'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#51 2010-06-23 21:37:59

nazareth
Gość

Re: Jakie to zgromadzenie?

Tamte szły z dziećmi (w upał), ale to chyba nie benedyktynki. Nie miały odstającego od policzka, tylko białe zawicie lezało im płasko na policzku. Welon podbudowany, ale z tyłu.

#52 2010-06-23 22:14:18

Kotek_Kłopotek
Gość

Albertynki?

#53 2010-06-23 23:54:37

Zakochana w Jezusie
Gość

no to może to te siostry?
Służebniczki Wielkopolskie

http://lh4.ggpht.com/_ZmaAMiI1k4Q/SOctT … 00x600.JPG

#54 2010-06-24 14:43:30

s.Kamila
Gość

Może to...franciszkanki Rodziny Maryi.

#55 2010-06-26 23:32:02

nazareth
Gość

Albo dałem zagadkę za trudną, albo mi się przywidziało, albo to  nie była siostra. img/smilies/smile

#56 2010-06-26 23:48:55

rybka
Gość

nazareth napisał(a):

Albo dałem zagadkę za trudną, albo mi się przywidziało, albo to  nie była siostra. img/smilies/smile

Moze narysuj to co widziales - bedzie latwiej rozpoznac ow Niezidentyfikowany Obiekt Zakonny img/smilies/big_smile

#57 2010-06-29 13:07:21

w drodze do...
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Czy ktoś wie, co to za siostry?
To nie zagadka, bo sama nie wiem img/smilies/wink
http://img375.imageshack.us/img375/6155/siostry.jpg

Navigo ergo sum

#58 2010-06-29 13:14:44

Rafcio
Gość

Siostry Szkolne de Notre Dame w dawnych strojach img/smilies/smile

#59 2010-06-29 13:15:07

jutrzenka
Użytkownik
Imieniny: 25.06.
Urodziny: 01.05.

to Siostry Szkolne de Notre Dame, tylko,że w welonach sprzed reformy. Pozwolono bowiem starszym siostrom przy takich pozostać...img/smilies/wink

adres do wątku o Zgromadzeniu: http://powolaniowapomoc.p2a.pl/viewtopic.php?id=363

Ostatnio edytowany przez jutrzenka (2010-06-29 13:18:48)

"Mówisz, że ogarnia cię lęk i pewna nieufność co do przyszłych losów. Czy nie wiesz tego, że Pan jest zawsze z tobą i że nasz nieprzyjaciel nic zdziałać nie może przeciwko temu, kto postanowił zdecydowanie we wszystkim należeć do Jezusa?"o.Pio

#60 2010-07-10 14:43:20

jutrzenka
Użytkownik

podobnie jak Rafcio uważam,że to na 200% Córki Matki Bożej Bolesnej (serafitki)

"Mówisz, że ogarnia cię lęk i pewna nieufność co do przyszłych losów. Czy nie wiesz tego, że Pan jest zawsze z tobą i że nasz nieprzyjaciel nic zdziałać nie może przeciwko temu, kto postanowił zdecydowanie we wszystkim należeć do Jezusa?"o.Pio

#61 2010-07-13 12:14:27

jutrzenka
Użytkownik

to teraz ja: kim jest ta osoba i z jakiego zgromadzenia pochodzi (lub jeżeli jest założycielem to jakiego zgromadzenia)?:
1.http://www.zrodlo.krakow.pl/Archiwum/2005/07/10.gif
2.http://www.halat.pl/jhalat.JPG
3.http://www.zakonnice.pl/wp-content/uploads/2009/01/adoratorki-pl-sc.jpg
4.http://www.tchr.org/schr/pics/20100317Wegry01.jpg
5. zagadka dla panów http://saletyni.pl/zalaczniki/image/zalozyciel/Philibert_Brouillard.jpg

Ostatnio edytowany przez jutrzenka (2010-07-13 12:15:15)

#62 2010-07-13 12:17:59

francesco
Gość

To jest założyciel Werbistów??

#63 2010-07-13 12:18:48

jutrzenka
Użytkownik

nie francesco img/smilies/wink

#64 2010-07-13 12:29:12

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:

3. to będą Adoratorki Krwi Chrystusa
4. mamy Jutrzenko opisac po kolei wszytskich których widzimy ?

"Pan - Mistrz Miłości - jest zazdrosnym kochankiem, który żąda od nas wszystkiego co posiadamy, całej naszej miłości. Czeka byśmy Mu ofiarowali to co mamy i poszli drogą, którą dla każdego z nas wyznaczył" (św Josemaria Escriva)

"Pamiętaj o tym dobrze i zawsze: choć czasami może ci się wydawać, że wszystko się wali - nic się nie wali, bo Bóg nie przegrywa bitew."  Św. Josemaría Escrivá

#65 2010-07-13 16:53:29

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:

nr 3  od lewej od pierwszego rzędu : Dominikanin, Szarytka, ksiądz może diec. , Siostra Misyjna Służebnica Ducha Świętego, nie wiem, nie wiem, Salezjanka, Misjonarka Chrystusa Króla, Dominikanin

chyba to rozpoznaję ..reszty za mało pewna jestem img/smilies/tongue

"Pan - Mistrz Miłości - jest zazdrosnym kochankiem, który żąda od nas wszystkiego co posiadamy, całej naszej miłości. Czeka byśmy Mu ofiarowali to co mamy i poszli drogą, którą dla każdego z nas wyznaczył" (św Josemaria Escriva)

"Pamiętaj o tym dobrze i zawsze: choć czasami może ci się wydawać, że wszystko się wali - nic się nie wali, bo Bóg nie przegrywa bitew."  Św. Josemaría Escrivá

#66 2010-07-13 17:31:22

Rafcio
Gość

górny rząd: ksiądz, franciszkanka misjonarka, Misjonarka Chrystusa Króla, ksiądz franciszkanka misjonarka, pallotyn, nie wiem, nie wiem, ksiądz
dolny rząd: dominikanin, szarytka, ksiądz, werbistka, salwatorianka, siostra bezhabit, salezjanka, misjonarka Chrystusa Króla, dominikanin, wiedzę jeszcze jedną siostrę bezhabitową o ile te dwie to siostry img/smilies/big_smile
Rzędy może i są trzy jak tak patrzę, ale może mniej więcej wiecie o jakie osoby mi chodziło.

#67 2010-07-13 17:42:40

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:

Rafcio racja z tą Salwatorianką i FMM że ja ich nie poznałam img/smilies/1087

#68 2010-07-26 22:00:47

kawa
Użytkownik

Grafitowy habit ze szkaplerzem, czerwone cingulum i biała chustka (jak we Wspólnocie Jerozolimskiej) oraz krzyżyk (widziałam z ok. 10 metrów, więc szczegółów nie podam)- ktoś kojarzy takie siostry?

sicut ablactatus...

#69 2010-07-26 22:13:52

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:

A to nie są Misjonarki Krwi Chrystusa albo coś w tym stylu img/smilies/stupid2

#70 2010-07-27 21:18:13

anija87
Gość

a co to za siostry które mają czarny habit, szkaplerz, na nim krzyż z Jezusem a welon mają taki.... takie "podwyzszenie" białe i na to położony czarny welon i nad czołem jest taki mały krzyż. Dzisiaj  w Kościele widziałam taką siostrę i nie mam pojęcia z jakiego ona była zgromadzenia...

#71 2010-07-27 21:36:34

Śliwka
Użytkownik

ten krzyż na czole... to pewnie Loretanki? www.loretanki.pl/_img/dyr.jpg

Pan cię zawsze prowadzić będzie,
nasyci duszę twoją na pustkowiach.
Odmłodzi twoje kości, tak że będziesz jak zroszony ogród
i jak źródło wody, co się nie wyczerpie.                                       (Iz 58,11)

#72 2010-07-29 14:45:53

Rafcio
Gość

kawa napisał(a):

Grafitowy habit ze szkaplerzem, czerwone cingulum i biała chustka (jak we Wspólnocie Jerozolimskiej) oraz krzyżyk (widziałam z ok. 10 metrów, więc szczegółów nie podam)- ktoś kojarzy takie siostry?

Jeżeli chustka była biała, to mogła to być Siostra Służebnica Przenajświętszej Krwi img/smilies/smile Misjonarki Krwi Chrystusa mają szare chustki img/smilies/smile Jeżeli chodzi o krzyżyk to Służebnice mają z czerwonym kielichem na czarnym sznurku, a Misjonarki krzyżyk z Maryją I Jezusem, których łączy kielich na czerwonym sznureczku img/smilies/smile

#73 2010-07-29 14:59:01

kawa
Użytkownik

Rafcio napisał(a):

kawa napisał(a):

Jeżeli chustka była biała, to mogła to być Siostra Służebnica Przenajświętszej Krwi img/smilies/smile Misjonarki Krwi Chrystusa mają szare chustki img/smilies/smile Jeżeli chodzi o krzyżyk to Służebnice mają z czerwonym kielichem na czarnym sznurku, a Misjonarki krzyżyk z Maryją I Jezusem, których łączy kielich na czerwonym sznureczku img/smilies/smile

dzięki za szczegółowe wyjaśnienie. sznurek czerwony, więc misjonarka img/smilies/wink Oryginalny ten strój mają...

sicut ablactatus...

#74 2010-07-29 21:46:14

nazareth
Gość

A mam jeszcze takie pytanie. Dostałem taki opis od znajomej i pyta się mnie jaki to zakon-"Szary welon z wysoką podbudówką,szary habit i złoty krzyż". Mało dokładny. Myślę, że to może być jakiś letni habit ? Złoty krzyż ? Jak myślicie ? img/smilies/smile

#75 2010-07-29 22:19:29

Rafcio
Gość

Co macie na myśli pisząc podbudówka? Jako daszek/stożek, czy jakieś wyższy czepek? Krzyż może być srebrny, ale jak światło się odbija, to i wychodzi czasem złoto img/smilies/wink Popatrzcie na Misjonarki Chrystusa Króla img/smilies/smile

Stopka forum