'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2014-03-04 10:56:41

Bartek
Gość

Komunia duchowa

Czy Ktoś praktykuje ten sposób przyjmowania Pana Jezusa?

Pan Jezus objawił się siostrze Pauli Maresca trzymając w dłoni 2 Kielichy i powiedział: w Złotym składam Twe Komunie Sakramentalne a w Srebrnym Komunie Duchowne.

Natomiast bł Joannie od Krzyża Jezus powiedział, że po przyjęciu Komunii Duchownej otrzymuje prawie tak wielkie łaski jak po przyjęciu Sakramentalnej.

Od tego momentu praktykuje ten rodzaj Komunii.

#2 2014-03-04 12:25:21

jkasia4
Zbanowany

Re: Komunia duchowa

Ja praktykuje poniewaz bedac za granica nie zawsze mam mozliwosc przyjecia Komuni Sakramentalnej

#3 2014-03-04 14:49:55

dążący do szczęścia
Użytkownik
Imieniny: 8.05
Urodziny: 23.04

W naszym zgromadzeniu jest tradycja, iż po obiedzie wszyscy udajemy się do kaplicy na komunię duchową.

"Jezu mój, wierzę że jesteś prawdziwie obecny w Najświętszym Sakramencie. Kocham Cię nade wszystko i pragnę gorąco mieć Cię w duszy swojej, ponieważ nie mogę Cię przyjąć teraz sakramentalnie, zawitaj przynajmniej duchowo do serca mego.
Jako już przybyłego, witam Cię i jednoczę się ściśle z Tobą. Nie dozwól mi się nigdy od Ciebie oddalić.

da mihi animas caetera tolle - daj mi dusze resztę zabierz

#4 2014-03-05 15:41:16

Bartek
Gość

W jakim zgromadzeniu Jesteś?

Czy modlitwa którą podałeś jest używana wszędzie? Pytam, bo trafiam na różne modlitwy i zastanawiam się czy istnieje jedna zatwierdzona przez np Episkopat?

#5 2014-03-05 17:38:31

dążący do szczęścia
Użytkownik
Imieniny: 8.05
Urodziny: 23.04

Bartku
Towarzystwo Salezjańskie
Czy jest używana wszędzie? Nie jestem w stanie tego powiedzieć. My mamy ją w naszym modlitewniku

da mihi animas caetera tolle - daj mi dusze resztę zabierz

#6 2015-09-08 10:43:39

Kasia233
Użytkownik
Imieniny: 25listopada
Urodziny: 29.05.1988

Czy żeby przyjąć komunię duchową trzeba być w stanie łaski uświęcającej?

#7 2015-09-08 11:16:21

Francesca
Użytkownik

Kasia233 napisał(a):

dobrze by bylo, ale wlasnie ta komunie moga "przyjmowac" rowniez osoby, ktore normalnie do komunii przystepowac nie moga!!!

Kocham Cie, szukam, pragne...

ἀγαπᾷς με - φιλῶ σε

#8 2016-01-17 11:12:46

dorota0103
Użytkownik
Imieniny: 25.06
Urodziny: 1.03.1989 r.

Francesca napisał(a):

Kasia233 napisał(a):

dobrze by bylo, ale wlasnie ta komunie moga "przyjmowac" rowniez osoby, ktore normalnie do komunii przystepowac nie moga!!!

Dobrze o tym się dowiedzieć. Znowu z pewnych powodów bardzo trudno mi wrócić do Boga, więc do Komunii sakramentalnej nie przystępuję.

Dziękuję za tą iskierkę nadziei.

Zapraszam na moją stronę img/smilies/smilehttp://www.zyciowawedrowka.blogspot.com

#9 2016-01-17 14:16:20

zagubiona-odnaleziona
Użytkownik
Imieniny: 10.04
Urodziny: 12.05

Kasia233 napisał(a):

Wczoraj na zajęciach z teologii Eucharystii wykładowca podjął ten temat m.in. w kontekście toczących się dyskusji nt. Komunii dla osób rozwiedzionych żyjących w nowych związkach. Ks. prof. był zdania, że jest to spore nadużycie, gdyż aby przyjąć Pana Jezusa - czyli stać się z Nim jedno - należy być bez grzechu ciężkiego. Oczywiście, każdy chrześcijanin powinien żywić pragnienie karmienia się Eucharystią, ale czym innym jest to pragnienie np. u osoby chorej, która z powodu choroby nie ma możliwości przyjąć Komunii, a czym innym u kogoś, kto żyje w grzechu śmiertelnym...
Tak więc stricte przyjmować Komunię duchową można tylko będąc w stanie łaski uświęcającej. Co więcej, zdarza się często, że ktoś przyjmuje Ją eucharystycznie, ale bez głębokiego duchowego pragnienia - wówczas jest to bezowocne lub mało owocne. Pełne przyjęcie Pana Jezusa musi zawsze zawierać to duchowe pragnienie.
Tyle refleksji z wczorajszego wykładu img/smilies/wink

#10 2016-01-17 21:22:07

ŻycieJestPiękne(ŻJP)
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny: 13.05

jedynie co to mogę tu polecić konkretną pozycję literacką - "Komunia pragnienia" Michel Martin - Prével

Tak więc trwają wiara, nadzieja i miłość - te trzy: z nich zaś największa jest MIŁOŚĆ !!!

http://swietoscwcodziennosci.blogspot.com/

#11 2016-01-19 23:03:28

fabienne
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

"Tak więc stricte przyjmować Komunię duchową można tylko będąc w stanie łaski uświęcającej. Co więcej, zdarza się często, że ktoś przyjmuje Ją eucharystycznie, ale bez głębokiego duchowego pragnienia - wówczas jest to bezowocne lub mało owocne."

Pojawiło mi się pytanie ; czy w takim razie,w momentach w życiu,gdy jest z wiarą byle jak, Bóg jest daleki, nie czujesz, nie przezywasz,ale idziesz na Mszę,bo to obowiązek,starasz się unikać grzechu ciężkiego, bo tak trzeba, czy można podchodzić do Komunii?  Będzie to przyjęcie tylko eucharystycznie, bez uduchowienia i wiesz, że teraz z siebie go nie wykrzesasz.

#12 2016-01-19 23:24:37

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

fabienne napisał(a):

Pojawiło mi się pytanie ; czy w takim razie,w momentach w życiu,gdy jest z wiarą byle jak, Bóg jest daleki, nie czujesz, nie przezywasz,ale idziesz na Mszę,bo to obowiązek,starasz się unikać grzechu ciężkiego, bo tak trzeba, czy można podchodzić do Komunii?  Będzie to przyjęcie tylko eucharystycznie, bez uduchowienia i wiesz, że teraz z siebie go nie wykrzesasz.

Nie wiem, co tu znaczy: z wiarą byle jak, bo podstawą wiary na pewno nie jest "czuć i przeżywać".
Moja odpowiedź na Twoje pytanie byłaby taka:  skoro nie jesteśmy w stanie grzechu ciężkiego, to brak uczuć, "uduchowienia" i innych wzlotów czy słodyczy oraz wrażenie, że Pan Bog jest daleko, nie zamyka nam drogi do sakramentalnej Komunii świętej.

O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

#13 2016-05-08 15:02:15

walentyna
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny: 09-03-1980

jkasia4 napisał(a):

Ja praktykuje poniewaz bedac za granica nie zawsze mam mozliwosc przyjecia Komuni Sakramentalnej

Ja będą własnie za granicą korzystałam z takiej możliwości, bo masz rację nie zawsze istnieje tam taka możliwość.

Stopka forum