'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2015-10-14 21:18:18

you cat
Gość

Co oznaczają te słowa w Biblii?

Nie rzucaj pereł
Przed wieprze
Nie wiem skąd są te Słowa znaczy wiem że pochodzą z Biblii ale nie wiem z jakiej księgi i nie wiem co było dalej
Chciałabym wiedzieć co oznaczają te słowa ??????

#2 2015-10-14 21:29:10

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Re: Co oznaczają te słowa w Biblii?

Jeśli chcesz wiedzieć, skąd są te słowa, to poszukaj samodzielnie. Taka umiejętność się przyda. Jak to zrobić? Banalnie, przez wyszukiwarkę internetową. Szybko i po bólu.
Ale można też bardziej profesjonalnie. Tu masz link do Biblii:   http://biblia.deon.pl/
Na górze jest wyszukiwarka. Wpisujesz PEREŁ i wyskakuje Ci ta stronka: http://biblia.deon.pl/szukaj.php
Masz wszystkie konteksty, w których w Biblii jest użyta ta forma. Klikasz, sprawdzasz, masz, wiesz, skąd.

Jeśli ktoś nie ma albo nie lubi komputera, to korzysta np. z opracowania, które się nazywa "konkordancja" [http://www.vocatio.com.pl/index.php?route=product/product&product_id=191]. W niej są wszystkie ważne słowa z Biblii, ze wskazanymi lokalizacjami. 

Czyli już wiesz, jak znaleźć, pierwsza sprawa załatwiona:)

O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

#3 2015-10-18 10:38:51

you cat
Gość

Ktoś wie może ? Bo nie ogarniam img/smilies/smile

#4 2015-10-18 14:30:20

zagubiona-odnaleziona
Użytkownik
Imieniny: 10.04
Urodziny: 12.05

you cat napisał(a):

Ktoś wie może ? Bo nie ogarniam img/smilies/smile

Ale czego nie ogarniasz? hannaturno napisała Ci, w jaki sposób znaleźć cytat, którego szukasz ;-)

#5 2015-10-18 15:01:01

Kasia K
Użytkownik
Imieniny: 25.11
Urodziny: 28.05.

You cat wpisujesz w wyszukiwarkę to czego szukasz i wyskakuje, np.

"Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały. Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie! Albowiem na tym polega Prawo i Prorocy. Wchodźcie przez ciasną bramę. Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują. (Mt 7:6,12-14)"

... "Psy to są ci, którzy zwalczają prawdę, natomiast wieprze to są ci, którzy pogardzają prawdą.
Jezus ostrzega nas: nie rzucajcie swych pereł przed wieprze, nie dawajcie psom tego, co święte.
Te słowa brzmią bardzo ostro, ponieważ tak bylibyśmy skłonni myśleć, że Jezus jakichś ludzi oskarża o to, że są psami czy wieprzami. Syn Boży zbyt wielką miłością i szacunkiem darzy każdego człowieka, żeby pewne konkretne grupy ludzi czy konkretne osoby tak charakteryzować. Natomiast w każdym z nas, w każdym z nas i w spotykanych ludziach potrafi zadomowić się właśnie taki pies, który kąsa, który nie chce słuchać prawdy, który nie chce słuchać - dlatego ją zwalcza. Nie chce słuchać prawdy o sobie, nie chce słuchać innego opisu rzeczywistości, sytuacji niż jego własna, ponieważ to jest mu niewygodne. I w każdym z nas mieszka wieprzek, który pogardza prawdą, który daje jej ochłapy swojego czasu. Pewną formą pogardy na przykład, pogardy wobec prawdy objawionej jest poczucie, że: ja już wszystko wiem, ja już nie potrzebuję z pokorą przychodzić i uczyć się na nowo Ewangelii, uczyć się tego wszystkiego, co Bóg ma do powiedzenia - o mnie, o świecie, o Nim samym. To ostrzeżenie próbujmy potraktować nie jako ostrzeżenie przed innymi osobami, ale w sobie sprawdzajmy, czy nie pojawia się pies kąsający wszystkich, którzy próbują mówić mi prawdę i czy we mnie nie pojawia się wieprzek, który gardzi prawdą, który nie chce jej szukać, który nie widzi jej piękna i wartości i woli niekiedy być przywiązany do swojego małego korytka, do swojego małego światka, swoich mniemań i nie pragnie już być wyprowadzony na światło - na światło prawdy, która wciąż się objawia."
http://mateusz.pl/czytania/wj/289.asp

Jeśli chodzą Ci po głowie jakieś Słowa, to warto poprosić Ducha Świętego o światło, by pomógł Ci poszukać odpowiedzi i odnieść to Słowo do swojego życia- co Bóg chce mi przez to Słowo powiedzieć.
Pozdrawiam i życzę owocnego rozważania img/smilies/smile

Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.
img/smilies/142
Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje!     img/smilies/142   (30.05.2010)
mój blog- zapraszam: http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

#6 2015-10-18 18:26:58

you cat
Gość

zagubiona-odnaleziona : no nie wiem może za głupia jestem
Kasia K : dziękuję , bardzo dziękuję img/smilies/smile

#7 2015-10-20 18:22:49

Koenzym
Użytkownik

Pan Jezus powiedział pewnego razu:

"Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie" (Jana 14:28)

Czy te słowa oznaczają, że Pan Jezus nie jest Bogiem równym swemu Ojcu?

#8 2015-10-22 20:46:53

you cat
Gość

Ja nadal nie rozumiem Co to znaczy nie rzucaj perel przed wiperze to jest dla mnie po prpstu jakies niepojete

#9 2015-10-23 11:04:25

Kasia K
Użytkownik
Imieniny: 25.11
Urodziny: 28.05.

Jeżeli nie rozumiesz to zostaw to. Jeśli Pan Bóg będzie chciał byś zrozumiała to zrozumiesz img/smilies/smile Czasem zrozumienia przychodzi nawet po latach.

Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.
img/smilies/142
Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje!     img/smilies/142   (30.05.2010)
mój blog- zapraszam: http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

#10 2015-10-24 19:53:02

Michaela
Gość

Koenzym napisał:
Pan Jezus powiedział pewnego razu:

"Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie" (Jana 14:28)

Czy te słowa oznaczają, że Pan Jezus nie jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Koenzymie, świetna manipulacja tekstem- pytanie zmuszające do zastanowienia się. Jesteście w tym dobrzy. Moje uznanie !

To nie jest jednak dowód na to, ze Jezus nie jest Bogiem.  Jezus w tej wypowiedzi odnosi się  do swojego Człowieczeństwa.Jezus- Człowiek uniżył siebie / Flp 2, 6-8 /

6) On, istniejąc w postaci Bożej,
nie skorzystał ze sposobności,
aby na równi być z Bogiem,
(7) lecz ogołocił samego siebie,
przyjąwszy postać sługi,
stawszy się podobnym do ludzi.
A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka,
(8)  uniżył samego siebie,
stawszy się posłusznym aż do śmierci –
i to śmierci krzyżowej.

Jezus - Człowiek cierpiał, był senny jak my. Ale Jezus- Słowo jest równy Ojcu:

5 A teraz Ty, Ojcze, otocz Mnie u siebie tą chwałą, którą miałem u Ciebie pierwej, zanim świat powstał / J 17,5 /.
I dalej o równości Ojca i Syna- J 5,23,  J 6,62 ,  J10,30 , J14,9

Pozdrawiam....

#11 2015-10-26 06:47:31

Michaela
Gość

You cat

"Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały."  (Mt 7 6 -7/

Psy i wieprze uważane były przez Prawo za nieczyste." ...co święte" to chleby poświęcone lub pokarmy ofiarne. Mogli je spożywać tylko ludzie rytualnie czyście / Pwt 23,18,  2Sm 3,8 /. Perły uważane były za najcenniejsze.
Chodzi, krótko mówiąc, o to, ze nie należy rzeczy świętych powierzać ludziom niegodnym , niezdolnym ich zrozumieć i przyjąć, gdyż może to być nawet niebezpieczne- rozszarpanie przez wieprze.
  Na co dzień, popularnie, używa się tych słów, żeby powiedzieć komuś, że jest za głupi / totalna ignorancja /, żeby  zrozumieć i nie warto mu tego tłumaczyć, bo to i tak nic nie da, a tylko obraża mówiącego, gdyż przypomina walenie głową w ścianę.

Pozdrawiam ....

Ostatnio edytowany przez Michaela (2015-10-26 06:52:47)

#12 2015-10-26 16:16:30

Michaela
Gość

hannaturno napisał(a):

Jeśli chcesz wiedzieć, skąd są te słowa, to poszukaj samodzielnie. Taka umiejętność się przyda. Jak to zrobić? Banalnie, przez wyszukiwarkę internetową. Szybko i po bólu.
Ale można też bardziej profesjonalnie. Tu masz link do Biblii:   http://biblia.deon.pl/
Na górze jest wyszukiwarka. Wpisujesz PEREŁ i wyskakuje Ci ta stronka: http://biblia.deon.pl/szukaj.php
Masz wszystkie konteksty, w których w Biblii jest użyta ta forma. Klikasz, sprawdzasz, masz, wiesz, skąd.

Jeśli ktoś nie ma albo nie lubi komputera, to korzysta np. z opracowania, które się nazywa "konkordancja" [http://www.vocatio.com.pl/index.php?route=product/product&product_id=191]. W niej są wszystkie ważne słowa z Biblii, ze wskazanymi lokalizacjami. 

Czyli już wiesz, jak znaleźć, pierwsza sprawa załatwiona:)

--------------------------------------------------------------

Zero empatii ! To jest odpowiedź udzielona młodej dziewczynie, która szuka. Trzeba się cieszyć, ze są jeszcze takie, które szukają. Pyta, bo może ktoś jej zacytował Pismo Św., a ona nie wie, co to znaczy.
Nigdy Pani, Pani Hanno nie pracowała z młodzieżą !img/smilies/neutralZ Pani tekstu bije poczucie wyższości i pogarda. J A K  tak można ?!

Ostatnio edytowany przez Michaela (2015-10-26 16:17:46)

#13 2015-10-26 20:44:06

you cat
Gość

Ojejku. Bardzo dziękuje pani Michaelo.  Tak , fakt , jestem młoda. Mam czternaście lat. Nie przyznawałam się , bo wtedy nikt by mnie nie brał na poważnie ale teraz się przyznaje. Zastanawiam się tylko skąd Pani o tym wiedziała ?  I to prawda usłyszałam te słowa od przyjaciela.Ja wiem , że powinnam to sama znaleść i szukałam ale nie znalazłam , a potem jak już znalazłamto nie potrafiłam tego zrozumieć . Tak mi to trzeba z polskiego na nasze przetłumaczyć , w prostych.słowach .

Ostatnio edytowany przez you cat (2015-10-26 20:49:31)

Stopka forum