'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2007-08-10 18:03:15

annuarita_1
Użytkownik
Imieniny: 27 sierpień
Urodziny: 19.01

Prezenty na święcenia, prymicje, śluby, rocznice, chrzty itp.

Kochani pomózcie nie wiem co kupić siostrze mojej przyjaciólce na śluby wieczyste. 15 sierpnia jade na wieczyste a 14 na pierwsze co kupić help pomocy

#2 2007-08-10 18:20:25

bepik1
Użytkownik
Imieniny: 6.09
Urodziny: 12.04
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

Re: Prezenty na święcenia, prymicje, śluby, rocznice, chrzty itp.

może jakas ciekawą ksiązke, napewno pomogą ci w księgarni.
Rowniez moze taka księgę- karte z zyczeniami na rozne okolicznosci.Księgą taka- rozlozona ksiazka koszt. od30zł do 60. zalezy od wielkosci.
A taki jakby rulon- kosztuje ok30zł.
Mozna kupic np. u mnie w miescie w księgarniach, rowniez w sklepach gdzie Grawerowanie są wazoniki, a w supermarketach- carrefour , geant... w sklepach bocznych , gdzie sa dostepne upominki itp. można tez zamowic w internecie.

co prawda, nie widzialam w ksiegarni ksiegi z ok.slubow wieczystych ale wiem ze mozna zamówic. img/smilies/smile

ps:

Cena:

Na całkowitą cenę jednej księgi A4 składa się:

- wykonanie księgi z kompozycją kwiatową 28zł

- zamówienie specjalne
wpisanie dodatkowych danych: komu kto życzenia składa z jakiej okazji,
miejscowość, data i inne dowolnie wpisy
umieszczenie tekstu życzeń naszego lub zaproponowanego przez Państwa,
również w j. obcym
6zł

- przesyłka priorytetowa (za pobraniem) 15zł

razem   49zł

Ostatnio edytowany przez bepik1 (2007-08-10 18:31:17)

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#3 2007-08-10 18:40:48

annuarita_1
Użytkownik

hmmm w tym zakonie nie mozna dekorowac pokoju celi roznymi bibelotami a ksazke ciekawa hmm dobrze by było trafik w temat bardzo duzo maja ksiazek myslałam cos o jakiejs praktycznej rzeczy np pizamke

#4 2007-08-10 18:52:07

bepik1
Użytkownik
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

jak uwazasz, choć wiesz kartka( księga, rulon) okolicznosciowa nie jest zlym pomyslem , sa roznej wielkosci- mniejsze też są. a czy okaze się bibelotem do upiekszania  celi, dla mnie była by wyrazem pamieci, nawet jesli mialam bym ją schowac do pudełka img/smilies/big_smile
sama się nad tym zastanawiam img/smilies/smile. trudno jest kupowac, to tak jak na slub, moze byc kilka rzeczy tych samych img/smilies/smile pizam tez moze miec kilka, choc zawsze sie przyda img/smilies/smile) może jakiś swetr ciemny rozpinany, polar... - jesli chodzi o ubranie. hmmm. pisze co ja bym kupila. Ja zastanawiam się nad ta kartką i ksiązką img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez bepik1 (2007-08-10 18:55:42)

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#5 2007-08-10 19:10:43

luckoradversity
Gość

Ja bym dała kwiaty np.białe lilie:D

#6 2007-08-10 19:18:43

duszyczka1991
Gość

ja bym dala moze jakis obrazek i wypisala jaks fajna kartke...na pewno prezent Siostrze sie spodoba bo jest ze szczerego serca...pozdrawiam

#7 2007-08-10 22:44:47

bepik1
Użytkownik

wierze. jak myslisz o ubraniu- praktyczna rzecz, musisz tez dopasowac rozmiar, gł.rekawki i wielkosc. tez problemik. mozna by bylo szalik jakis itp.ale mamy lato img/smilies/big_smile dewocjonaliów pewnie ma pelno.
moze natrafisz przy okazji na jakąs fajna rzecz img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez bepik1 (2007-08-11 14:24:41)

św. Karol Boromeusz.

#8 2007-08-11 13:50:20

Syla <><
Użytkownik
Imieniny: skromnie.
Urodziny: wciąż czeka.

ja widziałam, że siostry dostają kołdry, owleczki na kołdry, ale szalik też nie głupi, tym bardziej jakiś pod kolor habitu img/smilies/smile
Wierzę, że dobrze wybierzesz.

Ostatnio edytowany przez Syla <>< (2007-08-11 13:51:16)

#9 2007-08-11 15:14:40

annuarita_1
Użytkownik

KUPIŁAM JEDNAK PIZAMKE KSIĄZKE TAKA Z MYSLAMI I FIGURKE MICHAŁA ARCHANIOŁA BO CHCIAŁA DOSTAC DZIEKUJER ZA POMOC

#10 2007-08-17 18:58:23

kandydatka
Gość

Moja znajoma dostała od swojej mamy PIŻAMĘ W PINGWINY img/smilies/big_smile od brata Pismo Święte... a tak to jakieś książki i takie tam... co do "zakonnych" swetrów to szukam już od jakiegoś czasu bo sama potrzebuję... ale nie ma! Polarek mam granatowy... więc jest dobrze... ale swetra nie umiem nigdzie znalezc... ico? peszek...

#11 2007-08-18 23:36:47

Kasieńka
Gość

z tymi ubraniami to naprawdę kosmos! ja całe życie szukam PROSTYCH RZECZY" - tzn. ciemnych, (a szczeg. czarnych img/smilies/wink bez jakiś "dziwnych dodatków", a to wcale nie takie proste... niby mam parę czarnych bluz, ale nie wiem jakby się spodobały Siostrom moje ukochane bluzy z kapturem img/smilies/wink teraz mówią, ze fajne, ale tak na codzień...no ciekawe img/smilies/wink

a co do tych prezentów to też miałam problem...na I Profesje...ale kupiłam książkę z ciekawymi medytacjami (np. medytacje nad obieraniem ziemniaków img/smilies/wink ładne wydanie więc myślę, że jest zadowolona img/smilies/smile
a za rok... ŚLuby Wieczyste mojej Przyjaciółki więc... chyba już dziś zacznę czegoś szukać img/smilies/wink

#12 2007-08-19 13:10:34

Magdalena
Gość

Ja myślę, że przed ślubami najlepiej spytać główną zainteresowaną, czego potrzebuje. Ja w listopadzie byłam na ślubach wieczystych mojej koleżanki Dominikanki klauzurowej i kupowaliśmy prezent większą gromadą. Ale dopiero wtedy, jak udało nam się z niej wyciągnąć, czego potrzebuje. Głównie był to nowy polar i goretex - ale ustalony był i kolor, i rozmiar, i model img/smilies/smile A oprócz tego, wiadomo - również prezenty dla klasztoru.

Co do swetrów - gdyby ktoś gdzieś widział niebieskie lub granatowe rozpinane, to proszę o cynk. Takie, żeby wchodził pod nie habit, a na nie szkaplerz img/smilies/big_smile No przecież ekspedientki w sklepie nie zapytam, nie? img/smilies/cool To samo z długą spódnicą w tymże kolorze - najlepiej taką, co przez cały rok się w miarę nadaje img/smilies/wink

#13 2008-01-14 21:28:03

maleńki kwiatek Pana
Gość

Zostałam zaproszona na pierwsze sluby do dwóch sióstr kapucynek:) to młode dziewczyny. ale zupełnie nie wiem co mogłabym ofiarować w prezencie... liczę na Waszą pomoc!!! ta piękna uroczystość już niedługo, bo 2 lutego...

#14 2008-01-14 22:22:27

jadwiga
Gość

mile widziane są ręczniki, pościel, ciepłe skarpetki, ciepła piżamka, słodycze...U nas rodziny dawały np: mikrofalówke, pościel, cieplutkie kapcie. Ale zorientuj sie co siostry użzywaja. Chociaż to, co wymieniłam z pewnoscia im sie przyda.

#15 2008-06-13 14:04:51

Kasia K
Użytkownik
Imieniny: 25.11
Urodziny: 28.05.

Ja też ale do ss.Klarysek i na śluby wieczyste,również nie wiem co kupić ;-)

Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.
img/smilies/142
Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje!     img/smilies/142   (30.05.2010)
mój blog- zapraszam: http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

#16 2008-06-13 17:14:27

karmelcia
Gość

Wiecie najlepiej zadzwonić do Matki Przeoryszy i zapytać, może być tak, że danej Siostrze coś się przyda a zajkon nie ma pieniędzy na to.

#17 2008-06-13 17:45:54

Rafcio
Gość

Może coś co rozweseli Siostrom życie, czego będą mogły używać na rekreacji.... Tylko co to może być, może ktoś podsunie jakiś pomysł?

#18 2008-06-13 18:34:25

karmelcia
Gość

Może taka drewniana huśtawka do ogrodu ( Karmelitanki Bose taką dostały), jak znalazł na rekreacje w ogrodzie, taka na większą ilość osób.

#19 2008-06-13 20:12:41

Rafcio
Gość

No tak karmelciu myślałem o takim czymś tylko że to dość kosztowny prezent. Może jakieś płyty do słuchania, albo jakies ciekawe fimy np. o św. Siostrze Faustynie pt"Prorok Miłosierdzia" to dość nowa pozycja więc może go Siostry nie oglądały.

#20 2008-06-13 20:22:12

karmelcia
Gość

Dobrze jest się zrzucić w rodzinie na taki prezent jeśli to ktoś z bliskich ma pierwsze ślubu, lub jeśli ma się znajomą siostrę to dorzucić do prezentu rodziny.

#21 2008-06-13 20:48:17

Rafcio
Gość

no owszem prezent grupowy by się przydał, jeśli ma się taką mozliwość to to jest dobry pomysł. Albo żelazko może się przydać.

#22 2008-06-25 12:49:58

Kasia K
Użytkownik
Imieniny: 25.11
Urodziny: 28.05.

Znacie może jakieś życzenia ślubne dla s.zakonnej albo jakąś str.internetową gdzie mogłabym coś takiego znaleźć?

Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.
img/smilies/142
Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje!     img/smilies/142   (30.05.2010)
mój blog- zapraszam: http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

#23 2008-06-25 17:13:49

luckoradversity
Gość

Kasia K napisał(a):

Znacie może jakieś życzenia ślubne dla s.zakonnej albo jakąś str.internetową gdzie mogłabym coś takiego znaleźć?

a nie lepiej prosto z serca ?? img/smilies/big_smile

#24 2008-06-25 19:20:18

green
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

ja bardzo nie lubię oklepanych życzeń, a gdybym dostała badziewiasty internetowy wierszyk w takim ważnym dniu to byłoby mi trochę przykro. Wolę choćby krótkie życzenia ale na pewno mówione do mnie, niż wymyślne ale adresowane do internetu... choć może tak mnie praca z dziećmi wychowała...

Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

#25 2008-06-25 22:05:57

alciak89
Gość

ja też myślę, że lepiej najkrócej ale od siebie, z serca, oczywiście można się podeprzeć jakimś cytatem czy wierszem, ale niech to nie będzie jedyne...

Stopka forum