'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2015-06-11 20:22:02

myconviction
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:
Młodzież Franciszkańska Tau

Kochani moi, chcę się z Wami podzielić doświadczeniem mojej wspólnoty. Jesteśmy w całej Polsce, kto wie, może CIEBIE właśnie Pan Jezus zaprasza do kroczenia za Nim śladami św.św. Franciszka i Klary z Asyżu?! img/smilies/smile

A więc tak...
Młodzież Franciszkańska Tau jest katolicką wspólnotą, która – jak sama nazwa wskazuje – skupia szeroko pojętą młodzież, by formować się w duchu św. Franciszka z Asyżu. Jest nas 13 wspólnot rozsianych po całej Krakowskiej Prowincji Braci Mniejszych Kapucynów (i nie tylko, ponieważ istnieją jeszcze wspólnoty poza jej zasięgiem terytorialnym oraz tzw. "single"! img/smilies/smile )

Dla osób zainteresowanych naszą wspólnotą odbywają się rekolekcje Spoleto (więcej informacji na naszej stronie internetowej www.mftau.pl ), które są pięknym czasem łaski, nazywane są też “rekolekcjami nawrócenia”. Podczas Spoleto, odbywającego się w Janicach k. Jeleniej Góry, jest możliwość włączenia się do Wspólnoty. Jest to wymagany moment dla wszystkich sympatyków, tylko tak można stać się członkiem img/smilies/smile

Jako Młodzież Franciszkańska Tau zawsze wspomagamy w pewnym stopniu Spotkanie Młodych w Wołczynie, organizowane przez Krakowską Prowicję Braci Mniejszych Kapucynów, dlatego też zapraszamy wszystkich chętnych w dniach 13-18 lipca 2015 do Wołczyna! Będzie się działo  W tym roku hasłem spotkania jest “Trwaj w miłości!”, będzie to piękny czas modlitwy, skupienia podczas Eucharystii, nabożeństw i konferencji, ale także radości braterskiej podczas koncertów, tańców, rozmów... Zapraszamy!

A to moje małe świadectwo bycia we wspólnocie:

Moje Spoleto, czyli rekolekcje, na których dołączyłam do Wspólnoty, miało miejsce w 2011 r. Patrząc z perspektywy tych czterech lat widzę, że na powyższe pytanie odpowiedzieć mogę jedynie twierdząco. Właściwie nie wyobrażam sobie tego okresu mojego życia bez MF-u. Wspólnota wychowywała mnie do świadomego przeżywania mojej wiary. Uczyła – i nadal uczy – życia z drugim człowiekiem i szukania w nim Jezusa, co często nie jest łatwe, a nawet wręcz przeciwnie.

Wspólnota pomogła ustalić mi priorytety w życiu, pokazała, że są ludzie w moim wieku żyjący podobnymi wartościami i tak jak ja chcący budować na Chrystusie. Wspólnota nie raz pokazywała mi, że “można”, że nie trzeba żyć tak, jak żyje świat. Że świadczyć o Miłości Dobrego Boga można w pracy, na uczelni, w szkole - przez proste świadectwo życia.

Wart podkreślenia jest fakt, iż Młodzież Franciszkańska Tau jest wspólnotą “tymczasową”, nasza formacja trwa 5 lat (można ją przedłużyć o 2 lata będąc tzw. członkiem honorowym) i zasadniczo ma pomóc nam odnaleźć swoje miejsce w Kościele, świadomie rozeznać swoje powołanie, wskazać kierunek, dać fundamenty, na których zbudujemy nasze przyszłe życie jako chrześcijanina. Ja swoje miejsce odnalazłam i wiem, że Młodzież Franciszkańska Tau miała na to ogromny wpływ.

Jeszcze raz zapraszam na www.mftau.pl POKÓJ I DOBRO img/smilies/cool

aaaaah, żem zapomniała! pooglądajcie sobie nas o tuLINK, nie zastanawiajcie się, tylko jedźcie na SPOLETO! naprawdę warto img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez myconviction (2015-06-11 20:26:25)

Kochajcie Miłość, bo Miłość nie jest kochana! - św. Franciszek z Asyżu

Stopka forum