'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#51 2009-03-21 22:36:05

Marti
Gość

Re: Monastyczne Wspólnoty Jerozolimskie

Od siebie napiszę, że On nie pracuje zawodowo, gdyż jest kapłanem. Jak uda mi się go złapać rano telefonicznie przed odlotem to się zapytam.

#52 2009-03-22 21:36:31

Marti
Gość

Nie, bo w sumie nas nie odwiedził tym razem. A brat dlatego tak często przyjeżdża gdyż jeszcze studiuje. Teraz miał ostatnie konsultacje w sprawie doktoratu a w czerwcu będzie bronić swojej pracy.

#53 2009-03-22 22:45:00

matka
Gość

Marti napisał(a):

Ja być może wejdę wkrótce w tą duchowość. Brat ma porozmawiać w zakonie i skontaktować ze świeckimi wspólnotami. Tam ma się formacje indywidualną, więc nie potrzeba większej grupy.

Marti możesz coś więcej  o tym napisać ?
pozdrawiam img/smilies/smile
m.

#54 2009-03-23 09:11:50

Marti
Gość

matka napisał(a):

Marti napisał(a):

Ja być może wejdę wkrótce w tą duchowość. Brat ma porozmawiać w zakonie i skontaktować ze świeckimi wspólnotami. Tam ma się formacje indywidualną, więc nie potrzeba większej grupy.

Marti możesz coś więcej  o tym napisać ?
pozdrawiam img/smilies/smile
m.

Na razie nie mogę gdyż sam prawie nic nie wiem. Czekam właśnie na materiały i informacje o tym. Trochę to może potrwać, ale myślę, że brat nie zapomni o tym i porozmawia z kim trzeba jeszcze przed przeniesieniem do Florencji (a to jest z końcem marca). Jak tylko będę coś wiedzieć to napiszę. Wiem, że jest lectio divina, ale na tym wiedza się kończy. Coś tam jeszcze wspominał przez telefon, ale nie jestem w stanie teraz tego przytoczyć.

#55 2009-03-23 10:10:37

green
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Matka masz tutaj garść informacji > http://jerusalem.cef.fr/jerusalem/pl/pl_40menu.html głębiej masz linki do materiałów francuskich.

Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

#56 2009-03-23 15:16:21

samawati
Gość

Witam! Czy mogłabym prosić aby ktoś zamieścił adres e-mail do WJ? Ale tak żebym mogła napisac po polsku i odpowiedź również otrzymać w ojczystym jezyku;) z góry dziekuję:)

#57 2009-03-23 16:36:22

Marti
Gość

http://jerusalem.cef.fr/jerusalem/pl/pl … tions.html

MWJ jest w kilku miejscach, tu jest zbiór adresów mailowych. Co do języka to jak napiszesz po polsku to dadzą do przeczytania komuś kto zna język polski. Może to jednak trwać długo, brat mówi, że nieraz to lepiej napisać zwykły list. No, ale nawet jak się trochę poczeka do w końcu odpiszą. A w mailu czy liście zawsze można zaznaczyć, że to do kogoś znającego język polski.

#58 2009-03-24 00:04:31

matka
Gość

Marti wiec jak bedziesz cos  wiedzial to napisz prosze img/smilies/smile Hmm, a możesz zdradzić dlaczego pragniesz należeć do swieckiej gałęzi WJ?

#59 2009-04-13 09:42:30

Marti
Gość

Chcę należeć ponieważ to niejako jest droga całej naszej wspólnoty. Naszą grupę założył brat i to niejako jest w jednym duchu.

Rodzice rozmawiali z bratem przed świętami i niestety zapomniał o tym, więc może to jeszcze trochę potrwać. W kościele nic nie dzieje się błyskawicznie img/smilies/wink.

#60 2009-04-13 12:29:19

green
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Magdalena będzie miała obłóczyny w poniedziałek po Zesłaniu, 1.06, albo inaczej w dzień dziecka img/smilies/wink pamiętajcie w modlitwie.

Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

#61 2009-04-18 17:33:15

mak.
Gość

matka napisał(a):

Marti wiec jak bedziesz cos  wiedzial to napisz prosze img/smilies/smile....

Przyłączam się do tej prośby "matki", bo też jestem zainteresowany świecką gałęzią Wspólnot Jerozolimskich. Czekam na nie już prawie 20 lat img/smilies/smile

Przy okazji "odkrycia" tego forum i tego wątku, zrobiłem remanent swoich pamiątek z pobytów u św. Gerwazego i Protazego w Paryżu. Przyszedł mi też do głowy pomysł, że należałoby zorganizować jakąś polską, nieoficjalną stronę internetową, dla wszystkich zwolenników tej wspólnoty, którzy ze względów rodzinnych nie wstąpią w jej szeregi - w sensie mniszym. Co o tym myślicie?

#62 2009-04-29 14:38:55

green
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

To fundacja w Kolonii już działa, zdjęcia można obejrzeć tutaj > http://jerusalem.cef.fr/diaporamas/0904_grundung_koln/

#63 2009-05-10 21:01:39

devinirka
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Green właśnie doczytałam w nowym "Gościu", że "Wspólnoty Jerozolimskie już za rok w Polsce". Mała wzmianka, ale jaka budująca img/smilies/smile

...A Bóg map nie rozdaje...

#64 2009-05-15 21:45:56

fabienne
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

takie cos znalazlam
jakie piekne img/smilies/smile
http://www.youtube.com/watch?v=QKag36EVUtk

Ostatnio edytowany przez fabienne (2009-05-15 22:02:12)

#65 2009-05-18 18:51:32

Marti
Gość

A adres jaki będzie to Łazienkowska 18, Warszawa

A ten w okularach na filmie to mój brat img/smilies/smile.

Ostatnio edytowany przez Marti (2009-05-18 19:01:23)

#66 2009-06-02 19:37:18

green
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

http://blog.wiara.pl/zielona/files/2009/06/angu-fmj.jpg
Miło mi poinformować, że wczorajszego dnia Magda przyjęła habit Monastycznych Wspólnot Jerozolimskich. Dziękuję Bogu, że się tam realizuje. A jeżeli ktoś chętny to niech też jedzie i zwiedza paryskie zakamarki img/smilies/smile Patrząc na Magdę to chyba warto img/smilies/smile

#67 2009-06-11 17:12:10

Marti
Gość

http://ekai.pl/wspolnoty/x19714/wspolno … zawie-w-r/

Dokładny termin to 3 maja 2010 , więc można już się szykować img/smilies/wink

Co do materiałów to brat ma jutro rozmawiać z przeorem o tym. Teraz przylatuje do Polski bronić doktoratu, więc przekaże co i jak.

Ostatnio edytowany przez Marti (2009-06-12 18:33:05)

#68 2009-06-13 20:51:32

kasi
Gość

Od niedawna interesuję się WJ i chciałabym wyjechać na dłużej (kilka miesięcy w założeniu) do któregoś z ich domów, aby lepiej poznać wspólnotę, aby rozeznać, czy mogłoby to być miejsce dla mnie. Czy ktoś z Was wie, czy jest to możliwe i na jakich warunkach? Nie znam francuskiego, ale myślę właśnie, żeby troszkę się pouczyć.

#69 2009-06-14 12:42:14

Marti
Gość

Kasi, jasne, że jest to możliwe. Można jechać na tydzień, dwa czy jak chcesz na kilka miesięcy. Moi rodzice z młodszym bratem byli na tzw. stażu przez tydzień. Traktowali to jak rekolekcje. Normalnie żyli rytmem wspólnoty będąc zwalnianym z zajęć z których nic by nie skorzystali (np. nauczanie czy dyskusje po francusku).

Język początkowo nie jest potrzebny. Tam są polki a z czasem się nauczysz. Zresztą 3 maja Wspólnota otworzy dom w Polsce. Tak więc generalnie nie ma specjalnych warunków do spełnienia. Pakuj się img/smilies/wink.

Mój brat będzie na pewno do 26 czerwca w Polsce, więc mogę Cię z nim skontaktować. Jak coś to moje gg: 6949272 i tel. 500 192 798

#70 2009-06-22 18:05:23

Marti
Gość

Materiały dla świeckich będą dopiero tłumaczone. Jednak większy problem w tym, że takie wspólnoty świeckich ze względów praktycznych tworzą się przy wspólnotach zakonnych. W innych miastach byłoby możliwe coś takiego założyć, ale wiązałoby się to z szeregiem trudności. Na dniach postaram się napisać coś więcej.

#71 2009-10-03 08:45:27

elzsze
Gość

Zmiana terminu. Wielki zjazd Współnoty z okazji otwarcia nowego domu w Warszawie 11 kwietnia img/smilies/smile.

#72 2009-10-25 21:49:00

Julianna
Gość

Witam serdecznie!
nie jestem stała forumowiczką, dlatego zwracam sie z pytaniem/prosba o obecnosc wspolnot jerozolimskich w Polsce.  Czy macie kontakt z kims kto juz jest we wspólnocie monastycznej, tudzież przymierza się do wstąpienia badź posiada jakiekolwiek inne praktycznie informacje na ten temat? Moze chociaz kontakt mailowy? Dodam tylko,ze jesli chodzi o francuski jestem niepiśmienna dlatego wolalabym kogos z Polski:). Bardzo prosze o przeslanie info na maila gdyz bardzo rzadko korzystam z neta:)Dziękuje
Magda

#73 2009-12-07 17:45:38

Marti
Gość

"Jesteśmy szczęśliwi mogąc Was zawiadomić, że data fundacji jest już ustalona. Będzie ona miała miejsce w sobotę 17, w niedzielę 18 i w poniedziałek 19 kwietnia 2010 roku. Ucieszy nas bardzo, jeśli będziecie mogli być z nami w tę uroczystość."

#74 2009-12-08 20:43:11

salome
Gość

dolaczam sie do prosby by ktos wkleil jakies informacje odnosnie dodatkowych informacji. img/smilies/wink

Wie moze ktos gdzie dokladnie(w ktorym miejscu/ dzielicy) powstanie palcowka stostr??

#75 2009-12-08 21:29:21

Anathiela
Gość

Na tej stronie jest coś o tym wspomniane: http://jerusalem.cef.fr/jerusalem/pl/pl … ovie2.html

Stopka forum