'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku
  • Index
  •  » Kapłaństwo
  •  » Jak rozeznać, czy powołanie do kapłaństwa jest prawdziwe?

#1 2013-12-21 20:45:58

NatanOswold
Gość

Jak rozeznać, czy powołanie do kapłaństwa jest prawdziwe?

Witajcie!
Od jakiegoś czasu nieco bardziej ważniejszy stał się dla mnie Bóg. Ostatnio w mojej głowie pojawiła się myśl o kapłaństwie. Trochę się wystraszyłem. Nie wiem czy to może być tylko taka fascynacja, czy to rzeczywiście jest powołanie. Jak rozpoznać czy powołanie do kapłaństwa jest prawdziwe?

#2 2013-12-22 12:09:09

dążący do szczęścia
Użytkownik
Imieniny: 8.05
Urodziny: 23.04

Re: Jak rozeznać, czy powołanie do kapłaństwa jest prawdziwe?

Dobrze że trochę się wystraszyłeś, bo to oznacza, że podchodzisz do tego odczucia odpowiedzialnie. Jak rozeznać? Daj sobie czas. Miej oczy i uszy otwarte. Proś o dobre rozeznanie i słuchaj tego co będzie Pan Bóg będzie mówił do ciebie przez innych i w twoim sercu.

Zapewniam o modlitwie i pozdrawiam
dążący SDB

Ostatnio edytowany przez dążący do szczęścia (2013-12-22 12:10:09)

da mihi animas caetera tolle - daj mi dusze resztę zabierz

#3 2013-12-22 20:18:01

NatanOswold
Gość

Dziękuje bardzo za odpowiedź oraz modlitwe. img/smilies/wink

#4 2013-12-23 21:57:14

adamsvd
Użytkownik
Imieniny: 24.12
Urodziny: 1988

Trudno w jednej wypowiedzi powiedzieć co i jak po kolei robić. na pewno szukać Boga w każdej sytuacji życia, On nam wiele mówi, ale nie zawsze Go słyszymy. wiec proś, żebyś słyszał Jego głos. to może być Twoje wewnętrzne odczucie, pragnienie, słowa innych ludzi, zdarzenia, cokolwiek. wszystkim tym może posłużyć sie Bóg. Ty czuwaj, żeby nie został Cię śpiącym img/smilies/smile
warto poszukać kierownika, nie rozezna za Ciebie, ale może wspomóc.
z modlitwą Adam

Duchu Święty Boże
Wszystko z Miłości ku Tobie!

http://www.werbisci.pl/

#5 2014-03-19 22:08:49

x.krystian
Gość

Pamiętam, kiedy ja trwałem nad takim pytaniem, Panie czy Ty chcesz abym był Twoim kapłanem, czy może ja sam sobie tak wymyśliłem?  Wtedy bardzo mocno modliłem się do Ducha Św., aby zabrał ode mnie te myśli i pozwolił mi zaufać. Na początku nie było łatwo… ale moją najpiękniejszą modlitwą okazały się wtedy słowa Bartymeusza: „Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną”. Powtarzam je do tej pory kiedy staje nad różnymi przepaściami.  Pan Bóg nie objawia się nam w jakichś obłokach, nie stanie przed nami anioł i nie powie idź tu, albo zostań tam! ale da Tobie inny znak, to znak, który tylko Ty będziesz mógł odczytać, to znak, którym Twoje serce zostanie dotknięte i poruszone... Nie lękaj się! Trzymaj się mocno Jezusa i ufaj! Jeśli masz być Jego w kapłaństwie to będziesz, a jeśli nie to bądź dobrym Ojcem! Cokolwiek wybierzesz bądź dobry!

• Index
  •  » Kapłaństwo
  •  » Jak rozeznać, czy powołanie do kapłaństwa jest prawdziwe?

Stopka forum