'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2013-08-28 08:11:04

JadziaW
Gość

Św. Charbel pustelnik

Polecam film o św. Charbelu, pustelniku. Na Gloria Tv jest po angielsku, francusku i hiszpańsku, a na chomikuj po polsku (tzn. z napisami) : http://chomikuj.pl/JP_II/!+*c5*9aw.+Cha … 813828.avi(video)
Film ukazuje w przepięknych obrazach całe życie Ojca Charbela - od dzieciństwa i młodości, przez pierwsze lata życia w klasztorze, po ostatni okres w eremie. Ten człowiek - od najwcześniejszych swych lat przepełniony miłością Boga - ukazuje się nie tylko jako wzór modlitwy i kontemplacji, ale również głębokiej miłości wobec ludzi, owocującej zrozumieniem, służbą i ...cudami.

Słowa św. Charbela:

"Istnieje Bóg i Jego królestwo. Każdy człowiek jest powołany, aby w nim uczestniczyć przez zjednoczenie się w miłości z Bogiem.
Jest tylko jedna droga, która tam prowadzi, a jest nią Jezus Chrystus, najprawdziwszy Bóg, który stał się najprawdziwszym człowiekiem.
Ta droga dojrzewania do miłości jest trudną duchową wspinaczką.
Powinniśmy wzajemnie się kochać miłością bezinteresowną, bezwarunkową i nieograniczoną. Aby dojrzewać do takiej miłości, trzeba nieustannie czerpać z jej Źródła, którym jest Jezus Chrystus. Z tego jedynego Źródła mogą czerpać wszyscy bez wyjątku – przez codzienną, wytrwałą modlitwę oraz sakramenty pokuty i Eucharystii."

Jak obejrzycie, to napiszcie coś o nim.

#2 2016-01-10 21:19:59

Kasia K
Użytkownik
Imieniny: 25.11
Urodziny: 28.05.

Re: Św. Charbel pustelnik

Nie oglądałam filmu, ale przeczytałam dziś o nim książkę (znajoma ze wspólnoty mi pożyczyła) i na prawdę polecam img/smilies/smile. Nie mogłam się oderwać od czytania img/smilies/wink Warto karmić się czymś, co umacnia nas, co sprawia, że wiara wzrasta, nadzieja się powiększa i radość napełnia serce- bo tego właśnie doświadczyłam podczas czytania tej książki.
Po przeczytaniu powierzyłam się jego wstawiennictwu i rozpoczęłam nowennę o łaskę uzdrowienia pewnej osoby.
Warto poznawać świętych i prosić o ich wstawiennictwo- św. Charbel jest przykładem, że Bóg uzdrawia przez świętego także po jego śmierci.

Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.
img/smilies/142
Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje!     img/smilies/142   (30.05.2010)
mój blog- zapraszam: http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

#3 2016-01-11 10:37:05

jadzik18
Użytkownik
Imieniny: 2.07
Urodziny: 20.08.1986

Tak, Kasia masz rację, u nas w piątek były relikwie i oleje św. Charbela. Wcześniej nic o nim nawet nie słyszałam, jednak jak się dowiedziałam, że za Jego pośrednictwem udzielane są łaski zdrowia postanowiłam pójść na tę Mszę, a wcześniej obejrzałam właśnie ten film o Nim na youtubie. Niezwykła osoba, Jego pokora i "cichość", wyłączność dla Boga pociągnęła mnie. Dwa miesiące temu miałam poważną operację na jelitach...po operacji niestety wszystkie możliwe komplikacje miałam...zapalenie otrzewnej, ropnie, zakażenie rany, krwiaki itp. Rana do dziś jest otwarta a wokół niej były bolesne guzy...piszę były, bo po tej Mszy "się wchłonęły"...tak po prostu, już 3 dzień ich nie mam, a była planowana kolejna operacja, bo podobno zrobiła się przepuklina w ranie. Wiem, że to trochę off top, ale w sumie chodzi mi o to,że warto obejrzeć ten film i zaprzyjaźnić się z tym świętym img/smilies/smile

#4 2016-01-11 11:58:23

Kasia K
Użytkownik
Imieniny: 25.11
Urodziny: 28.05.

Dzięki za Twoje świadectwo img/smilies/big_smile, dziel się tym, bo świat jest spragniony takich świadectw i potrzebuje "ujrzeć" by uwierzyć.
Obejrzałam film dzisiaj i jednak bardziej polecam książkę img/smilies/wink- jest dokładniejsza no i są świadectwa img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez Kasia K (2016-01-11 20:24:50)

Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.
img/smilies/142
Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje!     img/smilies/142   (30.05.2010)
mój blog- zapraszam: http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Stopka forum