'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#51 2007-08-20 16:06:15

Rafcio
Gość

Re: Habit (dyskusja)

Których Franciszkanów i których Służebniczek?

#52 2007-08-20 16:19:32

omyk
Gość

mi z męskich najbardziej się podoba ojców Kapucynów...ech img/smilies/smile

#53 2007-08-20 16:24:29

Magdalena
Gość

Rafcio napisał(a):

Ładne maja też Siostry ze wspólnot Jerozolimskich.

No ba! img/smilies/wink

Rafcio, a ta siostra na Twoim zdjęciu, to kto? Wiecie - ja muszę mieć opisy, bo naprawdę nawet podstawowych nie rozróżniam. Różne miałam w życiu hobby, ale zakonnego to jeszcze nie img/smilies/wink

#54 2007-08-20 16:24:57

Basia
Gość

oooooooo Franek Conv....Mam taki habit w domu, tzn mój wujo zostawił taki habit w domu img/smilies/big_smile Z meskich najbardziej podoba mi sie habit OFMConv właśnie img/smilies/smile

#55 2007-08-20 16:54:11

(nie)poukładana
Gość

Magdaleno to siostra ze zgromadzenia Matki Bozej Anielskiej
-> http://zsmba.w.interia.pl/ (siostra z tego zgromadzenia na Barce to kochana s.M.Kamila img/smilies/smile )

Herbaciarka
- "moje" siostry - w zależności od prowincji chodzą w habicie Franciszkańskim + welonie - takim najbardziej znanym w PL  (link do zdjęć m.in w mojej stopce) w Sarii, ale np. Matka Generalna nosi się bezhabitowo img/smilies/wink Są też siostry które chodzą w identycznym habicie jak ojcowie franciszkanie. Taka różnorodność... chociaż jedno zgromadzenia (międzynarodowe)

#56 2007-08-20 17:16:26

Magdalena
Gość

(nie)poukładana napisał(a):

Magdaleno to siostra ze zgromadzenia Matki Bozej Anielskiej
-> http://zsmba.w.interia.pl/ (siostra z tego zgromadzenia na Barce to kochana s.M.Kamila img/smilies/smile )

Dzięki img/smilies/smile
Ale fakt faktem - habit bardzo ładny img/smilies/smile

Herbaciarka - "moje" siostry - w zależności od prowincji chodzą w habicie Franciszkańskim + welonie - takim najbardziej znanym w PL  (link do zdjęć m.in w mojej stopce) w Sarii, ale np. Matka Generalna nosi się bezhabitowo img/smilies/wink Są też siostry które chodzą w identycznym habicie jak ojcowie franciszkanie. Taka różnorodność... chociaż jedno zgromadzenia (międzynarodowe)

Coś mi się kojarzy, że rozmawiałam z jedną przesympatyczną postulantką [w tym roku były chyba dwie, prawda?], która właśnie pracowała w szwalni o opowiadała, jak to z tym szyciem habitów i sukienek postulanckich jest img/smilies/wink

#57 2007-08-20 17:21:43

(nie)poukładana
Gość

Była Kasieńka - cichutka, skromniutka i bardzo sympatyczna oraz Iwonka - nie mniej sympatyczna, ale tej dziewczyny wszędzie pełno, rozgadana, że heeej img/smilies/big_smile Teraz to już siostrzyczki nowicjuszki. To jest tak, że praca na oddziałach się zmienia, nie wiem z którą rozmawiałaś.. pewnie z Kasią img/smilies/smile (zostawiła sobie to imię chrzcielne) dosyć często siostry jeżdżą do Krakowa do Salwatorianów, to tam je spotkałaś, prawda? img/smilies/smile

#58 2007-08-20 17:39:58

Karola
Gość

Ja sobie dzis w czasie pracy myslałam, jaki habit jest dla mnie najpiekniejszy, i jesli miałoby to byc dla mnie decydujacym argumentem (oczywiście nie jest img/smilies/wink) to wybrałabym...józefitki... szkaplerz, różaniec przy boku, czarny prosty..i ten drewniany krzyz img/smilies/142

Ale jadwizanki wawelskie są sliczne także img/smilies/big_smile

#59 2007-08-20 19:29:04

herbaciarka
Gość

Są też siostry które chodzą w identycznym habicie jak ojcowie franciszkanie. Taka różnorodność... chociaż jedno zgromadzenia (międzynarodowe)

też bym chciała taki habit jak mają OFMconv. img/smilies/smile chyba muszę poznać te siostry. ;p hehe no, ale to nie habit tu najważniejszy jest. img/smilies/smile

#60 2007-08-22 21:26:34

Marta21
Gość

Mi bardzo się podoba habit s. Franciszkanek Rodziny Maryi jak również Sióstr św. Piotra Klawera

Ostatnio edytowany przez Marta21 (2007-08-22 21:28:13)

#61 2007-08-27 23:11:57

Wiewiór
Gość

Mi najbardziej podoba się habit sióstr ze Zgromadzenia św.Józefa, tak jak też Karola napisała mają czarny habit, szkaplerz, różaniec, sznur, drewniany krzyż img/smilies/smile

#62 2007-09-02 12:28:38

luckoradversity
Gość

Rafcio napisał(a):

Piękne habity też maja Siostry MB. Miłosierdzia. img/smilies/142

No ba i fajne welony:D

#63 2007-09-02 12:40:59

klara
Zbanowany

Och, dla mnie nic nie przebije habitu Klarysek od Wieczystej Adoracji, ale Karmelitanki Dz. J. tez maja piekny

ale moj bedzie naaaaaaaaaajpiekniejszy, bo moje serce jest nim odziane prawie cale moje zycie  img/smilies/142

#64 2007-09-02 13:44:36

aspirantka
Gość

Zdecydowanie najbardziej podobaja mi się habity robione na wzór krzyża np.Klarysek,ale mojego zgromadzenia tez sa ładne:)

#65 2007-09-02 13:49:16

Sesunia
Gość

mi się podoba oczywiście habit sióstr do których wstępuje czyli duchaczek:) jest taki naprawde bardzo prosty!
poza tym kolor albertynek habitu i franciszkański też jest piękny:)

#66 2007-09-02 19:03:22

Magdalena
Gość

dori napisał(a):

Te siostry, Sluzebnice Ducha Sw. maja fajny kroj habitu, szczegolnie rekawy!

Ano właśnie. Też podoba mi się habit werbistek img/smilies/smile

#67 2007-09-10 19:53:39

Vaustyna
Gość

A mnie się podoba taki habit img/smilies/smile Franciszkanek z Orlika!
Szary:
http://images13.fotosik.pl/80/db35e8ca876cf6a2.jpg

i brązowy:
http://images21.fotosik.pl/412/2a3548efadc14b2emed.jpg

Ostatnio edytowany przez Vaustyna (2007-09-10 20:19:46)

#68 2007-09-10 20:04:07

Magdalena
Gość

Niestety, da się wklejać tylko obrazki z netu - z dysku nie wejdą [a ten był chyba z dysku, prawda?]...

#69 2007-09-10 20:29:53

Karola
Gość

A mi sie zdecydowanie podobaja Służebniczekk NMP img/smilies/wink

#70 2007-09-12 13:52:17

ale-czemu
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Białe habity są piękne img/smilies/smile

Jeżeli nie masz siły nieść Krzyża, to GO chociaż ciągnij za sobą.
Jeżeli nawet nie masz siły Go ciągnąć i iść, to usiądź przy Nim.
A jeżeli nawet na to nie masz siły - to połóż na Nim głowę i zaśnij...Odpocznij.
Więcej nic nie musisz.

#71 2007-09-12 16:29:21

s.Joannes
Gość

tak, tak białe są piekne ale czarne też sąpiękne bo też wyrazem oddania Panu, czyżnie????
Pozdrawiam was!img/smilies/smile

#72 2007-09-12 16:35:58

Ilona <><
Gość

s.Joannes napisał(a):

są piękne bo też wyrazem oddania Panu, czyż nie????
Pozdrawiam was!img/smilies/smile

Tak Siostro img/smilies/smile
Napisałam to nawet w wątku "Ankieta: Jakiego koloru habit...?"
Choć jeśli ukochało się dominikańską biel,
to wszystko inne choć godne szacunku wydaje się niknąć wśród blasku tej bieli... img/smilies/teu45

#73 2007-09-12 16:40:09

lucky
Gość

Czarne oczywiście też:D Jeśli można to tak określić - czarne wolniej się brudzą;) hihi No i oczywiście wyszczupla;) Tylko minus, że słońce do czarnego bardziej grzeje...
Osobiście to kolor lubię i czarny, i biały:) a może i być czarno-biały, jak szachownica:D hihi

#74 2007-09-12 19:30:48

Ilona <><
Gość

Dominikanki są takie czarno-białe...
bo w stroju uroczystym mają biały habit ze szkaplerzem /Siostry św.Dominika także z pelerynką/,
a na to czarną kapę...
na co dzień chodzą na biało, szaro lub czarno, wiec też jest spory wybór img/smilies/smile

A co do czarnego...
tak na prawdę pochłania ciepło, ale przez to chroni bardziej skórę, bo zatrzymuje promienie UV...
i w sumie wtedy mniej praży skórę... sprawdziłam osobiście, choć nie w habicie, ale w czymś podobnym img/smilies/tongue

#75 2007-09-12 21:11:25

ale-czemu
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

oj zgadzam sie z ta czernia, jest to kolor ktory zatrzymuje promienie UV i chroni skore img/smilies/smile zawsze to jakas korzysc img/smilies/big_smile

Jeżeli nie masz siły nieść Krzyża, to GO chociaż ciągnij za sobą.
Jeżeli nawet nie masz siły Go ciągnąć i iść, to usiądź przy Nim.
A jeżeli nawet na to nie masz siły - to połóż na Nim głowę i zaśnij...Odpocznij.
Więcej nic nie musisz.

Stopka forum