'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#126 2014-07-16 21:15:01

rut
Gość

Re: Szkaplerz

jako że dziś takie a nie inne wspaniałe święto img/smilies/142 byłam na Eucharystii u karmelitów (bo wiadomo, że oni wspaniale znaczenie tego święta podkreślą, a nie powiedzą na ten temat jedno zdanie w czasie Mszy Świętej)... I akurat ojciec mówił w temacie naszej ostatniej dyskusji, jaki powinien być szkaplerz by być szkaplerzem img/smilies/wink więc według jego definicji (a raczej uznaję ją za wiarygodną img/smilies/wink) szkaplerz w postaci medalika musi mieć na jednej stronie Najświętsze Serce Jezusa, a na drugiej Matkę Bożą Szkaplerzną. Natomiast jeśli chodzi o szkaplerz sukienny, nie musi mieć żadnego wizerunku, wystarczą dwa kawałki brązowego (to jest ważne, że ma być brązowy) materiału połączone sznurkiem img/smilies/wink

#127 2014-07-17 11:39:54

Honorat
Użytkownik
Imieniny: 24.12
Urodziny: 4.09

Ciekawy film, reportaż o Szkaplerzu: http://www.youtube.com/watch?v=UzcKO7eqXfg

A wszystkim Siostrom i Braciom z okazji wczorajszej Uroczystości Matki Bożej z Góry Karmel wielu łask Bożych !!! img/smilies/smile

"Jeden jest tylko niezmienny przyjaciel -Bóg" (Aniela R. Godecka)
"Moim powołaniem jest MIŁOŚĆ" (św. Terenia)

#128 2014-07-20 19:37:28

Szczęśliwa
Gość

W dniu Uroczystości Matki Bożej z Góry Karmel - otrzymałam Szkaplerz i czuję sie otoczona opieką Matki Bożej w sposób szczególny img/smilies/smile

#129 2014-07-20 20:12:18

Kasia233
Użytkownik
Imieniny: 25listopada
Urodziny: 29.05.1988

Moja babcia także przyjęła Szkaplerz 16 lipca i już doświadczyła pierwszych łask. Matka Boża uleczyła ją z pewnych dolegliwości, które ją męczyły. Od dnia przyjęcia Szkaplerza,czuje się dobrze.

#130 2014-07-20 23:33:55

zagubiona-odnaleziona
Użytkownik
Imieniny: 10.04
Urodziny: 12.05

Widzę że stary wątek, ale odżył przed 16. lipca img/smilies/smile Pochwalę się więc, że również nosze Szkaplerz. Przyjęłam go ponad 13 lat temu podczas rekolekcji wielkopostnych, które głosił ojciec karmelita. Kiedy ten płócienny się zniszczył, wymieniłam na medalik. Przyszedł jednak w moim życiu czas, że odeszłam od Boga i od Kościoła... Szkaplerz przeleżał kilka lat gdzieś w kartonie w piwnicy mieszkania, które wówczas wynajmowałam... Niedawno odzyskałam mój medalik - choć nawet nie pamiętałam, co się z nim stało. Wyczyściłam, poświęciłam (choć konieczności takiej nie było), a w Matki Bożej Szkaplerznej znowu go założyłam i wzięłam udział w uroczystości odpustowej u karmelitów. Od tego dnia go nie zdejmuję img/smilies/smile Wierzę, że to m.in. Matka Boża wyprosiła mi u Boga nawrócenie, gdy przeżywałam największe trudności w swoim życiu.

#131 2014-08-05 10:26:16

myconviction
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Mam pytanie. W moim mieście są karmelici bosi, ale jakoś nigdy nie miałam więcej z nimi "do czynienia". Chciałabym przyjąć szkaplerz. Czy mogę do nich napisać i poprosić ich o to, czy jak to się robi? Proszę o radę img/smilies/smile)))) Pozdrawiam

Kochajcie Miłość, bo Miłość nie jest kochana! - św. Franciszek z Asyżu

#132 2014-08-05 15:15:55

green
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Nie pisz tylko podejdź do zakrystii po Mszy św. (tak, żebyś złapała jeszcze kapłana), albo w czasie pracy furty zadzwoń i powiedź o co chodzi. Przyjęcie szkaplerza to krótkie nabożeństwo nałożenia plus chwila pouczenia, nie musisz się specjalnie umawiać, ojcowie zawsze z radością znajdą chwilę czasu by przyjąć kolejną duszę w poczet oficjalnych czcicieli Matki Bożej. Jak nie masz szkaplerza swojego, to też nie problem bo w Karmelu na pewno dostaniesz za jakąś symboliczną ofiarę.

Pozdrawiam ciepło i powodzenia img/smilies/smile

Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

#133 2014-08-05 19:43:55

myconviction
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Dzięki, green! Nie mam swojego, ale mogę kupić wcześniej, chyba, że można u nich img/smilies/smile to dziękuję i będę uderzać img/smilies/smile

Kochajcie Miłość, bo Miłość nie jest kochana! - św. Franciszek z Asyżu

#134 2014-12-30 09:24:55

Kasia233
Użytkownik

Chciałam was zapytać o Szkaplerz Św. Michała Archanioła. Czy nałożyć go może tylko ksiądz Michalita,czy tak jak Szkaplerz Karmelitański każdy kapłan i czy trzeba się jakoś przygotować do jego przyjęcia?

Ostatnio edytowany przez Kasia233 (2014-12-30 09:33:46)

#135 2014-12-30 17:04:03

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Odpowiedzi oraz kontakty dla tych, którym odpowiedzi gotowe nie starczają - tu: http://michalici.pl/szkaplerz

O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

#136 2015-01-08 18:34:17

Kinga
Gość

Długo zastanawiałam się nad przyjęciem szkaplerza. Jednak ciągle czułam, że nie jestem gotowa. Dowiedziałm się o Szkaplerzu św. Michała Archanioła - mojego szczególnego Obrońcy. Kiedy w parafii w mieście, w którym studiuje była peregrynacja figury św. Michała poczułam w sercu takie ogromne pragnienie przynależenia do Armii św. Archanioła. Jednakże nie byłam przygotowana, bo nie wiedziałam o rekolekcjach, które odbywały się wcześniej. Ale tamto pragninie nie dawało mi spokoju. Od tamtej chwili jestem w Jego Armii i otrzymuje wiele Łask z Nieba. img/smilies/smile Polecam. img/smilies/smile

#137 2015-02-04 03:26:05

natmar0
Użytkownik

Mam pewne pytanie..
Czy jeśli ktoś noszący Szkaplerz Karmelitański zboczył z dróg Bożych, nie jest w stanie łaski uświęcającej, może go cały czas nosić? Czy raczej powinien go zdjąć, położyć gdzieś i dopiero po całkowitym uzdrowieniu duchowym, powrocie na Boże ścieżki nałożyć z powrotem?dz
Przecież nosząc Szkaplerz trzeba być nieustannie w stanie łaski uświęcającej, a taka osoba nie jest w stanie spełnić tego wymagania.
Mimo że chce powrócić na Boże drogi, to jednak w tym momencie jest bardzo daleko od nich.

Pozdrawiam w modlitwie img/smilies/smile

"Jezus jest chory z miłości i daje do zrozumienia,
że taką chorobę można uleczyć tylko miłością." (LT 109)

#138 2015-02-04 22:15:22

kawa
Użytkownik

Szkaplerz to sakramentalium, nie sakrament, grzech ciężki nie jest przeszkodą w noszeniu szkaplerza.
Warto by jednak zastanowić się, po co osoba żyjąca w grzechu nosi szkaplerz. Jeśli z miłości do Maryi, jeśli jest on dla niej jakąś ważną więzią z Kościołem, to OK - bo może pomóc w nawróceniu. Głęboko wierzę, że Niepokalana nie zostawi swojego dziecka w bagnie. Jeśli noszenie wynika z pustego zwyczaju - też bym nie zdejmowała. Problem widzę tylko w przypadku, kiedy byłby on traktowany jako talizman czy usprawiedliwienie dla braku nawrócenia ("mogę żyć jak chcę, grzeszyć jak chcę, Matka Boże mnie ochroni").

sicut ablactatus...

#139 2015-02-04 23:00:46

Piotr888
Użytkownik

Natmar kochana, wracaj szybko do Niego za przyczyną Matki Szkaplerznej i nie oglądaj się wstecz. uściski serdeczne!

#140 2015-02-05 12:16:21

Honorat
Użytkownik
Imieniny: 24.12
Urodziny: 4.09

Noś Szkaplerz, a Matka Boża na pewno pomoże Ci wrócić do Jezusa. Ufaj, że Maryja Cię kocha i chce Twojego dobra.

Może napisz o jakiś sióstr karmelitanek bosych i poproś o modlitwę.

"Jeden jest tylko niezmienny przyjaciel -Bóg" (Aniela R. Godecka)
"Moim powołaniem jest MIŁOŚĆ" (św. Terenia)

#141 2016-06-19 23:02:07

kuwin
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Witajcie

Dwa razy dokładnie przeczytalem wszystkie posty..ale nikt nie wypowiedzial się na temat

5. Przywileje i łaski

Po śmierci.
Wpisani do szkaplerza karmelitańskiego wybawieni będą w pierwszą sobotę po śmierci z ognia czyśćcowego.
Można dostąpić przywileju zachowania od ognia piekielnego, a nie dostąpić przywileju wybawienia z mąk czyśćcowych. By dostąpić pierwszej łaski, wystarczy nosić na sobie szkaplerz karmelitański ciągle, a szczególnie w godzinę śmierci; by dostąpić drugiej łaski, potrzeba nadto: 1) zachowywać czystość, każdy według swego stanu (wolno zmieniać stan i np. wstąpić w stan małżeński); 2) odmawiać każdego dnia całe małe oficjum o Najświętszej Maryi Pannie (nocturn, laudes, horae)

źródło:

http://msza.net/i/cz22_01.html

jak sobie z tym radzicie?chodzi mi o odmawianie każdego dnia całego małego oficjum o Najświętszej Maryi Pannie (nocturn, laudes, horae)

Pozdrawiam serdecznie

edit...no tylko tam spotkałem się z koniecznością odmawiania oficjum...wolałem zapytać więc

Ostatnio edytowany przez kuwin (2016-06-20 04:45:25)

#142 2016-06-20 02:46:32

Piotr888
Użytkownik

Należy odmawiać nakazaną przy nałożeniu szkaplerza modlitwę. Najczęściej obecnie jest to chba Pod Twoją obronę.

#143 2016-06-21 15:16:26

s.karmelitanka.DzJ
Użytkownik

"Umiłowany synu! Przyjmij Szkaplerz Twojego Zakonu. Przywilej dla ciebie i Karmelitów. Kto w nim umrze, to jest w Szkaplerzu, nie zazna ognia wiecznego. Oto znak zbawienia, ratunek w niebezpieczeństwach, przymierze pokoju i wiecznego zobowiązania".

Dla przypomnienia słowa Maryi, które otrzymał Św. Szymon Stock i link do strony z zobowiązaniami:  http://www.szkaplerz.pl/szata/index.php … _obowiazki

Tak jak pisze piotr888 najczęściej nałożoną codzienną modlitwą jest "Pod Twoją obronę" no i wyrażane konkretnie w życiu umiłowanie i pragnienie naśladowania Maryi.

#144 2016-07-16 16:32:35

fau
Użytkownik
Imieniny: W dzień PATronki z Neapolu
Urodziny: Ostatniego dnia lipca

Dziś przyjęłam szkaplerz w to piękne karmelitańskie Święto! Też mam Pod Twoją obronę.
/potrzebowałam się pochwalić;)

Strzeż nas, Panie, jak źrenicy oka,
Ukryj nas w cieniu swych skrzydeł.

#145 2016-07-16 16:41:23

zagubiona-odnaleziona
Użytkownik
Imieniny: 10.04
Urodziny: 12.05

fau napisał(a):

Dziś przyjęłam szkaplerz w to piękne karmelitańskie Święto:love: Też mam Pod Twoją obronę.
/potrzebowałam się pochwalić;)

Gratulacje! :-) witaj w rodzinie karmelitańskiej!

#146 2016-07-16 17:13:21

fau
Użytkownik

zagubiona-odnaleziona napisał(a):

Gratulacje! :-) witaj w rodzinie karmelitańskiej!

Dziękuję:)

#147 2016-07-18 14:47:49

s.karmelitanka.DzJ
Użytkownik

Witaj w Rodzinie img/smilies/246

#148 2016-08-06 23:57:54

fau
Użytkownik

s.karmelitanka.DzJ napisał(a):

Witaj w Rodzinie img/smilies/246

A, dziękuję:love:

#149 2017-08-02 16:03:16

Kasia233
Użytkownik

Czy medalik szkaplerzny który nosi się zamiast szkaplerza sukiennego gdy ten się zniszczy musi być poświęcony według tej samej formuły co szkaplerz nakładany przez kapłana?

Ostatnio edytowany przez Kasia233 (2017-08-02 16:08:55)

#150 2017-08-02 20:48:01

AJ
Moderator

Kasiu, jeżeli chcesz zamienić szkaplerz poświęcony który nosisz na medalik szkalperzny w każdym razie z tego co ja wiem nie nie musi img/smilies/smile. Ale jak się mylę to mam nadzieje, że ktoś mnie poprawi

Stopka forum