'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2014-08-17 14:25:59

s.AgaM
Gość

Stowarzyszenie Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego

Stowarzyszenie, Rodzina Bł. Edmunda Bojanowskiego,  zrzesza katolików świeckich pragnących pogłębiać swoją wiarę w Boga i włączyć się w charyzmat Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej. Stowarzyszenie zostało zainicjowane przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek  śląskich w roku 2002. Inicjatywa tworzenia Rodzin Bł. Edmunda Bojanowskiego przez Służebniczki starowiejskie,  na terenie Prownicji Łódzkiej,  zrodziła się w roku 2003.

Stowarzyszenie może rozpocząć swoją działalność w danej diecezji po zatwierdzeniu Statutu przez Biskupa ordynariusza. Członkowie Rodziny Bł. Edmunda Bojanowskiego poznają postać bł. Edmunda Bojanowskiego i starają się  w swoim środowisku życia i pracy być  świadkami wiary i  podejmować służbę bliźnim  najbardziej potrzebujących  pomocy zwłaszcza dzieciom, ubogim i chorym.

Członkowie Stowarzyszenia zobowiązują się do:

życia charyzmatem swego Patrona bł. Edmunda Bojanowskiego

czynnego udziału w apostolsko-charytatywnych dziełach Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP

pogłębiania ducha modlitwy poprzez uczestnictwo we Mszy Św. i innych formach pobożności zalecanych przez Kościół

pielęgnowania duchowości maryjnej. 

Formacja osób świeckich zrzeszonych w Stowarzyszeniu odbywa się podczas comiesięcznych spotkań połączonych z udziałem we Mszy Świętej i konferencją ascetyczną . Formacyjne spotkania członków Rodziny Bł. Edmunda Bojanowskiego  mają na celu łączyć  osoby świeckie w jedną duchową rodzinę,  zapalać do owocnej służby w środowisku i za wzorem bł. Edmunda jednoczyć innych  wokół  dobra. 

W Prowincji Łódzkiej Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP  działają od kilku lat cztery Stowarzyszenia Rodziny Bł. Edmunda Bojanowskiego.

Osoby świeckie zainteresowane przynależnością do Stowarzyszenie Rodziny Bł. Edmunda Bojanowskiego mogą nawiązać kontakt z jedną z istniejących Rodzin na terenie Prowincji Łódzkiej Zgromadzenia.

LISKÓW

ul. Ks. Blizińskiego 50 a

62-850 Lisków k. Kalisza

woj. wielkopolskie

tel. /62/ 763-40-01

prowadząca – s. Barbara  Jakubowska

prezes –  Tadeusz Trzciński

LUBLIN

ul. Królewska 10/10

20-109 Lublin

woj. lubelskie

tel. /81/532-12-68

prowadząca - s. Teresa Olender

ŁÓDŹ

ul. Biegańskiego 10

91-473 Łódź

tel./fax: /0-42/ 640-60-43

woj. łódzkie

prowadząca – s. Małgorzata  Ochęduszko

prezes –   Zbigniew Zdunek

STRYKÓW

ul. Warszawska 46

95-010 Stryków k. Łodzi

woj. łódzkie

tel. /42/ 719-80-93

prowadząca – s. Katarzyna Trębacz

prezes -   Dariusz Siadura

ŁÓDŹ

ul. Rzgowska 242

93-317  Łódź

woj. łódzkie

tel./fax: /42/ 646-35-30

prowadząca – s. Dorota Tomczyk

prezes – Jarosław Wójtowicz

#2 2014-08-18 19:24:55

bepik1
Użytkownik
Imieniny: 6.09
Urodziny: 12.04
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

Re: Stowarzyszenie Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego

img/smilies/wink a czy do rodziny można przystąpić w dowolnym momencie, czy jest np. jakiś okres np. 15,08 itp? w Łodzi są 2 placówki, gdzie gromadzi się rodzina.. czy można zgłosić się do ,,dowolnej''?

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#3 2014-08-18 20:49:34

s.AgaM
Gość

bepik1 napisał(a):

img/smilies/wink a czy do rodziny można przystąpić w dowolnym momencie, czy jest np. jakiś okres np. 15,08 itp? w Łodzi są 2 placówki, gdzie gromadzi się rodzina.. czy można zgłosić się do ,,dowolnej''?

Beatko, oczywiście , że możesz wstąpić, w każdym czasie... Jak będę wiedzieć o pierwszym spotkaniu, to dam znać :-) A zgłaszasz się tam, gdzie chcesz :-)
Uściski!!!

#4 2014-08-20 00:32:09

bepik1
Użytkownik
Imieniny: 6.09
Urodziny: 12.04
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

o super, dziękuję. Myslalam aby się udać img/smilies/smile bliżej mam na chojnach img/smilies/wink

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

Stopka forum