'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2007-08-18 20:41:59

ania
Gość

Barkowicze, którzy weszli na drogę powołania

To ja proponuję żeby nie robić zbytniego bałaganu ograniczyć zbędna informacje i podawać te najistotniejsze ;D

#2 2007-08-22 13:51:25

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:
Re: Barkowicze, którzy weszli na drogę powołania

Ra_Dośc ( Gabrysia) wstąpiła do Karmelitanek Dzieciątka Jezus  ( czyli do tych czynno - kontemplacyjnych) img/smilies/142

"Pan - Mistrz Miłości - jest zazdrosnym kochankiem, który żąda od nas wszystkiego co posiadamy, całej naszej miłości. Czeka byśmy Mu ofiarowali to co mamy i poszli drogą, którą dla każdego z nas wyznaczył" (św Josemaria Escriva)

"Pamiętaj o tym dobrze i zawsze: choć czasami może ci się wydawać, że wszystko się wali - nic się nie wali, bo Bóg nie przegrywa bitew."  Św. Josemaría Escrivá

#3 2007-08-29 19:58:44

ale-czemu
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

31.08.2007 Basieńka przekroczy/przekroczyła mury zgromadzenia Służebniczek Starowiejskich img/smilies/smile
BASIEŃKO JESTEM Z CIEBIE DUMNA img/smilies/smile Moja mała TY odwago img/smilies/smile

Jeżeli nie masz siły nieść Krzyża, to GO chociaż ciągnij za sobą.
Jeżeli nawet nie masz siły Go ciągnąć i iść, to usiądź przy Nim.
A jeżeli nawet na to nie masz siły - to połóż na Nim głowę i zaśnij...Odpocznij.
Więcej nic nie musisz.

#4 2007-08-30 21:09:28

siostra
Gość

Tusia i Renia rozpoczęły postulat w Zgromadzeniu Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi :-)

#5 2007-09-04 14:55:07

bepik1
Użytkownik
Imieniny: 6.09
Urodziny: 12.04
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

5.09.2007- rozpoczynam kandydaturę w zgromadzenie Siostr Karolanek img/smilies/smile

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#6 2007-09-08 23:49:34

karmelka :)
Gość

Dzisiaj Kwiatek przekroczyła progi karmelitanek bosych img/smilies/smile img/smilies/smile img/smilies/smile

#7 2007-09-09 09:56:04

Rafcio
Gość

Wczoraj Asieńka:) wraz z dwoma innymi dziewczętami rozpoczęły postulat w zgromadzeniu SS. Miłosierdzia Św. Karola Boromeusza w Trzebnicy.

Wczoraj Paulka rozpoczęła kandydaturę w zgromadzeniu SS. Służebniczek Dębickich.

Ostatnio edytowany przez Rafcio (2008-08-08 18:31:34)

#8 2007-09-09 21:55:17

Sesunia
Gość

kochani wróciłam dzisiaj z pielgrzymki do Matki Bożej Swarzewskiej:) a już za godzine wyjeżdżam do klasztoru... na dwa dni do Matuli na Jasnej Górze a w środe już wstępuje do Sióstr Duchachaczek. Ciężko jest się żegnać, ale wiem że warto dla Niego zostawić wszystko. Kochane pamiętajcie że jeśli wstępujecie na drogę zakonną to tylko dla Jezusa!!! Tylko dla Niego! Osoby które chcą mnie odwiedzić i porozmawiać to myśle że będzie to możliwe, a z resztą barkowiczów będę łączyła sie w modlitwie! Nie pisze żegnam lecz do zobaczenia bo wszyscy spotkamy się przed Panem kiedyś! Kocham was...

Wszystkie posty po tym wykasowałam, gdyż prosiłam o najważniejsze informacje... Jeśli chcecie, to swoją radość można przekazać w PW

Ostatnio edytowany przez ania (2007-09-12 14:42:48)

#9 2007-10-02 10:02:37

rodzice
Użytkownik

23 .o9 moja karola wstąpila do józefitek.Kochamy ją!!!!!!!!!!!

Nakłoń ku mnie ucho Twe łaskawie.
Usłysz modły i błagania.

#10 2008-02-08 20:33:54

helena
Gość

Kasia21 wstąpiła do sióstr Sercanek. Od 2 lutego jest w postulacie. img/smilies/smile

#11 2008-02-11 22:25:08

Jika
Użytkownik
Imieniny: 13.01
Urodziny: 21.08

Rafcio napisał(a):

Wczoraj Asieńka:) wraz z dwoma innymi dziewczętami rozpoczęły postulat w zgromadzeniu SS. Miłosierdzia Św. Karola Boromeusza w Trzebnicy.

Oj pięknie wyglądają w sukientach postulandzkich img/smilies/smile
Pozazdrościć img/smilies/smile

----------------------------
A z Kasią na szczęcia zdąrzyłam się pożegnać img/smilies/wink
Wczoraj jedna z sióstr się z nią widziała i macie wszyscy pozdrowienia img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez Jika (2008-02-11 22:28:38)

"Chrześcijaństwu w Polsce nie grozi dziś ani laicyzm, ani ateizm (przynajmniej na razie), ale parodia religii."
                                                                                                               / ks. J. Tischner

#12 2008-08-08 18:29:52

Rafcio
Gość

Ola (nic aleksandra, wcześniej aspirantkaZDCH) 24 lipca rozpoczęła kandydaturę w Zgromadzeniu Sióstr Świętej Elżbiety Prowincji Toruńskiej. Ola mieszka już w klasztorze i z tego co wiem nie ma dostępu do internetu. Ogarnijmy Ją modlitwą:)

Ostatnio edytowany przez Rafcio (2008-08-08 18:30:08)

#13 2008-09-05 19:12:25

Rafcio
Gość

Justina 15 sierpnia przekroczyła mury Sióstr Albretynek Posługujacych Ubogim:) Ofiarujmy modlitwę w Jej intencj.

#14 2008-09-06 19:21:19

Siostrzyczka
Gość

Serdeczne pozdrowienia od Małpiszonka - jest już w Orliku i rozpoczęła kandydaturę.

#15 2008-09-07 22:46:42

Barteck
Gość

22 września ja wraz z Morgrimem przekroczymy próg klasztoru franciszkanów konwentualnych w Głogówku, zaczynając postulat:)img/smilies/smile

#16 2008-10-31 19:34:05

gosia1728
Gość

Kasia (nie)poukładana pozdrawia wszystkich barkowiczów i pamięta o was w modlitwie.Wstąpiła do Sióstr Franciszkanek Szpitalnych w Ołdrzychowicach<><

#17 2008-10-31 20:43:59

karmelcia
Gość

Kasia1987 zdecydowała się wstąpić do Służebniczek Śląskich, ogarnijmy ją i jej rodzinę modlitwą. ( Kasia jest z mojego miasta i tu przez przypadek na privie się poznałyśmy a raczej zidentyfikowałyśmy się:-))

#18 2008-11-07 21:47:13

bepik1
Użytkownik
Imieniny: 6.09
Urodziny: 12.04
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

Zielonook-Ania jest w domu na urlopie. Wstapila do zgr. s.szarytek- jeszcz szczesliwa. jest w Warszawie, ale w listopadzie będzie miała staż w Częstochowie img/smilies/smile

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#19 2009-08-26 07:33:16

Rafcio
Gość

Dzisiaj Ewa (nick: "Owieczka") pojechała/pojedzie do domu postulatu Sióstr Zmartwychwstanek i rozpoczęła/rozpocznie nową, jakże piękną, lecz trudną drogę życia img/smilies/smile Wspierajmy Ewę naszymi codziennymi Modlitwami..
Chwała Panu

#20 2009-10-12 18:19:46

Rafcio
Gość

Wczoraj Natalia(nati1990) przekroczyła próg klauzury Domu Generalnego Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana!

Dzisiaj Magdalena(mmm) poszerzyła szeregi Sióstr Świętej Jadwigi Królowej, Służebnic Chrystusa Obecnego!

Polecam obie dziewczęta naszym Modlitwom!

Błogosławiony bądź Panie, teraz i na wieki!

#21 2009-10-22 12:58:35

scholastyka
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Green jest u jadwiżanek img/smilies/smile Pamiętajmy o niej w modlitwie...

"Wszyscy jesteśmy powołani do świętości. Nie musimy jednak kopiować wzorów świętych uznanych przez Kościół. Każdy ma swoją własną drogę życia."

#22 2011-02-17 14:04:01

swieczka
Użytkownik

Zakochana (juz s.Magda) od 4 wrzesnia jest w Zdzarach, od 1 niedziele Adwentu na postulacie u siostr Nazaretanok!
Prosze o modlitwe za nia, jak rowniez za s.Justynu, s.Martu, s.Aniu, s.Agnieszku i s.Marcjannu

#23 2011-06-29 17:37:34

Gracja
Użytkownik

Tak jak się umawialiśmy, zakładam wątek podsumowujący dotychczasowe wstąpienia. Proszę o uzupełnianie w miarę możliwości i w miarę odświeżania pamięci img/smilies/smile. Ja zacznę od tych, których jestem pewna:
green - Jadwiżanki Wawelskie
Sesunia - Duchaczki
Karola - Józefitki
BeataW - Karmelitanki Bose

Dalej Wy img/smilies/smile.

P.S. I "plis, plis" nie odbiegajmy za bardzo od tematu wątku, bo potem ciężko się czyta...

#24 2011-06-29 18:26:47

rafcio
Użytkownik

(nie)poukładana- Franciszkanki Szpitalne (po I ślubach)
małpiszonek- Franciszkanki z Orlika
agnik- Franciszkanki z Orlika
kandydatka- Służebniczki Śląskie
kwiatek- Karmelitanki Bose
mmm- Jadwiżanki Wawelskie
Basia- Służebniczki Starowiejskie(po I profesji)
Serce18- Sercanki (Najśw. Serca Jezusowego) (po I ślubach)
radosna- Salezjanki
Asieńka/SMN- Boromeuszki (Trzebnica) (drugi rok profesji czasowej)
Agnieszka Faustyna- Boromeuszki (Mikołów)
Kasia21- Sercanki (Najśw. Serca Jezusowego)
aleksandra- Elżbietanki (po I ślubach)
Justina- Albertynki
Marta-Dominikanki
Kłapciu-Dominikanki

Ostatnio edytowany przez rafcio (2012-06-02 18:33:14)

"Wystarczy ci mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali"
                                                                     2Kor 12,9

#25 2011-06-29 19:28:18

PoKrĘcOnA
Gość

Paula-Józefitki
Wiewiór-Józefitki
Asiek-Józefitki
Zakochana_wiola-Józefitki

A teraz mi się przypomniało:

Magdalena- Monastyczne Wspólnoty Jerozolimskie
Ra_dosc- Karmelitanki Dzieciątka Jezus ( ale potwierdźcie, bom niepewna)

Ostatnio edytowany przez PoKrĘcOnA (2011-06-29 19:51:09)

Stopka forum