'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.

Kopiowanie, cytowanie całości lub fragmentów wypowiedzi użytkowników forum, bez ich zgody, jest zabronione.

PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2007-08-02 19:01:12

luckoradversity
Gość

Siostry Misjonarki Miłości

Zgromadzenie założone przez Matkę Teresę liczy obecnie ponad 4 tysiące sióstr. Pracują one wśród najuboższych w ponad 600 placówkach w 127 krajach. W Polsce zgromadzenie to pracuje od 1983 r. Do zgromadzenia Misjonarek Miłości należy ponad 50 Polek, z czego w Polsce przebywa mniej niż 10. Mają dziś w naszym kraju pięć placówek: w Zaborowie pod Warszawą, dwie w Warszawie, w Katowicach i Szczecinie. We wszystkich tych placówkach, zgodnie ze swoim powołaniem służenia najuboższym z ubogich, siostry przyjmują najbardziej opuszczonych i chorych. Na przykład w domu przy Poborzańskiej w Warszawie na stałe mieszka około 10 potrzebujących, a dziennie z pomocy sióstr korzysta ok. 50 ubogich
.
Podziwiam te siostry , są wspaniałe:)I te piekne sari.Poniżej macie linki z których można sie dużo dowiedzieć:)
http://www.kuria.gliwice.pl/czytelnia/j … &art=9
http://kobieta.gazeta.pl/wysokie-obcasy … 28192.html
http://www.nasza-arka.pl/2003/rozdzial. … rozdzial=8
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TS … sa_ol.html
http://www.nasza-arka.pl/2003/rozdzial. … ozdzial=13
http://medytacja.szczecin.pl/o_nas.html
Warunki troche przerażające...w domu sióstr...ale czego się nie zrobi dla Jezusa i ubogich:)

Ostatnio edytowany przez luckoradversity (2007-08-02 19:35:59)

#2 2007-08-03 18:22:41

luckoradversity
Gość

Re: Siostry Misjonarki Miłości

No właśnie jak tutaj wspomniałaś , że żeby służyć w tym zakonie trzeba być naprawdę powołanym zgadzam się.Siostry są poprostu cudowne , że tak bardzo pomagają bezdomnym i mimo tak wielkiego ubóstwa są szczęśliwe:)a Matka Teresa z Kalkuty to rzeczywiście niezwykła postać:)Tylko szkoda , że  w Polse jest tylko 10 sióstr:(

#3 2007-08-03 22:22:30

herbaciarka
Gość

Matka Teresa to moja patronka z bierzmowania. podziwiam ją. ale sióstr tych nie znam osobiście.

#4 2007-08-04 20:30:54

bepik1
Użytkownik
Imieniny: 6.09
Urodziny: 12.04
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

Siostry te mają swój dom prawdopodobnie w Łodzi. widzialam je kilka razy na ulicy img/smilies/smile

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#5 2007-08-04 20:53:56

Karola
Użytkownik
Imieniny: 05.07
Urodziny: 20.12 ('88)

Tak, zgadza sie, w Łodzi img/smilies/smile Beata, naprawde masz w takim razie cudownie img/smilies/wink

....:::: Poznałam i uwierzyłam Miłości ::::....

#6 2007-08-04 22:26:11

luckoradversity
Gość

Do"JA"o tym saree już czytałam codziennie rano piorą saree które jest zazwyczaj brudne.W Szczecinie  siostrzyczki też mają dom:dKiedyś widziałam niestety nie byłam w środku:(i na ulicy tez parę razy miałam okazję zobaczyć siostry:)

#7 2007-08-05 18:36:05

bepik1
Użytkownik
Imieniny: 6.09
Urodziny: 12.04
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

ja wiedziałam dwie Siostry na święcie Eucharystii w Łodzi. Siostry te nie znały polskiego. I faktycznie były ciemnej karnacji img/smilies/smile Fotograf chciał im zrobic zdj. - wiadomo nic zlego, robił duzo osobą zakonnym , księżą.
a te Siostry zasłaniały twarz od obiektywu- nie chcialy aby o nich pisano.To tez jakas forma ich ''duchowości''....
Przypomina mi się opowieść ks.Pawlukiewicza.
ze do jedngo domu przyjechała matka Teresa. Siostry te miały dywan w kaplicy.Dostały od kogoś, to nałozyły w kaplicy.
Gdy matka Teresa weszła do niej, wyprosiła Siostry, sama zrulowała dywan i wyrzuciła przez okno.Po czym powiedziała ''Teraz zapraszam do modlitwy'' do dziś pamietam tą opowiesć a minęło juz troche czasu odkąd ją słyszałam img/smilies/smile

http://www.wsd.archidiecezja.lodz.pl/galeria/2007/10/13.jpg

to zdj. z tego roku.

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#8 2007-08-05 23:51:09

luckoradversity
Gość

:)Czy saree sióstr ma 6 metrów?Bo coś takiego czytałam.........jeśli tak to współczuje ciężkiej pracy przy praniu.

Ostatnio edytowany przez luckoradversity (2007-08-05 23:58:36)

#9 2007-08-06 04:20:49

dori
Gość

Wiecie co, podziwiam Misjonarki Milosci i male Siostry Baranka takze, poniewaz ich zycie jest bardzo radykalne - bardzo ewangeliczne. Ale wlasnie przez to sa czesto nierozumiane, nawet przez ludzi Kosciola. Mimo to one trwaja na obranej drodze, plyna pod prad bedac doswiadczane przez tych ktorych umilowaly...

#10 2007-08-06 12:53:27

luckoradversity
Gość

Ja też podziwiam te siostry naprawdę są cudowne dzięki temu co robią i jak żyją , jestem naprawdę pełna podziwu.Dori napisalas , że ejsteś też pełna podziwu dla Małych Sióstr Baranka jeśli znasz ten zakon to podziel się z nami i załóż jeśli chcesz osobny wątek:)Chętnie się dowiem czegoś  na temat sióstr.

Ostatnio edytowany przez luckoradversity (2007-08-06 13:06:47)

#11 2007-08-06 14:22:19

herbaciarka
Gość

taaak... te siostry są niesamowite.

#12 2007-08-06 16:08:32

Mirabelka
Gość

To smutne, że ich ogromna miłość jest czasem trudna do zrozumienia...
A jak to jest z ich wyjazdami na misje: wyjeżdżają co jakiś czas w inne miejsce, czy mają stałe placówki? No i co robią w domach w Polsce? img/smilies/wink

#13 2007-08-06 16:45:28

luckoradversity
Gość

W domach Polsce np. w Szczecinie siostry prowadzą schronisko dla bezdomnych mężczyzn i wydają jedzenie dla biednych.Tylko tak mnie zastanawia jedna rzecz jak siostry wydają jedzenie dla ubogich  , skoro czasami same żebrzą???????

Ostatnio edytowany przez luckoradversity (2007-08-06 16:50:31)

#14 2007-08-06 17:23:10

luckoradversity
Gość

aha zpaomniałabym Ja raz widziałam siostry w tramwaju to skoro aż żyją tak ubogo , to skąd miały pieniądze na bilety???I za co placa rachunki no prąd i gaz?I czy w ogóle mają prąd??no i jeszcze np.trzeba kupic proszek do prania , zeby mieć czyste saree.Skąd biorą na to wszytsko pieniądze?

Ostatnio edytowany przez luckoradversity (2007-08-06 17:29:43)

#15 2007-08-07 21:29:51

luckoradversity
Gość

Ja znam ten"wierszyk"kurczę jak Ja bym chciała poznać te siostry tutaj w Szczecinie , ale pisałaś , że nie przyjmują wizyt czyż tak??

Ostatnio edytowany przez luckoradversity (2007-08-07 21:30:22)

#16 2007-08-07 21:47:33

ale-czemu
Moderator
Imieniny:
Urodziny:

Boza jest nadzwyczajna img/smilies/big_smile
Co do odwiedzin to idz w porze obiadowej i powiedz siostra ze chcesz im pomóc odrazu sie zgodzą img/smilies/big_smile

W cieniu TWOICH rąk, ukryj proszę mnie....
Gdy boję się gdy wokól mrok, bądź światłem bądź nadziei dniem....
Bądź jak skrzydła dwa kiedy braknie sił...

#17 2007-08-07 22:00:32

herbaciarka
Gość

Luckoradversity, (hmmm... można Twój nick jakoś zdrabniać?? img/smilies/tongue ) mam podobnie. serce waliłoby mi i chyba nie dałabym rady się odezwać. ale trzeba pokonywać swoje słabości. img/smilies/smile

#18 2007-08-08 11:32:36

lucky
Gość

Kinga a nie wiesz, czy te Siostry prowadzą jakieś rekolekcje czasem na wakacjach, albo rekolekcje powołaniowe lub jakieś dni otwarte? Fajnie byloby Je kiedyś poznać, poznać bliżej charyzmat tego Zgromadzenia;)

P.S. Kiedyś może choć trochę przytoczę jakieś swoje świadectwo;)

#19 2007-08-08 14:50:02

Syla <><
Użytkownik
Imieniny: skromnie.
Urodziny: wciąż czeka.

Mnie Misjonarki Miłości bardzo fascynują. Podziwiam je za ogromne, naprawdę ogromne ubóstwo, chociaż by ta sytuacja z dywanem. Zgodzę się z Tobą lucky, że fajnie byłoby je poznać, zobaczymy co czas przyniesie img/smilies/smile
Pozdrawiam img/smilies/smile

#20 2007-08-08 17:54:55

lucky
Gość

Dokładnie Syla może akurat przyniesie nam możliwość spełnienia tego pragnienia;) Szkoda tylko, że Ich Zgromadzenie jest  daleko ode mnie, bo bodajże w Szczecinie;> Ale nie tracę wiary i nadziei:) Kiedyś się musi udać, na pewno!;d
Ooo Kinga chętnie wybrałabym się na takie rekolekcje;d A oprócz wpólnej modlitwy z Siostrami, to nawet chętnie bym Im w czymś pomogła np. w zajmowaniu się dziećmi autystycznymi (bo z tego co pamiętam była kiedyś o tym wzmianka;) ) ;d
W każdym razie łączymy się duchowo, w modlitwie i uśmiechu:) Pozdrowionka.

#21 2007-08-10 13:53:03

luckoradversity
Gość

No i co uruchomiły??Czy nie?Będzie można pisać e-maile??

#22 2007-08-10 14:44:29

ale-czemu
Moderator
Imieniny:
Urodziny:

jasne ze nie !! Powiedziały ze zostawia na czarna godzine. img/smilies/smile

W cieniu TWOICH rąk, ukryj proszę mnie....
Gdy boję się gdy wokól mrok, bądź światłem bądź nadziei dniem....
Bądź jak skrzydła dwa kiedy braknie sił...

#23 2007-08-10 19:32:33

s.Kamila
Gość

Ja znam siostry z Katowic- są extra:) Zawsze fajne są chwile jak np. w Niedzielę Palmową spotykamy się w Katedrze i zawsze potrafią  po polsku( postulantki obcego pochodzenia)  powiedzieć Ojcze Nasz i Szczęść Boże, Amen, Bóg Zapłać i Pokój z Tobą img/smilies/smileimg/smilies/smileimg/smilies/smile A w ogole to mają wspaniałą misję i dzięki Panu, że są!

#24 2007-08-10 19:52:58

luckoradversity
Gość

Co to znaczy na czarną godzinę??

#25 2007-08-21 17:14:42

karmelcia
Gość

Byłam sobie ostatnio w Piekarach Śląskich na pielgrzymce kobiet i widziałam na przystanku autobusowym postulantki Sióstr Misjonarek Miłości, jak stały w kółeczku z modlitewnikami i odmawiały półgłosem modlitwy po angielsku, jejku to było piękne i takie budujące.

Stopka forum