'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#51 2012-09-27 22:56:34

kalinka
Użytkownik

Re: Prezenty na święcenia, prymicje, śluby, rocznice, chrzty itp.

Na chrzciny kiedyś wybrałam  książkę-album http://rodzinna.pl/jestem-dzieckiem-bozym-p-171.html .Na chrzciny trudniej  jest wybrać odpowiedni prezent niż np. I komunie św.
Mnie osobiście nie podobają się te srebrne obrazki czy smoczki przez was przedstawione.
Bardzo pięknym prezentem wydaje mi się  podarowanie ikony.  http://www.ikony.home.pl/   http://wiergiewka.com/Pracownia_Wiergiewka/Home.html

#52 2012-09-27 23:22:06

kalinka
Użytkownik

Zapomniałam dodać.Wydaje mi się ,że mało się mówiło kiedyś  o tym, żeby na szatce było wyhaftowane imię dziecka i data chrztu  .O to mogą także zadbać rodzice chrzestni

Ostatnio edytowany przez kalinka (2012-09-28 22:47:37)

#53 2012-09-28 09:59:39

xxEwelina
Gość

Jest decyzja!
Wybrałam album który podpowiedziała Kalinka! dziękuję ślicznie, bo naprawdę jest przecudny i lepiej nie można trafić! :*

Natmar0, myślałam nad medalikiem, ale u nas medalik kupuje Matka Chrzestna na I Komunię dopiero, więc nie będę przed szereg wyskakiwać
Kalinko, pamiętamy o szatce, już kupiłam i szatkę i świeczkę bo byly w zestawie razem, moja mamusia wyszyła już imię (lepiej niż oryginalnie bo wiadomo co rękodzieło to nie produkcja masowa) tylko daty jeszcze nie mamy, bo ksiądz robi trochę problemy i trzeba czekać na to kiedy pozwoli Małego ochrzcić. Ale jak tylko będzie data, to też się wyszyje img/smilies/smile

A prezent ode mnie będzie się składał z tego albumu co Kalinka podała i do tego taka książka http://www.ksiegarniakatolicka.pl/dziec … -1346.html Myślę, że wybrałam odpowiednio img/smilies/smile

Dziękuję serdecznie za pomoc :*:*:*

#54 2012-09-28 23:40:42

kalinka
Użytkownik

xxEwelina napisał(a):

Kalinko, pamiętamy o szatce, już kupiłam i szatkę i świeczkę bo byly w zestawie razem, moja mamusia wyszyła już imię (lepiej niż oryginalnie bo wiadomo co rękodzieło to nie produkcja masowa) tylko daty jeszcze nie mamy, bo ksiądz robi trochę problemy i trzeba czekać na to kiedy pozwoli Małego ochrzcić. Ale jak tylko będzie data, to też się wyszyje img/smilies/smile

Z pewnością własnoręcznie wyszyte jest wprost bezcenne.Ja  podałam przykład ,żeby "zobrazować" .Nie jest to reklama.Z zakupem książek także najlepiej samemu rozeznać gdzie korzystniej jest ja kupić.

Swego czasu szukałam odpowiedniej,ciekawie napisanej Biblii dla dzieci.Wcale to nie było proste zadanie  przy takim szerokim wyborze.Tak szukałam,że mam w domu kilka różnych. Szkoda.Większości z nich bym już drugi raz nie kupiła . Te ,które moje  dziecko lubi jak mu czytam lub czytałam to " Biblia w obrazkach" (komiksie) wyd.Vocatio a druga pięknie wydana i napisana, z twarda okładką ,z ilustracjami  "Historia biblijna dla dzieci" Ewy Hanter (kierowana do dzieci komunijnych). Polecam, gdyby ktoś szukał .

#55 2012-10-02 13:01:30

chrzestnamama
Gość

Witam, ja również zostanę Chrzestną mamą i zastanawiam się nad ryngrafem http://chrzest.co/product-pol-1551-Pami … y-RJ1.html oraz albumem http://chrzest.co/product-pol-7151-Pami … html.Chyba to dobry pomysł.

kacha356 napisał(a):

Będę matką chrzestną, jaki prezent dać dziecku?
Myślałam nad Srebrnym obrazek - Anioł Stróż
Znalazłam go na http://www.753.pl/dewocjonalia/srebrny- … znica.html
Co myślicie czy to dobry pomysł?

#56 2013-04-16 07:10:26

Jagódka
Gość

W niedalekiej przyszłości czeka mnie Komunia św. Jestem matką chrzestną, i chciałabym się Was zapytać co teraz obecnie się kupuje? Zaznaczam tez ze nie chce kupować laptopa czy komórki. Raz że za drogie, a dwa chcę by jednak to był katolicki prezent, a nie zabawka która się popsuje. Czekam na Wasze propozycje.

#57 2013-04-16 10:02:42

Beata93
Gość

Pismo święte takie dla dzieci, jakiś obraz, encyklopedie lub ogólnie wartościowe książki. U mnie to jeszcze się kupuje albumy na zdjęcia, ale takie duze, żeby przez całe życie można było dokładać jakiś rozdział img/smilies/wink

#58 2013-04-16 11:49:49

adamsvd
Użytkownik
Imieniny: 24.12
Urodziny: 1988

zrób coś sama img/smilies/smile ręcznie robione kartki, może pudełko z jakąś tajemnicą, cokolwiek co pozwoli dziecku, gdy na to spojrzy, przypomnieć sobie Ciebie i ten dzień. obecnie roi się od fajnych prostych, samodzielnie robionych rzeczy - ja przynajmniej cenię to bardziej od wydanych pieniędzy img/smilies/smile

Duchu Święty Boże
Wszystko z Miłości ku Tobie!

http://www.werbisci.pl/

#59 2013-04-16 11:56:08

Camino
Gość

adamsvd świetny pomysł! Można w emipku kupić takie pół produkty, np szkatułki, pudełka, które można samemu przyozdobić, w internecie można poszukać sposobów na to jak to ładnie i efektownie zrobić. img/smilies/smile

#60 2013-04-16 12:17:34

anni
Użytkownik
Imieniny: 26 lipiec
Urodziny: 3 luty

Mojej kuzynki córka rok temu miała Komunię. Kupiliśmy jej album taki, żeby się przydał w szkole. Mała była bardzo zadowolona, my też - bo nie daliśmy dużo pieniędzy a radość i pożytek z prezentu duże.

Życie jest zbyt krótkie,
a świat o wiele za mały
aby z nich uczynić pole walki!

#61 2013-04-16 12:40:55

kalinka
Użytkownik

Z tych ręcznych prac to jakiś czas temu podziwiałam prace scrapbookingu.Jakie cudeńka dziewczyny tworzą . Sama chciałam się tym zająć,ale brakuje mi na to czasu. Nie jest to, wbrew pozorom,tanie. Potrzebne są materiały papiery,bazy,itp. Zobacz jakie ładne albumy komunijne  : https://www.google.com/search?client=fi … 0komunijny

Inny pomysł to ikona.

Z  książek polecam:  "Historia biblijna dla dzieci " E.Hanter i super wg mnie książka  " Mali przyjaciele Jezusa Eucharystycznego ". Jest w niej pokazane życie,  przykład dziewiętnastu postaci świątobliwych dzieci,ich przygotowania do I Komunii św.

#62 2013-04-16 12:54:32

Camino
Gość

Odnośnie Biblii to jeszcze polecam to wydanie, jest naprawdę świetne. http://www.edycja.pl/produkty/dla-dziec … dla-dzieci podzielona na fragmenty, później jest opisane na zasadzie "rozumiem, modle się, działam" myślę, że wartościowe wydanie, sama dałam takie w prezencie.

#63 2013-04-16 16:56:27

Owca
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny: styczeń'94

Ikona to bardzo dobry pomysł.
A może do tego koszulka z chrześcijańskim nadrukiem? img/smilies/wink

Ite inflammate omnia!
Wielbimy Cię Najświętszy Panie Jezu Chryste, tu i we wszystkich kościołach Twoich, które są na całym świecie.
I błogosławimy Ciebie. I błogosławimy Ciebie, że przez święty krzyż swój świat odkupiłeś.
                                                                                                              św.Franciszek z Asyżu

#64 2013-04-16 16:58:05

Agatku
Użytkownik
Imieniny: 05.02
Urodziny: 30.01

Ręcznie robiony prezent oj tak tak! Nawet jeśli teraz dziecko tego nie doceni, to w późniejszym wieku na pewno tak. Bo to dane coś od serca, stworzone przez Ciebie, wymagające czasu i ochoty img/smilies/wink

Czynić dobro, radość nieść, uszczęśliwiać i prowadzić do nieba.

#65 2013-04-16 17:05:32

justyna
Użytkownik

Jeśli mogę coś radzić, to można dać dwa-trzy prezenty razem, tak by dziecko mogło się i teraz ucieszyć, i docenić później.
Pismo Święte dla dzieci, jeśli dziecko nie ma, może być fajnym prezentem, ale istnieje też ryzyko, że ten prezent dostanie od kilku osób, więc zrób wywiad, co inni dają. Pismo Święte "dorosłe" jest prezentem-inwestycją na przyszłość, jednocześnie czymś praktycznym i pamiątką.
Z prezentów, które MOGĄ (ale nie muszą...) ucieszyć dziecko, są gry planszowe rozwijające wiedzę okołoreligijną - to nie ma być kryptoreklama img/smilies/wink ale przykład:
http://www.polskiegryplanszowe.pl/

#66 2013-04-17 07:20:13

jkasia4
Zbanowany

Moze warto spytac kuzyna czegp potrzebuje, ja tak robie gdy kupuje prezent dla znajomych Siostr czy Kaplanow

#67 2013-04-17 09:41:06

baskowska20
Użytkownik

Hmm ale w tedy nie będzie niespodzianki,  a mi zależy na tym by była to dla niego niespodzianka.

#68 2013-04-17 09:52:35

jkasia4
Zbanowany

nom,  a moze wiesz, ze brakuje mu np. kubkow, filizanek albo talerzykow, gdy przyjmuje gosci, moze potrzebuje parasola- sa fajne meskie parasole ( tu jest fajny Parasol z motywem chmur- by zawsze czuc sie jak w niebie http://www.kangoo.pl/szukaj/CHMURY+parasol+d%C5%82ugi ), mozna zrobic cos samemu np. specjalna kartka okolicznosciowa, albo moze cos z tej strony http://adonai.pl/czytelnia/?id=prezent-dla-kaplana
ja jednak naprawde zorientowalabym sie czego Taki Ksiadz potrzebuje , to czlonek Twojej rodziny wiec mozesz np zapytac ciocie- skoro tak bardzo zalezy Ci aby prezent byl niespodzianka- zycze powodzenia w poszukiwaniach odpowiedniego prezentu img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez jkasia4 (2013-04-17 09:54:40)

#69 2013-04-17 09:57:14

anni
Użytkownik

Właśnie, może warto spytać, czego brakuje. Jak mój wujek miał jubileusz 25-lecia święceń, to wyszyłam dla niego krzyżykowo obrazek Matki Boskiej Częstochowskiej.

Życie jest zbyt krótkie,
a świat o wiele za mały

#70 2013-05-02 13:16:30

Beata93
Gość

Siostry cieszą się ze wszystkiego, przynajmniej te moje. Więc proponuje jakąś książkę, może coś do ubrania. Zależy też czym siostra ta się zajmuje, jesli np siedzi przy biurku to może to być jakiś zestaw biurowy. Napewno bardzo dobrze znasz tą siostrę i wybierzesz coś super. I fajnie zrobić też jakąś własną kartkę z życzeniami img/smilies/wink

#71 2013-05-02 15:40:08

Robinis
Gość

Ja kiedyś zrobiłam dla siostry zaprzyjaźnionej ramkę na zdjęcie z tektury img/smilies/smile okleiłam ładnym papierem, ozdobiłam kwiatkami i innymi dekoracjami i nakleiłam wspólne zdjęcie img/smilies/smile Siostra bardzo się ucieszyła z prezentu img/smilies/smile

#72 2013-05-02 20:54:52

Beata93
Gość

Dlaczego nie książki? A u moich sióstr książki są zawsze ,, w modzie'' siostry bardzo się cieszą z takiego prezentu i to powiększa ich, już i tak sporą, bibliotekę.

#73 2013-05-02 21:13:24

kamcia
Użytkownik

dziękuję za pomysły!!! img/smilies/smileimg/smilies/smileimg/smilies/smileimg/smilies/smile
wybrałam coś ekstremalnego i próbuję zrobić świeczkę, jeśli to nie wyjdzie to ramkę - ale nie na wspólne zdjęcie bo biedna Siostra nie będzie mogła spać hahaha ewentualnie zrobię pudełeczko np. na różaniec img/smilies/smile

"Służyć Bogu to szukać najlepszej strony w najgorszym człowieku."
bł. ks. Jerzy Popiełuszko

#74 2013-05-02 23:45:30

adamsvd
Użytkownik
Imieniny: 24.12
Urodziny: 1988

kamcia napisał(a):

tak, tak.... jak trwoga to do Boga, a jak problem to na Barke hahaha img/smilies/smileimg/smilies/smileimg/smilies/smile

P.S pozdrawiam Adama i Zmartwychwstankę img/smilies/smile img/smilies/smile

hahahaha img/smilies/tongue
ma sie względy (to offtopem kończąc)
ja bym dał coś ręcznie robionego, przypomni mu Ciebie, nawet jeśli nie będzie perfekcyjnie zrobione. ostatecznie można kupić stułę - np misyjną, bardzo ładne są z Boliwii.
dla siostry - malowany kubek na wielką herbatę img/smilies/big_smile

Duchu Święty Boże
Wszystko z Miłości ku Tobie!

http://www.werbisci.pl/

#75 2013-05-03 11:21:58

anni
Użytkownik

Kubek świetna sprawa. Zwłaszcza, że zawsze się przyda. Są teraz takie kubki, nie wiem jak je dokładnie nazwać - więc napiszę "magiczne". Polegają na tym, iż po wlaniu gorącego napoju pojawia się pod wpływem ciepła jakiś obrazek. Można by podarować danej osobie taki kubek, np. jednokolorowy, a gdy wleje ona herbatę to może się pojawić jej zdjęcie. Zaskoczenie murowane, a cena jak na taki produkt i okazję prezentu jest znośna.

Ostatnio edytowany przez anni (2013-05-03 11:44:42)

Życie jest zbyt krótkie,
a świat o wiele za mały

Stopka forum