'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2014-10-19 13:25:05

jagodzianka
Administrator
Imieniny:
Urodziny:

Bóg nie umarł

tak jak w temacie- "Bóg nie umarł" -

widzieliście ten film? zrobił na was wrażenie?

mi się bardzo podobał i serdecznie polecam img/smilies/smile

krótki opis:
"Profesor Radisson rozpoczyna zajęcia z filozofii od postawienia świeżo upieczonym studentom ultimatum: muszą, na piśmie, zanegować istnienie Boga, albo pożegnają się z dobrą oceną. Kiedy wszyscy studenci zaczynają posłusznie pisać "God Is Dead", Josh Wheaton czuje, że właśnie znalazł się na rozdrożu i będzie musiał wybrać pomiędzy swoją wiarą, a swoją przyszłością. Nerwowo sprzeciwia się, co prowokuje profesora. Wzburzony Radisson wyznacza chłopakowi nowe zadanie: musi udowodnić istnienie Boga, posługując się racjonalnymi argumentami i dowodami przed zakończeniem semestru, a także przekonać do tego resztę studentów - lub obleje kurs. Kiedy Josh orientuje się, że nie może liczyć na niczyje wsparcie, zaczyna wątpić czy faktycznie potrafi walczyć o to w co wierzy. "

"Szatan boi się ludzi radosnych"
św. Jan Bosko

#2 2014-10-31 08:37:26

adamsvd
Użytkownik
Imieniny: 24.12
Urodziny: 1988

Re: Bóg nie umarł

lubię, lubię, bardzo lubię
mam zresztą wrażenie, że już pisałem, ale nie mogę tego znaleźć. w każdym razie - podobał mi sie bardzo i myślę, że wkrótce znowu obejrzę. z tego co słyszałem polskie kina nie są zainteresowane więc nie ma polskiej ścieżki, film tylko z napisami, ale można go znaleźć chociażby na gloria.tv
polecam do obejrzenia img/smilies/smile

Duchu Święty Boże
Wszystko z Miłości ku Tobie!

http://www.werbisci.pl/

#3 2014-10-31 17:32:24

murena1996
Gość

Mi polecił go ksiądz uczący w mojej szkole, obejrzałam z koleżanką raz a na lekcji oglądam drugi raz bo teraz wszystkie klasy go oglądają. Daje dużo do myślenia, mogłabym go obejrzeć jeszcze z 10 razy i by mi się nie znudził. Polecam go, warty obejrzenia img/smilies/big_smile

#4 2014-10-31 18:54:05

terestynka
Użytkownik

Warto obejrzeć.
Nieco wrażliwsi pewnie trochę popłaczą img/smilies/wink

'Moje serce się w Tobie zakochało..." img/smilies/142

Mphc! - Matka doskonale się zatroszczy img/smilies/smile

#5 2015-04-05 20:05:37

afrodyta
Użytkownik
Imieniny: zawsze
Urodziny: marzenie byc młodą

oglądałam, rewelacja, również polecam!

Jestem i tyle !

#6 2015-04-10 21:40:07

Karolin(k)a
Użytkownik

ja także polecam img/smilies/smile film jest naprawę świetny img/smilies/big_smile

#7 2015-04-17 21:25:17

Kasia K
Użytkownik
Imieniny: 25.11
Urodziny: 28.05.

właśnie oglądnęłam i ja również polecam img/smilies/smile
Warto przyznawać się do Jezusa. On zawsze zwycięża i tylko w Nim jest prawdziwe szczęście człowieka img/smilies/smile

Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.
img/smilies/142
Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje!     img/smilies/142   (30.05.2010)
mój blog- zapraszam: http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

#8 2015-04-17 23:47:52

amaretto---kaśka
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Na jakiej stronie można w necie oglądnąc ten film??   próbowałam szukac, ale w zasadzie natrafiałam na zapowiedzi...

#9 2015-04-18 00:06:20

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Legalnie raczej na żadnej, nielegalnie prawie codziennie w paru darmowych lub płatnych miejscach; jest zdejmowany lub blokowany, ponieważ wersje lokowane w necie naruszają najwyraźniej prawa autorskie i majątkowe.  Nadal grają go przecież w kinach.

Jestem tym filmem rozczarowana. Świetny pomysł, ale  schematyczna, miałka realizacja. Nie wiem, jak to zrobić lepiej img/smilies/sad

O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

#10 2015-04-18 14:29:50

jagodzianka
Administrator
Imieniny:
Urodziny:

Ja oglądałam jakiś czas temu na cda.pl jak dobrze pamiętam img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez jagodzianka (2015-04-18 14:30:39)

"Szatan boi się ludzi radosnych"
św. Jan Bosko

#11 2015-04-18 21:45:31

amaretto---kaśka
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

hannaturno napisał(a):

Legalnie raczej na żadnej, nielegalnie prawie codziennie w paru darmowych lub płatnych miejscach; jest zdejmowany lub blokowany, ponieważ wersje lokowane w necie naruszają najwyraźniej prawa autorskie i majątkowe.  Nadal grają go przecież w kinach.

Jestem tym filmem rozczarowana. Świetny pomysł, ale  schematyczna, miałka realizacja. Nie wiem, jak to zrobić lepiej img/smilies/sad

W moim najbliższym mieście już tego  filmu nie ma,  pracuję więc wypad do innego miasta odpada-  z wielu przyczyn. img/smilies/wink

#12 2015-04-19 16:17:50

A-psik
Moderator

Już wiem co dzisiaj wieczorem obejrzę img/smilies/smile To był jeden z niewielu filmów na które nawet do kina chciałam pójść, ale jak na złość nigdzie go nie grają img/smilies/wink

Deus caritas est

#13 2015-05-04 14:30:33

Małgosia
Gość

„Bóg nie umarł” jest naprawdę dobrym filmem i również go polecam każdemu img/smilies/smile

#14 2015-05-04 22:28:36

myconviction
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Ja oglądałam bezcenny dar i również polecam, choć jak dla mnie Bóg nie umarł lepszy img/smilies/smile

Kochajcie Miłość, bo Miłość nie jest kochana! - św. Franciszek z Asyżu

#15 2015-07-07 01:34:25

ŻycieJestPiękne(ŻJP)
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny: 13.05

Zapewne to każdego kto oglądał w jakiś sposób "dotknęło" - ogólnie bardzo film mi się podobał - udalo sie go obejrzeć w sieci bez "blokad" - mi do myślenia dal fakt ze wiele osób przestaje wierzyć w Boga tylko dlatego ze nie spelnil ich prosby/zachcianki - nie uznali w tym poprostu woli Bożej - na marginesie ostatnio tez mam co do tego ograniczona świadomość img/smilies/sad
PS. Mam wrażenie ze słowa tej Staruszki są mi znane - kojarzy ktos skąd?

Ostatnio edytowany przez ŻycieJestPiękne (2015-07-07 01:38:24)

Tak więc trwają wiara, nadzieja i miłość - te trzy: z nich zaś największa jest MIŁOŚĆ !!!

http://swietoscwcodziennosci.blogspot.com/

#16 2015-07-12 19:13:43

amaretto---kaśka
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

obejrzałam film.
jednak jestem rozczarowana.
jakis niedosyt nie wiem skąd, osobiście- jakbym była ateistką to argumenty ów studenta by mnie nie przekonały. img/smilies/sad

Stopka forum