'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku
  • Index
  •  » Muzyka
  •  » Czego słuchacie? Czyli ulubione z muzyki :):)

#1 2006-11-25 13:17:11

basia_:)
Gość

Czego słuchacie? Czyli ulubione z muzyki :):)

Żeby się dowiedzieć o sobie wzajemnie czegoś więcej założyłam ten temat img/smilies/big_smile Jak wiadomo muzyka łączy, a dzięki temu może ktoś zasłucha się w nowym zespole/wykonawcy, którego wcześniej nie znał.

Generalnie jestem otwarta na każdy rodzaj muzyki, co generalnie zależy od konkretnej piosenki - tekst, muzyka, klimat, wokal...
Aczkolwiek moje typy (czyt. najukochańsze z najukochańszych), które uwielbiam zawsze i wszędzie (odkąd poznałam img/smilies/big_smile), to:

ZESPÓŁ: - Coldplay - brak mi słów..idealny klimat, cudowne teksty, po prostu picuś glancuś (i ten Guy na gitarrce img/smilies/142 img/smilies/tongue)
             - E.S. Posthumus (umieszczone w linkach) - zauroczenie totalne odkąd usłyszałam na stronie..chcę więcej takich!img/smilies/big_smile

WOKALISTA: - Damien Rice - ten człowiek tworzy tak wspaniałą muzykę, że nie da się jej zapomnieć! Czysta poezja dla uszu... Klimat, klimat i jeszcze raz klimat, niepowtarzalny wokal. Właśnie wydał nową płytę img/smilies/smileimg/smilies/142 Już ją zuwielbiłam.

WOKALISTKA: - Alanis Morissette - ją na pewno znacie. Ma śliczny głos i tworzy niesamowite piosenki..wciąż poluję na więcej img/smilies/big_smile

PS.Ostatnio uderza mnie, w jak wielu piosenkach (zwłaszcza i przede wszystkim wyżej wymienionych), odnajduję siebie... Swoje uczucia, myśli..coś niespotykanego wcześniej img/smilies/roll

Ostatnio edytowany przez basia_:) (2006-11-25 13:20:05)

#2 2006-11-27 15:43:26

mavro
Gość

Re: Czego słuchacie? Czyli ulubione z muzyki :):)

Hehe, no to ja się wyłamię img/smilies/smile
Uwielbiam słuchać metalu, rocku i gotyku ale również i muzyke katolicka. Trochę mało mają do siebie, ale cóż-i tak bywa img/smilies/wink Pneuma łączy je-hihi
Ta muzyka odzwierciedla moje uczucia, szczególnie gotyk, łączy w sobie delikatność i nutkę mocniejszych brzmień. Trochę błędnie jest kojarzony metal z agresją i w ogóle że to jest "bleee". Hmm może w tym jest trochę racji, ale niedokońca...

Pneuma-metal + katolicki tekst (podałam np w słowach piosenek), Metallica, System Of A Down, Therion, Tristania, Within Temptation, Nightwish, Lunatica, Theatre Of Tragedy, Green Day, Linkin Park (kilka utworów) no i tyle mi się z pamięci udało odtworzyć. AAA! do tego jeszcze taka muzyka relaksacyjna img/smilies/wink
no to by było na tyle

#3 2006-11-27 18:24:45

bepik1
Użytkownik
Imieniny: 6.09
Urodziny: 12.04
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

''Żeby się dowiedzieć o sobie wzajemnie czegoś więcej ...''
Ja słucham tak róznej muzyki, że mozna powiedzieć ze róznię się img/smilies/smile
Lubie słuchać wszystkich rodzajów muzyki oprócz:
techno i metal ! Nie umiem odnaleść się słuchając tego typu muzyki.
Całymi dniami  (jak czas pozwala ) słucham radia,wiadomo jak mi cos nie odpowiada to zmieniam program  img/smilies/tongue
Poza tym dużo słucham myzyki religijnej.
Przed snem lubię słuchać Psałterz Wrześniowy img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez bepik1 (2006-11-27 18:26:27)

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#4 2006-11-28 17:32:48

basia_:)
Gość

Hmm ja już wielokrotnie próbowałam znaleźć jakąś muzykę sakralną, gregoriańską (ahh te chóry img/smilies/smileimg/smilies/smile), ale nie potrafię nic znaleźć... Chodzi mi o taką muzykę z klimatem religijnym... Ehh nie umiem się wyrazić img/smilies/big_smileimg/smilies/tongue

#5 2006-11-28 22:53:14

malpiszonek
Gość

he he.. jak zwykle polecam OP... a tak poza tym..troche tez w tym klimacie... moze nieaktualne juz dzis Era i Enigma... ja chetnie do nich wracam img/smilies/smile
Poza tym.. generalnie slucham wszystkiego i nie mam specjalnie sprecyzowanego gustu..nie pogardze radiem... muzyka taneczna itp.. Chetnie wracam do starych dobrych kawalkow, kocham Stare Dobre Małżeństwo, posłucham też Dżemu i Ira... No i chrzescijanska muzyke tez lubie..szczegolnie Saruel, Izaiash czy 40, 30 na 70 img/smilies/smile Tak więc wielki muzyczny galimatias img/smilies/smile

#6 2007-01-06 21:43:31

herbaciarka
Gość

Słucham m.in. Nirvana, Nightwish, Evanescence, System Of A Down, 2Tm2,3, Anastasis, Akurat, My Chemical Romance, Katolika Front i wiele, wiele innych... img/smilies/big_smile

#7 2007-02-24 17:32:13

(nie)poukładana
Gość

Słucham;

Voo Voo,
Republiki,
Roberta Kasprzyckiego,
Tomka Kamińskiego,
Jacka Kaczmarskiego,
Dżemu,
Myslovitz,
Agnieszki Osieckiej,
Anny Marii Jopek,
Kasi Nosowskiej,
Ostatnio dostałam płytę Marii Peszek "Miastomania" mogę wypowiedzieć się o niej w samych superlatywach img/smilies/wink

Chrisa Rea,
The Beatles (!!!),
The shadows (super gitarki),
Raya Charlesa,
Led Zeppelin,
Scorpions,
Sinead O'Connor,
Suzi Quatro,
Cukierkowatego Chrisa Normana (to ten gościu który kiedyś był w Smokie) ,
Pink Floyd,

Tak, tak.. lubię muzykę z czasów kiedy mnie jeszcze na świecie nie było img/smilies/wink

Harlem Gospel - bardzo rzadko, ale jednak..

To by było chyba na tyle.. Mam całą dyskografię SDM i Bukowiny ale już dawno nie słuchałam.

Ostatnio edytowany przez niepoukładana (2007-03-06 15:48:32)

#8 2007-02-24 22:25:36

Oleńka
Gość

Ja sie ostatnio zakochałam w głosie Janusza Radka (www.januszradek.pl) i jego interpretacji piosenek. Poprostu boski jest img/smilies/wink W szczególnosci polecam płytę pt. 'Serwus Madonna'. Można go również spotkać w Oratorium Piotra Rubika (wystepuje w 3 oratoriach, a najlepiej mu wychodzi w Psałterzu Wrześniowym). Jak ktoś kiedyś powiedziła o nim: "... na scenie nie zdziera gardła, lecz serce..." img/smilies/big_smile
A pozatym słucham głownie to co w radiu leci, albo na co mam w danej chwili ochotę: pop, r'n'b, reggea, rock, muzyka klubowa, muzyka chrześcijańska ...

#9 2007-03-01 15:29:04

ziiiarno
Gość

Lubie "nirvane" img/smilies/tongue Podoba mi się głos Kurt'a Cobaina img/smilies/smile mmm ;*
Ale oprócz tego, jeśli chodzi o muzyke to zanurzam się bezgranicznie w pieśni z Lednicy. Lednica2000-Ukaz mi Panie swą twarz.
Nie tylko tej.. img/smilies/smile Jest wiele, wiele innych z Lednicy które dają mi uczucie bliskości Boga ;]. i dostarczają wiary i siły na lepsze zycie img/smilies/smile !

Todd Agnew- My Jesus .. ! img/smilies/smile
Jeszcze soundtrack z filmu Requiem for a dream- Lux Aeterna !

Przepraszam z góry, że ta moja wypowiedź- mało spójna img/smilies/tongue

#10 2007-03-11 22:28:36

adamm
Gość

Słucham muzyki w zależności od nastroju:)
Lubie rock, gothic metal, nieraz muzykę klasyczną.
Nie będę tu wymieniał nazw zespołow bo za dużo byłoby wypisywnia img/smilies/tongue

#11 2007-05-01 11:09:09

Karola
Gość

Norah Jones!! ostatnio się w niej 'zasłuchuje"

I jest jeszcze jedna piosenka, która bardzo wpłynęła na moje życie: " I can only imagine" zespołu Mercyme. Wogóle to oni maja fajne piosenki-chrześcijańskie img/smilies/smile a ta piosenka o której pisałam wyżej ma CUDOWNY tekst!!!!!

#12 2007-05-01 11:25:12

Karola
Gość

http://www.maxior.pl/?p=index&id=38598&2 piękny filmik, a piosenka lecąca w tle to właśnie "i can only imagine". gdzies kiedyś na jednej stronie widziałam tłumaczenie tektu, szukam, jak znajdę to wstawie bo naprawdę warto!
"szukajcie a znajdziecie" img/smilies/wink

#13 2007-05-01 15:29:44

basieńka
Gość

a moje ulubione to: Stare Dobre Małżeństwo, Szymon Wydra, Gregorian, a z takch bardziej chrześcijańskich  to Anastasis, 40i30na70, Casting crowns i wielu innych img/smilies/big_smile
I piosneka "who am I" Castning Crowns... teledysk jest "zbitką" różnych scen z "Pasji" i innych filmów, ogólnie rzecz biorąc - wyciskacz łez.

#14 2007-05-17 20:54:11

s.Kamila
Gość

Ja znów wyjdę na jakąś dziwną, bo nie słucham muzyki katolickiej. Słucham reggae ale i spokojnych klimatów. uwielbiam Jamiroquai( koncert Live in Verona- cudowny), Us3, Saint Germain, Arletha Franklin, Norah Jones, Sade, Erica Badu, Jestofunk, Tori Amos, Eva Cassidy, Ayo, Damien Rice( facetów też słucham), Red Hot chili peppers ( tu mi smutno, bo w lipcu grają w Chorzowie na Stadionei Śląskim a ja nie mogę być).

#15 2007-05-17 21:12:41

(nie)poukładana
Gość

Ooo...  A. Franklin... to moje klimaty siostro. Miło spotkać tutaj kogoś kto też jej słucha img/smilies/wink bardzo lubię piosenkę "Respect".. (można jej słuchać tylko głośno img/smilies/tongue )

p.s Jeśli zasłuchuje się siostra w N. Johnes to może polubi siostra także K. Melua? Bardzo zbliżone klimaty.

Pozdrawiam img/smilies/smile

#16 2007-05-17 21:25:57

s.Kamila
Gość

a ja uwilbiam "Rescue Me" zresztą wszystkich jej piosenek można słuchać tylko głośno img/smilies/smile inaczej nie ma tej wymowy. A Melua jakoś mnie nie zachwyciła, bardziej Ayo, ta dopiero ma głos:)

#17 2007-05-18 05:16:21

kasia21
Gość

Basieńka też kocham SDM img/smilies/smile hihi na spotkaniu młodych prawie całą noc opiekun (Wojciech Belon:) ) grał nam i śpiewał.
polecam wszystkim Wspólnote Miłości Ukrzyżowanej

#18 2007-05-28 09:09:49

Oleńka
Gość

A kto lubi TGD ? Suuuper img/smilies/big_smile
Siostro Kamilo, zapraszam do Chorzowa - możemy iść pod stadion - wszystko idealnie słychać! Ja czekam na koncert Pearlm Jam bo jako suport bedzie grał mój ulubiony zespół - LINKIN PARK.

#19 2007-05-28 13:03:45

herbaciarka
Gość

Oleńka napisał(a):

A kto lubi TGD ? Suuuper img/smilies/big_smile

Ja lubię. img/smilies/wink I 3 czerwca jest we Wrocławiu koncert. img/smilies/big_smile

#20 2007-05-28 14:13:15

shannon
Gość

ja jestem zakochana w U2 img/smilies/142 a do tego 2Tm2,3, Stróże Poranka, HappySad, IRA i takie tam różne img/smilies/wink

#21 2007-05-28 14:24:18

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:

HappySad też bardzo lubię img/smilies/big_smile

"Pan - Mistrz Miłości - jest zazdrosnym kochankiem, który żąda od nas wszystkiego co posiadamy, całej naszej miłości. Czeka byśmy Mu ofiarowali to co mamy i poszli drogą, którą dla każdego z nas wyznaczył" (św Josemaria Escriva)

"Pamiętaj o tym dobrze i zawsze: choć czasami może ci się wydawać, że wszystko się wali - nic się nie wali, bo Bóg nie przegrywa bitew."  Św. Josemaría Escrivá

#22 2007-05-28 14:34:49

herbaciarka
Gość

ja też happysad lubię. właściwie to polubiłam ich w marcu po koncercie. img/smilies/smile

#23 2007-05-28 18:05:38

margerytka
Gość

Ja z kolei ostanimi czasy nałogowo słucham muzyki chrześciajńskiej... Taize, Lednica, chorał, Wspólnota Miłości Ukrzyżowanej... (zwłaszcza te dwie ostatnie)- oto moje klimaty img/smilies/smile Oprócz tego jeszcze polecam wszystkim gorąco pieśni żydowskie - też mają swój urok...

Spoza kręgu religijnego lubię posłuchać Jeana Michela Jarre'a i Nelly Furtado (tak wiem odmienna muzyka ale co zrobić img/smilies/wink )

Poza tym uwielbiam ciszę... img/smilies/smile

#24 2007-06-15 10:30:44

omyk
Gość

ja słucham Czarnych Fasolek img/smilies/smile jak ktoś o tym zespole słyszał bo ja o ich dowiedziełam się od mojego kierownika duchowego był tam wokalistą img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez omyk (2007-06-15 10:31:12)

#25 2007-06-15 10:40:19

Karola
Gość

eee nigdy nie słyszałam img/smilies/big_smile a prześlesz jakieś mp3 img/smilies/big_smile?? Tak żeby przekonac sie co to za muzyka img/smilies/big_smile jak możesz, to mój e-mail jest w profilu img/smilies/wink

• Index
  •  » Muzyka
  •  » Czego słuchacie? Czyli ulubione z muzyki :):)

Stopka forum