'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2007-08-08 19:55:19

Rafcio
Gość

Habit (dyskusja)

Jakiego zakonu habit się wam najbardziej podoba? (zarówno zakony męskie i żeńskie)img/smilies/smile

#2 2007-08-08 21:10:52

luckoradversity
Gość

Re: Habit (dyskusja)

Mi się najbardziej podoba habit Karmelitanek ahhhhhhhh a z męskich to Jezuitów:)

#3 2007-08-08 21:59:24

lucky
Gość

Niestety nie wszystkie Zgromadzenia znam, a tym bardziej Ich habity, ale te, które przynajmniej nawet w necie poszperałam, to z tych poznanych do tej pory, to z żeńskich na pewno podoba mi się habit Zawierzanek i Sióstr Franciszkanek Rycerstwa Niepokalanej:)

#4 2007-08-08 23:01:18

bepik1
Użytkownik
Imieniny: 6.09
Urodziny: 12.04
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

Mi:
Jadwiżanki wawelskie- zdecydowanie.Zawsze podobał mi sie habit mnicha- zakonnika. A siostry dzięki kapturom mi taką postac przypominają.

Ostatnio edytowany przez bepik1 (2007-08-09 10:38:43)

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#5 2007-08-08 23:12:17

lucky
Gość

Aj zapomniałabym na śmierć - jak mogłam;p hehe A rzeczywiście moja imienniczko - własnie też miałam o Jadwiżankach wspomnieć i to na 1-wszym miejscu bym dała:) chyba to aż tak było dla mnie oczywiste, że o Nich nie wspomniałam nawet;p

P.S. Kolejna wspólna rzecz:) hihi

#6 2007-08-08 23:15:37

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:

Najpiekniejszy habit mają siostry Józefitki img/smilies/142

"Pan - Mistrz Miłości - jest zazdrosnym kochankiem, który żąda od nas wszystkiego co posiadamy, całej naszej miłości. Czeka byśmy Mu ofiarowali to co mamy i poszli drogą, którą dla każdego z nas wyznaczył" (św Josemaria Escriva)

"Pamiętaj o tym dobrze i zawsze: choć czasami może ci się wydawać, że wszystko się wali - nic się nie wali, bo Bóg nie przegrywa bitew."  Św. Josemaría Escrivá

#7 2007-08-08 23:24:15

Pchela
Gość

dominikanki maja piekne habity i s.Franciszkanki sluzebniczki krzyza i oczywiscie moje karmelitanki

#8 2007-08-09 00:49:27

luckoradversity
Gość

Mnie trochę habity typu mniszego przerażają bo kojarzą mi się z eremitami z życiem w ascezie...odizolowaniem się zupełnym od świata.Może dlatego przerażają bo Ja bym tak niepotrafiła żyć.

#9 2007-08-09 01:05:49

Syla <><
Użytkownik
Imieniny: skromnie.
Urodziny: wciąż czeka.

Habit Franciszkanek od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej i Jadwiżanek Wawelskich.

#10 2007-08-09 01:48:38

dori
Gość

Mi sie podobaja habity siostr bezhabitowych img/smilies/big_smile

A tak powaznie to oczywiscie habit malych siostr Baranka i redemptorystek.

#11 2007-08-09 03:08:03

kasia21
Gość

mi się najbardziej podoba habit Franciszkanek Rycerstwa Niepokalanej (ale nie habit decyduje o drodze którą kroczę img/smilies/tongue )

A z męskich kapucyni img/smilies/big_smile

#12 2007-08-09 10:03:42

karmelcia
Gość

Mnie się podoba habit moich Sióstr- Karmelitanek Dz, Jezus razem z białym płaszczem zakładanym np. na Salve lub Mszę św. w kaplicy zakonnej, a  habit zakonników to Karmelitów Bosych również z płaszczem:-)

Ostatnio edytowany przez karmelcia (2007-08-09 15:39:16)

#13 2007-08-09 11:31:06

luckoradversity
Gość

karmelcia napisał(a):

Mnie się podoba habit moich Sióstr- Karmelitanek Dz, Jezus razem z białym płaszczem zakładanym np. na Salve lub Mszę św. w kaplicy zakonnej, :-)

Oj taaak cudowny ten habit i ten biały płaszcz na ważne uroczystości no i noszą szkaplerz:D

#14 2007-08-09 13:11:20

ale-czemu
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

szkoda ze nie ma sióstr w spodniach img/smilies/big_smile

Jeżeli nie masz siły nieść Krzyża, to GO chociaż ciągnij za sobą.
Jeżeli nawet nie masz siły Go ciągnąć i iść, to usiądź przy Nim.
A jeżeli nawet na to nie masz siły - to połóż na Nim głowę i zaśnij...Odpocznij.
Więcej nic nie musisz.

#15 2007-08-09 13:24:13

mała
Gość

a z męskich habitów to podoba mi się habit Misjonarzów Oblatów Maryi Niepokalanej img/smilies/smile

#16 2007-08-09 13:28:29

bepik1
Użytkownik
Imieniny: 6.09
Urodziny: 12.04
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

ooo spodnie coś dla mnie img/smilies/big_smile
co do oblatów- podobne upodobanie ma Grzes img/smilies/big_smile

Mi ogólnie podoba się charyzmat franciszkański , a więc męskie zgr. - Franciszkanie (OFMConv.)

http://archidiecezja.lodz.pl/dabrowa/index.php?z=20

Ostatnio edytowany przez bepik1 (2007-08-09 13:47:08)

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#17 2007-08-09 13:31:12

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:

Mi oprócz Józefickiego habitu img/smilies/142 img/smilies/142 img/smilies/142 podoba sie habit Franciszkanek Rodziny Maryi i Klarysek od wieczystej Adoracji.
Wogóle habity sa ładne ...odmładzają img/smilies/wink

"Pan - Mistrz Miłości - jest zazdrosnym kochankiem, który żąda od nas wszystkiego co posiadamy, całej naszej miłości. Czeka byśmy Mu ofiarowali to co mamy i poszli drogą, którą dla każdego z nas wyznaczył" (św Josemaria Escriva)

"Pamiętaj o tym dobrze i zawsze: choć czasami może ci się wydawać, że wszystko się wali - nic się nie wali, bo Bóg nie przegrywa bitew."  Św. Josemaría Escrivá

#18 2007-08-09 13:32:51

przydzi
Gość

Mi sie podoba habit Sióstr Jadwirzanek Wawelskich oraz braci Franciszkanów czarnych chyba img/smilies/smile img/smilies/142 ale najbardziej Józefitek img/smilies/big_smile

#19 2007-08-09 13:35:32

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:

Przydzi zgadzam sie z Tobą w 100% co do Józefickiego habitu ...img/smilies/142 ten drewniany Krzyż img/smilies/142 i taki śliczny welon img/smilies/big_smile

#20 2007-08-09 15:01:10

lucky
Gość

A ja zapomniałam dodać, że jeszcze habit Sióstr Misjonarek Miłości:) Mnie osobiscie się Ich habit bardzo podoba;d bardzo bardzo...img/smilies/wink

#21 2007-08-09 15:37:12

omyk
Gość

mi też jadwiżanki wawelskie img/smilies/wink

#22 2007-08-09 19:47:59

Rafcio
Gość

Mnie najbardziej z żeńskich to Sióstr MB Anielskiej, a męskich Franciszkanów Konwentualnych.

#23 2007-08-09 20:53:15

ale-czemu
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

uwielbiam habity siostr Misjonarek Miłości img/smilies/big_smile i mozna do niego nosic kazde buty img/smilies/big_smileimg/smilies/big_smileimg/smilies/big_smile

Jeżeli nie masz siły nieść Krzyża, to GO chociaż ciągnij za sobą.
Jeżeli nawet nie masz siły Go ciągnąć i iść, to usiądź przy Nim.
A jeżeli nawet na to nie masz siły - to połóż na Nim głowę i zaśnij...Odpocznij.
Więcej nic nie musisz.

#24 2007-08-09 21:06:38

Anna
Gość

Mi się podoba bardzo Habit Sióstr Felicjanek /Franciszkański/ img/smilies/smile

#25 2007-08-09 23:28:59

Aguśka:)
Gość

A Sercański habit nikomu się nie podoba ?img/smilies/smile
Takie piękne Serce...img/smilies/smile)