'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#51 2009-11-04 16:10:49

Ancilla
Gość

Re: Siostry Duszy Chrystusowej

A ja mam modlitwenik do Duszy Chrystusowej img/smilies/smile
Dostałam od Natalii img/smilies/big_smile

Obraz jest przepiękny i te bąbelki czyli ludzkie dusze przy Duszy Chrystusowej  img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez Ancilla (2009-11-04 16:12:25)

#52 2009-11-04 19:06:15

Little
Gość

Piękny obraz, nie mogłam się napatrzeć img/smilies/142

#53 2009-11-04 19:34:50

s. Bogna
Gość

Ten obraz, który umieścił Rafał, to wersja z Siedlca k/ Krzeszowic (tam jest nasz dom rekolekcyjny. zapraszam na rekolekcje 23-27 luty 2010!). To dom, w którym zmarła nasza Matka Założycielka w 1963 roku. Bardzo lubię ten obraz i wiele ludzi mówi, że doznało przez niego łaski. Na przykład mam świadectwo kobiety uwolnionej z choroby alkoholowej w czasie modlitwy przed tym obrazem. W ogóle Siedlec to miejsce pełne łaski.
Ja osobiście na codzień modlę się przed inną wersją tego obrazu w Krakowie - Prądniku Białym i z myślą o nim pisałam poprzedni tekst.
Rzeczywiście te "bąbelki" mają symbolizować dusze ludzkie. Ale to już wyobraźnie artysty, w wizji tego nie było.
Zapraszam do Siedlca lub do Krakowa zobaczyć w obraz orginale :-)

#54 2009-11-05 10:21:15

Rafcio
Gość

Miałem okazję wirtualnie zobaczyć także obraz z Krakowa i Białogardu img/smilies/smile A co do obrazu, to przesłanie jest piękne img/smilies/smile Bardzo, bardzo :)Myślę, że kiedyś sam rozejrzę się za takim obrazem do swojego domu img/smilies/smile
Pozdrawiam czcicieli Duszy Pana Jezusa :*

A oto to chyba obraz z Prądnika img/smilies/smile
http://www.towpradnik.republika.pl/leksykon/galeria/pj_prom-1.jpg

#55 2009-11-06 08:49:56

s. Bogna
Gość

Ciepło, ciepło... :-) to akurat obraz z Tenczyna. Żeby zobaczyć obraz krakowski, trzeba przyjechać :-))))))))) Więc zapraszam na weekend do Krakowa dziewczęta na rekolekcje!

#56 2009-11-06 09:30:00

Rafcio
Gość

s. Bogna napisał(a):

...trzeba przyjechać :-)))))))))

Więc zapraszam [...] dziewczęta na rekolekcje!...

Fajne zaproszenie img/smilies/wink , szkoda że się nie łapię img/smilies/lol Ale dziewczyny do Was Prądnik należy img/smilies/teu45  A tak serio to może kiedyś się uda, może Natalia zaprosi mnie na swoje śluby img/smilies/wink Pozdrawiam cieplutko! http://img530.imageshack.us/img530/8515/30uz8

Duszo Chrystusowa uświęć nas!!

Ps: A co do obrazu, to myślałem, że to krakowski obraz taki podpis był...

http://www.walcz.kapucyni.pl/admin/foto/1209312038.jpg
edit:To może być obraz krakowski, jeśli nie to się poddaję img/smilies/stupid2

#57 2009-11-10 08:12:59

s. Bogna
Gość

Rzeczywiście, albo muszę zacząć robić rekolekcje dla chłopaków, albo musisz się, Rafał, przebrać za dziewczynkę :-)
Może przed ślubami Natalii będzie jakaś okazja :-)

#58 2009-11-10 13:50:43

Rafcio
Gość

Eeee. Może wybiorę się na indywidualne rekolekcje do Was img/smilies/big_smile To chyba takie ogólne zaproszenie img/smilies/wink

Pozdrawiam ciepluteńko!

#59 2009-11-12 10:08:32

s. Bogna
Gość

Żyć naszą duchowością może każdy, nie tylko siostry Duszy Chrystusowej. Przed 10 laty prowadziłam młodzieżową wspólnotę modlitewną "Solaris", która właśnie żyła w naszej duchowości. Słyszeliście taką nazwę "Solaris"?????? Z czym Wam się kojarzy? Z Lemem? Z autobusami??? Zanim był Lem ze swoją książką i zanim były autobusy, już ta nazwa była obecna w naszej duchowości. Nawet Siostry nazywały siebie w ten sposób. Co to znaczy i skąd się wzięła ta nazwa opowiem następnym razem. C.D.N :-)

#60 2009-11-12 10:13:53

olcia19241
Gość

mnie sie Solaris kojarzy z solarium...Ale nie śmiejcie się bo kiedyś pewien kapłan tak określił Adorację Najświętszego Sakramentu-solarium duchowe. I z ZDCh też przecież solarium może się kojarzyć bo te promienie z Duszy Chrystusa ogrzewają i oświecają nasze dusze img/smilies/smile
czekam na siostry post!

#61 2009-11-12 17:16:22

Rafcio
Gość

s. Bogna napisał(a):

... Słyszeliście taką nazwę "Solaris"?????? Z czym Wam się kojarzy?...

To już wiem skąd Siostry z Gdańska wymyśliły nazwę swojego przedszkola. A zastanawiałem się skąd ją wytrzasnęły img/smilies/smile
Pozdrawiam miłośników Duszy Pana Jezusa!

#62 2009-11-12 20:28:10

Zakochana w Bogu
Gość

Solaris-Slonce wiec ja nazwe Siostry SLONECZKAMI PANA BOGA

#63 2009-11-13 14:18:52

s. Bogna
Gość

Bardzo mi się to podoba. I te "Słoneczka" i to "Solarium". Tak to wiele mówi o naszej duchowości.
A zaczęło się tak...
Zanim powstało Zgromadzenie Zofia Tajber, późniejsza M. Paula nasza Założycielka, zastanawiała się jak będzie mieć na imię w zakonie. I usłyszała w duszy głos: "Solaris". Nie wiedziała co to znaczy. Wyjaśniono jej, że to znaczy po łacinie: słoneczny. Z czasem zrozumiała, że jest to symboliczna nazwa i że każdy, kto żyje w tej duchowości ma być "solaris" ,a więc słoneczny, promieniujący.
Słońcem jest Jezus i tylko On. Nikt z nas nie jest źródłem światła, prawdy, miłości itd.
Jeśli ktoś żyje blisko Jezusa, to z czasem zaczyna w sobie odbijać Jego światło. Dokładnie jak w czasie opalania.
Kiedy ktoś wraca z solarium, to to widać. Tak samo z modlitwą. Jeśli ktoś naprawę spotkał Jezusa, to to widać w jego postawie, słowach, czynach...
Więcej nawet!
Dla nas ważna jest ta prawda, że Jezus żyje w naszych duszach, a więc chodzi o to, by pozwolić Jezusowi promieniować przez nasze myśli, słowa, czyny. By mógł w nas i przez nas żyć i działać.
Zatem każdy może być "solaris".
Mówili już o tym Ojcowie Kościoła i nazywali to....
MISTERIUM LUNAE - trudny wyraz :-)
czyli tajemnica księżyca. ale o tym opowiem następnym razem...
Pozdrawiam wszystkich promieniujących.... :-)

#64 2009-11-13 14:36:19

ŻycieJestPiękne(ŻJP)
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny: 13.05

troche za pozno ale mi SOLARIS kojarzy sie ze swiatlem jakie daje Jezus. tak wlasnie jak Siostra napisala img/smilies/smile

Tak więc trwają wiara, nadzieja i miłość - te trzy: z nich zaś największa jest MIŁOŚĆ !!!

http://swietoscwcodziennosci.blogspot.com/

#65 2009-11-13 14:40:17

s. Bogna
Gość

tak właśnie. Teraz jesienią, gdy dni są krótkie,  jeszcze mocniej widać, jak potrzebujemy światła, żeby żyć. Czyż nie?

#66 2009-11-13 14:48:12

olcia19241
Gość

o tak... pięknie jest obserwować wschód słońca ja miałam tą okazję niedawno, kiedy jechałam pociągiem wcześnie rano. Medytacja o Bogu-Stwórcy nasuwa sie wtedy sama img/smilies/smile

#67 2009-11-13 15:57:06

Rafcio
Gość

+Niech żyje Jezus zawsze w duszach naszych!
Solaris, piękna nazwa. Cieszę się, że mogę poznać znaczenie tego słowa.
Siostro Bogno dziekuję za wszytsko!!

Chcę pdozielić się z Wami dwoma pięknymi myślami Matki Pauli nt. życia zakonnego:
"Zakon Duszy Chrystusowej to szkoła miłości i dziękczynienia względem Boga w Trójcy Jedynego."
"Kto nosi szaty zakonne, ten musi mieć serce złote, a duszę jak słońce, które oświeca, ogrzewa, zapala i pobudza do życia."

I jescze kawałek z życiorysu Sługi Bożej:
Nazwa "Biały Prądnik" bardzo się Zofii spodobała. Tłumaczyła ją sobie proroczo: "Tutaj popłynie prąd, który będzie wybielał dusze".

#68 2009-11-20 14:31:34

s. Bogna
Gość

No właśnie Rafał nawiązał tu do ważnej w naszym Zgromadzeniu sprawy: mamy żyć w miłości i dziękczynieniu. Taki jest nasz charyzmat i zadanie w Kościele. Mamy kochać i dziękować. Nasza Matka Założycielka mówiła, że dziękczynienie jest dzwignią, która unosi człowieka do Boga. Dziękować za życie, za świat, za wszystkie dary i dobrodziejstwa, ale także dziękować za... trudne chwile. Chodzi o to, że ze wszystkiego Bóg potrafi wyprowadzić dobro i skoro dopuścił jakieś przykre doświadczenie (dopuścił, to nie znaczy, że tego chciał!!!!), to znaczy, że umie to przemienić w dobro. Dziękując, niejako łatwiej potrafimy odkryć to dobro. Tyle jest rzeczy, za które trzeba dziękować. Bóg na to czeka! Pamiętacie jak Jezus uzdrowił 10 trędowatych i tylko jeden wrócił podziękować? Spytał wtedy: A gdzie dziewięciu pozostałych? Właśnie naszym zadaniem jest dziękować, także w imieniu tych, którzy nie dziękują.

#69 2009-11-26 13:50:46

Rafcio
Gość

+Niech żyje Jezus zawsze w Duszach naszych!
Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o byciu Solaris to poszukajcie książki: "Z ciemości do Przedziwnego Światła" mam ją dopiero od wczoraj, a przeczytałem już kilka rozdziałów, tak wciągająca i tak zwyczajnie ukazuje bycie Solaris. W tym miejscu wypada podziękować mi Siostrze Bognie za tą książkę. Bóg Zapałać!
Bądźmy wszyscy Solaris img/smilies/smile

#70 2009-11-29 14:18:49

s. Bogna
Gość

Witam wszystkich solaristycznie! Dziś kilka słów o tym, jak przeżywać Adwent w duchu naszego Zgromadzenia. Wiecie już, że ważną prawdą, którą staramy się żyć, jest przekonanie, że Jezus, któy przychodzi do naszych dusz w komunii św., żyje w nas i pragnienie w nas i przez nas działać. W Adwencie spoglądamy na Maryję, która oczekiwała na narodzenie Jezusa. Nosiła Go pod sercem. Myślała o Nim, kochała Go. My mamy robić tak samo! Jezus żyje w nas!
Pamiętacie ten fragment Ewangelii, gdy Maryja idzie do Elżbiety? Maryja zanosi tam Jezusa. Nikt Go nie widzi, ale Ona Go przynosi tam. I jak jest tego skutek? Elżbieta i Jan Chrzciciel zostają napełnieni Duchem Świętym! Maryja nic nie robi, tylko przychodzi i przynosi Jezusa. On dokonuje reszty.
My też tak możemy. Wystarczy świadomość: Jezus jest ze Mną. Idzie ze mną do szkoły, na studia, do pracy... Na spotkanie ze znajomymi, z rodziną. Mogę Go zanieść do tych osób, które nigdy by same do Niego nie przyszły. Mogę Go zanieść, prosząc, by On działał przeze mnie i rozdawał łaski.
Gwarantuję! Duch Święty zstąpi!

#71 2009-11-30 19:59:51

Zakochana w Bogu
Gość

Adwent jest wlasnie swiatlem,ktore ma nam oswiecic ze zycie bez Jezusa jest nic nie warte.Tak jak Siostra napisala,wystarczy miec swiadomosc bycia z Jezusem,otwierac sie na jego pragnienie,a Jezus w cichosci zdziala cuda

#72 2009-12-05 19:58:58

s. Bogna
Gość

Właśnie wróciłam z kaplicy. Tak wiele daje ciche przebywanie z Jezusem. Największy luksus jaki ma siostra zakonna :-) to bycie pod jednem dachem z Jezusem w Najśw. Sakramencie. Zawsze można pójść, porozmawiać, pobyć, pomilczeć... Dzięki Ci Panie za ten dar.

#73 2009-12-08 13:21:50

Rafcio
Gość

Niech żyje Jezus zawsze w duszach naszych!
Dzisiaj ogromna uroczystość w Zgromadzeniu, dwie Dziewczęta otrzymają białe welony i nowe Imiona, oraz Cnotę Cuszy Chrtusa i zostaną Siostrami Duszy Chrystusowej. Polecem (już prawie) nowe nowicjuszki Waszym Modlitwom img/smilies/smile

#74 2009-12-08 13:28:21

Zakochana w Bogu
Gość

Nowicjuszkom zycze by umialy po przez swoje czyny swiecic blaskiem milosci.Niech Jezus bedzie zawsze Ich Oblubiencem.

#75 2009-12-08 16:33:03

Anathiela
Gość

Wiele wytrwałości, w drodze do Pana i w powołaniu.

Stopka forum