'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2009-03-22 06:43:06

fcb <><
Gość

Dzienniczek siostry Faustyny Kowalskiej

Wiem że to głupie pytanie ale nie wiecie czy ten dziennik jest dostępny do przeczytania w necie? Jeśli tak to bardzo proszę o linka bo na razie nie jestem przy kasie i mnie nie stać ;(

#2 2009-03-22 08:52:30

olcia19241
Gość

Re: Dzienniczek siostry Faustyny Kowalskiej

Jest dostępny np. na http://www.faustyna.pl/index.php?option … ;Itemid=57 do pobrania... I to nie jest głupie pytanie img/smilies/smile pozdrawiam Cię serdecznie i zyczę miłej lektury

#3 2009-03-22 15:24:00

fcb <><
Gość

A czy tutaj - http://chomikuj.pl/rzn?fid=4252958 jest pełny dzienniczek? Bo ten ściągnęłam i ma tylko 34 strony! Bo ten drugi od was mi się nie otwiera ;(

#4 2009-03-22 15:39:34

green
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Mucisz mieć zainstalowanego Acrobat Readera więc niezależnie od tego czy z pierwszej strony czy z chomika będziesz ściągać i tak musisz mieć ten program.
Pierwszy plik ma 383 strony

Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

#5 2009-03-22 15:40:32

medic
Gość

To z chomika to nie jest Dzienniczek Siostry Faustyny img/smilies/smile Wygląda tak, jakby ktoś sobie wynotował fragmenciki, które mu się najbardziej spodobały lub coś w tym stylu. To wydanie, które ja mam ma, zdaje się, ponad 500 stron dość drobnym drukiem i to jest mniej więcej ciągły tekst.

A ten pierwszy link też mi się nie otwiera img/smilies/sad Wyświetla błąd: "niepoprawne kodowanie słownika"

Ostatnio edytowany przez medic (2009-03-22 15:44:01)

#6 2012-09-09 12:54:19

Owca
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny: styczeń'94

Do tych co czytali.
A powiedzcie jeszcze jak czytacie przypisy. Na końcu, napoczątku czy w ogóle ich nie czytacie, czy za każdym przypisem w teksie zaglądacie na koniec?

Ite inflammate omnia!
Wielbimy Cię Najświętszy Panie Jezu Chryste, tu i we wszystkich kościołach Twoich, które są na całym świecie.
I błogosławimy Ciebie. I błogosławimy Ciebie, że przez święty krzyż swój świat odkupiłeś.
                                                                                                              św.Franciszek z Asyżu

#7 2012-09-09 13:01:20

uskrzydlona_dusza
Gość

Mnie się wygodnie czytało, kiedy od razu spoglądałam w przypisy z wyjaśnieniem, ale nie wszystkie. Niektóre dopiero jak skończyłam dany fragment.
Link podany przez olcia u mnie otwiera się normalnie.

Ostatnio edytowany przez uskrzydlona_dusza (2012-09-09 13:07:18)

#8 2012-09-09 22:05:23

Teti
Gość

Ja przyznam, że na początku za każdym razem otwierałam przypisy, potem po skonczonej stronie, a już poootem to nie zaglądałam do nich img/smilies/big_smile W ogóle Dzienniczek to się ze mną ciągnie a ciągnie.. nie mogę go skończyć, ale za każdym razem jak sobie o nim przypomnę to znajdę jakąś niezwykłą myśl img/smilies/wink OStatnio np baardzo do mnie trafiło to:

""W pewnej chwili powiedział mi Pan, że: "Więcej mnie ranią drobne niedoskonałości dusz wybranych aniżeli grzechy dusz w świecie żyjących." Bardzo się tym zasmuciłam, że Jezus doznaje cierpień od dusz wybranych a Jezus mi powiedział: "Nie koniec na tych drobnych niedoskonałościach, odsłonię Ci tajemnicę serca swego co cierpię od dusz wybranych- niewdzięczność za tyle łask jest stałym pokarmem dla serca mego od duszy wybranej. Miłość ich jest letnia, serce moje znieść tego nie może, dusze te wymagają ode mnie ,abym je od siebie odrzucił. Inne nie dowierzają mojej dobroci i nigdy nie chcą zaznać słodkiej poufałości we własnym sercu, ale szukają mnie gdzieś daleko i nie znajdują. To niedowierzanie mojej dobroci najwięcej mnie rani. Jeżeli nie przekonała was o mojej miłości śmierć moja, to cóż was przekona? Często rani mnie dusza śmiertelnie, tu mnie nikt nie pocieszy. Używają łask moich na to, aby mnie obrażać. Są dusze, które gardzą moimi łaskami i wszelkimi dowodami mojej miłościl nie chcą usłyszeć wołania mego, ale idą w przepaść piekielną. Ta utrata dusz pogrąża mnie w smutku śmiertellnym. Tu duszy nic pomóc nie mogę, chociaż Bogiem jestem, bo ona mną gardzil mając wolnąwolę, może mną gardzić albo miłować mnie."

#9 2012-09-10 09:24:45

uskrzydlona_dusza
Gość

Tak - wybrani szczególnie muszą pamiętać o tym, co otrzymali i nieustannie z pokorą dziękować za te łaski... Nie sztuką jest być kapłanem czy siostrą zakonną -ale sztuką jest być dobrym kapłanem czy siostrą

#10 2014-11-01 20:36:45

Bartek
Gość

A tu fragment z Dzienniczka http://www.youtube.com/watch?v=4AJ1em5rt7M

#11 2014-11-02 20:18:15

wioletta
Gość

Dzienniczek przeczytałam raz, a że w pracy mam czas na słuchanie to słucham już drugi raz img/smilies/smile polecam, szczególnie że Gość Niedzielny miał ostatnio płytki mp3...

#12 2015-10-03 11:24:05

you cat
Gość

img/smilies/tongue Czytaliście dzienniczek?  Co o nim myślicie?  Może jakieś cytaty,  które Was najbardziej urzekły?  img/smilies/teu45img/smilies/142img/smilies/042

#13 2015-10-03 18:29:47

ŻycieJestPiękne(ŻJP)
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny: 13.05

ja czytałam - mogę przesłać w pdf (ściagnięty z faustyna.pl jakiś czas temu bo teraz już chyba nie jest dostepne ściagnąc tam) - a fragmentów ulubionych mam sporo - 3 naj mam na blogu img/smilies/tongue

Ostatnio edytowany przez ŻycieJestPiękne (2015-10-03 19:30:10)

Tak więc trwają wiara, nadzieja i miłość - te trzy: z nich zaś największa jest MIŁOŚĆ !!!

http://swietoscwcodziennosci.blogspot.com/

#14 2015-10-03 19:37:15

kropelka
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Dzienniczek i Siostra Faustyna to początek mojego powołania. Ta Święta towarzyszy mi całe życie w niezwykły sposób. Dalej mam tę samą kopię, tylko że jest teraz owinięta papierem, bo ma 22 lata i jest zniszczona. Co parę stron mam zakładkę, podkreślenie, jakieś płatki różane... To mój skarb img/smilies/smile

Serce twoje niech będzie Nazaretem przez udoskonalenie spraw codziennych.
Niech będzie Kalwarią przez znoszenie małych krzyżyków.
Niech będzie Wieczernikiem przez wierność dobrym natchnieniom.
Niech będzie niebem przez ducha adoracji, czci i wdzięczności
- bł. m. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza

#15 2015-12-12 21:34:25

Uczennica
Zbanowany

Witam.  Jestem tutaj nowa.

Odniose sie do tematu wątku
Jezus powiedział do Świętej Faustyny :
MIŁOSIERDZIEM SWOIM ŚCIGAM GRZESZNIKÓW , NA WSZYSTKICH DROGACH ICH , I RADUJE SIĘ SERCE MOJE KIEDY ONI... WRACAJĄ DO MNIE
To są słowa zwalające z nóg . My często , zajeci własnymi sprawami nie dostrzegamy Jego działania w naszym życiu . Zapominamy o Nim tonąc zupełnie w grzechu. I zbaczamy z drogi , którą On dla nas przeznaczył , a wtedy Bóg zaczyna walkę. On walczy o Ciebie , żebyś Ty nie zginęła . On próbuje Cię zwrócić ze złej drogi (jakakolwiek ta droga by nie była ) , a My często nie dajemy się wzruszyć Jego miłości i zamykamy nasze serca. I wtedy On nas Ściga! Swoją miłością nas ściga ! Czy wyobrażałaś sobie kiedyś Boga , który biega ? Który jest cały spocony i zmęczony , bo biega za Tobą ? I codziennie On jest w wielkiej Akcji Ratunkowej żeby uratować Ciebie Ale nie robi tego sam , ma mnóstwo pomocników , ludzi którzy są narzędziami w Jego rękach I to jest jakiś paradoks ale On Ściga nas swoją miłością , a my uciekamy ! Dlaczego ? Ze strachu. Są ludzie , którzy od wielu lat nie chodzili co spowiedzi . Dlaczego? Bo przestali nagle wierzyć w moc sakramentu ? Nie , boją się Boją sie i szatan podsuwa im wątpliwości Czy Bóg mi wybaczy taką ilość grzechów ? I podsuwa myśli : Bóg mnie wyśmieje , będzie mnie pokazywał palcami , On wszystkim powie , Jemu nie mozna ufac A pod wplywem dzialania Ducha Świetego w naszym sercu rodzi sie sprzeciw : Przecież.... On taki nie jest ! On taki nie jest ! On taki NIE jest ! I to jest miłosierdzie! To sie nazywa miłosierdzie Boze na wieki niezgłebione ...
To polega na tym , ze Ty nie musisz Go szukac On pierwszy za Toba tęskni On cały czas o tobie myśli . Zawsze chce On tylko twojego dobra .
Aż tyle się kryje w tym jednym zdaniu

Stopka forum