'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#101 2016-02-18 15:27:29

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Re: Rok Życia Konsekrowanego

Chciałabym się podzielić "ostatnim słowem", wypowiedzianym przez Ojca św. Franciszka po zakończeniu mszy św. zamykającej Rok Życia Konsekrowanego - gdy wyszedł do kilku tysięcy uczestników światowego spotkania,  którzy tę mszę przeżywali w sektorach przed bazyliką św. Piotra  (2.02.2016; przeklad własny)

"Drodzy bracia i siostry konsekrowani, bardzo dziękuję. Uczestniczyliście w Eucharystii w pewnym chłodku, ale serce płonie!
    Dziękuję za to, że w ten sposób wszyscy razem, zakończyliśmy Rok Życia Konsekrowanego. Idźcie dalej! Każdy z nas ma swoje miejsce, swoją pracę w Kościele. Proszę, nie zapominajcie o pierwszym powołaniu, pierwszym wezwaniu. Pamiętajcie!  I z tą miłością, z którą zostaliście powołani, i dzisiaj Pan nie przestaje Was powoływać. Nie pomniejszajcie, nie pomniejszajcie tego piękna, tego zdumienia pierwszego powołania. I kontynuujcie pracę. To piękne, kontynuować. Zawsze jest coś do zrobienia. Sprawą podstawową jest modlitwa. “Szpikiem” życia konsekrowanego jest modlitwa – modlić się! I tak się zestarzeć, ale starzeć się jak dobre wino!
    Powiem wam jedną rzecz. Podoba mi się, gdy spotykam zakonnice i zakonników w podeszłym wieku, lecz z błyszczącymi oczyma, ponieważ płonie w tych osobach ogień życia duchowego. Ten ogień nie zgasł! Idźcie dziś dalej, i tak każdego dnia, kontynuujcie pracę oraz spoglądanie w przyszłość z nadzieją, prosząc zawsze Pana, aby nam dał nowe powołania, aby nasze dzieło konsekracji mogło iść dalej. Praca każdego dnia, nadzieja na przyszłość oraz dobry zasiew. Aby inni, którzy idą za nami, mogli otrzymać dziedzictwo, które im zostawimy.
  A teraz pomódlmy się do Matki Bożej. Zdrowaś…
[błogosławieństwo]
Dobrego wieczoru i módlcie się za mnie!"

Ostatnio edytowany przez hannaturno (2016-02-18 15:27:58)

O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

Stopka forum