'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#26 2009-10-12 10:00:02

s. Bogna
Gość

Re: Siostry Duszy Chrystusowej

Cieszę się, że to ci pomaga img/smilies/smile Myślę, że dziś bardzo potrzeba nam odkrycia na nowo Osoby Boga Ojca. Jego dobroci, opieki. Mnie osobiście bardzo wiele mówią te krótkie słowa z wyznania wiary: "Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego.." Mój Bóg jest Ojcem, a więc kocha mnie i pragnie mojego dobra. I jest Wszechmogący, a więc może wszystko. Chce i może się mną opiekować. Wiele razy spotykamy może kogoś, kto chce naszego dobra, ale nie może wiele zrobić, bo jego możliwości są ograniczona. A czasem spotykamy kogoś, kto ma duże możliwości, ale wcale nas nie kocha, nie nie zamierza ich wykorzystać na naszą korzyść. a czasem nawet może je wykorzystać przeciw nam.
Tym czasem Bóg chce i może mnie obronić i przeprowadzić przez wszystko.

#27 2009-10-17 20:29:51

s. Bogna
Gość

Dziś kilka informacji o naszym Zgromadzeniu.
Nasza Założycielka to Matka Paula Zofia Tajber. Jest Służebnicą Bożą, czyli trwa jej proces beatyfikacyjny. Czekamy aż Kościół ogłosi ją błogosławioną. Zmarła w 1963 roku przed 46 laty. Jeszcze dziś żyją w Zgromadzeniu Siostry, które znały Założycielkę i były przez nią przyjmowane do klasztoru. Są zakony, które mają wiekową tradycje. Nasze Zgromadzenie zaś jest młode i zostało zatwierdzone dokładnie przed 60 laty w Krakowie. Dziś pracujemy nie tylko w Polsce, ale i Afryce i USA na Florydzie. Jest wśród nas jedna siostra Afrykanka i teraz przygtowuje się do złożenia ślubów wieczystych.
Ja mieszkam w Krakowie w domu macierzystym Zgromadzenie, a więc pierwszym, w któym mieszkała Matka Założycielka. Tutaj też zapraszam na rekolekcje, jeśli ktoś chce bliżej poznać nasz zakon Duszy Chrystusa.

#28 2009-10-17 20:48:26

olcia19241
Gość

dziękuje siostro i przesyłam pozdrowienia dla Sióstr i dla Natalii - -mam nadzieję, że jej pierwsze, najtrudniejsze kroki w Zgromadzeniu ma juz za sobą img/smilies/wink

#29 2009-10-18 11:29:44

Zakochana w Jezusie
Gość

właśnie Siostro, jak tam Natalka?? img/smilies/smile

#30 2009-10-19 07:44:50

s. Bogna
Gość

Natalka ma za sobą pierwszy tydzień w Zgromadzeniu. Pozdrawia wszystkich. Módlcie się za nią, żeby mocno przyglnęła do Jezusa i umiała za Nim iść. Obecnie oprócz niej są dwie Postulantki: s. Ola i s. Ula, które prawdopodobnie w grudniu rozpoczną Nowicjat. Zatem zrobią miejsce następnym w Postulacie :-) Chętnych zapraszam img/smilies/big_smile

#31 2009-10-19 07:56:06

olcia19241
Gość

img/smilies/big_smile obiecuje modlitwę również i za przyszłe nowicjuszki img/smilies/smile

#32 2009-10-21 08:48:23

s. Bogna
Gość

Dziękuję w ich imieniu. W naszej wspólnocie najpierw można być aspirantką domową, czyli jeśli ktoś chodzi jeszcze do szkoły lub studiuje, a myśli wstąpieniu do naszego Zgromadzenia, to może, mieszkając jeszcze w domu, już w pewnien sposób być z nami. Przyjedża od czasu do czasu do nas na weekendy. Jest pod opieką swojej "mistrzyni" i w ten sposób przygotowuje się do wstąpienia.
Potem jest aspirat już u nas i Postulat, który trwa ok. roku.
A Nowicjat, tak jak w większości Zgromadzeń - dwa lata.
Duuuuużo czasu na przygotowanie się do ślubów.
Narzeczeni najczęściej nie przygotowują się tak długo do ślubu img/smilies/big_smile
Pozdrawiam wszystkich, którzy przygotowują się do wstąpienia do Zakonu i w związek małżeński img/smilies/smile

#33 2009-10-23 08:23:26

s. Bogna
Gość

Uwaga! mam pytanie do wszystkich, którzy zajrzą tu: Czy znasz Siostry Duszy Chrystusowej w realu? Czy słyszałeś kiedyś wcześniej o naszych zgromadzeniu? Napisz. Ciekawa jestem, jak wiele osób zna nas tylko z tego wątku w "Barce". Czekam na wpisy i pozdrawiam

#34 2009-10-23 09:03:30

olcia19241
Gość

ja chyba znam siostry od Natalii img/smilies/wink
także nie z tego forum img/smilies/smile a może raczej nie tylko.

#35 2009-10-23 13:35:31

Rafcio
Gość

Ja poznałem Siostry na internecie. Poznałem na czat.katolik.pl aspirantkę tego zakonu, później kontakt internetowy z Siostrami img/smilies/big_smile No a później bakcyla złapała ode mnie Siostra Aspirantka Natalia img/smilies/big_smile

#36 2009-10-23 14:34:30

alicze
Użytkownik
Imieniny: 21.06
Urodziny:

hm ja tylko znam "prawie" s. Bognę
moja wspólnotka była na weekendzie rekol. koło Warszawy z s.Bogną a sama byłam w tym czasie w Gdyni u jezuitów.  oo i to było blisko rok temu.. img/smilies/tongue

z racji na nie działanie poczty barkowej  mail do mnie to : zielonyalojzy@gmail.com

#37 2009-10-23 15:08:23

Aquila
Gość

A ja nie znałam i nie znam img/smilies/sad

#38 2009-10-23 19:32:01

Jana Mlada OSB
Gość

Ja znam tylko na tyle, ze jak poszlismy z Pielgrzymka Krakowska, tak siostry w tym i ubieglym roku mialy do nas przygotowane cos do napicia. W tym roku juz wygladalam "Siostr" z niecierpliwoscia img/smilies/smile Bog zaplac!!!

#39 2009-10-23 21:10:20

fabienne
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

nie znałam,dopiero na forum pierwszy raz przeczytałam.

Czy są może Siostry z tego zgromadzenia w Trójmieście? widuję w kościele Braci Mniejszych Kapucynów (św Jakuba),na wieczornej Mszy Siostry ubrane w taki habit.

#40 2009-10-23 21:54:44

b.
Gość

Ja podobnie jak fabienne.

#41 2009-10-24 06:55:04

Rafcio
Gość

Tak Siostry są na pomorzu: w Gdańsku, Białogardzie i Kamieniu Pomorskim img/smilies/smile

#42 2009-10-24 08:28:18

s. Bogna
Gość

Jesteśmy także w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, w Siedlcu k/Krzeszowic mamy dom rekolekcyjny (zapraszam na rekolekcje 23-27 luty :-)) w Ślemieniu, Tenczynie,
I w kilku innych miejscach w Polsce, a tażke w Kamerunie i na Florydzie w USA. Ale rzeczywiście osoby z tych rejonów Polski, gdize nas nie ma, nie znają nas.

#43 2009-10-26 13:15:31

s. Bogna
Gość

Wczoraj nasza s. Agnieszka była w programie "Miedzy niebem a ziemią" w TVP 1. Mówiła o problemach związanych z pracą misyjną. Kto oglądał?

#44 2009-10-26 14:22:32

urszonazaretka
Gość

ja,a nie wiedziałam,że to wasza siostra img/smilies/smile

#45 2009-10-26 15:32:43

olcia19241
Gość

a ja nie oglądałam img/smilies/sad

#46 2009-10-26 18:13:29

Aquila
Gość

Ja oglądałam i uświadomiłam sobie, że jednak tak całkiem nie jest, że nie spotkałam sióstr... Na studiach miałam na roku jedną z sióstr, ale za nic nie mogę sobie przypomnieć jej imienia img/smilies/sad

#47 2009-10-30 19:29:19

s. Bogna
Gość

A dziś użyczę głosu naszej postulantce Uli. Takie małe świadectwo o powołaniu:
"Kiedy przyszłam do domu ze świadectwem maturalnym, czułam ogromną radość, ale jednocześnie wiedziałam, że TO NIE KONIEC - TO DOPIERO POCZĄTEK. Musiałam dokonać wyboru - bardzo ważnego, mającego wpływ na całe moje życie. Rodzice mieli swoje oczekiwania, ja swoje marzenia, a Pan Bóg - swój plan. Kiedy byłam pytana o plany na przyszłość często odpowiadałam: TAM, GDZIE POWINNAM. Mało znacząca odpowiedź niektórych wprawiała w złość, u innych budziła uśmieszek, prawie zawsze kończyła rozmowę. Lecz ja wiedziałam, że to "owo, gdzie powinnam" to Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana. Byłam świadoma, że wybieram różę z kolcami, ale poszłam.
22 sierpnia 2008, piątek-
zadzwoniłam do furty. Drzwi otworzyła jedna z sióstr:
- "Ty jesteś Ula?"
- "Tak"
- "Zapraszam..."
I wtedy - radość na twarzach sióstr, łzy w oczach moich rodziców i dwóch młodszych sióstr. Ja pomiędzy nimi.
A teraz - piękno codzienności, w której cieszę się chwilą obecną, by iść MIMO WSZYSTKO, a nie POD WARUNKIEM, ŻE...
Co będzie później? - Tabor, Golgota... Jednak wiem, że nigdy sama..."
Ula

#48 2009-10-31 12:53:45

klaraa
Gość

dziękuję za świadectwo!

#49 2009-11-04 14:58:34

s. Bogna
Gość

Dziś chciałabym napisać kilka słów o obrazie Duszy Chrystusowej, który jest w naszych kaplicach. Jest to obraz, na którym Jezus stoi z rozłożonymi rękoma, a z Jego piersi wychodzą promienie. (Niektórzy mylą ten obraz z obrazem Jezusa miłosiernego, bo są troszkę podobne, a nawet ten sam artysta malował obraz do Łagiewnik i do naszej kalpicy w Krakowie). Jest on namalowany według wizji, którą miała nasza Matka Założycielka Paula Tajber. W tej wizji promienie wychodzące z Duszy Jezusa rozchodziły się na cały kościół, a nawet przechodziły przez mury świątyni dotykając ludzi na ulicy.
Przesłanie obrazu jest następujące:
Jezus ma najpiękniejszą z ludzkich dusz. Nasze dusze mogą stawać się piękne, tylko wtedy, gdy są blisko Duszy Jezusa. Wtedy Jej światło rozjaśnia nasze dusze, które też stają się promienne.

Potem my stajemy się "odpromienieniem" Jezusa dla innych ludzi, którzy sami nie umieją zbliżyć się do Jezusa.
Jan Paweł II napisał w liście "Novo millenio ineutne", że "zadaniem chrześcijan w nowym tysiącleciu jest stać się ODBLASKIEM JEZUSA"

Jeśli ktoś pragnie stać się "prominieniem Jezusa" to zapraszam do nas!

#50 2009-11-04 15:51:12

Rafcio
Gość

http://mtrojnar.rzeszow.opoka.org.pl/paula_tajber/dusza.jpg
To właśnie obraz Duszy Chrystusa, inaczej Jezusa Promieniującego img/smilies/smile

Stopka forum