'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#26 2007-08-27 11:18:05

Sesunia
Gość

Re: Nieaktywni użytkownicy

ja myśle że możemy skończyć tą dyskusje i zostawić tą teorie którą już obgadaliśmy. usuwamy tych nieaktywnych a reszte np te które wstąpią jakoś zaznaczamy aby może było wiadome czemu nagle zmilkły:)

#27 2007-10-19 14:12:51

KaMiLa
Gość

Wkoncu wrocilam img/smilies/smileimg/smilies/tongue
Dziekuje że nie usunełyście mojego konta img/smilies/big_smileimg/smilies/tongue

#28 2008-06-02 09:17:12

joanna_w85
Gość

wprawdzie nie przeczytałam jeszcze dokłanie wszystkich wypowiedzi: chciałam rzec, że zarejestrowałam sie już tu jakiś czas temu i jest to moja pierwsza wypowiedź - ale chce, zebyście wiedzieli, ze to, że nie wypowiadałam sie jeszcze nie oznacza, ze z tego nie korzystam i ze sie za Was nie modle - wiem, ze dobrze by tworzenie wspólnoty oparte było na dialogu . . . ale cierpliwości img/smilies/smile
zapoznac sie i nadażać  tu ze wszystkim tez nie jest takie proste....pozdrawiam. Z Panem Bogiem

#29 2008-06-02 09:24:41

joanna_w85
Gość

i ja osobiście jestem za tym, żeby usuwac konta nieaktywne w ciagu pół roku  z wyjątekim osob, które wstapiły

#30 2008-06-02 11:23:19

b.
Gość

hm.. są jeszcze osoby, które wstąpiły i się nie przyznały img/smilies/wink

#31 2008-07-02 12:12:35

andzia19
Gość

zgadzam sie z wami najpierw wyslac emaila apotem zobaczy sie

#32 2008-08-19 12:02:25

wolna
Gość

hmm... ja też uważam, że może powoli z tym usuwaniem kont. Niektórzy starają się zaglądac co roku w wakacje:) Choć może czasem nikt nie wie co się z nimi dzieje. Ale modlitwą i sercem sa z Wami. No własnie i są tez osoby, które wstapiły ale o tym nie powiedziały, być może dlatego, że sie bały, być może dlatego że w tym całym wielkim szczęściu związanym z wstapieniem nie znalazły czasu. Myslę jednak, że napewno przy pierwszej okazji jaka się nadarzy napiszą i podzielą się swoim szczęściem. Hmm... uzytkowników, którzy nigdy nic nie napisali mozna by chyba usunąć po e-mailu ostrzegawczym. Ale to tylko moje zdanie- ja pojawiam się i znikam więc nie chce się Wam wtrącac:)

#33 2008-09-27 16:09:59

Keharitomene
Gość

Uważam że, usuwanie z konta nalezy do uzytkownika. Chyba że będzie rozrabiał to wtedy nalezy go ..... :)Nie często bywam tutaj, a to wynika z mojego powołania img/smilies/wink Nie komputer jest najważniejszy i nie jedyny środek komunikowania się dzisiaj. Jak ktos chce to i tak znajdzie sposób żeby tutaj zaistnieć img/smilies/smile No, to tyle.

#34 2009-03-29 22:32:59

krucyfiksa
Gość

jestem nowa... i ciężko mi na razie pisać posty wstydliwa jestem troszkę, ale chętnie tu zaglądam. Może nie napiszę żadnego postu, ale było by mi chyba przykro gdyby mnie skreślić. No nie każdy ma polot do pisania po prostu. Ja staram się otaczać Was swoją modlitwą. img/smilies/smile

#35 2010-08-11 14:12:32

bepik1
Użytkownik
Imieniny: 6.09
Urodziny: 12.04
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

Witajcie.
dodam ze nie bylam zalogowana od grudnia na barce. wiec ok 7 mies. CZasem dorywczo z innych miejsc niz dom zajrzalam tutaj.
I wlasnie gdyby mnie usunięto tez nie bylo by mi zafajnie.
A ci co maja 0 postow.No coz moze nie piszą,ale zaglądają. Czy to cos zmieni czy sa na liscie uzytkowniow czy nie hmm
Albo na adres email mozna im wyslac zapytanie czy chca byc uzytkownikiem  barki

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#36 2012-12-06 18:54:26

Jika
Użytkownik
Imieniny: 13.01
Urodziny: 21.08

Myślę, ze dobrze było by wykasować osoby zarejestrowane do 2011r. która mają poniżej 7 postów. A osoby które nie napisały posta przez ostatni rok, mają czas do końca marca przyszłego roku. Inaczej ich konta powinny być usunięte.
Forum działa wolnej, strony otwierają się tez wolnej... Nieaktywni użytkownicy zaśmiecają forum.. I zawsze przecież można się zarejestrować ponownie img/smilies/smile

"Chrześcijaństwu w Polsce nie grozi dziś ani laicyzm, ani ateizm (przynajmniej na razie), ale parodia religii."
                                                                                                               / ks. J. Tischner

#37 2012-12-06 19:34:10

adamsvd
Użytkownik
Imieniny: 24.12
Urodziny: 1988

wątek odświeżony po dwóch latach, ale wygląda, że problem nie wygasł img/smilies/sad
ja popieram Jikę, wiele osób wstąpiło do zgromadzeń, inne napisały tylko kilka postów, dowiedziały sie, czego chciały i już nie piszą ani nie zaglądają. może rzeczywiście usunąć nieaktywnych użytkowników.
co myślicie??

Duchu Święty Boże
Wszystko z Miłości ku Tobie!

http://www.werbisci.pl/

#38 2012-12-06 19:53:42

Kasia K
Użytkownik
Imieniny: 25.11
Urodziny: 28.05.

A może by do nich napisać i jak nie odezwą się to wtedy usunąć?

Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.
img/smilies/142
Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje!     img/smilies/142   (30.05.2010)
mój blog- zapraszam: http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

#39 2012-12-06 22:59:44

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Czy rzeczywiście forum działa wolniej z powodu liczby nieaktywnych osób? Nie umiem ocenić. Zauważyłam tylko, że wyraźnie dłużej otwiera się, gdy ktoś wkleja duże obrazy.
Jeśli chcemy usuwać - elegancko byłoby napisać, choć obawiam się, że to mogą być dla kogoś ciężkie godziny pracy.
Poza tym można ewentualnie na przyszłość wprowadzić zapis do zasad, że np. raz na rok kasuje się konta osób, które nie odezwały się przez ostatnie tyle a tyle miesięcy.  Jika ma rację, pisząc, że w razie czego zawsze można się zarejestować ponownie.

O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

#40 2012-12-07 09:47:01

Jika
Użytkownik

Tyle że chyba nikt rejestrując się, nie przeczytał pełnych zasad forum. Jakie się potwierdza przy rejestracji - sama zawsze daję zapoznałam się z zasadami, i heja dalej...
Fakt duże zdjęcia zamulają, przez to ze mają ograniczoną pojemność forum. Każdy użytkownik, jego dane to kawałek pojemności forum. Im mniej nieaktywnych użytkowników, tym więcej pojemności.
Z tego co sama dostałam, chyba zostały wysłane maile z zapowiedzią iż ktoś planuje coś zmienić- wobec nieaktywnych uczestników. Dajmy im czas do końca grudnia. Po nowym roku czas zmian, postanowień... wtedy można ich usunąć.

Chciałam zauważyć ze jest 5 kart postów bez odpowiedzi... Począwszy od 2010r, do ostatnich dni... Połowa informacji o skupieniach, rekolekcjach jest nie aktualna... to też spowalnia forum...

Ostatnio edytowany przez Jika (2012-12-07 15:03:05)

"Chrześcijaństwu w Polsce nie grozi dziś ani laicyzm, ani ateizm (przynajmniej na razie), ale parodia religii."
                                                                                                               / ks. J. Tischner

#41 2012-12-08 00:33:57

Amaretto
Gość

img/smilies/sad nie usuwajcie mnie !!!!!!!

#42 2012-12-08 00:59:24

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Jika napisał(a):

Chciałam zauważyć ze jest 5 kart postów bez odpowiedzi... Począwszy od 2010r, do ostatnich dni... Połowa informacji o skupieniach, rekolekcjach jest nie aktualna... to też spowalnia forum...

Z postami bez odpowiedzi to byłabym naprawdę bardzo ostrożna, bo wiele razy się przekonałam, że ożywają po np. roku, i to baaardzo dynamicznie. Poza tym niekiedy niosą sporo informacji, ktore dopiero za jakiś czas budzą odzew.
Co do rekolekcji - może masz rację, zresztą chyba Adam sporo zredukował.

O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

#43 2012-12-10 23:29:00

Jika
Użytkownik

Czy tak ciężko zalogować się na forum raz na pół roku ? Napisać coś sensownego w jakimś temacie ?
Na to nie potrzeba wiele czasu...

Wątek znów wymarł, tak jak powinno być z nieaktywnymi użytkownikami...
Jeżeli ja bym się nie odzywała przez ponad rok czasu, nie miała bym nic przeciwko temu jeżeli ktoś by mnie wykasował...

/ ks. J. Tischner

#44 2012-12-11 11:12:54

devinirka
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Może masz rację Jiko, ale nie pomyślałaś, że różnie się życie toczy? Że czasami nie ma się nic sensownego do powiedzenia? Że przychodzą ciężkie chwile?
Czasami na prawdę trudno jest napisać na forum powołaniowym, momenty zwątpienia, jakiegoś kryzysu. Jesteśmy tylko ludźmi, a to tylko forum, ale jak dla mnie to też coś znaczy.

Swego czasu odeszłam stąd. Nie zaglądałam na Barkę baaardzooo długo (niemal 3 lata?). Niedawno zaczęłam podczytywać- nie wiem, czy forum dostępne jest dla ludzi spoza, ale jeśli nie- z pewnością nie założyłabym drugiego konta (skoro mnie nie chcą).

Poza tym- jak to było z Synem Marnotrawnym...? img/smilies/wink

...A Bóg map nie rozdaje...

#45 2012-12-11 11:43:46

Jika
Użytkownik

Rozumiem wszelakie kryzysy, zwątpienia. Ale to forum, nie zawiera tematów tylko i wyłącznie o powołaniu...

Forum zawiera 34karty listy użytkowników... każda karta zawiera 50os, ostatnia 25... to daje niebagatelna liczbę  1675 os !
Wątpię by połowa ludzi tu zaglądała przynajmniej raz na pół roku...

Nie wiem, co za wielki problem macie ... ? Ciężko się zalogować jeszcze raz ?? Ba ! Jako gość też można się wypowiadać, i czytać forum...

Adam, ile osób odpowiedziała na maila którego wysłałeś ?

/ ks. J. Tischner

#46 2012-12-11 14:57:31

devinirka
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Mnie właśnie ruszył mail.
Żebyś wiedziała, że ciężko. Uwierz mi Jika, są sytuacje, gdzie najmniejsza przeciwność, czy takie "przytyk" (choć nieświadomy) sprawia, że człowiek wątpi jeszcze bardziej. Życzę Ci serdecznie, żebyś nigdy nie musiała tego rozumieć.

#47 2012-12-11 15:11:23

Jika
Użytkownik

mam wrażenie, ze ludzie bardziej boją się o swoje nabite posty... Bo już tam coś, ileś mam naskrobane ...

/ ks. J. Tischner

#48 2012-12-11 15:36:15

shy girl ;)
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Forum internetowe ma to do siebie, że ludzie się wypowiadają, a bardzo często rejestrują, bo chcą czegoś się dowiedzieć, coś wyjaśnić... Bardzo często to kwestia 2-3 postów. A czasem jedynie zadania pytania i obserwowania odpowiedzi. Nie znaczy to jednak, że te osoby nigdy więcej nie zajrzą na forum, bądź że nie zaglądają (nie logując się).
Myślę, że są także osoby, które były w klasztorze, ale wróciły i obserwują forum, ale nie logują się, a może kiedyś zechcą jednak się zalogować.

Jeżeli chcecie to stwórzcie sobie taką eklezje ludzi wyjątkowych i wybranych, ale powiem szczerze, że mnie to niepokoi.
Nie twórzcie na siłę sobie wspólnoty internetowej. Są ludzie zaangażowani bardziej (naprawdę podziwiam i z uznaniem patrzę na pracę Adama SVD i moderatorek niektórych), ale są też tacy, którzy nie chcą wychodzić na jaw, nie chcą się spotykać, bądź po prostu fizycznie jest to niemożliwe. Dajcie takim osobom swobodę i nie zamykajcie sie na nich.

Odkąd ja jestem na forum, to działa ono tak samo - dosyć szybko jak na prężnie działające forum internetowe. Bardziej zależne jest to od szybkości internetu każdego z użytkowników i komputera na jakim pracuje.

Tak, tak... ja tu nie mam nic do gadania, ale w sumie nie szkodzi img/smilies/wink
Pax

#49 2012-12-11 15:53:09

Jika
Użytkownik

Shy girl- nie chodzi o tworzenie jakiejś grupy, czy zamykanie się.
Działanie forum nie zależy tylko od internetu. Mam nowy komputer, wszystko działa mi szybciej niż bym mogła chcieć... chodzi po prostu o możliwości forum. O to ze potem adres nie skupia się na odtwarzaniu tego co istotne... ale też i tego co nikogo nie interesuje- czyli nieaktywni użytkownicy...

Jest ponad 1600 użytkowników, jeżeli Adam czy którykolwiek z administratorów powie że ponad połowa odpisała na jego maila- zmieniam zdanie, i daje spokój tym którzy się nie odzywają...

Btw. sama znam 17 os. z forum które w ogóle się już nie udzielają, nawet nie zaglądają... a same nie mogę się wykasować, więc nic z tym nie zrobiły i tak są... ale wobec wasze myśli, niech będą, bo przecież wrócą...

/ ks. J. Tischner

#50 2012-12-11 21:00:53

devinirka
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Jika napisał(a):

Btw. sama znam 17 os. z forum które w ogóle się już nie udzielają, nawet nie zaglądają... a same nie mogę się wykasować, więc nic z tym nie zrobiły i tak są... ale wobec wasze myśli, niech będą, bo przecież wrócą...

Ostatnie lata nauczyły mnie wiele. Najważniejsze: nigdy się nie wie, co Pan ma w zanadrzu, co przygotuje. Tez myślałam, że nigdy tu nie wrócę, że nie zajrzę, nie przeczytam. Z jakiego powodu miałabym to robić? Jaki byłby w tym sens. A jednak...
(nie, nie piszę tego, komuś na- w pewnym sensie- złość, czy tylko dla tego, że ktoś robi coś co mnie dotyczy bez mojej zgody. Po prostu- dorosłam i zdałam sobie sprawę, że to forum w jakiejś formie jest mi potrzebne. Gdyby ktoś skasował mi konto- prawdopodobnie nie wróciłabym tutaj).

Zrobicie jak uważacie. Ja tylko wypowiedziałam swoje zdanie.

Stopka forum