'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2015-05-28 23:23:59

mały człowiek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Wspólnota Miłość i Miłosierdzie Jezusa

"...Gdzie jednak wzmógł się grzech, tam jeszcze obficiej rozlała się łaska..." Rz 5. 20

#2 2015-05-30 13:43:50

mały człowiek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Re: Wspólnota Miłość i Miłosierdzie Jezusa

Do poczytania
http://mimj.pl/category/swiadectwa/

Do posłuchania i obejrzenia
https://www.youtube.com/user/WMiMJ/feed
trzeba poszukać wśród filmików
Z Bogiem+
img/smilies/smile

"...Gdzie jednak wzmógł się grzech, tam jeszcze obficiej rozlała się łaska..." Rz 5. 20

#3 2015-05-31 18:17:58

mały człowiek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

#4 2015-06-29 22:23:59

mały człowiek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Nagranie z ostatniego spotkania 20.06.15r.
https://www.youtube.com/watch?v=XRH_fvP … QeUEDIBfKh
Błogosławionego oglądania/modlitwy+ img/smilies/smile

#5 2015-06-30 11:56:31

ŻycieJestPiękne(ŻJP)
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny: 13.05

reklama?!

Tak więc trwają wiara, nadzieja i miłość - te trzy: z nich zaś największa jest MIŁOŚĆ !!!

http://swietoscwcodziennosci.blogspot.com/

#6 2015-06-30 22:25:28

mały człowiek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Boga nie trzeba reklamować. Po prostu dzielę się tym co mam, co/kogo poznałam i co pomaga mi w kontakcie z Bogiem łącznie z wiarą w Niego, odkrywaniem, zaufaniem i DOŚWIADCZENIEM, że Bóg czyni cuda dzisiaj tu i teraz.
Zamiast oceniać proszę zobacz, obejrzeć lub przyjechać na spotkanie!img/smilies/wink
Błogosławię+

Ostatnio edytowany przez mały człowiek (2015-06-30 22:26:51)

#7 2015-07-01 11:56:18

ŻycieJestPiękne(ŻJP)
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny: 13.05

Boga wiem że reklamować nie trzeba - od tego są świadectwa - ale to wspólnota i ją reklamujesz w tym momencie - a jeśli chcesz się dzielić to pisz o doświadczeniu - innymi słowy napisz świadectwo działań Boga w Twoim życiu - to będzie najlepsza "reklama" o Nim i Jego miłości. img/smilies/smile

Tak więc trwają wiara, nadzieja i miłość - te trzy: z nich zaś największa jest MIŁOŚĆ !!!

http://swietoscwcodziennosci.blogspot.com/

#8 2015-07-01 22:44:15

mały człowiek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Hm więc powinna Pani napisać do pozostałych braci i sióstr z forum, którzy umieścili tu swoje posty "reklamując" inne Wspólnoty i Stowarzyszenia, bo z tego co widzę to nie ma tu tylko i wyłącznie Wspólnoty Miłość i Miłosierdzie Jezusa. Nie rozumiem, dlaczego tak bardzo mój post Panią intryguje;-) Po drugie tytuł działu jest właśnie taki  "Ruchy katolickie i stowarzyszenia wiernych" więc o co chodzi? :-)
Świadectwa są w innym dziale...

Może warto zastąpić słowo "reklamować" na ewangelizować:-), a że nie jestem gaduła to wklejam linki, żeby ktoś mógł posłuchać/obejrzeć bez zająknięć z mojej strony lub stękania yyy no... Co w tym niedobrego, że mówię o tej Wspólnocie? Napisałam o Niej, bo jest mi bliska po prostu. Przecież to o Pana Boga chodzi nie o jakąś Wspólnotę. W centrum jest Jezus, a że ktoś dzięki temu działowi uwierzy w Boga lub Go odkryje to tylko Chwała Panu+

(połączyłam posty - hannaturno)

Ostatnio edytowany przez mały człowiek (2015-07-01 22:55:03)

#9 2015-07-01 22:56:42

Kwietniowa
Administrator

Drodzy, mały człowiek tylko podzieliła się z nami linkiem. Takich "reklam" (choć jak dla mnie nie jest to zbyt trafne słowo), mamy na forum dość sporo. Nie widzę sensu, żeby dyskutować o tym dalej.

Prawdziwa miłość otwiera ramiona, a zamyka oczy...
św. Wincenty a Paulo

#10 2015-07-02 13:12:27

fabienne
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Mały człowieku, "reklamuj" dalej img/smilies/smile

#11 2015-07-06 16:17:21

Kasia233
Użytkownik
Imieniny: 25listopada
Urodziny: 29.05.1988

Byłam na spotkaniu otwartym tej wspólnoty 20 czerwca. Ogólnie podobało mi się , bardzo miła atmosfera tam panuje. Chciałam was zapytać o O.Daniela, który jest duszpasterzem wspólnoty MIMJ. Czytałam o nim w internecie, jest tam dużo opinii na jego temat ale nie wszystkie są pozytywne. Może ktoś z was wie o nim coś więcej. Jeżeli tak bardzo proszę o wasze opinie . Po przeczytaniu tych negatywnych komentarzy ogarnęły mnie wątpliwości, które chciałabym rozwiać.

#12 2015-07-06 23:24:56

mały człowiek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Jeżeli ktoś chce zaszkodzić komuś to napiszę wszystko, bo w Internecie czuje się bardziej anonimowy. Kiedyś natrafiłam na forum, gdzie wypowiadały się osoby ogólnie o spotkaniach charyzmatycznych i też obszerny był wątek na temat tej Wspólnoty. Czytałam te stronice i większa część osób, która jakoś negatywnie do takich spotkań podchodziła pisała, że nigdy na takich spotkaniach nie była ale ktoś tam powiedział, ktoś tam napisał, gdzieś tam usłyszał, że lepiej nie uczestniczyć w takich spotkaniach. No chyba tego nie trzeba komentować, bo to jakiś paradoks...
Sama napisałaś, że Ci się podobało i atmosfera była miła, więc jak mają się te opinie do Twojego doświadczenia?img/smilies/smile
Po drugie każde Boże dzieło będzie miało trudności, bo zły skutecznie będzie chciał przeszkadzać i przeszkadza. Po owocach ich poznacie mówi Pismo Święte, więc obserwuj owoce tego spotkania w sobie- spotkania z Bogiem, bo On tu jest najważniejszy i z Nim są te spotkania;) Sprawdź wiadomości na priv.
Błogosławionej nocy+

Ostatnio edytowany przez mały człowiek (2015-07-06 23:26:37)

#13 2015-07-09 11:13:16

fabienne
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Ja np nie "kupuję" grzechu pokoleniowego. Uważam,ze każdy grzeszy na swoje konto i z tym sie nie zgadzam.
Co do Ojca Daniela i do wspólnoty,to obejrzałam sporo filmów,rozmawialam z ludźmi,którzy byli na spotkaniach,ale nie należa do WMiMJ i uważam, że to boży człowiek,a wspólnota bardzo rozmodlona, chociaż  w inny sposób niż na "zwykłych" modlitwach w kościele diecezjalnym.
Jestem z dala od ruchów charyzmatycznych,  już bliżej mi do tradycjonalizmu niż do nowinek w Kosciele,ale tu mój wewnętrzny glos mówi,że mi to jest dobre.

#14 2015-07-10 00:28:13

mały człowiek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Nie musisz tego "kupować", żeby było prawdą. My nie ponosimy odpowiedzialności za grzechy przodków ale odczuwamy ich skutki. Możemy odczuwać ich konsekwencje np. od pokoleń może ciągnąć się w rodzinie alkoholizm, albo np., gdy ktoś popełni samobójstwo to osoba z rodziny może mieć myśli samobójcze, niechęć do życia. Znam taki przypadek... Nie będziemy rozliczani z czyiś grzechów - dziadka, pra pra pra babci, tylko swoich. Tak samo powinniśmy uważać z przeklinaniem kogoś i nie chodzi tu tylko o wulgarne słowa ale zwykłe powiedzenia np. "idź do... (imię złego)". Mamy błogosławić się nawzajem, a nie przeklinać czy złorzeczyć.

#15 2015-07-10 23:06:56

fabienne
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Tak,konsekwencje odczuwamy! Ale nie musimy za grzechy przodków przepraszać,pokutować.Ani się z nich spowiadać,tak jak  zakładała "spowiedź furtkowa".

#16 2015-07-11 22:31:48

mały człowiek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Fabienne piszesz "Jestem z dala od ruchów charyzmatycznych,  już bliżej mi do tradycjonalizmu niż do nowinek w Kościele, ale tu mój wewnętrzny glos mówi, że mi to jest dobre."
Gdy otworzymy karty Pisma Świętego to widzimy, że Kościół te kilka tysięcy lat temu był charyzmatyczny, a dowodem na to jest największy charyzmatyk Jezus, potem Apostołowie, którym udzielił różnych charyzmatów (uzdrawiania, uwalniania, prorokowania, ewangelizacji itd.) i posłał Ich w świat. To nie jest żadna nowinka w Kościele. Po prostu my jesteśmy nie świadomi tego i nie czytamy Pisma Świętego, a w Kościele o tym się nie mówi, bo i Księża o tym nie głoszą. To też nie może być tak, że skupimy się tylko na charyzmatach, tak nie może być, bo Jezus jest tu najważniejszy. Trzeba po prostu żarliwie i prosto modlić się do Ducha Świętego, bo On jest naprawdę fascynujący i jak zaczniemy Go wzywać to On na pewno przyjdzie ale potrzeba, by Mu pozwolić przyjść tak jak to On chce, nie my! ;-)
Javo ma rację - wróćmy do tematu;-)

Dywagacje na temat spowiedzi furtkowej, zabronionej przez Episkopat Polski, zostały zgodnie z zapowiedzią Adminki przeniesione do wątku o spowiedzi - Hannaturno

#17 2015-08-01 15:50:09

Tomek
Użytkownik

do@maly czlowiek
Powiedz mi dlaczego rozpoczales ten temat i go ciagniesz? Masz czyjekolwiek pozwolenie do prowadzenia nieuprawnionej agitacji? Mozesz sie dzielic swoim doswiadczeniem Pana Boga, a nie szarzowac imieniem wspolnoty mimj. Wielu tobie podobnych wykorzystuje imie tej wspolnoty do roznych celow, pod przykrywka dziwnych pradow realizuja cele dalekie Panu Bogu. Sa tez tacy ktorzy szkaluja i osmieszaja te wspolnote.
Napisze, zeczlowiek ktory sie szczerze modli, odnajdzie sie w kazdej wspolnocie w Kosciele, nie musi to po jego mysli, czy mu najwygodniej, ale modlic sie bedzie rownie pieknie wszedzie.
A co do o.Daniela, w moim odczuciu jest to bozy czlowiek. Nie zaszkodzi otoczyc go modlitwa, skoro on modli sie za tylu.

#18 2015-08-01 22:38:08

mały człowiek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Temat rozpoczęłam, bo ten dział poświęcony jest jak nazwa sama wskazuje Ruchom katolickim i stowarzyszeniom wiernych. Chciałam, żeby dzielono się tutaj swoimi doświadczeniami ze spotkań z Jezusem. Nie ciągnę tematu, to raczej Pan robi zarzucając mnie. Po to jest ten dział, żeby podzielić się Wspólnotami lub Stowarzyszeniami jakie znamy, zresztą już to napisała Pani Administrator Kwietniowa, gdyby Pan przeczytał uważniej. Nie widzę w moich postach, abym szkalowała/ośmieszała lub podobne rzeczy czyniła wobec tej Wspólnoty, a tym bardziej bym negatywnie wypowiedziała się wobec o. Daniela... Każdy człowiek jest boży, bo każdy jest stworzony na obraz Boga i z zamysłu - miłości Pana Boga do nas. Nie napisałam też, że pięknie modlić można się jedynie na tych spotkaniach. Szczerze przyznam nie rozumiem Pana zarzutów, o co chodzi? img/smilies/hmm
Żeby nie ciągnąć niepotrzebnego wątku w razie odpowiedzi proszę pisać na priv.
Błogosławionej niedzieli+

#19 2015-12-03 19:31:02

mały człowiek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Jezus na hali Arena w Częstochowie zaprasza! ;-)

http://mimj.pl/aktualnosci/

https://www.facebook.com/WMiMJ

#20 2015-12-29 19:43:35

mały człowiek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Jezus na hali Arena zaprasza ponownie:)

http://mimj.pl/spotkanie-otwarte-17-01-2016-hala/

na powyższej stronie można w polu "Szukaj na stronie…" wpisać dojazd zorganizowany, gdyby ktoś szukał transportu;)
Z Bogiem+

#21 2015-12-30 10:12:39

Clover
Zbanowany

#22 2015-12-30 18:49:39

mały człowiek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Z całym szacunkiem Clover ale Wspólnota Miłość i Miłosierdzie Jezusa podlega pod archidiecezje częstochowską i abp Wacława Depo, który sam kiedyś przyjechał na spotkanie i mają zgodę od Kurii częstochowskiej na organizację spotkania. Tutaj przykład http://mimj.pl/spotkanie-otwarte-5-12-2 … nformacje/
Żeby nie być gołosłowna to https://www.youtube.com/watch?v=SCp5gJ8oC88

Gdyby Wspólnota nie miała zgody abp Wacława Depo na organizowanie spotkań to by ich nie robili po prostu, o. Daniel to podkreślał wielokrotnie. Najlepiej jechać i doświadczyć, a potem wydawać opinie.
Najlepiej komentuje to ten artykuł
http://www.deon.pl/religia/duchowosc-i- … ych00.html

"Dopóki go nie poznasz, nie ośmielasz się go upominać. Idź."
Z Bogiem+

Ostatnio edytowany przez mały człowiek (2016-01-04 13:04:12)

#23 2016-01-20 11:10:49

fabienne
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Tak sobie pomyślałam,ze zawsze gdy coś jest żarliwe, gdy tłum ludzi regularnie zaczyna się ,pojawia się dostojnik kościelny,który chce sprowadzić wszystko do poziomu średniego. Nie obejdzie biskupa parafia nijaka,w której od lat działa tylko kółko różańcowe, ale o której cicho.
Nigdy nie byłam na spotkaniu tej wspólnoty,ojca Daniela widziałam na filmach. To , co mówi,jak mówi, przekonuje mnie, wygląda jakby miał już tylko Pana Bogu w sercu i w głowie.

Ostatnio miałam rozmowę z dominikaninem ; przekonywał,że gdy człowiek świecki chodzi zbyt często do kościoła,to coś z nim nie tak. Tylko dla babć, bo dla nich to i gimnastyka,bo się ruszają i wyjście z domu i spotkanie towarzyskie. Świeccy powinni przychodzić do kościoła w niedziele (bo to ich obowiązek), cała reszta praktyk religijnych świadczy o nienormalności i  sami księża wyśmiewają się z ludzi,którzy codziennie są na Mszy . Przez te rozmowę zaliczam  potężny kryzys, bo mam dla wszelkich moich "nie chce mi się iść, bo zimno" dodatkowe: "nie idę, bo to nienormalne".
Chyba potrzeba mi spotkania z kimś rozmodlonym,w grupie pobożnych ludzi...własnie takich jak Wspólnota Miłość i Miłosierdzie Jezusa.

Ostatnio edytowany przez fabienne (2016-01-20 11:14:14)

#24 2016-01-25 15:55:42

Piotr888
Użytkownik

Biskup Czaja skierował swoje uwagi do swoich diecezjan. Myślę, że spokojne i pokorne zapoznanie się z nimi jest jak najbardziej na miejscu.

Ostatnio edytowany przez Piotr888 (2016-01-25 15:57:30)

#25 2016-01-26 23:06:45

fabienne
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Zapoznałam się zanim napisałam mój poprzedni post.

Stopka forum