'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2007-08-16 10:01:56

Igunia
Gość

Siostry honoratki - Małe Siostry Niepokalanego Serca Maryi

Szczesc Boze!!!
   Serdecznie a nawet bardzo serdecznie zapraszamy dziewczeta na rekolekcje i dni skupienia wiecej mozna sie dowiedziec na naszym forum www.honoratki.org Pozdrawiamy

#2 2007-12-02 18:32:07

Rafcio
Gość

Re: Siostry honoratki - Małe Siostry Niepokalanego Serca Maryi

Czy Siostry zmieniają imiona?

#3 2007-12-03 23:20:36

szkotuś
Gość

z tego co mi Siostry mówiły to tak, Siostry zmieniaja imiona po przejsciu z postulatu do nowicjatu:)

#4 2007-12-03 23:39:46

Jantoska
Gość

Moja koleżanka (która sama jest siostrą postulantką u nazaretanek) ma ciocię honoratkę i ta ciocia miała zmienione imię.

#5 2007-12-16 19:33:20

sCecylia
Gość

I proszę, jak wiele o nas wiecie! Pozdrawia ciepluteńko wszystkich z Włocławka i Pielgrzy,ki włocławsiej i z rekolekcji! Muszę przyznać, że Pielgrzymka Włocławska bije na głowę wiele innych, w których uczestniczyłam:) Na naszej stronce www.honoratki.org są zdjęcia i z Pielgrzymki włocławskiej i rekolekcji w Bieszczadach. Pamiętam o Was w modlitwie.

s.Cecylia
A kto jeszcze wie cos ciekawego o Honoratkach?

#6 2008-04-13 14:05:39

radosna
Gość

Pozdrawiam serdecznie siostry honoratki:) Dziś byłam na Mszy Św. na której pod koniec siostry,że tak powiem 'reklamowały' swoje zgromadzenie:) Bardzo się cieszę,że mogłam posłuchać sióstr i ciesze sie,że siostry podjęły taka inicjatywę,pozdrawiam serdecznie!
Jeszcze mam pytanko do s.Cecylii,czy to siostra dzisiaj opowiadała o swoim zgromadzeniu??Czy siostra jest z Łodzi??

#7 2008-04-22 22:09:22

Igunia
Gość

radosna siostra Cecylia jest chyba z Włocławka a s.Daniela jest obecnie w Łodzi ( nie wiem czy dobrze pamietam... )

#8 2009-05-10 18:14:28

Rafcio
Gość

Przepiękny filmik o Siostrach Honoratkach na Ukrainie.

#9 2011-11-22 16:43:45

s.Ancilla
Użytkownik

Zapraszam do odwiedzenia strony:

www.powolanie.honoratki.pl
www.honoratki.pl

Zawierzam Was Niepokalanemu Sercu Maryi,
Pozdrawiam

#10 2011-12-16 17:54:53

ktosia
Gość

„To ukrycie przed światem, to życie ciche, pracowite, to bohaterskie nieraz poświęcenie się dla Boga, nikomu prócz Bogu nieznane, nie uczczone przez nikogo, owszem zewsząd napotykające śmiech i wzgardę ludzi, jest największą ozdobą tych zgromadzeń, jest ich pięknością, jest wdziękiem i wonią tego fiołka, zasadzonego ręką Maryi Przenajświętszej na pocieszenie ukrytego w Hostii Chrystusa" podobno O. Honorat tak napisał o siostrach img/smilies/smile

Pozdrawiam

#11 2013-04-13 15:58:53

shy girl ;)
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Jak wygląda pierwszy okres formacji zakonnej, który odbywa się poza zgromadzeniem? img/smilies/smile

#12 2013-04-13 17:32:03

Honorat
Użytkownik
Imieniny: 24.12
Urodziny: 4.09

"Jeden jest tylko niezmienny przyjaciel -Bóg" (Aniela R. Godecka)
"Moim powołaniem jest MIŁOŚĆ" (św. Terenia)

#13 2013-04-13 17:55:34

shy girl ;)
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Honorat napisał(a):

Tu masz wszystko opisane http://honoratki.pl/index.php?option=co … ;Itemid=44

Ja naprawdę potrafię czytać img/smilies/smile I właśnie chodzi mi o ten jeden okres formacji, który jest w mało zgromadzeniach, a już bardzo rzadko jest czasem poza zgromadzeniem, dlatego pytam.
Kto pyta, nie błądzi:)

#14 2013-04-13 18:28:50

Honorat
Użytkownik

Jedna z moich koleżanek (III gimnazjum) jest w aspiranturze. Na jednych rekolekcjach wypowiedziała modlitwę zawierzenia i od tej pory jak się nie mylę, odmawia ją codziennie, ponadto Siostry otaczają aspirantki modlitwą o dobry wybór drogi życiowej, ale myślę, że najlepiej wytłumaczy s. Ancilla img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez Honorat (2013-04-13 18:29:02)

#15 2013-04-13 20:54:20

s.Ancilla
Użytkownik

Spróbuję odpowiedzieć img/smilies/smile W różnych zgromadzeniach ten etap wygląda, nie zawsze taki etap jest. W naszym zgromadzeniu jest to etap formacji nieobowiązkowy, dla osób które chcą być związane ze zgromadzeniem, ale z różnych przyczyn (wiek, szkoła, studia itp.) nie mogą podjąć jeszcze właściwej formacji.
Sama też byłam w aspiranturze - 1,5 roku przed wstąpieniem. Na czym polega? Przede wszystkim na duchowej łączności ze wspólnotą - to niesamowite doświadczenie, ponieważ nikt tak naprawdę o tym nie wiedział z moich bliskich, natomiast byłam świadoma, że siostry codziennie otaczają mnie modlitwą, mogłam czerpać łaski, którym obdarzone jest zgromadzenie. To była bardziej sprawa serca niż jakiś formalności - chociaż oczywiście wiąże się to z decyzją i zgodą wyższej przełożonej. Ponadto w miarę możliwości miałam kontakt z siostrami poprzez rekolekcje, skupienia i inne spotkania. To jest bezpośredni etap, przed podjęciem decyzji o wstąpieniu - jednak można z tego zrezygnować bez żadnych konsekwencji. Często jest też on przeżywany w dyskrecji przed bliskimi - nie ma takiego nakazu, ale po prostu dane osoby tego pragną img/smilies/smile

#16 2013-04-14 10:09:11

shy girl ;)
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Dziękuję, właśnie o taką informację mi chodziło. Myślę, że to bardzo dobry czas, właśnie dla tych 'cierpliwie czekających' na możliwość wstąpienia img/smilies/smile No....piękny po prostu! img/smilies/cool

#17 2013-04-14 11:41:41

anni
Użytkownik
Imieniny: 26 lipiec
Urodziny: 3 luty

Mam pytanie dotyczące sióstr z rodziny honorackiej: czy wszystkie zgromadzenia są bezhabitowe, ukryte?

Życie jest zbyt krótkie,
a świat o wiele za mały
aby z nich uczynić pole walki!

#18 2013-04-14 12:00:28

s.Ancilla
Użytkownik

anni napisał(a):

Mam pytanie dotyczące sióstr z rodziny honorackiej: czy wszystkie zgromadzenia są bezhabitowe, ukryte?

Nie, nie tylko img/smilies/smile - chociaż często tak się kojarzy. W rodzinie honorackiej oprócz zgromadzeń bezhabitowych są też Mniszki Klaryski Kapucynki (są to siostry klauzurowe), Siostry Felicjanki i Siostry Serafitki img/smilies/smile

Mamy wspólną stronę:
http://www.krh.nazwa.pl/

i różne dzieła, spotkania, zjazdy formacyjne junioratów i inicjatywy, np. pielgrzymka honoracka, która już ruszy w czerwcu
http://honoracka.pl/

#19 2013-04-14 12:01:30

s.Ancilla
Użytkownik

shy girl img/smilies/wink napisał(a):

Dziękuję, właśnie o taką informację mi chodziło. Myślę, że to bardzo dobry czas, właśnie dla tych 'cierpliwie czekających' na możliwość wstąpienia img/smilies/smile No....piękny po prostu! img/smilies/cool

Owszem, czas bardzo piękny, bogaty... chociaż wciąż stawia się pytania img/smilies/smile

#20 2013-04-14 18:29:12

Honorat
Użytkownik

s.Ancilla napisał(a):

W różnych zgromadzeniach ten etap wygląda, nie zawsze taki etap jest.

I mam jeszcze pytanie związane z cytatem wyżej. Czy zna Siostra Zakony męski, które w formacji mają aspiranturę ??

#21 2013-04-14 18:45:28

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Może Siostra mi wybaczy, że dopowiem, niewezwana: jest coś takiego w zakonach męskich, niekiedy, jak prenowicjat. To dłuższy czas, w którym zasadniczo mieszka się u siebie w domu, ale uczestniczy się w cyklicznych spotkaniach, rekolekcjach, jest ktoś odpowiedzialny za prenowicjuszy, służacy im pomocą, jest  także szansa kierownictwa duchowego itp. I też oczywiście można się wycofać w każdej chwili.
Prenowicjat mają salezjanie. Po prostu inaczej się to nazywa, ale cel jest bardzo podobny, żeby nie powiedzieć: ten sam.

O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

#22 2013-04-14 18:53:48

s.Ancilla
Użytkownik

Honorat napisał(a):

s.Ancilla napisał(a):

W różnych zgromadzeniach ten etap wygląda, nie zawsze taki etap jest.

I mam jeszcze pytanie związane z cytatem wyżej. Czy zna Siostra Zakony męski, które w formacji mają aspiranturę ??

Szczerze mówiąc to w takiej formie nie kojarzę...

Hannaturno, wprawdzie znam zakony z prenowicjatem (dominikanie też mają taki etap), ale on  ma już trochę inny cel - jest to etap obowiązkowy, dla każdego, jakby zamiast postulatu - i nie dlatego, że ktoś jeszcze  nie może rozpocząć właściwej formacji. Ale to prawda, jest to etap kiedy mieszka się w domu i bierze się udział w spotkaniach - jest zatem duże podobieństwo img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez s.Ancilla (2013-04-14 18:58:01)

#23 2013-04-14 18:56:53

Honorat
Użytkownik

Dzieło Apostolskie Zgromadzenia Małych Sióstr Niepokalanego Serca Maryi - jak ono działa, czy może zapisywać się również młodzież, czy tylko osoby pełnoletnie ?

#24 2013-04-14 18:59:07

s.Ancilla
Użytkownik

Honorat napisał(a):

Dzieło Apostolskie Zgromadzenia Małych Sióstr Niepokalanego Serca Maryi - jak ono działa, czy może zapisywać się również młodzież, czy tylko osoby pełnoletnie ?

Nie wiem do końca o co pytasz Honoracie?

#25 2013-04-14 19:25:28

Honorat
Użytkownik

Czytałem, że przy Zgromadzenie działa Wspólnota NSM, na czym polega jej działalność oraz czy zapisywać może się młodzież

Stopka forum