'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#51 2012-08-21 00:09:20

Oleńka
Gość

Re: Zawierzanki

W sobotę razem z Bepikiem i Magda_19 trafiliśmy do sióstr do ich nowego domu w Częstochowie. Rozmawiałyśmy chwilę z s.Klarą. Dom jak również i piękna kaplica robią mega wrażenie... Jeżeli uda mi się kiedyś znaleźć "chwilę" wolnego, czyli jakiś tydzień, z chęcią pojadę do Sióstr na dni skupienia... ciekawe, czy wytrwam tydzień w milczeniu... :-)
Terminy - http://zawierzanki.pl/Nowa/index%201.htm

p.s. Tylko nie pomylcie domu z domem ss. Antoninek img/smilies/wink

#52 2013-05-23 11:09:49

wioletta
Gość

trochę odnowię temat parom pytaniami, mam nadzieję że ktoś jest zorientowany bardziej niż ja img/smilies/smile :
1. czy to prawda, że Siostry przyjmują kandydatki tylko z wyższym wykształceniem?
   a jeżeli tak czy wystarczy tylko licencjat?
2. kiedy zaczyna się rok formacyjny?
3. co m. Celina itp robią u Zawierzanek?

#53 2013-05-23 16:29:50

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

ad 3. Nic nie robią, błądzą img/smilies/smile
Nie wiadomo, skąd skopiowano tekst, w którym pojawiają się nazwiska zmartwychwstanek, myślę, że jest to zwykły edytorski błąd i czyjaś nieuwaga, pomieszały się komuś zgromadzenia o nazwach "na zet".

O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

#54 2014-09-08 08:49:42

weronika4
Gość

Chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej o tym zgromadzeniu. Jestem osobą, która poszukuje swojej drogi i w życiu. Tu znalazłam troszkę informacji o charyzmacie wspólnoty i spodobał mi się, ale ciekawi mnie jak wygląda tamtejsze życie, czy są to siostry odcięte od świata, czy jednak mają dostęp do internetu czy jakiś telefon i mogą kontaktować się z otoczeniem zewnętrznym bez większych problemów. Wiem, że są to sprawy drugorzędne, ale chciałabym to wiedzieć. Jak już wspomniałam bardzo podoba mi się ich charyzmat, ale nie wiem czy jestem gotowa na izolację od świata. Jeśli ktoś posiada jakieś informacje na ten temat to będę wdzięczna za odpowiedź img/smilies/smile

#55 2014-09-08 11:47:35

Szczęśliwa
Gość

Za tydzień na 9 dni jadę do Sióstr Zawierzanek do Antoniowa na rekolekcje - jak będzie możliwośćto podpytam i Ci napiszę img/smilies/smile parę słów o Nich. A wszystkich Barkowiczów proszę o modlitwę za mnie w czasie od 15-23.09.2014r.

#56 2020-06-04 04:25:04

jojo
Użytkownik

Do Weronika4,
Siostry Zawierzenia, nie mają dostępu do Internetu w sensie indywidualnie, nie telefonują też na zewnątrz, nie mają tel komórkowych. Nie mniej można do nich dzwonić tj do danej siostry przez furte  i wtedy przekierowuja rozmowe na telefon do pokoju danej siostry. Zatem Siostry mają kontakt, ze  światem zewnętrznym, ale same go nie szukają raczej wygląda to tak, że jeśli "świat ich potrzebuje", to są do dyspozycji.

Mam nadzieję, że moja spóźniona o kilka lat odpowiedź czytający da większą wiedzę na temat Sióstr.
Przede wszystkim serdecznie polecam rekolekcje u Sióstr.

Stopka forum