'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#26 2007-08-10 08:50:09

Justyna
Gość

Re: Habit (dyskusja)

Hahahaha normalnie widać, że na na siostry zakonne idą dziewczyny img/smilies/lol , bo zaczynają wybierac habity, ktory piękniejszy i tak dalej img/smilies/big_smile i tak trzymać!!!! img/smilies/big_smile. Sercański habit jest ładny, ale ani trochę nie dorówna terezjańskiemu img/smilies/big_smile img/smilies/cool

Ostatnio edytowany przez Justyna (2007-08-10 08:51:04)

#27 2007-08-10 11:22:38

luckoradversity
Gość

Justyna napisał(a):

Hahahaha normalnie widać, że na na siostry zakonne idą dziewczyny img/smilies/lol , bo zaczynają wybierac habity, ktory piękniejszy i tak dalej img/smilies/big_smile i tak trzymać!!!!  img/smilies/cool

W wyborze najważniejszej drogi życiowej  , nie liczy się wygląd habitu.Ja mogłabym nosić najbrzydszy habit na świecie , tylko żebym była szczęśliwa:)i bliżej Jezusa:D

Ostatnio edytowany przez luckoradversity (2007-08-10 11:23:15)

#28 2007-08-10 12:26:47

Justyna
Gość

Pewnie, że tak!!! Bo nie habit jest najważniejszy. Mi chodziło tylko o to, żeby nie brać wszystkiego na poważnie, przecież to jest tylko dyskusja, fajnie rozpoczęta, bo dotyczy nas img/smilies/smile ale i tak najważniejsze jest nie to w jakim habicie przyjdziemy do Jezus, ale z jakim sercem img/smilies/smile, ale habitu terezjańskiego i tak nikt nie przebije img/smilies/big_smile jak dla mnie img/smilies/smile

#29 2007-08-10 13:16:41

karmelcia
Gość

Czasami jest tak, że Jezus ,, łapie "na habit , tak było z moją ciocią jest u Służebniczek Dębickich mimo że jest ze Śląska, ale habit Sl. Śląskich jej się nie podobał. Ze mną było inaczej, na początku podobała mi się duchowość i charyzmat Karmelitanek Dz. Jezus a habit wogóle, dopiero potem go pokochałam, bo to nie jest takie ważne, a i mimo że jest taki zabudowany to nie jest w nim tak strasznie gorąco, bo Siostry szyją je tylko z naturalnych taknin.

#30 2007-08-10 13:20:11

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:

Karmelitanki Dzieciatka Jezus też mają bardzo ładne habity img/smilies/big_smileimg/smilies/big_smile

"Pan - Mistrz Miłości - jest zazdrosnym kochankiem, który żąda od nas wszystkiego co posiadamy, całej naszej miłości. Czeka byśmy Mu ofiarowali to co mamy i poszli drogą, którą dla każdego z nas wyznaczył" (św Josemaria Escriva)

"Pamiętaj o tym dobrze i zawsze: choć czasami może ci się wydawać, że wszystko się wali - nic się nie wali, bo Bóg nie przegrywa bitew."  Św. Josemaría Escrivá

#31 2007-08-10 13:29:48

ale-czemu
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

nie wiem jak to sie nazywa co one maja na twarzach takie białe ale tak jakos dziwnie to wyglada. Chyba jednak bardziej podoba mi sie normalny welon i odslonieta szyja img/smilies/smile
Ale kolorek habitów karmelitanskich jest piekny img/smilies/big_smile

Jeżeli nie masz siły nieść Krzyża, to GO chociaż ciągnij za sobą.
Jeżeli nawet nie masz siły Go ciągnąć i iść, to usiądź przy Nim.
A jeżeli nawet na to nie masz siły - to połóż na Nim głowę i zaśnij...Odpocznij.
Więcej nic nie musisz.

#32 2007-08-10 13:58:07

luckoradversity
Gość

To biale to się nazywa toka:)i bardzo mi się to podoba:D

Ostatnio edytowany przez luckoradversity (2007-08-10 13:58:44)

#33 2007-08-10 16:06:29

Katarzyna
Gość

Magda19 napisał(a):

Karmelitanki Dzieciatka Jezus też mają bardzo ładne habity img/smilies/big_smileimg/smilies/big_smile

Pokusiłabym się o stwierdzenie, że mają najładniejsze ... img/smilies/wink
ale mogę byc w tym nieobiektywna bo w koncu tak bardzo je kocham... img/smilies/142img/smilies/142

#34 2007-08-13 23:57:49

karmelka :)
Gość

Mi także najbardziej podobają się habity karmelitanek, a szczególnie jak mają na sobie białe płaszcze img/smilies/smile)
Ale myślę, że najczęściej jest tak, iż podobają nam się habity tego zgromadzenia, które jest najbliższe naszemu sercu img/smilies/142 img/smilies/142 img/smilies/142

#35 2007-08-14 11:54:16

Tusia
Użytkownik
Imieniny: 29.07
Urodziny: 29.05.

Dokładnie tak Karmelka... ja np powiem że podoba mi się habit Franciszkanek Rodziny Maryi img/smilies/smile bo są mi bliskie... w końcu wstępuje za niecałe 2 tygodnie img/smilies/smile ale habit karmelitański zawsze mnie urzekał...

"W spojrzeniu Twym moja siła; Doświadczasz mnie i w spojrzeniu Swym pozwalasz mi wstać...
Bo kiedy patrzę, w Twoje oczy. Pokój mnie ogarnia i pewność, że Ty jesteś ze mną i pozwalasz kochać...."
http://www.franciszkanki-rodzinymaryi-poznan.pl

#36 2007-08-17 18:49:17

kandydatka
Gość

Oczywiście mój kochany Służebniczkowy img/smilies/tongue tzn służebniczki Śląskie :-)

#37 2007-08-17 19:51:36

Basia
Gość

Tak tak habit Słuzebniczkowy - ale dla odmiany Starowiejsie img/smilies/smile

Choć mi najbardziej podobaja się brązowe img/smilies/smile Np Franciszkanek od Pokuty i Miłosci Chrzescijańskiej img/smilies/smile

#38 2007-08-17 20:05:07

Igunia
Gość

ja tam habitu nie wybieram. Wybralam droge i bede Bogu sluzyc ale jako siostra bezhabitowa...

#39 2007-08-17 20:34:08

bepik1
Użytkownik
Imieniny: 6.09
Urodziny: 12.04
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

wiecie gł.jaki habit sie nam podoba- ja mysle ze patrząc na zdj. mowimy o ten to ładny fajny itp. ale jak juz czujemy sie powolani do danego zgr. to jest to nieistotne. Chociaz jak czytalam rozne siostry wybierały zgr.przez pryzmat habitu.Moze to tez był taki znak, bo mialy byc widzialnym znakiem i to tez czy bedą sie dobrze czuły w nim.
JA lubie ciemny kolor gł.czarny i to co proste.dlatego bardzo podoba mi sie habit jadwizanek wawelskich bo taki jak u mnicha choć jest koloru bialego. To zgr. do ktorego wstapie nie ma czarnego habitu , nie jest caly prosty... - napewno ze wzgl.na niego nie wybralam bym zgromadz. bo nawet mi sie az tak nie podoba img/smilies/big_smile a jednak się tam wstępuje. Moze tak jest ze czlowiek mysli o moze ten zakon bo fajny habit, wygodny itp. ale gdy mysli ze tam by wstapił ten habit moze taki ładnym sie juz nie wydawać.
Ale moze tak byc ze habit moze byc tym znakiem ktory poprowadzi do danej wspolnoty img/smilies/big_smile

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#40 2007-08-17 21:04:32

omyk
Gość

Beatko zgadzam się z tobą ale np. ja wybierałam zgromadzenie na samym początku, jaki habit. Dlatego też jadwiżanki wawelskie ale to właśnie ten habit wyraża najbardziej moją historię z zgromadzeniami zakonnymi...chociaż przed rekolekcjami nie wiedziałam że one są takim mixem wszystkiego co najlepsze w kościele. Ale charyzmat mają świetny.Czy to, to tak raczej tak ale nadal poszukuje.

#41 2007-08-17 21:15:42

Igunia
Gość

omyk ja tak samo pomimo tego iz zwiazalam sie z siostrami honoratkami to i tak poszukuje ale juz nie zgromadzenia tylko wieszej jeszcze zazylosci z Bogiem.

#42 2007-08-17 21:21:41

omyk
Gość

Znaczy ja może szukam i zgromadzenia musze poznać inne siostry żeby mieć porównanie ...ale w tym momencie habit już nie jest tak ważny

#43 2007-08-17 21:30:27

Karola
Gość

Pewnie, macie rację img/smilies/smile Ale mimo wszystko-to jest widoczny znak przyobleczenia sie w Chrystusa, więc jest ważny-na pewno duzo mniej niz charyzmat itp., ale jednak troche jest to istotne moim zdaniem img/smilies/smile Mi tak jak wiekszosci podoba sie karmelitański habit, ale jednak na maxa zauroczył mnie krzyż przy józefickim habicie, i wogóle całokształt józefickiego 'stroju firmowego' img/smilies/wink Zanim dowiedział sie, że wogóle istnieje taki zakon jak józefitki, to miałam takie marzenie-chcialam zeby mój habit był czarny, prosty, z szkaplerzem i różańcem z boku...3 lata później zostałam przyjeta do Zgromadzenia z takim właśnie habitem img/smilies/big_smile Ale naprawdę, to nie był w najmniejszym stopniu element decydujący o moim wyborze img/smilies/smile

Igunia- "w habit ubierzesz serce"- siostry 'skrytki' to świetna sprawa img/smilies/smile, a honoratki to już wogóle...naprawde świetne siostry img/smilies/smile(to chyba ten franciszkański duch img/smilies/wink)

Ostatnio edytowany przez Karola (2007-08-17 21:31:46)

#44 2007-08-20 10:21:42

Magdalena
Gość

Pierre-Marie Delfieux mawia, że gotowość noszenia danego habitu jest weryfikacją powołania do konkretnego zgromadzenia. Nie podstawowym kryterium wyboru, ale i nie zupełnie nieistotną sprawą...

A co do mnie - zawsze podobały mi się habity sióstr klauzurowych. Długie do kostek, z długimi szkaplerzami, porządnymi welonami i płaszczami zakładanymi na liturgię. No wiecie, ja mam dosyć romantyczną duszę img/smilies/cool img/smilies/wink img/smilies/icon_redface

No ale, jak już pisałam, wiedziałam równocześnie, że za kraty się nie nadaję. Co więcej, w przeciwieństwie do Was raczej się na tych wszystkich zgromadzeniach czynnych nie znam i nigdy jakoś szczególnie kwestią habitów się nie przejmowałam. Raczej wychodziłam z założenia, że to problem Pana Jezusa i to On będzie się musiał nieźle nakombinować, żeby przekonać mnie do czegoś, co jest czarne bądź brązowe i do tego wszystkiego sięga do połowy łydki.

No cóż, Pan Jezus jak zwykle mnie przechytrzył i zamiast brać się za rzeczy niemożliwe, zaprosił mnie do wspólnoty, która nie mając klauzury, ma habit wg mojego wymarzonego wzoru. Włącznie z płaszczami img/smilies/142 Co więcej, w kolorze, w którym mam zdecydowaną większość własnych ciuchów, w którym czuję się najlepiej, najswobodniej i najszczęśliwiej - czyli niebieskim img/smilies/smile

A odpowiadając na pytanie tytułowe - najbardziej, oczywiście, podoba mi się habit Wspólnot. Męski też mi się podoba - jest granatowy, z kapturem. I - jako ciekawostka - historyjka, którą bracia opowiadali kiedyś Marcinowi Jakimowiczowi:
Kiedyś na kolację do Wspólnoty trafił krawiec od Diora. Nie mógł się nadziwić: Ach, ten kolor habitu! Znakomity krój, bardzo wyszczupla sylwetkę – cmokał z zachwytu. Bracia wybuchnęli śmiechem. Szukali najprostszych rozwiązań, a o mało nie trafili do żurnala.

Ale, tak jak pisałam, jeśli chodzi o krój, podoba mi się większość klauzurowych. Plus Albertynki img/smilies/smile
Dawniej podobał mi się też habit Jadwiżanek Wawelskich, ale już mi przeszło img/smilies/wink

#45 2007-08-20 10:35:39

(nie)poukładana
Gość

Kiedyś bardzo (!!!) zwracałam uwagę na habit, jego krój, kolor..  Dziś to dla mnie nie ma większego znaczenia. Lubię ciemne kolory (przede wszystkim czarny), ale nie przez habit wstępuję tam gdzie ten kolor dominuje na co dzień img/smilies/smile Uważam, że nie należy kierować się kolorem/krojem itd img/smilies/smile Pzdr.

#46 2007-08-20 12:01:13

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:

Magdalena a do jakiego zgromadzenia Ciebie zaprasza Pan ???

Mi nie podobaja się habity, które nie są takie typowo "habitowe" czyli np jest to bluzka, kamizelka i spódnica.

"Pan - Mistrz Miłości - jest zazdrosnym kochankiem, który żąda od nas wszystkiego co posiadamy, całej naszej miłości. Czeka byśmy Mu ofiarowali to co mamy i poszli drogą, którą dla każdego z nas wyznaczył" (św Josemaria Escriva)

"Pamiętaj o tym dobrze i zawsze: choć czasami może ci się wydawać, że wszystko się wali - nic się nie wali, bo Bóg nie przegrywa bitew."  Św. Josemaría Escrivá

#47 2007-08-20 15:46:34

Rafcio
Gość

http://th.interia.pl/11,bf3e16b851853039/kamila.JPG
A ten habit z żeńskich mi się najbardziej podoba,

#48 2007-08-20 15:49:20

Rafcio
Gość

Ładne maja też Siostry ze wspólnot Jerozolimskich.

#49 2007-08-20 16:02:31

herbaciarka
Gość

franciszkanin. img/smilies/smile no mi z męskich też najbardziej franków się podobają. ile razy ja prosiłam... nikt mi nie chciał nigdy dać. ;p

a z żeńskich to tak jak wielu osobom, jadwiżanek wawelskich. oraz józefitek. img/smilies/142

#50 2007-08-20 16:03:24

ziiiarno
Gość

Mi najbardziej podoba się habit
Franciszkanów..
i Służebniczek .. !

img/smilies/wink

Stopka forum