'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2013-11-20 23:10:38

Agatku
Użytkownik
Imieniny: 05.02
Urodziny: 30.01

III Skupienie Barki - Warszawa

Widząc zainteresowanie naszymi Barkowymi skupieniami jak i ilość osób na forum będących z okolic lub z samej stolicy, następne skupienie odbędzie się właśnie w Warszawie w dniach 28 -30 marca 2014 r.(piątek-niedziela).
W związku z tym prośba - jeśli znacie (macie jakieś znajomości) klasztor, który mógłby nas w tych dniach przyjąć w bardzo małych kosztach. Dajcie znać na maila wbarka@o2.pl podając nazwę Zgromadzenia, adres, telefon kontaktowy, na kogo się powołać i inne przydatne informacje.
Dla osób które pragną się zgłosić. na adres wbarka@o2.pl proszę podać login, imię i nazwisko, wiek, skąd będziesz jechać i telefon. Potwierdzenie zgłoszenia otrzymacie mailem. Co prawda jeszcze trochę czasu, ale nauczeni poprzednimi sytuacjami, warto już teraz się tym zająć.
Pozdrawiam,
Agata

Czynić dobro, radość nieść, uszczęśliwiać i prowadzić do nieba.

#2 2013-11-21 13:16:27

Jika
Użytkownik
Imieniny: 13.01
Urodziny: 21.08

Re: III Skupienie Barki - Warszawa

Z tym terminem to tak nie wiadomo jak... Bo nawet nie wiadomo jak zajęcia studenci zaoczni będą mieć... Ech...

"Chrześcijaństwu w Polsce nie grozi dziś ani laicyzm, ani ateizm (przynajmniej na razie), ale parodia religii."
                                                                                                               / ks. J. Tischner

#3 2013-11-21 13:31:40

jkasia4
Zbanowany

A ja tak spytam czy nie lepiej wybrac Termin - majowy np od 01-04 Maja - wtedy i studenci i osoby pracujace beda mialy wolne - wieksza szansa, ze uda sie zorganizowac wypad do Warszawy, poza tym wiecej czasu na uzbieranie srodkow na przejazd no i nie bedzie to czas Wielkiego Postu co np- dla mnie tez jest na plus img/smilies/smile - moze jeszcze przemyslcie ten marzec ....

#4 2013-11-21 13:44:11

Ela
Gość

Ale często właśnie na weekend majowy studenci chcą i mogą wrócić do swoich domów, albo wyjechać z duszpasterstwem, w którym się udzielają... Poza tym Wielki Post to b.dobry czas na takie skupienie.
To moje zdanie, niekoniecznie najlepsze i słuszne.
Mi się marzec podoba, ale nie wiem, czy będę mogła przyjechać - planujemy wtedy na uczelni wystawienie Pasji św. Jana, J.S.Bacha. Jestem zaangażowana w ten projekt i boję się, że będę miała wtedy nawał prób:(

#5 2013-11-21 15:42:46

s.Ancilla
Użytkownik

Kochani!!!
Wiem, że forum to współtworzenie tego dzieła!!! Każdy jakoś chce mieć udział, jednak po skupieniu w Krakowie - dla tych co nie byli - muszę przyznać, że te osoby co organizują, nie wymyślają sobie terminów i miejsca z księżyca img/smilies/smile
Są to przemyślane propozycje i cały ogrom pracy - rozmów, telefonów, ustaleń, przygotowań itp.
To jest propozycja - którą dają nam organizatorzy, którzy też jakoś za to odpowiadają - nigdy nie uda się dostosować do wszystkich!

Agatku - odwagi!!!

z drugiej strony wiem, że każdy chce to dla dobra ogółu - ale w tym jest minus wirtualnego świata, że na bieżąco nie jesteśmy w stanie wyjaśnić wielu spraw od razu. Dlatego zostaje nam wierzyć, że skoro Admini proponują jakiś termin i miejsce, to dlatego że chcą dobrze dla większości!!! img/smilies/smile

Pozdrawiam img/smilies/smile

#6 2013-11-21 15:47:08

adamsvd
Użytkownik
Imieniny: 24.12
Urodziny: 1988

jkasia4 napisał(a):

A ja tak spytam czy nie lepiej wybrac Termin - majowy np od 01-04 Maja - wtedy i studenci i osoby pracujace beda mialy wolne - wieksza szansa, ze uda sie zorganizowac wypad do Warszawy,..

Ela napisał(a):

Ale często właśnie na weekend majowy studenci chcą i mogą wrócić do swoich domów, albo wyjechać z duszpasterstwem, w którym się udzielają... Poza tym Wielki Post to b.dobry czas na takie skupienie.
(

ile osób tyle opinii - każdemu pasuje inny termin i ile osób tyle opinii - jest nas ponad 700, nie będziemy w stanie dostosować sie do wszystkich img/smilies/smile
cieszymy się z każdej osoby, która będzie chciała przyjechać, pomóc, modlić sie z nami.
podoba mi sie stwierdzenie które ktoś mi napisał, gdy planowaliśmy I skupienie - jedynym miejscem i czasem w którym wszyscy możemy sie spotkać jest internet.
s. Ancilla img/smilies/wink dzieki

Duchu Święty Boże
Wszystko z Miłości ku Tobie!

http://www.werbisci.pl/

#7 2013-11-21 16:16:17

shy girl ;)
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Warszawa i ten termin jest bardzo fajny(chociaż Stolicy bardzo nie lubię)! Mam nadzieje, że w końcu i mi się uda, i żadne uczelniane sprawy mnie nie powstrzymają img/smilies/smile
Ale wolę się nie wyrywać ze zgłoszeniem jak ostatnio :p Poczekam jeszcze trochę img/smilies/smile

Jeśli jestem Wam w stanie jakoś pomóc, to piszcie Organizatorzy! A poza tym - z modłem ;]
pax

#8 2013-11-21 22:18:01

gitara5824
Gość

Cóż chyba nie jestem w stanie ukryć przed Wami mojej wielkiej radości co do miejsca kolejnego skupienia;) Choć w sumie miejsce nie ma aż tak wielkiego znaczenia jak ludzie, przybywajcie tłumnie;)

#9 2013-11-22 00:50:21

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:

Oj ja też bym pojechała, w końcu na razie tylko jeden - ostatni zjazd Barki opuściłam i mam nadzieję, że kolejny raz to się nie powtórzy img/smilies/wink

"Pan - Mistrz Miłości - jest zazdrosnym kochankiem, który żąda od nas wszystkiego co posiadamy, całej naszej miłości. Czeka byśmy Mu ofiarowali to co mamy i poszli drogą, którą dla każdego z nas wyznaczył" (św Josemaria Escriva)

"Pamiętaj o tym dobrze i zawsze: choć czasami może ci się wydawać, że wszystko się wali - nic się nie wali, bo Bóg nie przegrywa bitew."  Św. Josemaría Escrivá

#10 2013-11-22 10:33:14

Agatku
Użytkownik

Zawsze znajdzie się miejsce gdzie komuś będzie bliżej. Naprawdę staramy się umożliwić spotkanie forumowiczom z różnych części kraju.

Czekamy na propozycje miejsca i gości img/smilies/smile

s.Ancilla ja też dziękuje img/smilies/smile

#11 2013-12-03 17:51:12

alicze
Użytkownik
Imieniny: 21.06
Urodziny:

mi pasuje..aczkolwiek nie wiem jak to będzie u mnie z pieniędzmi .

z racji na nie działanie poczty barkowej  mail do mnie to : zielonyalojzy@gmail.com

#12 2013-12-03 20:34:19

adamsvd
Użytkownik

alicze napisał(a):

mi pasuje..aczkolwiek nie wiem jak to będzie u mnie z pieniędzmi .

pieniądze, rzecz wtórna, znajdą sie dobrzy ludzie img/smilies/smile bądź dobrej myśli i do zobaczenia img/smilies/smile

Duchu Święty Boże

#13 2014-01-04 14:03:03

adamsvd
Użytkownik

są już 4 zgłoszone osoby na barkowego maila, mamy też pewnego jednego gościa, który zrobi warsztaty z komunikacji.
nadal szukamy miejsca do noclegu, ale ale jest już coraz bliżej.]zachęcam do zgłoszenia - imię, nazwisko, login barkowy, wiek, skąd przyjedziesz i nr telefonu na wbarka2@o2.pl
pozdrawiam img/smilies/smile

Duchu Święty Boże

#14 2014-01-04 16:35:35

Ana
Gość

Uczennice Boskiego Mistrza na Żytniej, zapytajcie Siostry wiem, że mają pokoje. Nie wiem jak tam teraz jest, ale jak odwiedzałam jedną siostrę to mi wspominała o miejscach.

#15 2014-01-04 21:12:00

scholastyka
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Może siostry szarytki na Tamce, dom prowincjalny, może u nich uda się załatwić nocleg...img/smilies/wink Ogólnie w Warszawie jest dość ciężko z tanim miejscem noclegowym, zwłaszcza u sióstr...Zapukajcie też do franciszkanek Maryi na ul.Hożej img/smilies/wink

"Wszyscy jesteśmy powołani do świętości. Nie musimy jednak kopiować wzorów świętych uznanych przez Kościół. Każdy ma swoją własną drogę życia."

#16 2014-01-09 08:57:00

adamsvd
Użytkownik

szukamy nadal najtańszego miejsca, są dwie propozycje, ale jak będzie pewne to damy znać.
zgłosiło się już 7 osób - więc zapraszam kolejnych chętnych.
mamy już jednego pewnego gościa, a jeśli macie propozycje na dwóch innych to dajcie znać. najlepiej na wbarka@o2.pl

Duchu Święty Boże

#17 2014-01-10 21:51:41

Amaretto
Gość

Podobno nie ma głupich pomysłów img/smilies/big_smile
Tak sobie pomyślałam o osobach które nie będą mogli uczestniczyć w  spotkaniu Barki, może by utworzyć spotkanie forumowiczów online, zapewne na spotkaniu Barkowiczów będzie punkt programu "rozmowy o barce", chodzi mi o to by chcąca a nie mogąca być na żywo społecznośc barkowiczów, mogłaby się włączyć do rozmów, na skypie jest taka opcja gdzie kilka osób może rozmawiać. Jeśli byłoby to możliwe technicznie i jeśli byliby chętni....  img/smilies/wink fajnie byłoby się usłyszeć, każdy mógłby się włączyć..... jeśli by chciał:)

Ostatnio edytowany przez Amaretto (2014-01-10 21:53:00)

#18 2014-01-11 07:15:40

Agatku
Użytkownik

Amaretto pomysł dobry, ale bardzo ciężki do zrealizowania img/smilies/wink Zwykle podczas skupienia mamy bardzo mały dostęp do internetu, który w ogóle nie umożliwia konferencji na skype, a co dopiero płynnego rozmawiania. Jednak za każdym razem zachęcamy do przesyłania nam różnych sugestii czy na pw czy e-mail. Chętnie byśmy je przedyskutowali img/smilies/wink jednak przed ostatnim skupieniem nic nie dostaliśmy.

Pozdrawiam img/smilies/wink

#19 2014-01-11 20:50:18

Amaretto
Gość

co mi z Waszych dyskusji wg moich sugestii  beze mnie img/smilies/wink img/smilies/big_smile

#20 2014-01-11 21:49:17

Agatku
Użytkownik

to może warto założyć temat i tam dyskutować? już nie bez Ciebie img/smilies/tongue

Miejsce się klaruje, goście również, a na Was wciąż czekamy. Odwagi!

#21 2014-01-11 22:29:53

Ana
Gość

Dobry pomysł skype jestem za a czemu by nie porozmawiać online. img/smilies/smile

#22 2014-01-12 20:58:47

s.Ancilla
Użytkownik

Mi przykro, ale już wiem, że nie mogę - jadę wtedy z moimi maturzystami na ich pielgrzymkę na Jasną Górę...
Łączę się duchowo oczywiście i życzę Agatku i Adamie dużo sił, cierpliwości i wytrwałości przy organizowaniu!!!

#23 2014-01-13 22:55:08

adamsvd
Użytkownik

o skype pomyślimy, musielibyśmy dograć sprawę internetu i czasu, oraz wszystkich adresów - o tym jeszcze będziemy informować.

natomiast już znamy miejsce. III Skupienie Barki odbędzie się u sióstr felicjanek w Warszawie na ul. Azaliowej 10. Koszt naszego pobytu to 30 zł. Trzeba jak zawsze zabrać śpiwór (materace dostaniemy) i coś do jedzenia - podzielimy się w marcu, kto co bierze. Mamy pewnego jednego gościa, pozostałych dwóch się klaruje. Mamy już temat i niedługo pojawi się plakat reklamujący.
dotychczasowe zgłoszenia to
Agatku - Mielec
dkrawiec - Tarnów
gitara5824 - Warszawa
alicze - Białystok
karolkamo - Grajewo
archas12345 - Bartoszyce
adamsvd - Pieniężno

zapraszamy chętnych img/smilies/smile

Duchu Święty Boże

#24 2014-01-14 12:17:03

scholastyka
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Właśnie zapomniałam o felicjankach img/smilies/wink Dobre miejsce załatwiliście img/smilies/smile  Może wpadnę do Was w sobotę img/smilies/wink

Ostatnio edytowany przez scholastyka (2014-01-14 12:19:15)

"Wszyscy jesteśmy powołani do świętości. Nie musimy jednak kopiować wzorów świętych uznanych przez Kościół. Każdy ma swoją własną drogę życia."

#25 2014-01-14 16:32:13

gitara5824
Gość

A gdzie Misiek?img/smilies/sad

Stopka forum