'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.

Kopiowanie, cytowanie całości lub fragmentów wypowiedzi użytkowników forum, bez ich zgody, jest zabronione.

PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2007-04-27 19:51:40

(nie)poukładana
Gość

Zawierzanki

Siostry Zawierzenia

http://www.zawierzanki.pl/

Chyba też mało znane.. prowadzą 3 ogniska rekolekcyjne. I tyle wiem. nigdy się z nimi osobiście nie spotkałam, nie wiem jaki noszą strój itp. img/smilies/smile

#2 2007-07-28 20:48:49

Paulka
Gość

Re: Zawierzanki

(nie)poukładana napisał(a):

Siostry Zawierzenia

http://www.zawierzanki.pl/

Chyba też mało znane.. prowadzą 3 ogniska rekolekcyjne. I tyle wiem. nigdy się z nimi osobiście nie spotkałam, nie wiem jaki noszą strój itp. img/smilies/smile

No to mogę troszku więcej powiedzieć img/smilies/smile Jedno z tych 3 ognisk znajduje się w Antoniowie, czyli wsi, w której mieszkam img/smilies/smile (Podkarpacie północne - zapraszam!!) Faktycznie są mało znane. Prowadzą te domy, w których odbywają się rekolekcje ignacjańskie. Noszą białe habity, welony całkowicie zakrywają im włosy i sporo czoła. Jak znajdę jakieś zdjęcie to podeślę img/smilies/smile

#3 2007-07-28 20:59:31

(nie)poukładana
Gość

Tutaj ZAWIERZANKI nie wiem jak mogłam je przeoczyć w leksykonach? img/smilies/wink

http://images27.fotosik.pl/40/36c02881490e5610med.jpg

#4 2007-07-30 13:40:15

ra_dosc
Gość

ja miałam szczęście i jak w czerwcu wybrałam się na czuwanie na Jasną Górę to prowadziły właśnie Siostry Wielkiego Zawierzenia NMP img/smilies/smile oj było cudownie ... nawet włączyłam się w działającą przy Zgromadzeniu Rodzinę Zawierzenia img/smilies/big_smile

#5 2007-08-04 16:31:45

lucky
Gość

Czy zna ktoś lepiej to Zgromadzenie? Albo może ktoś był u tych Sióstr na rekolekcjach, albo miał jakikolwiek kontakt z jakąś Siostrą z tego Zgromadzenia? W internecie  trochę mało o nich jest;/ Zaintrygował mnie Ich habit img/smilies/smile

#6 2007-08-04 18:20:10

luckoradversity
Gość

Zaintrygował Cię ich habit , ale Ja nie mogę znaleźć zdjęcia ...img/smilies/sad(Jeśli chcesz się więcej dowiedzieć to napisz e-maila do sióstr:Dsiostry sprawują wieczystą adorację:)

#7 2007-08-04 18:31:37

Karola
Użytkownik
Imieniny: 05.07
Urodziny: 20.12 ('88)

to jest taki biały habit? tez własnie nie bardzo moge znaleźć zdjęcie... na jednym widziałam, ale nie jestem pewna czy to sa siostry zawierzanki.

Ostatnio edytowany przez Karola (2007-08-04 18:32:04)

....:::: Poznałam i uwierzyłam Miłości ::::....

#8 2007-08-04 18:44:53

lucky
Gość

O proszę tutaj można znaleźć zdjęcie z habitem:  http://powolaniowapomoc.p2a.pl/viewtopi … 19&p=3

Jeśli chodzi o habit to bardzo mnie się spodobał:) taki biały, a kojarzy mi się to z czystością, z dziewictwem img/smilies/smile ah Chciałabym poznać te Siostry.

Do Luckoradversity:  No właśnie napisałam tylko póki co nie otrzymałam żadnej odpowiedzi i nie wiem dlaczego, może mają nowy adres mailowy, nie mam pojęcia...;/
Cierpliwie jednak czekam;)

#9 2007-08-06 20:46:23

Owieczka :)
Użytkownik
Imieniny: 24.12
Urodziny: 14.05

Wspólnota Niepokalanej Matki Wielkiego Zawierzenia. Stowarzyszenie religijne o charakterze publicznym ubiegajace się o zatwierdzenie jako habitowe zgromadzenie zakonne.

Hasło: Z Maryją adorujemy Pana ucząc się miłować i słuzyć we wszystkim.

Charyzmat: wspólnota kontemplacyjno-apostolska z wieczysta adoracją Najświętszego Sakramentu, mocnym akcentem liturgicznym i formacją duchową oparta o Ćwiczenia duchowe św Inacego z Loyoli. Posługiwanie apostolskie polega głównie na towarzyszeniu osobom odbywającym rekolekcje zwłaszcza ignacjańskie, w osrodkach rekolekcyjnych wspólnoty.

Powstanie : 8. 12. 1986, 25.03.1994 zatwierdzono statut wspólnoty.
Złożyciel: Ks. Bronisław Mokrzycki
Polskie Sługi Boże: m.celina Borzęcka (beatyfikacja nastąpi 27.10.2007) m. Jadwiga Borzęcka, s.Alicja Kotowska (co ciekawe obie matki są założycielkami Zgromadzenia Zmartwychwstanek więc nie wiem co że się tak wyrażę 'robią' w Zwierzankach img/smilies/smile ale miło Je tutaj spotkać img/smilies/smile)

Domy fomacyjne: postulat Stara Wieś,nowicjat Bilzne

Duchowość: charakter Wspólnoty jest konteplacyjno - apostolski. Modlitwa, kontemplacja i adoracja kształtowane są w duchu biblijnym i liturgicznym. w metodzie dominuje dynamika ćwiczeń duchowych św, Inacego z Loyoli. cechą specyficzna Wspólnoty jest paschalność, rozumiana w świetle teologii biblijnej, dok. SW II, a także w duchu ignacjańskim.  cechą wspólnoty jest także wielkie Zawierzenie Maryii, Matce Bożej. stąd zapis w statucie: "Bóg Ojciec zgodnie ze swym odwiecznym zamysłem zbawczym całkowiciie zawierzył Maryi swojego Jednorodzonego Syna Jezusa Chrystusa. Chrystus Pan w testamencie z krzyża całkowicie zawierzył Maryi swój Kościół, obecny w osobie św. Jana Apostoła. Zawierzając wszystko nam najdroższe Maryi naśadujemy tylko Boga Ojca i  Chrystusa"
kontemplacyjny wyraz wspólnoty przejawia się w: codzienna Eucharysia przezywana razem z odprawiającymi rekolekcje, wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu, cała Liturgia Godzin, częste korzystanie z Sakramentu Pokuty, codzienna medytacja, rózaniec, jedna część odmawiana jest wspólnie z odprawiającymi rekolekcje, Droga Krzyzowa, lub medytacja pasyjna, Koronka do Bożego Miłosierdzia, rachunek sumienia, Anioł Pański (3 razy dziennie), Bogurodzica i Apel Jasnogórski.
poprzez te praktyki Wspólnota wspiera Ojca Świętego, biskupów i kapłanów a także całe dzieło rekolekcji i wszystkich którzy je odprawiają.
Ducha formacji przedstawiają trzy symbole: Słońce-znak radości paschalnej, Otwarte drzwi-oznaczające otwarcie sie na każdego człowieka, Wielkie Serce-życzliwość i miłość wobec wszytskich.

Działalność: Apostolatwo wyraża się głównie przez umozliwienie jaknajwiększej liczbie osób różnych stanów odprawienia indywidualnych rekolekcji ignacjańskich-w części lub całych. Wspólnota pragnie stworzyc klimat duchowy sprzyjający rekolekcjom, zwłaszcza przez modlitwę powiązaną z posługa apostolską-Siostry pomagają rekolektantom i ludziom poszukującym pomocy duchowej poprzez modlitwę oraz kierownictwo duchowe.
obecnie Wspólnota posługuje w trzech ośrodkach rekolekcynych: w Starej Wsi i  Bliznem w archidiecezji przemyskiej i Antoniowie w diecezji Sandomierskiej.

Więcej informacji: http://zawierzanki.pl
namiary na Siostry w poszczególnych Ośrodkach przez Nie prowadzonych:
Stara Wieś 778A
36-200 Brzozów
tel. (013) 434 27 58
e-mail: ognisko@zawierzanki.pl   
36-221 Blizne 427

Zapisy na rekolekcje pod numerami:
tel./fax (013) 430 55 21; 430 55 22;
tel. kom. 0508489719                   
e-mail: ogniskob@zawierzanki.pl 

Antoniów 5
37-455 Radomyśl
tel. (015) 845 33 46
e-mail: ogniskoa@zawierzanki.pl   

a habity mają piękne img/smilies/big_smile takie biało-kremowe... ehh cudne img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez Owieczka :) (2007-08-06 21:03:08)

Pod skrzydłami Zmartwychwstałego img/smilies/smile

#10 2007-08-07 01:09:33

luckoradversity
Gość

Do lucky czekaj , czekaj img/smilies/big_smile może siostra która odbiera pocztę gdzieś wyjechała na urlop , a jak nie to po wakacjach spróbuj:)

#11 2007-08-07 10:44:34

lucky
Gość

Owieczka img/smilies/smile  dzięki wielkie za te informacje:) Na stronie ich już byłam i adres mailowy jednak dobry mam;d
luckoradversity - tak też pewnie zrobię uzbroję się w cierpliwość;) hihi dzięki.
Albo nawet w lepszy wpadłam pomysł - kto wie, może zrobię sobie przejażdżkę autobusem do Blizna, bo tam mam bliżej i odwiedzę Ich zgromadzenie;d Ewentualnie do Brzozowa jeszcze;) Pożyjemy zobaczymy, co to będzie;d

Dziewczyny Siostry odpisały - zapraszają na rekolekcje ignacjańskie, dzięki którym można lepiej poznać też Ich wspólnotę;d Mam nadzieję, że uda się to zrealizować, choć nie wiem, czy jeszcze w tym roku...Pożyjemy zobaczymy!img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez lucky (2007-08-08 11:20:28)

#12 2007-08-19 15:07:55

kasia21
Gość

Lucky polecam Ci te rekolekcje wiele wspólnego o nich słyszałam, A habity ehh códowne tyle razy się wybierałąm żeby odwiedzić siostry i je w końcu poznać bliżej jednak Pan sprawia, że zatrzymóje się na Starejwsi ale wiem, że w końcu mi się uda dojechć i do Bliznego

#13 2007-08-19 17:43:34

Magdalena
Gość

Też słyszałam o tym, że na ignacjańskie warto do nich przyjechać. Ja wybierałam do tej pory bezpośrednio u Jezuitów, ale gdybym jechała na kolejne, to bym się poważnie nad Zawierzankami zastanawiała. Wszyscy zachwalali img/smilies/smile

#14 2007-09-11 12:32:32

kasia21
Gość

Jejku ale ja mam peha Siostry napisały mi, że mogę przybyć do nich w tym tygodniu, a ja muszę iść do pracyw tym terminie;(

#15 2007-09-11 12:42:16

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:

Ja bardzo chciałabym pojechac na rekolekcje ignacjańskie img/smilies/142

"Pan - Mistrz Miłości - jest zazdrosnym kochankiem, który żąda od nas wszystkiego co posiadamy, całej naszej miłości. Czeka byśmy Mu ofiarowali to co mamy i poszli drogą, którą dla każdego z nas wyznaczył" (św Josemaria Escriva)

"Pamiętaj o tym dobrze i zawsze: choć czasami może ci się wydawać, że wszystko się wali - nic się nie wali, bo Bóg nie przegrywa bitew."  Św. Josemaría Escrivá

#16 2007-09-11 12:48:50

kasia21
Gość

ja chciałam tylko na chociaz dzien skupienia

Już 2 rtermin mi Siostry wysłaly a ja dalej nie moge przez prace:(

JEST JEST JEST w piąek i do soboty w Blizny  już się nie mogę doczekać

<jupi> już jutro będę w Bliznym:Dimg/smilies/big_smileimg/smilies/big_smileimg/smilies/142img/smilies/142img/smilies/142http://img408.imageshack.us/img408/6527/1284ji8

Ostatnio edytowany przez kasia21 (2007-09-13 17:28:41)

#17 2007-09-19 15:17:32

maleńki kwiatek Pana
Gość

a więc... ja znam Siostry Zawierzenia img/smilies/smile jeżdzę od kilku już lat do nich na rekolekcje ignacjańskie, które bardzo polecam! osobiście nie szukam już innych rekolekcji, tu znalazłam wszystko czego szukałam:) dogłębna formacja religijna, biblijna i liturgiczna... no i Jezus w Najświętszym Sakramencie, kórego można adorować dniem i nocą...
jeśli ktoś ma jakieś pytania to chętnie odpowiem:)
pozdrawiam img/smilies/smile

aha, Kasiu21, Blizne odmienia się troszkę inaczej:) mam nadzieję ze Twój pobyt w Bliznem był owocny? ja mam do Bliznego zdecydowanie dalej niż Ty, czego zazdroszczę, ponieważ jestem z Olsztyna, ale staram się odprawiać rekolekcje przynajmniej raz w roku. prawdopodobnie będę tam w październiku...

#18 2007-09-19 18:41:21

Rafcio
Gość

A Siostry zawsze noszą takie jaśniutkie habity i peleryny?, a podejmują jakieś prace apostolskie oprócz rekolekcji?

#19 2007-09-20 03:49:30

kasia21
Gość

hehe przepraszam moja ort. i składnia jest do bani <zawstydzony> Niestety nie byłam ;( zepsuło się auto i kazali iść do pracy potem jeszcze kilka spraw;( jejku mam tak blisko a tak ciężko się wybrac.   Ale na dniach naprawię samochód iiiiii w drogę pół godz i na miejscu:D

#20 2007-09-20 12:02:32

maleńki kwiatek Pana
Gość

szkoda, ze nie byłaś... ale nic straconego, masz tak blisko! img/smilies/smile z chęcią odezwę się do Ciebie na  gg jesli podasz mi numer...
a co do habitów sióstr - tak, noszą białe cały czas, peleryny natomiast tylko profeski wieczyste. w ogóle Zawierzanki to taki trochę "biały Karmel" img/smilies/smile o.Mokrzycki, załozyciel Wspólnoty, przez wiele lat posługiwał w Karmelu na Islandii img/smilies/smile apostolstwo polega głównie na towarzyszeniu w rekolekcjach - siostry są naprawde Aniołami! inne prace apostolskie, z tego co się orientuję, są podporządkowane rekolekcjom, pomoc przy redagowaniu przemówień Ojca, przygotowywanie ich do druku
w wydawnictwie WAM dostępnych jest już kilka dobrych publikacji - polecam!

http://www.zawierzanki.pl/wersja2/index.htm
to link do tych publikacji

6. Nie umieszczamy jednego posta pod drugim. Jeśli chcesz coś dopisać do swojej ostatniej wypowiedzi użyj opcji "edytuj".

Ostatnio edytowany przez ania (2007-09-20 12:25:19)

#21 2007-09-20 13:02:46

kasia21
Gość

Kwiatuszku moje gg to 6537439 może kiedyś się w Bliznem img/smilies/big_smile

#22 2007-09-20 14:02:06

maleńki kwiatek Pana
Gość

albo w Starej Wsi! ale pewnie i tak nie pogadamy, he he img/smilies/smile chyba ze po rekolekcjach...

#23 2007-09-20 15:50:07

kasia21
Gość

o nieee w Starejwsi nie bo jak zwykle "na chwilkę" zajże do Służebniczek i tam utknę img/smilies/tongue

#24 2007-09-21 15:21:36

maleńki kwiatek Pana
Gość

no, nie dziwię się! img/smilies/smile
byłam dwa razy przy grobie s.Leonii Nastał. ostatnio jak tam byłam to poznałam jedną służebniczkę, która oprowadziła mnie po całym klasztorze. na szczęście byłam już po rekolekcjach, bo siostra była straszną gadułą, hi hi img/smilies/smile piekne miejsce img/smilies/smile

#25 2007-09-21 19:44:28

kasia21
Gość

Hehe one wszystkie sa świetne ale gaduły w większosci:D

Stopka forum