'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku
  • Index
  •  » Modlitwa
  •  » Akt ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję wg św. Ludwika

#1 2015-04-15 20:03:51

daeriam
Gość

Akt ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję wg św. Ludwika

Czy słyszeliście, a może praktykujecie tę formę nabożeństwa do Maryi? Dla tych, którzy nie wiedzą o co chodzi, napiszę w skrócie, że jest to akt oddania się w niewolę Jezusowi przez macierzyńskie ręce Maryi, jest on poprzedzony odpowiednim przygotowaniem (najlepiej 33-dniowym), a samego aktu dokonuje się w święto Maryjne. Nabożeństwo to sformułował św. Ludwik Maria Grignion de Montfort w swoim "Traktacie o doskonałym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny". Więcej można poczytać na stronie poświęconej św. Ludwikowi - http://louisgrignion.pl/index.php

Nabożeństwo to praktykował święty Jan Paweł II i to z niego zaczerpnął słowa "Totus Tuus". Niewolnikami Maryi byli także św. Maksymilian, czy sługa Boży prymas Wyszyński.

Ja sama niedawno ofiarowałam się Jezusowi przez Maryję i jestem ciekawa czy są tutaj osoby, które też są niewolnikami Maryi img/smilies/smile W Polsce wciąż bardzo mało osób zna to nabożeństwo, zazwyczaj gdy komuś o nim opowiadam to pierwszy raz słyszy, może jednak Barkowicze są bardziej zaznajomieni z tematem? img/smilies/smile Czy ktoś z was czytał "Traktat o doskonałym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny"? Co myślicie o takiej formie pobożności maryjnej? Czy jest wam bliska?

#2 2015-08-28 11:54:07

GP
Użytkownik
Imieniny: 12.03
Urodziny: 18.08.

Re: Akt ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję wg św. Ludwika

Z fragmentami tego dzieła św. Ludwika się zetknąłem, a co do pobożności maryjnej - jest mi bardzo bliska i codziennie powierzam się Niepokalanej.
Mam takie pytanie odnośnie przygotowania do wspomnianego aktu oddania się: na czym ono polega?

Bóg jest Miłością! Miejcie odwagę żyć dla Miłości!
Bóg jest Miłością! Nie lękajcie się!

"Odwagi! Bóg pokieruje wszystkim!" (św. Klemens M. Hofbauer)

#3 2016-05-15 11:57:56

kamil997112
Użytkownik

Re: Akt ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję wg św. Ludwika

daeriam.... Chciałbym uzyskać od ciebie dokładne informacje na ten temat, gdyż jestem zainteresowany tą formą wyznania wiary... Czuje wewnętrzną potrzebę dokonania owego aktu. Proszę uprzejmie o jakieś informacje, z góry dziekuje.

• Index
  •  » Modlitwa
  •  » Akt ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję wg św. Ludwika

Stopka forum