03-10 11:38:01

Agatku
Użytkownik
Imieniny: 05.02
Urodziny: 30.01

Już wiem dlaczego niektórych użytkowników wiadomości nie pojawiają się w shoutbox'ie. Wina leży po stronie przeglądarki, na Google chrome nie działa.

Czynić dobro, radość nieść, uszczęśliwiać i prowadzić do nieba.

#19 2013-03-10 19:07:52

kalinka
Użytkownik

Czy ktoś może mi ,z łaski swojej, wytłumaczyć,objaśnić jak po kilka razy w jednym poście  używa się   quote  ? Pewnie to proste, ale ja nie wiem jak to zrobić.

#20 2013-03-10 21:01:57

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

kalinka napisał(a):

Czy ktoś może mi ,z łaski swojej, wytłumaczyć,objaśnić jak po kilka razy w jednym poście  używa się   quote  ? Pewnie to proste, ale ja nie wiem jak to zrobić.

Kalinko, jesli tylko raz chcesz cytować, to klikasz zwykle na "quote" na dole cytowanego posta, prawda?

No i teraz masz dla kolejnych cytatów dwie możliwości, wybierz, która Ci się podoba. Teraz bardzo ważne zastrzeżenie: opisuję to w taki sposób, że na razie dla opisu zastępuję nawiasy kwadratowe okrągłymi. Bo gdybym użyła kwadratowych, to by system chciał obecne moje opisy traktować jako cytaty i byśmy się gubiły.

Pierwsza, nieco na piechotkę, ale skuteczna: skoro masz już jeden cytat, to zaczyna się on (nim potwierdzisz, gdy jeszcze nie wysłałaś posta) od napisu (quote=I TU NICK, NP. JAN) , czyli jeśli cytujesz Jana, zaczyna się od (quote=Jan).
Jeśli chcesz kolejne raz cytować Jana, to sobie skopiuj to (quote=Jan) tu wpisz albo wklej cytat, a po zakończeniu cytowanego tekstu  skopiuj kończące każdy cytat (/quote)

Druga pewnie bardziej profesjonalna img/smilies/smile    gdy już coś cytowałaś, to nad polem, w którym piszesz, widzisz rząd emotikonek, tak? A nad nimi szereg pól z róznymi tajemniczymi skrótami.
Więc dla otwarcia cytatu klikasz okienko Quote User. Po czym ukaże Ci się w polu, w ktorym piszesz: (quote= USER )(/quote). TYlko z kwadratowymi nawiasami.
Masz?
Teraz tak: w miejsce slowa USER wpisujesz nick osoby, którą cytujesz. Słowo USER usuwasz. Masz więc, jeśli cytujesz anię,  np. (quote= ania).
Teraz między jeden a drugi nawias wklejasz cytat , np. (quote= ania) to było najdziwniejsze wydarzenie świata (/quote)
No i jak chcesz zobaczyć w podglądzie, to napisy w nawiasach kwadratowych znikną, pojawi się natomiast:

ania napisał(a):

to było najdziwniejsze wydarzenie świata

jesli przypadkiem cokolwiek źle skopiujesz itp., np. będziesz miała na początku ten nawias z imieniem usera, a kończącego nawiasu zapomnisz albo też coś opuścisz, np. przepadnie ukośnik w nawiasie zamykającym cytat, to pokaże Ci się po kliknięciu "Potwierdź" albo "Podgląd" napis o błędzie składni. Przerobiłam to parę razy. Trzeba się cofnąc, poprawić, będzie dobrze.

Nie wiem, czy to komunikatywne. Technika nie jest moją mocną stroną. Ale mam nadzieję, że powinno być skuteczne, nawet jeśli dość naiwne w formie.

O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

#21 2013-03-27 17:05:32

justyna
Użytkownik

Czy korzystając z Mozilli Firefox ma się możliwość edytowania tytułów jako zwykły użytkownik? Pytam, bo być może nie umiem tej funkcji znaleźć.

#22 2013-03-27 17:16:33

Jika
Użytkownik
Imieniny: 13.01
Urodziny: 21.08

Raczej się nie da... Tematy są nadane raz i ostatecznie img/smilies/smile

"Chrześcijaństwu w Polsce nie grozi dziś ani laicyzm, ani ateizm (przynajmniej na razie), ale parodia religii."
                                                                                                               / ks. J. Tischner

#23 2013-03-27 17:37:53

rafcio
Użytkownik

Napisz do modaratora. On może zmodyfikować nazwę wątku.

"Wystarczy ci mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali"
                                                                     2Kor 12,9

#24 2013-04-19 21:32:10

justyna
Użytkownik

Dziękuję z opóźnieniem za wcześniejsze odpowiedzi img/smilies/smile

Mam inny problem: kiedy wyszukuję jakieś słowo, żeby zobaczyć, co było napisane na dany temat, mogę je wyszukać tylko wtedy, jeśli zaznaczę opcję "pokaż wyniki jako wątki". Jeśli wybiorę opcję "pokaż wyniki jako posty", za każdym razem widzę taki komunikat: "Wystąpił błąd! Error: Unable to fetch search results". Taka sytuacja, niezależnie od tego, czego szukam, jest przynajmniej od stycznia, kiedy to się zarejestrowałam. Czy wy też tak macie i jest to wada forum, czy to mój indywidualny problem z komputerem?

Pytam ze względu na zakładane przeze mnie wątki dotyczące książek. W sporej części z nich jest 0 albo bardzo niewiele odpowiedzi, więc byłoby uzasadnienie, aby książki umieszczać raczej w wątku "Polecam" - i do tego wątku dzisiaj Moderacja kilka z nich przeniosła. Mimo braku dyskusji uważam, że jest sens propagować dobre katolickie książki, niezależnie od tego, czy wszystkie w jednym wątku, czy w osobnych wątkach.

Ale jeśli wszyscy mają problem z pokazywaniem wyników jako posty, to może być dla nich wkurzające, jeśli szukając nazwiska danego autora czy tytułu danej książki, będą musieli się przekopać przez cały długaśny wątek "Polecam", żeby znaleźć jeden post.

Dlatego sprawdzcie, proszę, jak jest u Was z tą opcją pokazywania wyników wyszukiwania jako pojedyncze posty. Z góry dzięki!

#25 2013-04-19 21:46:28

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Od początku mojego tu bycia - od kiedy tylko jestem na forum - nie istniała u mnie możliwość wyszukiwania pojedynczych postów. Przyzwyczaiłam się, to uczy cierpliwości img/smilies/smile , a poza tym pozwala sporo poczytać.

O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

Stopka forum