'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2007-07-27 23:22:37

chuliganka
Gość

,,Kto nigdy nie żył"

To film, w którym pojawia się motyw zwątpienia, wiary, egoizmu, oddania dla innych, śmierci i życia.
Przepiękny film -> polecam, więcej nie zdradzę.
A może ktoś oglądał i che wymienić zdanie na ten temat?
Moim zdaniem film genialny!

#2 2007-07-27 23:28:48

paula
Gość

Re: ,,Kto nigdy nie żył"

Oj mi też abrdzo sie podoba ten film img/smilies/big_smile ty bardziej ze kojaży sie z jóżefickimi rekolekcjami img/smilies/smile

#3 2007-07-28 08:24:31

(nie)poukładana
Gość

Gdzieś już o tym filmie rozmawialiśmy... Wg mnie kiepski :-)
(oglądałam kilka razy - raz sama z ciekawości - bardzo go 'przemęczyłam' potem nie miałam wyjścia - puszczany był m.in na rekolekcjach w których uczestniczyłam. Za każdym razem niestety stwierdzałam to samo.... Co w tym filmie jest takiego 'przepięknego' lub 'genialnego'?)

#4 2007-07-31 14:22:06

Asiańka:)
Gość

Film rewelacyjny oglądałam go już go kilka razy ale jak ktoś by mi ga zaproponował obejżeć jeszcze raz to bym nie odmówiła :-).... 2 razy oglądałam go na rekolekcjech u Boromeuszek :-)

#5 2007-07-31 15:45:10

luckoradversity
Gość

Opowiedzcie cos więcej o filmie:D

#6 2007-08-09 14:10:57

(nie)poukładana
Gość

Lu.. tutaj strona filmu

http://ktonigdyniezyl.pl/

#7 2007-08-09 16:29:50

luckoradversity
Gość

Musi być strasznie ciekawy po tym co przeczytałam. Mozna go jakoś sciagnać z neta?;>albo musze kupić dvd o ile jest.

#8 2007-08-12 20:12:19

anetka_d
Gość

super film... oglądałam i napewno obejrze jeszcze raz, nawet na nim płakałam... img/smilies/teu45

Ostatnio edytowany przez anetka_d (2007-08-12 20:45:02)

#9 2007-08-15 02:17:22

bepik1
Użytkownik
Imieniny: 6.09
Urodziny: 12.04
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

No to teraz ja ocenię img/smilies/big_smile
Przed momentem obejrzałam film. Zaciekawił mnie gł.dlatego ze znani aktorzy tam wyst. oraz zainteres. mnie tytuł filmu. Chcialam , musiałam img/smilies/big_smile go obejrzec.
Mysle ze nikomu nie zaszkodzi, a da wiele do myslenia. Spodobala mi się postac, postawa  kierownika księdza Jana oraz wątki w klasztorze. Ogolnie postac ks. Jana ( chorego na HIV) daje wiele do myslenia.
w skali 1-10 dalam bym 8, 8.5 img/smilies/big_smile  Szkoda ze tak krótko trwał, mógł by być dłuższy img/smilies/smile
ale był okey img/smilies/big_smile

Ostatnio edytowany przez bepik1 (2007-08-15 02:18:09)

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#10 2007-08-17 13:30:37

zielona
Gość

Moim zdaniem bardzo uproszczony i trochę naciągany. W skali 1-10 dałabym mu 5.
Oglądałam go już jakiś czas temu i nie pamiętam dokładnie, ale pamiętam, że mnie nie rzucił na kolana.

Ostatnio edytowany przez zielona (2007-08-17 13:31:49)

#11 2007-08-17 14:21:28

luckoradversity
Gość

bepik1 napisał(a):

Przed momentem obejrzałam film. img/smilies/big_smile

Czy ściągałąś film z internetu ??

#12 2007-08-21 12:33:31

Magdalena
Gość

Też kiedyś oglądałam. Szczegółów nie pamiętam, ale na pewno bardzo rozczarowało mnie zakończenie - dla mnie jest brakiem jakiejś odwagi...

#13 2007-12-05 21:29:50

Pchela
Gość

ja ogladalam ten film 2 razy. podobal mi sie glownie dlatego ze bardzo osobiscie odebralam tresc, wiec mnie mocno wzruszyl. obiektywnie, to poruszyl wazny problem, ciekawy, ale nieco tendencyjny, kiepskie zakonczenie. muzyka za to - rewelacyjna, super teksty.

#14 2007-12-06 22:29:45

luckoradversity
Gość

Ja też oglądałam film 2 razy i chciałabym obejrzeć jeszcze raz.Bardzo mi się spodobał img/smilies/big_smile

#15 2007-12-07 06:17:04

ale-czemu
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

temat juz gdzies byl img/smilies/smile ale ok img/smilies/smile
co do filmu to sredniej klasy ale da sie obejrzec img/smilies/big_smile

Jeżeli nie masz siły nieść Krzyża, to GO chociaż ciągnij za sobą.
Jeżeli nawet nie masz siły Go ciągnąć i iść, to usiądź przy Nim.
A jeżeli nawet na to nie masz siły - to połóż na Nim głowę i zaśnij...Odpocznij.
Więcej nic nie musisz.

#16 2007-12-09 00:16:56

perpeta
Gość

mi sie bardzo podobał img/smilies/smile i zamierzam go na religii obejrzeć jest poprost śliczny mam muzyczkę z filmu i bardzo lubię jej słuchać img/smilies/smile

#17 2007-12-31 02:10:29

dzieciak
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Mi również film ten bardzo sie podobał. Oglądałam go wiele razy imogłabym jeszcze cześciej...Mi podobnie jak bepikowi bardzo "spodobała" sie postać ks. Jana...z tego filmu mozna naprawde wiele wniosków i refleksji wyciągnąć...

'Będzie błogosławił...
Będzie łamał...
Będzie dawał swoim uczniom...
     I nigdy nie zrezygnuje z Ciebie !' <3

#18 2007-12-31 11:32:33

luckoradversity
Gość

dzieciak napisał(a):

Mi również film ten bardzo sie podobał. Oglądałam go wiele razy imogłabym jeszcze cześciej......

Dokładnie img/smilies/smile

#19 2008-01-27 18:02:59

helena
Gość

Oglądałam ten film na spotkaniu oazowym,bardzo mi się podobał. Już sama obsada mówi sama za siebie. A i tytułowa piosenka jest świetna.

#20 2008-01-30 20:17:06

Sesunia
Gość

Mi bardzo się podobał ten film i był życiowy a najlepiej zrozumie go osoba która sama chorowała lub choruje bo mówi on właśnie o pewnych etapach jakie taka osoba musi przyjść w swoim życiu czyli np zaakceptowanie tego że się jest chorym!

#21 2008-01-30 21:42:14

helena
Gość

Sesuniu zgadza się z tobą w stu procentach:)

#22 2008-03-29 20:06:47

ewusia93
Gość

Mi też bardzo się spodobał img/smilies/wink Oglądałam go w czasie rekolekcji.
Tytułowa piosenka jest poprostu śliczna.... img/smilies/big_smile
Moja ulubiona img/smilies/winkimg/smilies/wink
Polecam ten film wszystkim !!

#23 2009-02-11 19:35:55

piotrk
Gość

miałem okazję dzisiaj obejrzeć ...dobry film ...świetna reżyseria i bardzo dobrze zagrane role ...fabuła nie była jakaś "bajkowata" jak to w dzisiejszych filmach ,ale pokazywała normalne życie i normalnych ludzi ,może poza motywem typu muzyka na pogrzebie,strzykawki na trumnie czy momentem kiedy Jan zaczyna się już całować z tą nagą dziewczyną i potrafi jej powiedzieć ,że jest księdzem i nie pójdzie z nią do łóżka ,to było trochę kiczowate i nierealne ,ale film ogólnie bardzo dobry

podobały mi się też te momenty ,gdy Jan zwątpił ,gdy spalił tą swoją pietruszkę ,o którą  tak dbał i poszedł w świat zrezygnowany życiem ,...naprawdę dobry film ,po piątce dla reżysera i Żebrowskiego

no i część filmu w moim ukochanym Toruniu,więc tym bardziej mi się podobał

#24 2009-03-13 18:34:52

spragniona Miłości
Gość

luckoradversity napisał(a):

dzieciak napisał(a):

Mi również film ten bardzo sie podobał. Oglądałam go wiele razy imogłabym jeszcze cześciej......

Dokładnie img/smilies/smile

Całkowicie się z Wami zgadzam! img/smilies/smile Ja ten film oglądałam tyle razy, że większość tekstów znam już na pamięć... Daje do myślenia...

#25 2009-04-21 16:30:16

siostra
Gość

To także mój ulubiony film. Pozdrawiam

Stopka forum