'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2014-01-27 09:56:08

s. Celina CSS
Użytkownik

Poszukiwanie świadectw (kanoniczki)

Gdy byłam jeszcze w szkole i zaczęłam odkrywać, że drążą we mnie pytania i pragnienia, których nie mogłam jeszcze sprecyzować szukałam "na swoją rękę". Ponieważ to co się działo we mnie było bardzo niejasne i bardzo "moje" nikomu się z tego nie zwierzałam, ale jako "mól książkowy" - CZYTAŁAM. Natrafiłam na książeczkę "Kto to taki?", w której były opisane różne historie powołania i nie mogłam się od niej oderwać. No cóż, w tamtych czasach nie było jeszcze Internetu i wielu możliwości, choćby forum powołaniowego "Barka".img/smilies/smile Moje pragnienia zaczynały mieć wyraźniejszy zarys...
Teraz, po latach bycia siostrą zakonną, postanowiłam pomóc innym, tak jak kiedyś opisy powołań pomogły mi. Postanowiłam razem z siostrami gromadzić nasze świadectwa dla tych, którzy zadają sobie pytania tak jak my kiedyś. Oto one: http://kanoniczki.pl/index.php/pojdz-za … -powolanie img/smilies/teu45

Ostatnio edytowany przez s. Celina CSS (2014-01-27 09:58:03)

#2 2014-01-27 10:50:03

zielona_mniszka
Użytkownik
Imieniny: 17 czerwca
Urodziny: 5 marca
Re: Poszukiwanie świadectw (kanoniczki)

Bardzo dobry pomysł. Wiele osób szuka możliwości przeczytania tylu ciekawych świadectw zebranych w jednym miejscu. Dziękujemy Siostro img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez zielona_mniszka (2014-01-27 10:51:09)

"Dlatego chcę ją przynęcić, na pustynię ją wyprowadzić i mówić jej do serca..." img/smilies/142

#3 2014-01-28 22:24:23

krateczkaa
Użytkownik

świetne Siostro!!
a mogę prosić o podanie autora tej książki?

Czy wierzysz w to, że Pan tak Cię ukochal przed wiekami, że postanowił włączyć Cię w niesamowity plan Zbawienia świata? Pan Cię wzywa! Do czego? Ty musisz to odkryć!
Jezus przygotował Ci miejsce i czas na spotkanie i czeka na Ciebie!

#4 2014-01-28 22:41:27

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Bronisław Kant, "Kto to taki".

O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

#5 2014-01-29 11:00:36

krateczkaa
Użytkownik

Dziękuje bardzo;)

Czy wierzysz w to, że Pan tak Cię ukochal przed wiekami, że postanowił włączyć Cię w niesamowity plan Zbawienia świata? Pan Cię wzywa! Do czego? Ty musisz to odkryć!

#6 2014-01-30 08:37:25

s. Celina CSS
Użytkownik

Tak, hannaturno, to ta książka! Dziękuję wam za odpowiedzi, to znaczy, że warto było img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez s. Celina CSS (2014-01-30 08:37:55)

#7 2014-01-30 08:50:54

gitara5824
Gość

Hmm, a jest może tutaj ktoś kto posiada tą książkę?

#8 2014-01-30 13:03:58

Kasia K
Użytkownik
Imieniny: 25.11
Urodziny: 28.05.

Kochana Siostro, dzięki za umieszczenie tych świadectw tutaj img/smilies/smile.
Przeczytałam 1 "Powołał mnie Pan już z łona mej matki" i utwierdziło mnie w czymś, co się u mnie dokonało na modlitwie jakiś czas temu i dzisiaj img/smilies/smile.
Wystarczyło 1 zdanie z tego świadectwa.
Chwała Panu img/smilies/big_smile

Ostatnio edytowany przez Kasia K (2014-01-30 13:06:22)

Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.
img/smilies/142
Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje!     img/smilies/142   (30.05.2010)
mój blog- zapraszam: http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

#9 2014-01-30 13:56:26

Beata93
Gość

Super pomysł, czekam na więcej img/smilies/wink

#10 2014-02-03 18:52:31

johnek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Polecam do poczytania świadectwa sióstr Saletynek http://www.saletynki.saletyni.pl/?page_id=96

Pozostańmy z daleka od tego co błyszczy , kochajmy naszą małość oraz to że nic nie odczuwamy wtedy będziemy ubogimi w duchu -Św Teresa od Jezusa

#11 2014-02-04 12:37:56

serafinek
Użytkownik
Imieniny: 01.10.
Urodziny: 26.08.

A ja dodam że obecnie już s. Dominika działa pięknie w jednej Rzeszowskiej parafii. Jest już kilka lat po ślubach img/smilies/smile ale świadectwo oczywiście zawsze aktualne img/smilies/smile

#12 2014-02-10 17:16:23

s. Celina CSS
Użytkownik

Kochani, kolejne świadectwa są już na stronie img/smilies/smile
http://kanoniczki.pl/index.php/pojdz-za … -powolanie

pozdrawiam po duchacku: RADOŚĆ I POKÓJ W DUCHU ŚWIĘTYM!

#13 2014-02-16 21:29:50

szukająca swojej drogi
Gość

świetne świadectwa img/smilies/smile Dziękuję Siostro!

#14 2014-02-17 17:26:11

Dzastis
Użytkownik

Dziękuję siostrom to naprawde wielka łaska i pomoc dla nas takie świadectwa. img/smilies/smile Pozdrawiam w Panu pamiatajac o siostrach img/smilies/wink w modlitwie i dziękujac

Trzy słowa które wprawiają mnie w błogi spokój to:
Pokój,Harmonia,Dobro

Jedyną wierną do końca miłością jest Jezus Chrystus

#15 2014-02-20 20:43:31

s. Celina CSS
Użytkownik

A ja wam dziękuję za każde DZIĘKUJĘ img/smilies/smile
Teraz ja podzielę się swoim ŚWIADECTWEM: Wszystkie próby  opisania w słowach  własnego powołania to odkrywanie tajemnic duszy, dotykanie tego co rodziło się nieraz w trudach, wątpliwościach, czasami było schodzeniem z drogi i na nią powracaniem.  Ale Pan daje łaskę. To co otrzymałyśmy - przekazujemy wam, aby Pan był uwielbiony.
Te przedstawione historie są prawdziwe, a każda siostra potwierdza: Idę za Tym, którego wybrałam i który mnie wybrał.
Nie bójcie się, przez wszystko przeprowadzi Jezus, jeśli Mu zaufacie. Gdziekolwiek poprowadzi, idźcie z Nim...

Ps: Mam już kolejne świadectwo, tylko muszę znaleźć czas i je przepisać img/smilies/smile

#16 2014-02-20 22:45:12

krateczkaa
Użytkownik

te świadectwa są piękne!
każde z nich ukazuje inną historię życia oraz oczy i serce zwrócone ku Bogu!

#17 2014-02-27 09:56:53

s. Celina CSS
Użytkownik

#18 2014-02-27 13:54:19

gitara5824
Gość

Dziękuję... rozumiem tą Siostrę przede mną jeszcze 1,5 roku oczekiwań, aby ukończyć studia i weź tu i żyj...

#19 2014-02-27 20:02:26

rut
Gość

ja też rozumiem, czekam tak już po raz drugi, teraz zostało jeszcze półtorej roku... ale to naprawdę piękny, cudowny, błogosławiony czas, który jest Bożym darem i który bardzo nas ubogaca... a książka "Kto to taki" jest świetna img/smilies/wink takie krótkie anegdotki, przedstawiają powołanie w taki bardzo zwykły, ludzki sposób img/smilies/smile a z książek ze świadectwami polecam "Zaryzykować życie" - książka nie najnowsza, ale bardzo piękna, zbiór świadectw sióstr z różnych Zgromadzeń img/smilies/smile

#20 2014-03-11 20:36:50

Karolin(k)a
Użytkownik

gitara5824 napisał(a):

Dziękuję... rozumiem tą Siostrę przede mną jeszcze 1,5 roku oczekiwań, aby ukończyć studia i weź tu i żyj...

rut napisał(a):

ja też rozumiem, czekam tak już po raz drugi, teraz zostało jeszcze półtorej roku...

Dziewczyny, przed Wami jeszcze 1,5 roku Adwentu img/smilies/smile
wiem, że chciałybyście już img/smilies/smile mój Adwent też był, a w zasadzie nadal jest, dłuuuugi... i nadal rozeznaję czy to wola Pana img/smilies/smile ale jaka radość będzie potem img/smilies/big_smile

#21 2014-03-19 15:39:38

s. Celina CSS
Użytkownik

Zapewniam, że adwent ma się nijak do radości przekroczenia progu klasztoru img/smilies/smile Też czekałam około 1,5 roku i tak bardzo chciałam szybko zdać maturę, aby zrealizować wolę Pana względem mnie. I jestem!

A teraz zapraszam do przeczytania świadectwa powołania afrykańskiej siostry nowicjuszki http://kanoniczki.pl/index.php/pojdz-za … -afrykanka

#22 2014-03-24 09:23:21

s. Celina CSS
Użytkownik

Marta jest postulantką i przeszła trudną drogę, aby odkryć własne powołanie, ale dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych http://kanoniczki.pl/index.php/pojdz-za … atku-drogi

Marta dała też świadectwo podczas Wieczoru Chwały w Płocku http://www.youtube.com/watch?v=y2TL57gH … t=1h45m10s

#23 2014-04-14 17:11:19

s. Celina CSS
Użytkownik

"Jestem Burundką, moje imię to Odette NDAYIZEYE nowicjuszka drugiego roku ze Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego. W moim ojczystym języku nazywamy nasze siostry: Ababikira Bene Mutima Mweranda, a w języku  francuskim którym też się posługujemy:  Soeurs Chanoinesses du Saint Esprit."...
więcej: http://kanoniczki.pl/index.php/pojdz-za … -w-burundi  img/smilies/smile

#24 2014-04-16 00:13:18

dorota0103
Użytkownik
Imieniny: 25.06
Urodziny: 1.03.1989 r.

Po prostu dziękuję img/smilies/smile. Chciałabym podzielić się kilkoma słowami po zatrzymaniu się nad wybranymi świadectwami powołania: to trudne, a zarazem piękne jak Jezus działa Swoją Łaską w życiu ludzi.

Z pamięcią w modlitwie.

Zapraszam na moją stronę img/smilies/smilehttp://www.zyciowawedrowka.blogspot.com

#25 2014-06-06 21:35:10

s. Celina CSS
Użytkownik

Dla ciekawych i szukających o targowaniu (się) z Jezusem img/smilies/smile

http://kanoniczki.pl/index.php/pojdz-za … -z-jezusem

Ostatnio edytowany przez s. Celina CSS (2014-06-06 21:35:39)

Stopka forum