'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2014-07-11 10:45:53

adamsvd
Użytkownik
Imieniny: 24.12
Urodziny: 1988

Świadectwo po-admin-owe

Nie wiem jak rozpocząć, więc na początek moja ulubiona modlitwa „Duchu Święty Boże – Wszystko z Miłości ku Tobie”.
Na Barce jestem już 5 lat, jest to spory kawałek mojego życia, i większość mojego życia zakonnego. Wiele temu forum zawdzięczam i za to wszystko chcę złożyć Trójjedynemu Bogu dzięki! Dla mnie to forum, to przede wszystkim ludzie, którzy je tworzą, każdy ze swoją historią, przeżyciami, doświadczeniem. Każdy coś wnosi, choć czasami wydaje się, że mniej konfliktowo byłoby bez niektórych – to chyba tylko wrażenie. Dlatego dziękuję Bogu za powołanie, obecność każdego i każdej z Was. Chciałbym wypisać ludzi, którym szczególnie wiele zawdzięczam, ale boję się, że mógłbym kogoś pominąć.
Na forum zapisałem się tylko w celu ogłoszenia rekolekcji, zostałem na dłużej. Zaczęli na priv odzywać się ludzie, okazało się, że forum to całkiem fajna społeczność, która na szczęście nie jest idealna, ale gdzie każdy szuka swojej drogi, by zrealizować w sobie Boże powołanie do świętości. Zostałem. Po krótkim czasie s.Jana poprosiła mnie, bym został moderatorem, poprosiłem przełożonych o zgodę i ją dostałem. Rozpoczął się kolejny okres barkowego funkcjonowania. Sprawy w moderacji stały się dla mnie ważne, chciałem, żeby wszyscy czuli się dobrze, każdy z osoba został dobrze potraktowany i uzyskał to, po co przyszedł. Następnie scholastyka poprosiła mnie o zajęcie jej miejsca na funkcji admina. Z biegu podziękowałem, myśląc że to za dużo. Schola została jeszcze trochę i dalej pytała, zapytałem i ja przełożonych i dostałem zgodę, chociaż szczerze mówiąc średnio się ucieszyłem. Wiedziałem już po trochu, że od adminów wiele się wymaga, trudno zadowolić wszystkich, zwłaszcza w konfliktowych sytuacjach, a widzialne efekty nie zawsze są. Z Magda19 rozpoczęliśmy kampanię wrześniową, piękna inicjatywę modlitewną. Zmienione zostały zasady akcji świątecznej, patron nadal cieszył się zainteresowaniem. Duch Święty (od Niego pochodzą dobre pomysły, więc to na pewno On podsunął) przynaglił nas do przygotowania spotkania/skupienia barkowiczów. I tak po Poznaniu, był Kraków, a potem Warszawa. Poznanie wielu osób (myślę, że może być ich już około 30) pozwoliło na wyjście poza Internet, stworzenie realnych relacji, które teraz owocują spotkaniami, rozmowami. Organizacja tych skupień, to rzecz za którą najbardziej dziękuję. Zrozumiałem, że wielu z nas tego pragnie, a mi dało pewność, że potrafię (we współpracy z łaską Bożą) coś takiego zrobić. Wielu z Was zapewniało mnie o modlitwie, zwłaszcza, gdy dzieliłem się moimi przeżyciami związanymi z praktyką wśród bezdomnych w Szczecinie – za każde westchnienie jestem ogromnie wdzięczny. Nigdy nie było moim zamierzeniem nikogo skrzywdzić, choć przez niektóre zdarzenia, miałem ochotę uciekać i kasować konto – na szczęście na początku techniczne funkcjonowanie forum było dla mnie magią. Moja wiedza na temat kierownictwa, różnych form życia w Kościele, relacji międzyludzkich została pogłębiona. Moja wiara umocniona przez świadectwa pisane na Barce, ale też te prywatne – napisane na fb, czy w realu. Każde realizujące się powołanie było i jest dla mnie niesamowitą radością, a nawet skromne moje towarzyszenie, pozwoliło mi podjąć ostateczną decyzję.
Także kończąc świadectwo – poskładane z luźnych myśli – pragnę znowu prosić o modlitwę i o niej zapewnić. Zostaję z Wami nadal, przynajmniej przez ten rok. Co potem?? Nauczyłem się już nie planować. Wielu z Was już wie, że zostałem dopuszczony do ślubów wieczystych i święceń. Także szczególnie proszę o modlitwę w tych dniach
8 wrzesień – śluby wieczyste w Pieniężnie
12 październik – święcenia diakonatu w Olsztynie
Maj 2015 – święcenia kapłańskie (jeszcze nie ma dokładnej daty)
Natomiast moim przeznaczeniem misyjnym, o które prosiłem jest MADAGASKAR. Po święceniach kapłańskich, załatwieniu wiz, szczepionek i innych rzeczy mam wyjechać we wrześniu 2015.

Bogu niech będą dzięki za Barkę, Barkowiczów i wszystko czego tutaj doświadczyłem .
Adam svd img/smilies/042

Duchu Święty Boże
Wszystko z Miłości ku Tobie!

http://www.werbisci.pl/

#2 2014-07-11 10:59:15

Agatku
Użytkownik
Imieniny: 05.02
Urodziny: 30.01

Re: Świadectwo po-admin-owe

Adaś img/smilies/smile dzięki za Twoją obecność i za to wszystko co za Twoją sprawą się tu wydarzyło. Za włożony czas i serce w funkcjonowanie forum, wprowadzanie rodzinnej atmosfery, a przede wszystkim za budowanie realnych relacji. Mój udział w moderacji/administracji też był Twoja sprawką, więc dziękuje też za to.
Zapewniam o modlitwie nie tylko w wymienione dni. Madagaskar czeka, a Polska żałuje img/smilies/wink

Ostatnio edytowany przez Agatku (2014-07-11 11:01:03)

Czynić dobro, radość nieść, uszczęśliwiać i prowadzić do nieba.

#3 2014-07-11 11:38:03

terestynka
Użytkownik

Otaczam modlitwą img/smilies/smile

'Moje serce się w Tobie zakochało..." img/smilies/142

Mphc! - Matka doskonale się zatroszczy img/smilies/smile

#4 2014-07-11 11:49:57

Piotr888
Użytkownik

Adam, bardzo dziękuję za Twoją służbę i świadectwo. Na pewno robiłeś / robisz tu coś bardzo wartościowego i potrzebnego. Nie piszę może zbyt dużo na forum, ale bardzo dużo z niego korzystam. Z Panem Bogiem!

#5 2014-07-11 12:11:43

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:

Adam ja też dziękuję Ci za współpracę i za Twój wielki wkład w poprawę działania forum. Niech Bóg Ci błogosławi na misyjnych drogach ! img/smilies/big_smile

"Pan - Mistrz Miłości - jest zazdrosnym kochankiem, który żąda od nas wszystkiego co posiadamy, całej naszej miłości. Czeka byśmy Mu ofiarowali to co mamy i poszli drogą, którą dla każdego z nas wyznaczył" (św Josemaria Escriva)

"Pamiętaj o tym dobrze i zawsze: choć czasami może ci się wydawać, że wszystko się wali - nic się nie wali, bo Bóg nie przegrywa bitew."  Św. Josemaría Escrivá

#6 2014-07-11 13:47:20

dorota0103
Użytkownik
Imieniny: 25.06
Urodziny: 1.03.1989 r.

Dziękuję za świadectwo życia wiarą (nie tylko to spisane tutaj), obecność i pracę dla forum, za dyskusje, modlitwę.
Ja też nadal będę pamiętała w modlitwie.
Niech Anioł Stróż czuwa, a Duch św. prowadzi.

Zapraszam na moją stronę img/smilies/smilehttp://www.zyciowawedrowka.blogspot.com

#7 2014-07-11 21:41:56

shy girl ;)
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

I ja Tobie Adamie dziękuję za to wszystko co dałeś z siebie dla tego forum, dla ludzi, którzy je tworzą. Bądź szczęśliwy! Pax ! Z modłem.

#8 2014-07-11 23:08:46

Beata93
Gość

Dziękuję

#9 2014-07-12 10:48:05

Pepe1365
Użytkownik
Imieniny: 29.09
Urodziny:

Dzięki Ci Adamie, za czas spędzony razem, za pomoc, dobre słowo, cierpliwość! To dzięki barce się poznaliśmy, okazało się, że pochodzisz z miejscowości oddalonej ode mnie o kilkanaście kilometrów. Dzięki forum poznaliśmy się w realu, i nasza znajomość już trochę trwa. Wiele mi pomogłeś, wsparłeś, i za to chcę Ci serdecznie podziękować! Pamiętam w modlitwie, i liczę, że poza sierpniem jeszcze się spotkamy! img/smilies/wink

Jezu, Maryjo, Józefie - oświecajcie nas, dopomagajcie nam, ratujcie nas +

#10 2014-07-12 11:39:04

Salli
Gość

Jejju te komentarze trochę brzmią jak pożegnanie. Ale ty jeszcze zostajesz, dobrze rozumiem?

Ja w sumie cię długo nie znam, ale czytając różne wątki widać, że dużo tu zrobiłeś dla Barki, Barkowiczów. Twoje wpisy pokrzepiają, są i będą dla wszystkich Barkowiczów pomocą (przynajmniej dla mnie). Dziękuje ci to, i oczywiście obiecuję swoją modlitwę nie tylko w te dni wyznaczone, ale częściej. Poznając cię na Lednicy, pomyślałam, że fajny Ksiądz, a teraz, znaczy za rok ty wyjeżdżasz (mogę mówić na ty?). Niech Bóg cię zawsze i wszędzie błogosławi, nie tylko w Polce, ale również w Madagaskarze, tam to już szczególnie:) Mam nadzieje, że na kolejnym spotkaniu Barkowiczów uda nam się dłużej pogadać.
PAX

#11 2014-07-15 17:59:55

Tomek
Użytkownik

Adam, wszystkiego dobrego, niech Ci Pan Bóg blogoslawi. Wielkie dzieki za dobrze wykonywana robote, za wklad, wysilek i wytrwalosc.
Przyobiecuje modlitwe w Twojej intencji.

A co do Madagaskaru, to jeszcze o tym nie mysl...

#12 2014-07-17 08:40:24

GP
Użytkownik
Imieniny: 12.03
Urodziny: 18.08.

Dzięki za wszystko, będę pamiętać w modlitwie img/smilies/wink

Bóg jest Miłością! Miejcie odwagę żyć dla Miłości!
Bóg jest Miłością! Nie lękajcie się!

"Odwagi! Bóg pokieruje wszystkim!" (św. Klemens M. Hofbauer)

#13 2014-07-17 16:40:33

jola73
Gość

Twoja obecność Adam w moim życiu też wiele zmieniła i ubogaciła. Dziękuję i za to.

#14 2014-07-19 21:51:22

bepik1
Użytkownik
Imieniny: 6.09
Urodziny: 12.04
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

Powodzenia, niech Boża Opatrzność czuwa nad Tobą img/smilies/smile

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#15 2014-07-30 23:27:05

Bartek
Gość

Mnie bardziej interesuje jak Ty sobie poradzisz na tym Madagaskarze.
Z tego co przeczytałem to prawie połowa wyznaje tradycyjne religie plemienne. W co te plemiona wierzą?

#16 2014-08-04 22:29:24

alicze
Użytkownik
Imieniny: 21.06
Urodziny:

noooo Adam.. powodzenia i błogosławieństwa Bożego..  nie spotkalismy w realu.. ale to nie ma granicy dla Bożej łaski .

pozdrawiam .Alicja Białystok

z racji na nie działanie poczty barkowej  mail do mnie to : zielonyalojzy@gmail.com

#17 2014-08-06 11:53:28

adamsvd
Użytkownik

Bartek napisał(a):

Mnie bardziej interesuje jak Ty sobie poradzisz na tym Madagaskarze.
Z tego co przeczytałem to prawie połowa wyznaje tradycyjne religie plemienne. W co te plemiona wierzą?

hahaha mnie też interesuje jak sobie poradzę, na szczęście jestem świadomy łaski Bożej i jeśli będę z nią współpracował to wiem, że na dobrej drodze img/smilies/smile
w co wierzą plemiona na Madagaskarze? trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi - wierzą w Siłę Wyższą, mają skomplikowany system duchów, liczne tabu, którego, nie można przekraczać, wierzą w kult przodków, często w magię, wiele osób jest zniewolonych, nic nie dzieje się bez przyczyny - za każde nieszczęście ktoś jest winny. podobne wierzenia do ludów indonezyjskich img/smilies/smile

Salli - księdzem jeszcze nie jestem, więc jak najbardziej zachęcam do mówienia po imieniu - Adam
wszystkim dziękuję za modlitwę !

Duchu Święty Boże

#18 2014-08-20 17:00:22

kalinka
Użytkownik

Dobrze w końcu znać chociaż te niektóre daty. Będę pamiętać w tych szczególnych dla Ciebie Adam dniach łącząc się w modlitwie z Tobą i wypraszając dla Ciebie łaski Ci potrzebne.

#19 2014-08-20 22:34:24

gitara5824
Gość

Adam hmm, a czy jest możliwość nawiedzenia Cię przez barkowiczów? Np przyjazd Barki na święcenia;D

#20 2014-08-21 16:50:28

adamsvd
Użytkownik

gitara5824 napisał(a):

Adam hmm, a czy jest możliwość nawiedzenia Cię przez barkowiczów? Np przyjazd Barki na święcenia;D

oj Becia img/smilies/smile w sumie na Mszę jak najbardziej - gorzej z obiadem i noclegiem - klasztor pewnie będzie pełny współbraci i gości.
dojazd do Pieniężna dosyć kiepski
ale wiem, że niektórzy wybierają sie na diakonat do Olsztyna na 12 października - też tylko na Mszę. więc zapraszam img/smilies/smile ale poinformujcie wcześniej co i jak img/smilies/tongue żebym zbyt zdziwiony nie był img/smilies/smile

Duchu Święty Boże

#21 2014-08-21 19:32:35

amaretto---kaśka
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

ja też przyjade, zrobie Ci na złośc img/smilies/big_smile
w sumie byś się wstydził, powinieneś wystosowac ogólne zaproszenie dla barkowiczów  img/smilies/tongue img/smilies/big_smile

#22 2014-08-21 19:35:45

adamsvd
Użytkownik

kaśka napisał(a):

ja też przyjade, zrobie Ci na złośc img/smilies/big_smile
w sumie byś się wstydził, powinieneś wystosowac ogólne zaproszenie dla barkowiczów  img/smilies/tongue img/smilies/big_smile

wystosowałem img/smilies/smile zaproszenie do modlitwy img/smilies/smile jest niezależna od miejsca i wiem, że wielu będzie mi towarzyszyć img/smilies/smile
fizycznie często jest to niemożliwe, myślę że wiesz kaśka

Duchu Święty Boże

#23 2014-08-21 20:27:49

amaretto---kaśka
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

adamsvd to był żart, wyluzuj, za bardzo sie spinasz img/smilies/big_smile

#24 2014-09-01 14:49:48

adamsvd
Użytkownik

więc dla przypomnienia - dziś zaczynamy rekolekcje, a kończymy 7 września
8 września o 10 mam śluby wieczyste - razem ze współbraćmi polecamy się Waszej modlitwie

Duchu Święty Boże

#25 2014-09-01 15:47:55

zagubiona-odnaleziona
Użytkownik
Imieniny: 10.04
Urodziny: 12.05

8 września - piękna data img/smilies/smile Moja rodzinna parafia jest pod wezw. Narodzenia N.M.P ;-)
Będę pamiętać o Tobie w modlitwie. Mam nadzieję, że na Madagaskarze jest internet i czasami będziesz zdawał nam relację co i jak w dalekiej krainie... ;-)
Swoją drogą - zazdroszczę. Tego, że jesteś na tym właśnie etapie w życiu, kiedy pieczętujesz swoje decyzje, i że jesteś ich pewien. A przed Tobą życie misjonarza, którego również zazdroszczę... :-)

Stopka forum