'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#51 2012-04-21 12:29:31

Amata
Gość

Re: Szkaplerz

Uroczyście można przyjąć np. w czasie nowenny do Matki Bożej z Góry Karmel w parafiach i klasztorach karmelitańskich, wtedy jest całe nabożeństwo. img/smilies/smile
Albo np. u Karmelitanek Bosych na Jasnej Górze co miesiąc 16-tego dnia. img/smilies/smile
Ja przyjęłam w "zwykły" dzień tuż po mszy i modlitwie Anioł Pański. Z tym, że jak przyjmujesz sama, jak ja przyjmowałam, to raczej obrzęd jest skrócony- trwa to tylko kilka minut. img/smilies/smile
Przymuje się płócienny, dopiero potem zamienia się na medalik.
Ja płócienny zniszczy się, to należy go spalić, nie wyrzucać, a każdy kolejny nakłada się po poświęceniu samemu. img/smilies/smile

#52 2012-06-09 18:51:51

Śliwka
Użytkownik

Chciałam się podzielić tym, że Matka Boska się mną opiekuję- może niektórzy z Was pamiętają, jak to się już jakiś czas zmagałam z "duchowością maryjną"- ale jakoś tak się okazuję, że Maryja jest mi coraz bliższa, coraz częściej uciekam się do Jej orędownictwa. I podjęłam decyzję, że już wkrótcę przyjmę szkaplerz. Jeszcze nie wiem dokłądnie kiedy ( to już kwestia mojej decyzji) ale przygotowuję się do tego i bardzo tego pragnę. Więc ufam, że stanie się to już niedługo! img/smilies/smile

Pan cię zawsze prowadzić będzie,
nasyci duszę twoją na pustkowiach.
Odmłodzi twoje kości, tak że będziesz jak zroszony ogród
i jak źródło wody, co się nie wyczerpie.                                       (Iz 58,11)

#53 2012-06-10 11:44:55

Amata
Gość

Śliwko, cieszę się ogromnie! img/smilies/smile Masz rację, do szkaplerza trzeba się przygotować, Ojcowie też zachcają, by poczytać o nim. img/smilies/smile
Nie chciałabym nic narzucać, ale po sobie widzę, że zły "odrzuca" nas od szkaplerza, zależy mu, byśmy o nie przyjmowali i tworzy myśli, że nie jesteśmy godni/ przygotowani/ nie wytrwamy itd, ja borykałam się z tymi myślami prawie dwa lata. Tak naprawdę, nikt nigdy nie będzie w pełni przygotowany, a upaść może każdy, ale każdy kto oddda się pod opiekę Maryi nie zostanie sam, Ona go nie zostawi i będzie działać, chronić nas. Dlatego gdybym czekała aż się przygotuję, to nigdy bym go nie przyjęła.
Dzień, w którym przyjęłam szkalperz stał się dniem mojego nowego życia! img/smilies/smile

#54 2012-06-20 15:52:25

Śliwka
Użytkownik

dzięki Amata, za te słowa...
ja Ci powiem, że z kolei w moim  wypadku to trochę odwrotnie wygląda, raczej jestem bardzo "hop do przodu" i brałabym bez nasyłu wszytsko co mi dają img/smilies/wink ( znaczy Kościół) trochę nie myślać o tym, że wiążą się z tym konkretne przyrzeczenia i inne takie...
stąd w moim wypadku dobrze, że nie poszłam za "odruchem serca" i jednak przeczekałam rok... teraz ta chwila jest dla mnie wyczekiwana, ale w zupełnie inny sposób, w jakiś sposób już odczuwam "ciężar" tego szkaplerza... jestem bardzo przejęta... czuję, że to będzie ważne w moim życiu i że jest decyzją, a nie zachcianką.
więc szkaplerz kupiony, i czeka na Sobotę, kiedy to go przyjmę img/smilies/wink
bardzo się cieszę img/smilies/smile

i jak źródło wody, co się nie wyczerpie.                                       (Iz 58,11)

#55 2012-06-21 17:32:03

Amata
Gość

Śliwka napisał(a):

dzięki Amata, za te słowa...
ja Ci powiem, że z kolei w moim  wypadku to trochę odwrotnie wygląda, raczej jestem bardzo "hop do przodu" i brałabym bez nasyłu wszytsko co mi dają img/smilies/wink ( znaczy Kościół) trochę nie myślać o tym, że wiążą się z tym konkretne przyrzeczenia i inne takie...
stąd w moim wypadku dobrze, że nie poszłam za "odruchem serca" i jednak przeczekałam rok... teraz ta chwila jest dla mnie wyczekiwana, ale w zupełnie inny sposób, w jakiś sposób już odczuwam "ciężar" tego szkaplerza... jestem bardzo przejęta... czuję, że to będzie ważne w moim życiu i że jest decyzją, a nie zachcianką.
więc szkaplerz kupiony, i czeka na Sobotę, kiedy to go przyjmę img/smilies/wink
bardzo się cieszę img/smilies/smile

Cieszę się razem z Tobą, Śliwko i obiecuję modlitwę w Twojej intencji. img/smilies/smile
Chyba wiem, co masz na myśli z "ciężarem", bo też coś podobnego odczuwałam, ale potem poczułam, że- przynajmniej dla mnie- to przede wszystkim dar i łaska, co bynajmniej nie oznacza przyjmowania go pochopnie i bez przygotowania się- bez "przemodlenia" oraz to, że ten "ciężar" jest słodki. img/smilies/smile

#56 2012-06-24 09:36:40

Śliwka
Użytkownik

i już od wczoraj szkaplerz "zdobi" moją szyję img/smilies/smile Bardzo się cieszę i dziękuję Panu Bogu za to- za to, że jak to się pojoawiło w modlitwie   "zostałam przyciągnięta przez Niego" do wyboru szkaplerza img/smilies/smile

#57 2012-07-12 22:46:38

Bogusia
Gość

Kochani.. moja skromna osoba zna akurat wielu noszących ten znak.. czyli Święty Karmelitański Szkaplerz.., który sama też  miałam (to szczęście), że nałożono na mnie.. uroczyście, ha! wyjątkowo uroczyście.. lecz nie będę się o tym rozpisywać, o nie.. każdemu może być dana taka łaska..
Szkaplerz Maryji, Królowej Karmelu, to wielki Jej dla nas dar.. przyjmując go z pobożnością, otwartością, a przede wszystkim, z pragnącym i otwartym na miłość Maryji sercem swoim... nie da się opisać łask, pociech.. pomocy.. prowadzenia poprzez życie i ciągłego 'prostowania" azymutu.. by szczęśliwie trafić do Nieba.. czyli do jedynego bezpiecznego portu..

Amata: tak pięknie przytaczasz słowa o proroku Eliaszu.. hm.. pokochałam  Karmel..
pozdrawiam w Panu.. B

#58 2012-07-13 14:47:07

Amaretto
Gość

Ja również nosze  szkaplerz karmelitański:) nie przerwanie a przyjełam go 11 lat temu:)

Zapominalskim img/smilies/wink przypomne / a co....img/smilies/smile/ że trwa już nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej.
Łączmy się w modlitwie i pamiętajmy nawzajem o sobie 16 lipca, w dniu Jej święta:)

#59 2012-07-15 22:11:53

natmar0
Użytkownik

Odnośnie szkaplerza karmelitańskiego, to chciałam się do Was dołączyć, bo od dzisiaj również jestem jego właścicielką.
Przyjęłam go dziś na odpuście MB Szkaplerznej img/smilies/142 img/smilies/smileimg/smilies/smileimg/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez natmar0 (2012-07-15 22:12:31)

"Jezus jest chory z miłości i daje do zrozumienia,
że taką chorobę można uleczyć tylko miłością." (LT 109)

#60 2012-07-16 08:18:26

Agatku
Użytkownik
Imieniny: 05.02
Urodziny: 30.01

Niech Najświętsza Panienka z Góry Karmel nad Wami czuwa!

Czynić dobro, radość nieść, uszczęśliwiać i prowadzić do nieba.

#61 2012-07-17 09:33:22

neveralone
Gość

Odkąd noszę nie boję się śmierci.

#62 2012-07-19 23:02:30

natmar0
Użytkownik

Ale pomyślcie.. Jak pięknie byłoby przyjąć szkaplerz 16.07 na Górze Karmel w obecności wszystkich członków i członkiń zakonów karmelitańskich i przede wszystkim - przed figurką Najświętszej Matki img/smilies/tongue img/smilies/big_smile
Ach.. marzenia img/smilies/142

"Jezus jest chory z miłości i daje do zrozumienia,
że taką chorobę można uleczyć tylko miłością." (LT 109)

#63 2012-07-20 15:53:38

Amata
Gość

natmar0 napisał(a):

Ale pomyślcie.. Jak pięknie byłoby przyjąć szkaplerz 16.07 na Górze Karmel w obecności wszystkich członków i członkiń zakonów karmelitańskich i przede wszystkim - przed figurką Najświętszej Matki img/smilies/tongue img/smilies/big_smile
Ach.. marzenia img/smilies/142

Pięknie. img/smilies/smile
Ja przyjęłam tuż po Mszy w prawie pustym kościele, cicho i w półmroku. To był pierwszy dzień mojego nowego życia.
Cieszę się każdą duszyczką, która dołącza do rodziny Karmelu. Otulam modlitwą.

#64 2012-07-20 20:35:56

Bogusia
Gość

Wiecie co.. w ogóle ta "zewnętrzna oprawa" nie ma za bardzo znaczenia... Święty Szkaplerz to jest znak wierności Maryjii, przyjęty w jak największej pokorze serca i czystości serca.. wtedy On działa i chroni..

Jak się uda, aby został nałożony we właściwy sposób.. i w modlitewny "fokus" przyjęty.. to tylko wypada wyśpiewać: Magnificat.. i nic więcej...  lecz wiem z moich wlasnych poszukiwań, że każdy kapłan może Szkaplerz nałożyć... i poświęcić.. i jest ok.. Boże prawa są "schyloną nisko Miłością niepojętą przez nas- rozumki logiczne..."

Reszta i tak nie od nas zależy..  On prowadzi..

Ostatnio edytowany przez Bogusia (2012-07-20 20:37:10)

#65 2012-10-07 22:56:38

Zmartwychwstanka
Użytkownik

Moje Ukochane Promyki Szczęscia, czyli Uczniowie w różnym wieku przygotowują się właśnie do przyjęcia Szkaplerza. Módlcie się za Nich. Z góry dziękuję!...img/smilies/smile

#66 2012-10-11 22:38:07

bepik1
Użytkownik
Imieniny: 6.09
Urodziny: 12.04
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

A zadam takie pytanie bo nie orientuję się...
czy przyjmuje się tylko szkaplerz z materiału- wówczas jest święcony i nakładany?
czy też czynione tak jest z medalikiem  M.B ?

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#67 2012-10-12 21:36:35

Zmartwychwstanka
Użytkownik

Przyjmuje się raczej szkaplerz z materiału - nie spotkałam się jeszcze, aby przyjmowano medalik...Potem można nosić medalik, ale powiem szczerze...to nie tak samo, choć - to samo...

#68 2012-10-12 22:34:30

bepik1
Użytkownik
Imieniny: 6.09
Urodziny: 12.04
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

Dziekuje tak też mi się zdawało. ale przeczytałam gdzieś że szkaplerz z materiału ozn.to samo co medalik i można go także przyjąć.
Zawsze marzyłam o przyjeciu szkaplerza jednak nie wiem czy bym była ,,wierna'' noszeniu go i wzięciu na siebie obowiazków wypł. z jego przyjęcia..

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#69 2012-10-12 23:07:53

Ela
Gość

Można przyjąć albo szkaplerz materiałowy, albo medalik szkaplerzny. To nie jest zwykły medalik MB, bo na jednej stronie musi być Matka Boża Szkaplerzna, a na drugiej z reguły jest Serce Jezusa.
Ale możliwość przyjęcia od razu medalika jest-tak zrobili moi młodsi bracia, gdy przyjmowali szkaplerz u Karmelitów w Poznaniu:)
i polecam gorąco!img/smilies/smile

#70 2012-10-12 23:33:35

ania
Użytkownik

No to chyba coś nie tak... Z tego, co wiem - przyjmuje się szkaplerz materiałowy, a później można go zastąpić medalikiem. Ale nie w trakcie przyjęcia. Ta strona pewnie była podawana, ale zachęcam jeszcze raz do poczytania:
Szkaplerz sukienny i medalik szkaplerzny mają taką samą wartość duchową. Chociaż przyjęcie powinno dokonać się przy pomocy szkaplerza sukiennego (dwa płatki brązowego sukna połączone dwiema tasiemkami), można go później, według osobistego uznania, zastąpić medalikiem szkaplerznym. Czynimy to już sami. Zarówno tradycyjny szkaplerz jak i medalik szkaplerzny (na jego noszenie zezwolił Pius X w 1910 r.) powinny mieć z jednej strony wizerunek Najświętszego Serca Jezusa, a z drugiej strony wizerunek Matki Bożej ze szkaplerzem w dłoni.
Za stroną http://szkaplerz.pl/szata/index.php?go=02

#71 2012-10-13 04:31:09

kamcia
Użytkownik

z tego co ja wiem, to medalik można przyjąć dopiero po 2 latach noszenia szkaplerza materiałowego, przynajmniej księża na oazie nam tak mówili

"Służyć Bogu to szukać najlepszej strony w najgorszym człowieku."
bł. ks. Jerzy Popiełuszko

#72 2012-10-13 11:33:35

Zmartwychwstanka
Użytkownik

Nie do końca...Kamcia, a co Ty robisz o czwartej nad ranem przy komputerze?
Ania ma rację, przyjmuje się szkaplerz materiałowy, a co dalej - to już inywidalna sprawa. Natomiast pierwszy raz słyszę, żeby ktoś z rąk Karmelitów otrzymał szkaplerzny medalik. Może chcieli coś uprościć - w każdym razie - nie jestem za takim uproszczeniem.

Ostatnio edytowany przez Zmartwychwstanka (2012-10-13 11:38:51)

#73 2012-10-13 20:03:01

Amata
Gość

ania napisał(a):

No to chyba coś nie tak... Z tego, co wiem - przyjmuje się szkaplerz materiałowy, a później można go zastąpić medalikiem. Ale nie w trakcie przyjęcia. Ta strona pewnie była podawana, ale zachęcam jeszcze raz do poczytania:
Szkaplerz sukienny i medalik szkaplerzny mają taką samą wartość duchową. Chociaż przyjęcie powinno dokonać się przy pomocy szkaplerza sukiennego (dwa płatki brązowego sukna połączone dwiema tasiemkami), można go później, według osobistego uznania, zastąpić medalikiem szkaplerznym. Czynimy to już sami. Zarówno tradycyjny szkaplerz jak i medalik szkaplerzny (na jego noszenie zezwolił Pius X w 1910 r.) powinny mieć z jednej strony wizerunek Najświętszego Serca Jezusa, a z drugiej strony wizerunek Matki Bożej ze szkaplerzem w dłoni.
Za stroną http://szkaplerz.pl/szata/index.php?go=02

Prawda. img/smilies/smile
Przyjmuje się sukienny. Potem można nosić zamiennie z medalikiem, lub sam medalik. Papież Jan Paweł II także nosił Szkaplerz- po przyjęciu już całe życie, zawsze ten sukienny. img/smilies/smile

#74 2012-11-04 19:57:26

Amata
Gość

Zachęcam do przeczytania świadectwa Siostry Klary, Karmelitanki Bosej na temat Szkaplerza. img/smilies/smile
http://www.katolik.pl//liczne-laski,22932,416,cz.html

#75 2012-11-10 14:11:08

Zmartwychwstanka
Użytkownik

Kochane Barkowiczki i Kochani Barkowicze!
Bardzo serdecznie dziękuję za modlitwę w intencji sfinalizowania sprawy przyjęcia "do Szkaplerza" przez moich Uczniów. 16 listopada w Dzień Matki Bożej Ostrobramskiej będzie uroczysta Eucharystia, w czasie której Młodzi przyjmą Szkaplerz - Dar Matki Bożej. Dziękuję za już...i proszę o jeszcze - módlcie się, aby pozostali wierni obietnicy miłości. W tym momencie jest ponad 20 Kandydatów (chłopcy i dziewczęta), ale jeszcze kilka osób się szykuje. Na chwałę Pana.

Niech On będzie w tym Uwielbiony!

Kochani, Pan Bóg jest Wielki - do przyjęcia Szkaplerza przystępuje około 50 osób, w tym również dorośli. Wierzę, że Matka Boża wyprosi im wiele łask. Dziękuję jeszcze raz za modlitwę - pamiętajcie w niedzielę 18 o godz. 15. 00.

Ostatnio edytowany przez Zmartwychwstanka (2012-11-10 14:12:14)

Stopka forum